ελληνική μουσική
    885 online   ·  210.833 μέλη

    Ποδοσφαιρική - Μπασκετική ομάδα MusicHeaven

    Giorgos
    19.10.2004, 20:07
    Κυριακή ήταν η αρχική πρόταση, Στέλιο, αλλά ο Falimento θα βρίσκεται Παρασκευή-Σάββατο-Κυριακή Θεσσαλονίκη. Οπότε είχαμε να επιλέξουμε ουσιαστικά μεταξύ Πέμπτης και Δευτέρας. Και για να οργανωθούμε καλύτερα, προτιμήσαμε τη Δευτέρα.
    kifa
    20.10.2004, 11:21
    Καλημέρα σε όλους...Δυστυχώς πάντως δεν είχαμε πολλές συμμετοχές ( αν και περίμενα πολύ περισσότερες..). Δεν πειράζει..το σίγουρο είναι ότι η πρώτη εμφάνιση της μπασκετικής ομάδας Μusic Heaven θα είναι γεγονός από Δευτέρα...Η πρόσκληση για όλους και για όλους έτσι κι αλλιώς είναι πάντα ανοιχτή και μετά την πρώτη εμφάνιση...Αφου γνωριστούμε άλλωστε θα μπορούμε να κάνουμε και περισσότερα πράγματα...
    Μια μεγάαααααληηηη καλημέρα σε όλους!!!
    Vana
    20.10.2004, 14:25
    Καλημέρα,
    Πολύ καλή η ιδέα παιδια, απο συμμετοχή δεν βλεπω όμως και επισης δεν βλεπω κ καμμια αλλη γυναίκα.
    Ποιο γηπεδάκι βρήκατε? Θα γίνει κάτι την Δευτέρα ? Για μπασκετ λεω..
    Θελω να δηλωσω συμμετοχη αλλα..αν ειμαι η μονη γυναικα την αποσυρω..
    Δε θέλω να ΄χασω κανενα δόντι κανενα μάτι..χαχαχα..
    Μπράβο παντως για την ιδέα.

    kifa
    20.10.2004, 14:55
    Quote:

    Το μέλος Vana στις 20-10-2004 στις 14:25 έγραψε:

    Καλημέρα,
    Πολύ καλή η ιδέα παιδια, απο συμμετοχή δεν βλεπω όμως και επισης δεν βλεπω κ καμμια αλλη γυναίκα.
    Ποιο γηπεδάκι βρήκατε? Θα γίνει κάτι την Δευτέρα ? Για μπασκετ λεω..
    Θελω να δηλωσω συμμετοχη αλλα..αν ειμαι η μονη γυναικα την αποσυρω..
    Δε θέλω να ΄χασω κανενα δόντι κανενα μάτι..χαχαχα..
    Μπράβο παντως για την ιδέα.








    Καλώς ήρθες στην παρέα μας και πιστεύω να δηλώσεις συμμετοχή...αφού το άθλημα είναι ομαδικό...Τη δευτέρα θα γίνει η πρώτη συνάντηση και θα θέλαμε πολύ να έρθεις...Περισσότερες πληροφορίες τις επόμενες μέρες...Και πάλι καλωσήρθες και μη φοβάσαι...δεν βαράμε...


    SteliosG
    20.10.2004, 21:30
    Παιδια, η Δευτερα που λετε ειναι μια πολυ δυσκολη μερα! ΠΟιος θα παιξει μπασκετ 8 το βραδυ, καθημερινη, με δουλεια την επομενη, και σε ποιο μερος? Τι ωρα θα γυρισουμε σπιτια μας? Γιατι να βιαστουμε και να το κανουμε αυτη τη Δευτερα και να μη το κανουμε την αλλη Κυριακη μιας και ο Φαλιμεντο δε μπορει αυτο το Σ/Κ????

    Τι λετε..??? (Μη βαρατε!!)
    Vana
    21.10.2004, 11:25
    ΟΚ Δηλωνω συμμετοχη τοτε για μπασκετ, αλλα αν δεν μπορεσω να ερχομαι καθε φορα πειραζει?Η αν δεν ερθει κ καμμια γυναικα ακομα.
    Καντε κανα καλεσμα στις γυναικες ρε παιδια να εχω συμπαικτρια χαχαχα.
    καλημερα σε ολους.
    kifa
    21.10.2004, 13:19
    Quote:

    Το μέλος Vana στις 21-10-2004 στις 11:25 έγραψε:

    ΟΚ Δηλωνω συμμετοχη τοτε για μπασκετ, αλλα αν δεν μπορεσω να ερχομαι καθε φορα πειραζει?Η αν δεν ερθει κ καμμια γυναικα ακομα.
    Καντε κανα καλεσμα στις γυναικες ρε παιδια να εχω συμπαικτρια χαχαχα.
    καλημερα σε ολους.






    Καλημέρα Βάνα..καλώσήρθες και επίσημα...


    Giorgos
    22.10.2004, 13:24
    Λοιπόν, καταλήξαμε στο εξής:

    Επειδή η άλλη Κυριακή πέφτει πολύ μακριά και επειδή το να συναντηθούμε ενδιάμεσα όσοι μπορούμε δεν αποκλείει την κυριακάτικη συνάντηση, η 1η συνάντηση για μπασκετάκι θα γίνει σε τρεις μέρες, την Δευτέρα 25 Οκτωβρίου και ώρα 8 το βράδυ. Το μέρος θα το κανονίσουμε μεταξύ μας ώστε να βολεύει όσο το δυνατόν περισσότερο όλους.

    Προς το παρόν, οι σίγουροι για Δευτέρα είναι οι εξής:

    Giorgos
    Kifa
    Falimento
    Linda
    Shai
    Vana
    (τα λέω σωστά Shai και Βάνα;)

    Στέλιο, αν μπορέσεις να έρθεις την Δευτέρα, θα χαρούμε να σε δούμε. Εξάλλου μια πρώτη γνωριμία θα είναι, να γνωριστούμε σαν άτομα και να δούμε τι κάνει ο καθένας στο παρκέ.

    Πληροφορίες για το μέρος σύντομα.

    Περιμένω επιβεβαιώσεις (Vana, Shai) και φυσικά νέες συμμετοχές!

    -------------
    "Οι άνθρωποι που πετυχαίνουν σ' αυτόν τον κόσμο είναι αυτοί που προχωρούν και διαλέγουν τις συνθήκες και τις περιστάσεις που θέλουν, κι όταν δεν τις βρίσκουν, τις δημιουργούν." (George Bernard Shaw)


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Giorgos on 22-10-2004 13:29 ]
    SteliosG
    23.10.2004, 06:33
    παιδια δουλευω μεχρι 9!!! θα προσπαθησω να ερθω 1000%!!!! το μερος μονο να πουμε κα ιαν ειναι δυνατο να ειναι κοντα Ηλιουπολη!!! οτι μπορειτε βεβαια κ εσεις!!! περιμενω νεα!!!
    Shai
    24.10.2004, 17:19
    που καταληξαμε τελικα ? εχουμε βρει το μεροσ το οποιο θα ξεδιπλωσουμε τις μπασκετικες μας ικανοτητες !!!!!!!!!!?????

    αν και ειμαστε λιγοι δεν πειραζει θα περασουμε καλα .!!!
    γιοργο αν εχεις κατι νεοτερο πες μας να ξερουμε ......
    linda7
    25.10.2004, 01:19
    ...Giorgaki,kifaki,falimentoulinaki,stelakiG,Shaiaki,Vanoula (ναι,σας καλοπιάνω),μάλλον θα πρέπει να ακυρώσω τη συμμετοχή μου,λόγω κρυολογήματος κλαψ,κλαψ,κλαψ! Ξέρω ότι αυτός που θα λυπηθεί περισσότερο είναι ο playmaker-πιανίστας , γιατί ανυπομονούσε να δει την...πάλι το ξέχασα βρε Γιώργο! Την επόμενη φορά θα έρθω σίγουρα,είτε για να ''παίξω'' , είτε για να σας μοιράζω μπουκαλάκια με νερό
    Giorgos
    25.10.2004, 02:48
    Quote:

    Το μέλος linda7 στις 25-10-2004 στις 01:19 έγραψε:
    Ξέρω ότι αυτός που θα λυπηθεί περισσότερο είναι ο playmaker-πιανίστας , γιατί ανυπομονούσε να δει την...πάλι το ξέχασα βρε Γιώργο!



    Την...ραβέρσα, ρε Λίντα!

    Λοιπόν, η πρώτη συνάντηση της ομάδας μπάσκετ MusicHeaven οριστικοποιήθηκε!

    Σήμερα (πλέον), Δευτέρα 25 Οκτωβρίου και ώρα 19:45, ραντεβού στο σταθμό του τρένου των ΑΝΩ Πατησίων (το τονίζω: ΑΝΩ Πατησίων, όχι Κάτω...).

    Ήδη έχουμε συνεννοηθεί μεταξύ μας. Όποιο άλλο μέλος επιθυμεί να έρθει για να συμμετέχει ή και για παρεούλα, είναι ευπρόσδεκτο!

    Ελπίζω να κοιμάστε αυτήν την ώρα για να είστε φρέσκοι. Σας θέλω όλους σε πλήρη φόρμα (Νike, Adidas, Puma κτλ.) το βραδάκι.

    Καληνύχτα ΜusicHeaven... Έχουμε αγώνα...σήμερα!

    Υ.Γ.: Κατά την είσοδο στον αγωνιστικό χώρο, όλοι οι παίκτες θα ελεγχθούν για πιθανή κατοχή τσιγάρων. Κοινώς, Kifa, οποιαδήποτε απόπειρα να περάσεις λαθραία τα Marlboro σου στο παρκέ, να την ξεχάσεις!

    ---
    "Οι άνθρωποι που πετυχαίνουν σ' αυτόν τον κόσμο είναι αυτοί που προχωρούν και διαλέγουν τις συνθήκες και τις περιστάσεις που θέλουν, κι όταν δεν τις βρίσκουν, τις δημιουργούν." (George Bernard Shaw)


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Giorgos on 25-10-2004 14:45 ]
    kifa
    25.10.2004, 11:06
    Καλημέρα !!!!

    Σήμέρα είναι μια μέρα που δύσκολα θα ξεχάσει κανείς...Μια καινούργια σελίδα με ολόχρυσα γράμματα θα γραφτεί στην ιστορία...Θα ξαναζήσουμε όλοι μέρες και έργα του 1987...Θα προβούμε σε δηλώσεις...τα φώτα της δημοσιότητος θα ανάψουν ξανά ( πάνω μας πιστεύω...)....τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων θα τυπώσουν χιλιάδες αντίτυπα ( Γιώργο σε σένα πάει αυτό...κάτι περιμένω...)...Τα ραδιόφωνα και οι τηλεοράσεις θα βγάλουν έκτακτα δελτία...και όλα αυτά γιατι ??? H Dream Team MUSIC HEAVEN BASKETBALL είναι γεγονός...
    Σήμερα η πρώτη επίσημη εμφάνιση και ... αύριο το πρώτο επίσημο "πιάσιμο" της χρονιάς...Αν θα λείψω άυριο άπό το MUSIC HEAVEN θα είναι επειδή θα έχω πιαστεί ολόκληρος και δεν θα μπορώ να πληκτρολογήσω...!!!

    Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από το κανάλι των ΑΝΩ Πατησίων και χορηγός είναι το ΕΚΑΒ ....
    Vana
    25.10.2004, 13:36
    Ας σας καλοπιάσω και εγώ με μερικά δάκρυα..
    Δυστυχώς δεν θα μπορέσω σήμερα για λόγο που έχω ήδη εξηγήσει από Παρασκευή.Την άλλη Δευτέρα όμως ό,τι και να γίνει θα είμαι εκεί!
    Καλή αρχή ομάδα, το ξέρω ότι θα είναι η απουσία μου καταλυτική για την επιτυχία του σημερινού meeting..αλλά..κουράγιο..θα το αντέξετε..
    φιλιά σε όλους και καλά να περάσετε!!!
    linda7
    25.10.2004, 15:40
    Η cheer Lind-er εύχεται :

    Καλή επιτυχία στην ομαδάρα μπάσκετ του Music Heaven ! Βασικά καλά να περάσετε και... με το μαλακό οι αγύμναστοι (εφόσον υπάρχουν)

    falimento
    25.10.2004, 20:05
    Μετά τις κραιπάλες και τις ασωτίες του Σαββατοκύριακου πού καιρός και διάθεση για καλαθόσφαιρα?

    Η αλήθεια είναι ότι τους αφήνω να χαρούν το πρώτο τους παιχνίδι, να παίξουν χαλαρά, να χαρούν ότι ξέρουν μπάσκετ! Και την Κυριακή τα λέμε!



    Καλή επιτυχία και καλή διασκέδαση παιδιά!

    (Ελπίζω να μην το πάρουν στα σοβαρά σήμερα και είναι όλοι τραυματίες την Κυριακή!)
    SteliosG
    27.10.2004, 07:32
    Λοιπον Giorgo, Kifa και Shai..... δεν ειδα να γραφετε κατι μετα τη μοναδικη εκεινη μερα του αγωνα, παρολα τα οσα συνταρακτικα συνεβησαν....!!

    Αρα κατι απο τα παρακατω εχει συμβει...

    1. Απογοητευτηκατε απο την εκπληκτικη παρουσια μου και νιωσατε πολυυυυ μικρη (χεχεχεχεχεχεχεχε! πλακα κανω εννοειται!).

    2. Ειστε ακομα με τον kifa και πεινετε μπυρες και τρωτε σουβλακια!!!!

    3. Σας τραυματησε θανασιμα ο kifa με το μοναδικο και τρομερο του οπλο "Η Μπαλοσφυγκα"!!!!!!

    4. Ειστε σε ενα δωματιακι και διαπραγματευεστε τον επομενο αγωνα με τον Παναθηναικο!! Ποσα θα μας δωσουν για να κερδισουν..???

    ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΡΕ ΑΛΗΤΕΣ/ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ???? Περιμενα να καιει το θεματακι μετα τη ματσαρα!!!!
    kifa
    27.10.2004, 18:08
    Καλησπέρα σε όλους και όλες...( ναι λέω για τις γυναίκες που δεν ήρθαν...)...

    ... Τάδε Έφη Kifa ...

    Φαινομενικά απίστευτο αλλά αληθινό το γεγονός ότι δεν κάπνισα 2.5 ολόκληρες ώρες...

    Έχω πιαστεί παντού...

    Ή η μπασκέτα ήταν στραβή ή εγώ άστοχος....

    Ή το γήπεδο ήταν Βαρύ...ή εγώ...???

    Το διδυμο Shai-SteliosG δεν θα ξαναπάνε στην ίδια ομάδα...

    ...και μην ρωτήσετε γιατί....

    Από πότε οι σφήκες παίζουν μπάσκετ ???

    Γιατί δεν είχε βρύση το γήπεδο ???

    ....

    Λοιπόν θα οργανωθούμε και θα παίξουμε ξανα ??? Περιμένω νέα σας και πάντα τέτοια...Περάσαμε υπέροχα και πιο υπερόχα μετά που έκανα ένα πακέτο έτσι για πλάκα...Τα ξαναλέμε soon...Αυτά τα λίγα και ... Σιγά μη χάσαμε βρε Giorgo...τους αφήναμε...ΕΕΕΕΕΕ? ??????


    SteliosG
    27.10.2004, 22:50
    περιεμενω ηδη με τα ρουχα της προπονησης για το επομενο ματσακι!! και θελω και οι κοπελες που δεν ηρθαν να εμφανιστουν με αναλογη ενδυμασια!!!
    SteliosG
    30.10.2004, 17:32
    Τι εγινε ρε παιδια!!! Γιατι εγκαταληφθηκε ετσι απλα η ιδεα??? Δε βλεπω το αρχικο παθος για παιχνιδια απο κανενα!!!!! ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ !!! Μη το παρατατε!!! χεχε!!! Θα παιξουμε κανα ματσακι?? Girgo??? Kifa??? Falimento???? Ετσι ρε αφηνετε την ιδεα για την Dream Dream Team να παει χαμενη???