ελληνική μουσική
    840 online   ·  210.851 μέλη

    Μουσική σκηνή ΜΠΟΥΑΤ - Σας περιμένουμε ...

    marylin
    22.10.2008, 17:33

    Να έχετε καλή επιτυχία και να θυμάσαι πάντα ότι η ευγένεια που διαθέτεις είναι μεγάλο προσόν! {#emotions_dlg.yes}


    kifa
    22.10.2008, 18:07

    Παράθεση:

    Το μέλος roubas στις 22-10-2008 στις 15:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 22-10-2008 στις 03:43 έγραψε...

    Ας δούμε πώς έχει διαμορφωθεί μέχρι τώρα το Κυριακάτικο πρόγραμμα και ποιοι καλλιτέχνες είναι οι φιλοξενούμενοί μου στη Boite .

    2/11: Οι ΔΕΝ

    9/11: Όσοι απολύθηκαν από το "Blue Note", το "ΙΚΑ" και το "Εν Κρυπτώ", επαναπροσλαμβάνονται για μια βραδιά μπαλάντας.

    16/11: Ο Γρηγόρης Δεσύπρης.

    23/11: Οι Lathos-Pathos του Βασίλη Σαλταγιάννη

    30/11: -

    7/12: Ο Roubas με τη μπάντα του.

    14/12: Ο Γρηγόρης Δεσύπρης.

     



     

    7/12 εμφανίζονται οι

    Ρούγκας Γιώργος.....................τραγούδι,ηλεκτρακουστική κιθάρα

    Παναγιωτίδης Χάρης.................τραγούδι,ηλεκτρικό μπάσο

    Μαράντζας Πέτρος....................πλήκτρα

    Βουλαγαρίδης Μάριος...............ηλεκρτική κιθάρα

     

    Ευχαριστούμε και πάλι τους Orfeus και Kifa για το βήμα που μας δίνουν στην BOITE!

    Θα χαρούμε πολύ να δούμε και να γνωρίσουμε αρκετά από τα μέλη τη συγκεκριμένη μέρα εμφάνισής μας!


    -----------------
    www.rougas.musicheaven.gr www.musicwave.gr/rougas ενώhttp://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=11019&gotolast=1 υπάρχει ενα post με τις καλοκαιρινές μας εμφανίσεις!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 22-10-2008 17:34 ]



    {#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    * "Ξέρεις πως κι αν ακόμη ξαφνικά πολυβολήσουν όργανα, και μουσικούς, και ακροατές, η μουσική δεν πρόκειται να σταματήσει". ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΕΦΕΡΗΣ * http://listen.musicheaven.gr , To δικό μας Ράδιο !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 30-10-2008 19:31 ]


    kifa
    22.10.2008, 18:48

    Ακομα ενα μικρό αλματάκι για το μπουατάκι μας αφού το ραδιόφωνο "ΣΤΟΚΟΚΚΙΝΟ" θα είναι ο χορηγός επικοινωνίας μας , στη συχνότητα 105.5 όπου και εκπέμπει.

     


    dessypris
    24.10.2008, 10:52

    Στις 16 Νοεμβρίου, αλλά και στις 14 Δεκεμβρίου 2008, είμαι καλεσμένος του Orfeus (Γιώργου Μπιλικά) για να παρουσιάσω τραγούδια μου, αλλά και άλλων Ελλήνων & Ξένων τραγουδοποιών της Ροκ, στην "BOITE" του φίλου Kifa.

    Στο ακουστικό πρόγραμμα θα με συνοδέψουν οι εξαιρετικοί μουσικοί Περικλής Παλαμιώτης (κιθάρα) και Κωνσταντίνος Σελεζνιώφ (πιάνο).

    Θα χαρώ ιδιαίτερα να τα πούμε από κοντά.

    Γρηγόρης.-


    -----------------
    CDs σε Μουσική & Ερμηνεία δική μου:"Τελικός Προορισμός"-1993-με Ταξιδιώτες-"Θα πάρω το τρένο"-1998-(free download it @ www.dessypris.com)-"Απλά & Μπερδεμένα"-2005-buy it@http://fulltracks.wind.com.gr/

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 28-10-2008 15:28 ]





    επισυναπτόμενα: ACOUSTIC SITE.jpg 
    dimitrapan
    29.10.2008, 10:25

    Μπορεί να άργησες αλλά να που τα κατάφερες! Καλή αρχή και ακόμα καλύτερη συνέχεια, τόσο μουσικά και όσο και επιχειρηματικά! {#emotions_dlg.yes}

    Φιλιά και θα τα πούμε κι από κοντά! {#emotions_dlg.clap}

     


    -----------------
    "Δεν είμαστε τίποτα, ας γίνουμε τα πάντα!"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dimitrapan στις 29-10-2008 10:25 ]


    PHILIPPOSSM
    29.10.2008, 14:52

    Μήπως πρέπει να κάνουμε μια τυπική λίστα για να ξέρουν τα παιδιά πόσοι θα πάμε, για να κανονίσουν τον χώρο τους;    {#emotions_dlg.beer}


    JULIANET
    29.10.2008, 15:34

    Παιδιά, μόλις μίλησα με τον Kifa γιατί την ίδια απορία είχα κι εγώ και καλό θα ήταν να δώσουμε κάποια λίστα με ονόματα για να κανονίσει τα τραπέζια.

    Ξεκινάω πρώτη και βάζω τα δικά μου άτομα

    -julianet (6)

     

    Υ.Γ Βάσω έχω υπολογίσει μέσα κι εσένα με τον Νίκο και περαστικά σου...το Σάββατο να έχεις γίνει περδίκι για να πάμε στον Κωστάκη, στην φοβερή μπουάτ που τόσο καιρό περιμέναμε!!!


    Orfeus
    30.10.2008, 13:47

    ....για πυκνώστε βρε παιδιά!

    {#emotions_dlg.beer}


    dessypris
    30.10.2008, 13:58

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 30-10-2008 στις 13:47 έγραψε...

    ....για πυκνώστε βρε παιδιά!

    {#emotions_dlg.beer}



    Την Κυριακή οπωσδήποτε εγώ και βλέπω πόσοι δικοί μου θα χουν όρεξη να ξυπνήσουν αργά τη Δευτέρα...Όσον αφορά την "κράτηση", το ξέρεις...Είμαι του Bar.


    kithara-woman
    30.10.2008, 14:03

    I'll be there!!

    Και Σάββατο και Κυριακή!


    PHILIPPOSSM
    30.10.2008, 15:38

    -julianet+6

    -philippossm+2

    -Kithara-woman


    MagicaDeSpell
    30.10.2008, 16:49
    Εγω δουλευω αλλα ισως μπορεσω να παρω ρεπο για την Τριτη που θα ειναι η κατερινα κυρμιζη... ΠαρασκευοΣαββατοΚυριακο αδυνατο να παρω ρεπο
    Doritaki
    30.10.2008, 17:06

    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 30-10-2008 στις 16:49 έγραψε...

    Εγω δουλευω αλλα ισως μπορεσω να παρω ρεπο για την Τριτη που θα ειναι η κατερινα κυρμιζη... ΠαρασκευοΣαββατοΚυριακο αδυνατο να παρω ρεπο

     

    Καλα, ελα εσυ την Τριτη και περιμενε να δεις Κυρμιζη χαχαχα {#emotions_dlg.lol} Τη Δευτερα ειναι βρεεεε χαχαχα!!!!

    Αχ πολυ χαιρομαι που θα ερθετε παιδακια!!! Θα σας περιμενουμε!!!!!  


    MagicaDeSpell
    30.10.2008, 17:44
    Καπου νομιζα πως ειδα και την Τριτη μαλλον εκανα λαθος τωρα βλεπω οτι ειναι μονο Δευετρες γμτ αδυνατον να φυγω Δευτερα τες πα θα δειξει
    Deos
    30.10.2008, 19:44

    Τα λέμε Κυριακή & Δευτέρα Cool

    Καλή αρχή KiFa# ! !


    vasilis23
    30.10.2008, 20:46

    Οι ΔΕΝ Unplugged αυτή την Κυριακή 2/11 καλεσμένοι του φίλου τους Γιώργου Μπιλικά!

    Γιώργο,Κώστα...Σας ευχαριστούμε για την πρόσκληση!Θα περάσουμε μια υπέροχη βραδιά!!{#emotions_dlg.beer}


    kifa
    01.11.2008, 09:11

    Κι ομως ... αήμερα ανοίγουμε ... να πω ότι δεν το έχω πιστεψει ακόμα ? ....

    Σας ευχαριστώ ολους για τα καλα σας λογια .. πιστευω να σταθούμε ανταξιοι των προσδοκιών σας και να φτιάξαμε ενα μαγαζί που θα ειναι πραγματικό "στέκι" για όλους τους μουσικόφιλους ... :) ..

    Σας περιμένουμε ...

    Καλή αρχή ...

    {#emotions_dlg.clap}


    jorge
    01.11.2008, 11:57

    Αντε, καλή αρχή!

    Τα λέμε το βράδυ!


    Doritaki
    02.11.2008, 20:24

    Ααααααχ! Απ που ν αρχισω??? Ηταν μια υπεροχη βραδια η χθεσινη!!! Ακομα δεν το εχουμε πιστεψει οτι το μπουατακι μας ειναι πλεον ζωντανο.. ειμαστε πολυ συγκινημενοι ολοι και πρωτα πρωτα ο Κιφακος.  Θελω εκ μερους ολων μας να ευχαριστησω ολους  οσους ηταν κοντα μας χθες (ερχονται φωτο και video πολυ συντομα) και τους υπολοιπους σας περιμενουμε συντομα χεχε ..Αλλωστε σημερα ειναι η επισημη πρωτη μιας σειρας κυριακατικων Music Heaven Nights !!!

    Τα υπολοιπα πιστευω θα τα πει ο Κιφακος μολις καταφερει να ερθει σπιτι και ανοιξει το πισι χεχεχε

    Αλοχαααααααα!!!!!!!!!!! Σας περιμενουμε αποψεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!

    Jorge μην ξεχασεις τα μπλουζακιαααααααααα!!!!!!!


    mellia
    02.11.2008, 21:18

    Να πω κι εγώ οτι χαρηκα που σας είδα live! Ελπίζω να ξανάρθω.
    Καλές συνέχειες να έχετε Smile