ελληνική μουσική
    727 online   ·  210.832 μέλη

    Μουσική σκηνή ΜΠΟΥΑΤ - Σας περιμένουμε ...

    dessypris
    03.11.2008, 02:20

    Κυριακή βράδυ, η ορθότερα, ξημέρωμα Δευτέρας 3 Νοεμβρίου...

    Μόλις επέστρεψα.

    Ο Orfeus (Γιώργος Μπιλικάς), κεφάτος και με πολύ καλή επιλογή all time classics.

    Οι ΔΕΝ, με φρεσκάδα και με εμφανή αγάπη γι αυτό που κάνουν.

    Και πάνω απ όλα, ο kifa (Κώστας Υφαντής), με τους συνεργάτες του, άψογοι οικοδεσπότες!

    Συμπέρασμα: Αισθάνθηκα ότι πήγα σε πάρτυ φίλου και όχι σε "μαγαζί".

    Νομίζω ότι ο χώρος βρέθηκε πλέον και πρέπει όλοι να τον ενισχύσουμε στους δύσκολους αυτούς καιρούς για επαγγελματικά ανοίγματα.

    Να πάτε...


    kwstasagas
    03.11.2008, 13:39

    Σήμερα το μεσημέρι, μετά τη δουλειά, πέρασα από το μαγαζί του Kifa για καφεδάκι !!! Πολύ όμορφος χώρος, ακόμη και για τα πρωινά !!! Κι αυτό που μού έκανε εντύπωση είναι η ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ του χώρου .... Kifa, Doritaki, χάρηκα πολύ που σάς γνώρισα κα από κοντά ... Για μια ακόμη φορά, ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ το μαγαζάκι σας!!! Εις το επανιδείν  {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.thumbup}......................


    johnnyguitar
    03.11.2008, 19:50

    Καλή αρχή στα μουσικά μονοπάτια της Μπουάτ λοιπόν!Το επόμενο Σ-Κ θα περάσω να σας καμαρώσω!!!


    dessypris
    04.11.2008, 19:37

    Μόλις παρέλαβα από τον DEOS και...τεκμήρια της προχτεσινής βραδιάς:

    Είναι την ώρα που ανέβηκα καλεσμένος των (πολύ καλών) ΔΕΝ, να πω ένα τραγούδι. Στη μέση ο Termite.


    -----------------
    CDs σε Μουσική & Ερμηνεία δική μου:"Τελικός Προορισμός"-1993-με Ταξιδιώτες-"Θα πάρω το τρένο"-1998-(free download it @ www.dessypris.com)-"Απλά & Μπερδεμένα"-2005-buy it@http://fulltracks.wind.com.gr/



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 04-11-2008 19:38 ]


    επισυναπτόμενα: MHBoite.jpg 
    Termite
    05.11.2008, 10:17

    Γρηγόρη ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας ένα απο τα τραγούδια σου...

    Την επόμενη φορά θα ήθελα να παίξουμε και τη Νέα Κιβωτό!


    dessypris
    05.11.2008, 10:27

    Και με την Παιδική Χορωδία που λέει τα ρεφρέν, τι θα κάνουμε?

    Βλέπεις, τα παιδάκια δεν κυκλοφορούν το βράδυ...Και το κοινό (Orfeus κλπ.), είναι..."μεγαλοκοπέλες" !! (Κι εγώ φυσικά μέσα...σ αυτές!)


    JULIANET
    05.11.2008, 10:47

    Καλημέρα. Αν και δεν είχα την ευκαιρία να σας παρακολουθήσω, έμαθα ότι είσασταν χάρμα οφθαλμού και ώτος...συγχαρητήρια και να συνεχίσετε με την ίδια θέρμη να μας ξεσηκώνετε και να μας κρατάτε συντροφιά με την μουσική σας.

    Όσο για το ρεφρέν, δώστε την επόμενη φορά την ευκαιρία στον κόσμο να τραγουδλησει μαζί σας...άλλωστε το Σάββατο που είμουν εγώ στην boite ήταν αρκετά μωρά από κάτω!!!


    dessypris
    05.11.2008, 10:57

    Αγαπητή JULIANET,

    Αν αναφέρεσαι σε μένα, σ ευχαριστώ...Το ίδιο φαντάζομαι ισχύει και από πλευράς ΔΕΝ.

    Θα χαρώ να με "βοηθήσεις" στις 16 Νοεμβρίου, που θα χω...πλήρη εμφάνιση!

    Τώρα, όσον αφορά την "Νέα Κιβωτό", τι να πω...Ίσως πρέπει να το δοκιμάσουμε.

    Γρηγόρης.-


    jorge
    05.11.2008, 11:01

    Για να μην έχουμε 2 topics με το ίδιο πράγμα, ας διαχωρίσουμε λίγο τα topics:

    - Για τις βραδιές MusicHeaven (ΚΥΡΙΑΚΕΣ) γράφουμε στο topic μέσα στις Συναντήσεις

    - Για τα υπόλοιπα, στο παρόν τόπικ.


    JULIANET
    05.11.2008, 11:04

    Ναι Γρηγόρη μου, στην δική σας εμφάνιση αναφερόμουν και πραγματικά θα ήταν μεγάλη μου χαρά να σε απολαύσω στην πλήρη εμφάνισή σου στις 16 αλλά είναι Κυριακή και σχολάω από την δεύτερη δουλειά μου κάπως αργά, γύρω στις 1... επομένως δεν θα σας προλάβω. Δεν έχω δει το πρόγραμμα αλλά αν υπήρχαν εμφανίσεις από Δευτέρα μέχρι Τετάρτη, δεν θα τις έχανα με τίποτα.

     


    dessypris
    05.11.2008, 20:26

    Την ανέβασε η DORITAKI, στο topic της "Κυριακής", (στις "Συναντήσεις"), αλλά μ αρέσει που είμαι με τον Αλβέρτο & τον Γιώργο κι έτσι θα μου επιτρέψετε την...αναδημοσίευση κι εδώ!

    Γρηγόρης.-





    επισυναπτόμενα: orfeousalvertosgr.jpg 
    panos68
    07.11.2008, 18:00

    καλη επιτυχια... :)


    morgaine
    07.11.2008, 18:36

    καλή επιτυχία Κωστή μου!να πάνε όλα καλά με τη μπουάτ!

    πολύ όμορφος και ζεστός χώρος...να πάτε!!

    Τερμιτάκι μπράβο σας για την Κυριακή,είσασταν πολύ καλοί!

     


    KAKOFONIKS
    12.11.2008, 21:00

    Ζουζούνε μου καλορίζικο και απο εδώ ματσ μουτσ!!!!!!Χαχαχαχαχαχα


    KAKOFONIKS
    12.11.2008, 21:04

    Τελικά θα είμαι και εγώ μαζί με τα παιδιά στις 7 Δεκεμβρίου (εκτός απροόπτου),

    για αυτό "ανεμαζωχτείτε" που λέμε εδώ στην Κρήτη!!!!!!!


    tago
    13.11.2008, 00:14

    Σα να μου φαίνεται πως θα είμαι και εγώ εκεί στις 7 Δεκεμβρίου!!!


    kithara-woman
    13.11.2008, 01:04

    Όλοι οι καλοί χωράνε!!Σας περιμένουμε!Να δείτε και την δική μας πρεμιέρα,την θεατρική.{#emotions_dlg.clap}


    kifa
    13.11.2008, 04:16

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    dessypris
    15.11.2008, 10:11

    Kifa, πως πάει η..."προσέλευση"(!) κόσμου μέσω κρατήσεων, για αύριο Κυριακή 16 Νοεμβρίου?


    kifa
    15.11.2008, 13:18

    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 15-11-2008 στις 10:11 έγραψε...

    Kifa, πως πάει η..."προσέλευση"(!) κόσμου μέσω κρατήσεων, για αύριο Κυριακή 16 Νοεμβρίου?



    Μάλλον ... δεν θα χωράμε όλοι !!!! χεχεχεχεχε

    Αλόχααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

    {#emotions_dlg.clap}