ελληνική μουσική
    829 online   ·  210.833 μέλη

    Οι Firewind ζωντανα στο Gagarin...

    inkve
    21.09.2008, 17:28

    στις 14 δεκεμβριου στο club Gagarin θα παιξουν ζωντανα οι <<δικοι μας>>Firewind...

    ολοι λιγο η πολυ γνωριζουμε τον ελληνα κιθαριστα τους gus.g...

    εγω τους ακουσα πρωτη φορα live οταν ειχανε παιξει support στον joe satriani και ητανε super..!!

    φανταζομαι τωρα που θα ειναι και headliners πως θα παιξουν!!

    με τιμη εισητηριου στα 18 ευρω παρακαλω!!


    musichell
    22.09.2008, 00:06

    να πω κατι,,,δεν τους εχω ακουσει πολυ τους firewind,μονο τον τελευταιο δισκο τους εχω ο οποιος μου αρεσε αλλα δεν θεωρω τον gus.g guitar hero,,επαναλαμβανω πως δεν εχω αφιερωσει πολυ χρονο για να τον προσεξω αλλα απο το λιγο που εχω ακουσει δεν με εντυπωσιαζει,,,ενας απλα καλος κιθαριστας μου φαινεται...παντως η τιμη του εισιτηριου ειναι λογικη μιας και η μπαντα δεν εχει εδρα την ελλαδα κι ας ειναι σχεδον ελληνικη...


    rompa
    12.12.2008, 13:03

    Οι Firewind εξέδωσαν την παρακάτω ανακοίνωση:

    «Λόγω της απόλυτης αναρχίας και του χάους που επικρατεί στη χώρα μας τις τελευταίες μέρες, είμαστε στη δυσάρεστη θέση να ενημερώσουμε ότι τα επερχόμενα lives στη Βουλγαρία και την Ελλάδα αυτό το Σαββατοκύριακο αναβάλλονται. Πιστεύουμε ότι η κατάσταση δεν είναι ασφαλής για κανέναn αυτή τη στιγμή και η πραγματοποίηση της συναυλίας ξεπερνά τον έλεγχό μας. Εκτιμούμε πολύ την κατανόηση και την υποστήριξή σας».

    Οι συναυλίες σε Ελλάδα και Βουλγαρία θα λάβουν χώρα τις παρακάτω ημερομηνίες:

    Ιαν. 09 - Sofia, Bulgaria - Blue Box Club
    Ιαν. 10 - Thessaloniki, Greece - Principal Club Theater
    Ιαν. 11 - Athens, Greece - Gagarin 205

    Όσοι έχουν πάρει εισιτήρια για το live μπορούν ασφαλώς να τα χρησιμοποιήσουν για τις νέες ημερομηνίες.

     

    www.rocking.gr


    blondiescorpionsgirl
    13.12.2008, 22:23

    den exw akousei pote tragoudia twn firewind,alla exw akousei tosa polla gia ton Gus! vasika,apo to periodiko metalhammer,pithanon na to gnwrizete

    exw diavasei loipon gi'auton ta kalytera:)


    rompa
    11.01.2009, 13:35

    Σήμερα ....... Smile{#emotions_dlg.rockon}


    rompa
    12.01.2009, 02:01

    Πολύ καλό live ! Νομιζω ότι όλοι όσοι ήταν εκεί το απόλαυσαν .. Support οι Eldritch (με μπάσο τον αξιοσημείωτο Ιταλό Βίκινγκ{#emotions_dlg.rolleyes}{#emotions_dlg.laugh}) . Εμφανίστηκε και η Tara Teresa μαζί με τους Firewind για 2 κομμάτια στο encore .


    rompa
    13.01.2009, 10:05

    Videos ...

    Mercenary Man

     

     

     

    Breaking The Silence

     

     

     

     

     

     

    Maniac