ελληνική μουσική
    458 online   ·  210.845 μέλη

    Ποδοσφαιρική - Μπασκετική ομάδα MusicHeaven

    kifa
    17.10.2004, 18:47

    ...κι ενώ μιλούσαμε με τον Giorgo για κάτι άσχετο, αρχίζουμε να σκεφτόμαστε σοβαρά την δημιουργία μιας ποδοσφαιρικής και μπασκετικής ομάδας του MusicHeaven. Στην πράξη θα είναι μια προσπαθεια να καταπολεμήσουμε την σοβαρή μάστιγα της εποχής μας που λέγετε " Βαρεμάρα " και " κάπνισμα " ενώ ο ουσιαστικός λόγος της δημιουργίας αυτών των δύο ομάδων είναι η κατάκτηση του Double και γιατί όχι η συμμετοχή μας στο επόμενο Champions League αφού για την φετινή χρόνιά την θέση μας την έχει πάρει η Arsenal... Όσοι πιστοι προσέλθετε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 27-05-2008 17:33 ]


    SteliosG
    17.10.2004, 19:19
    εαν το λετε σοβαρα εγω ειμαι μεσα με 10000000!!!! θα ειναι γαματα!!! και μπασκετακι και μπαλιτσα ειμαι μεσα!!!
    Giorgos
    17.10.2004, 19:22
    Τελικά οι καλύτερες ιδέες έρχονται εντελώς στο ξεκάρφωτο...Σαν μουσική ομάδα, δεν το συζητώ, διαπρέψαμε στο πρώτο μας live. Γιατί λοιπόν να μην γίνει το ίδιο και σε μια ποδοσφαιρική και μια μπασκετική ομάδα MusicHeaven;

    Αν δε με απατά η μνήμη μου, Jorge και Falimento, παίζετε ήδη 5x5. Και πάω στοίχημα ότι κι άλλα μέλη παίζουν ποδόσφαιρο ή/και μπάσκετ. Λοιπόν, προς όλους τους νέους Zidane και Bodiroga...δηλώστε συμμετοχή! Καιρός να ξεσκουριάσουμε λιγάκι από τις δουλειές μας, τη ρουτίνα και το κάπνισμα (ο γράφων αποτελεί φωτεινή εξαίρεση προς το παρόν... ) και παράλληλα να περάσουμε όμορφα μέσα από τις στιγμές που μόνο ο αθλητισμός μπορεί να προσφέρει.

    Φυσικά, αν δούμε ότι υπάρχει μεγάλη συμμετοχή και δέσουμε ως σύνολο, το επόμενο βήμα είναι να δώσουμε αγώνες και με άλλα fora και -γιατί όχι- η δημιουργία ενός mini πρωταθλήματος!

    Σας περιμένουμε!
    kifa
    17.10.2004, 19:22
    kai vevaia to leme sovara...
    jorge
    17.10.2004, 19:38
    ¶μα οργανωθεί υπεύθυνα και σωστά, μέσα κι εγώ!
    Για μπάλα βέβαια...
    christ25
    17.10.2004, 21:11
    eimai k go mesa!gia ena basketaki!k dio!k tria!k osa prokipsoun
    Shai
    17.10.2004, 22:43
    λοιπον πολυ καλη κινηση αυτη να τρεξουμε λιγακι γιατι εχουμε σκουριασει .
    μπορουμε να το κανουμε οργανωμενα . μπορω αν κ εφοσον θελετε να κανονισω γηπεδακι για μπαλα . για αρχη θα προτινα να το κανουμε καπου κεντρικα να εξυπηρετουνται ολοι . για παραδειγμα τα γηπεδακια στο ρεντη στην εθνικη διπλα νομιζω οτι ειναι πολυ καλη λυση για αρκετους . και εκτος αυτου οταν θα κανονιζεται καποιος θα παιρνει κι αλλον μαζι του απο κοντινη περιοχη .

    τα γηπεδακια εχουν τεταρτης γενιας ταπητα και ειναι πολυ καλα ειναι 6 € το ατομο και ειναι μεγαλα 8 Χ 8 . το προβλημα ομωσ που υπαρχει ειναι το εξης οτι πρεπει να κλεισουμε 4 μερες πριν και να μην μαζευομαστε πανω απο 16 ατομα για να παιζουμε ολοι και να μην καθονται καποιοι .

    προτινω να κανουμε μια λιστα και οι πρωτοι 16 που θα δηλωσουν συμετοχη να παμε να παιξουμε . φυσικα αν γινει μια φορα θα συνεχιστει και ολο και περισσοτερα ατομα θα παιζουν .

    οσο για την μερα θα προτινα να ειναι καθημερινη και ψιλο αργα κατα τις 9 λογω (φανταζομαι) επαγγελματικων υποχρεωσεων καποιον ατομων .

    περιμενω την γνωμη σας και αν θελετε ειμαι διατεθημενος να το αναλαβω .
    Giorgos
    18.10.2004, 03:43
    Ωραία! 1η μέρα και ήδη αρχίσαμε να μαζευόμαστε αρκετά άτομα. Λοιπόν, κατά τα πρότυπα της λίστας του live όπου ο Orfeus την ανανέωνε κάθε φορά που προσέθετε κάποιο μέλος, το ίδιο θα κάνω στο εξής και για τις 2 ομάδες. Η λίστα λοιπόν έχει προς το παρόν ως εξής:

    Ποδοσφαιρική ομάδα:

    Kifa
    Giorgos
    SteliosG
    Jorge
    Shai


    Μπασκετική ομάδα:

    Kifa
    Giorgos
    SteliosG
    Christ25


    Περιμένουμε κι άλλους φίλους και φίλες του ΜusicHeaven να δηλώσουν συμμετοχή!
    Shai
    18.10.2004, 07:48
    χαιρομαι που η ιδεα αρχισε κιολας να υλοποιείται . giorgo καταρχην βαλε με στη λιστα και του μπασκετ οτι παιζεται ειναι καλο !! δευτερον ενημερωσε με αν θελεις να κανω κινηση για το γηπεδακι ειδαλως περιμενω απλα να μου πειτε το ποτε και που .
    santourman
    18.10.2004, 10:38


    Τελικά ώρες-ώρες εύχομαι να ήμουν κάτοικος Αθηνών.....
    kifa
    18.10.2004, 11:58
    Η λίστα λοιπόν έχει προς το παρόν ως εξής:

    Ποδοσφαιρική ομάδα:

    Kifa
    Giorgos
    SteliosG
    Jorge
    Shai


    Μπασκετική ομάδα:

    Kifa
    Giorgos
    SteliosG
    Christ25
    Shai ( new )

    Περιμένουμε κι άλλους φίλους και φίλες του ΜusicHeaven να δηλώσουν συμμετοχή!

    null

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: kifa on 18-10-2004 12:00 ]
    composer
    18.10.2004, 14:01
    Kai egw paidia mesa an kai paizw kai podosfairo kai basket perissotero klinw pros podosfairo pou exw asxolithei kai perissotero san athlitis.

    Epeidi omws eimai Wales twra tha paizw san KOINOTIKOS kai pros to parwn sta paixnidia tou exwterikou ......xexe


    PS. kyrie proponita egw paizw termatofasoulas



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: composer on 18-10-2004 14:02 ]
    falimento
    18.10.2004, 14:08
    Καλά εντάξει τι να πω τώρα? Αυτό πραγματικά δεν είχε περάσει από το μυαλό μου..
    Βέβαια για αυτό και έχουμε τον Kifa και τον Giorgo για να μας τρελαίνουν με τις ιδέες τους!!

    Πάντως πρόκειται για πολύ ωραία ιδέα και άκρως διασκεδαστική αρκεί να μην φανατιστούμε!

    Εγώ είμαι μέσα και για μπάσκετ και για ποδόσφαιρο..

    ΥΓ1:Μπάσκετ βέβαια θα σας φάω όλους γιατί έπαιζα χρόνια σε γνωστή ομάδα (δεν αποκαλύπτω μόνο ο Giorgos ξέρει, αν δεν το έχει ξεχάσει!)
    Τώρα βέβαια έχω καταντήσει όπως λέει και ο Πάριος στο τραγούδι του " Τώρα μοιάζεις με σκουριά!!" Οπότε μάλλον θα με φάτε!

    ΥΓ2: Shai όντως το γηπεδάκι στο Ρέντη είναι καλή λύση...

    ΥΓ3: Προτείνω να έρθετε στο κολυμβητήριο που πηγαίνω να κάνουμε στο μέλλον και κολυμβητική ομάδα! Αχ Giorgo σε περιμένω για απλωτές και πεταλούδα να σε κάνω κορμί θανατηφόρο!

    "Η μεγάλη γιορτή δεν τελείωσε απλά διεκόπηκε για να συνεχιστεί η επόμενη!! Εις αναμονή λοιπόν!"




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: falimento on 18-10-2004 15:48 ]
    kifa
    18.10.2004, 14:11
    Exoume akoma 2 simmetoxes!!! Treme Arsenal !!!! Ta ipoloipa apo ton Giorgo!!!! Diadwste to ... !!!!
    SteliosG
    18.10.2004, 17:25
    falimento: σε προκαλω σε μονακι οι δυο μας, μπασκετακι!!! χεχε!!!!!

    εγω συμφωνω και επαυξανω για Ρεντη (αν και μενω Ηλιουπολη). Ειναι πολυ καλα οργανωμενο και το 8x8 ειναι ΦΟΒΕΡΟ!! Κλασεις ανωτερο απο το 5x5 και χωρις να απαιτει τις γνωσεις του 11x11.
    Shai
    19.10.2004, 00:36
    αρα αρχιζουμε να καταληγουμε καπου . θα παρω τηλ. στα γηπεδακια να μαθω περισσοτερες λεπτομερειες και θα σας ενημερωσω . μονο πειτε μου αν η δευτερα ειναι καλη μερα για να γινει ο αγωνας ? κατα τις 9 η ωρα το βραδυ .

    το λεω ετσι γιατι ξερω οτι γινονται τουρνουα και οι ωρες νωρις το απογευμα ειναι περιορισμενες . περιμενω απαντησεις σας να κλεισουμε γηπεδακι .

    MariannaP
    19.10.2004, 09:50
    Τι έγινε ρε παιδιά; Ποδόσφαιρο και μπάσκετ μετά μουσικής;
    Ονομα βρήκατε; Τί λετε για το ΜΟΥΣΙΚΟΠΑΡΑΔΕΙΣΑΪΚΟΣ!!!
    Απ' ότι κατάλαβα είναι αντρική υπόθεση, οπότε λέω οι γυναίκες να μαζευτούμε και να οργανώσουμε το fun club της ομάδας!
    Ότι χρειαστείτε πάντως από οργάνωση και δημόσιες σχέσεις, έχω μια μικρή εμπειρία και μπορώ να βοηθήσω.

    kifa
    19.10.2004, 12:38
    Quote:

    Το μέλος MariannaP στις 19-10-2004 στις 09:50 έγραψε:

    Τι έγινε ρε παιδιά; Ποδόσφαιρο και μπάσκετ μετά μουσικής;
    Ονομα βρήκατε; Τί λετε για το ΜΟΥΣΙΚΟΠΑΡΑΔΕΙΣΑΪΚΟΣ!!!
    Απ' ότι κατάλαβα είναι αντρική υπόθεση, οπότε λέω οι γυναίκες να μαζευτούμε και να οργανώσουμε το fun club της ομάδας!
    Ότι χρειαστείτε πάντως από οργάνωση και δημόσιες σχέσεις, έχω μια μικρή εμπειρία και μπορώ να βοηθήσω.




    Να ξέρεις ότι η βοήθεια όλων είναι ότι καλύτερο για το ξεκίνημα...Δεν είναι μόνο αντρική υπόθεση αλλά αυτό που μετράει είναι η συμμετοχή όλων...Σε ευχαρστιύμε για την συμμετοχή σου και περιμένουμε νέα σου...!!!



    Giorgos
    19.10.2004, 16:05
    Λοιπόν, μίλησα με τον Kifa και τον Fali και προτείνω το εξής:

    Από τη στιγμή που ακόμα δεν έχουμε καλά καλά συναντηθεί μεταξύ μας για να γνωριστούμε (οι μισοί τουλάχιστον), πόσο μάλλον για να ξέρουμε τι κάνει ο καθένας στο γήπεδο και πώς παίζει, θα ήταν καλό να μην κλείσουμε ματς με άλλους που ούτε αυτούς θα ξέρουμε. Εξάλλου για να περάσουμε όμορφα ως μια παρέα το κάνουμε αυτό.

    Έτσι λοιπόν, μιας και ακόμα δεν έχουμε αρκετά άτομα για ποδόσφαιρο, προτείνω να ξεκινήσουμε με μπάσκετ που χρειάζεται τα μισά άτομα, μέχρι να έχουμε περισσότερες συμμετοχές.

    Προτείνω λοιπόν την Δευτέρα κατά τις 8 το βραδυ να πάμε για μπάσκετ, σαν μια πρώτη επαφή και γνωριμία. Βολεύει; Όμως θα ήθελα να προτείνετε κάποιο γήπεδο με προβολείς (οπωσδήποτε, για ευνόητους λόγους), κατά προτίμηση να βολεύει όσο το δυνατόν περισσότερο όλους μας (γνωρίζω πως είναι αρκετά δύσκολο, μιας και μένουμε στις 4 γωνιές της Αθήνας). Anyway, προτείνετε αν ξέρετε κάποιο γήπεδο μπάσκετ με προβολείς που να μπορούμε να βρούμε να παίξουμε και θα τα κανονίσουμε για την απόσταση.

    Α...και δηλώστε συμμετοχή και οι υπόλοιποι!
    SteliosG
    19.10.2004, 18:28
    μεσα για μπασκετακι, αλλα νομιζω Κυριακη θα ηταν καλυτερα!!! οσο για τη περιοχη δεν εχω προβλημα!! εγω μαντως ξερω ενα γηπεδακι με προβολεις στη Ηλιουπολη!!!!