ελληνική μουσική
    521 online   ·  210.845 μέλη

    17/10: Συνάντηση στο Ρακάδικο (Πειραιάς)

    Hastaroth
    20.10.2008, 20:36

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 20-10-2008 21:34 ]


    sitzoune81
    20.10.2008, 22:44

    Ας αφήσω κι εγώ το αποτύπωμα...

    Είναι αλήθεια πως περίμενα να αντικρύσω κάτι διαφορετικό στη συνάντηση του ΝΚ από αυτή του ΒΚ.

    Δεν θα σχολιάσω αν μου φάνηκε καλύτερη ή χειρότερη (οργάνωση, φαγητό, μουσική, κ.α.), δεν με απασχολεί. Το μείζον θέμα είναι πάντα οι άνθρωποι, τα μέλη του ΜΗ στη συγκεκριμένη περίπτωση.

    Και όσο γι' αυτό... έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και ενθουσιασμένος απ' την ποιότητα των παρεβρισκομένων μελών! Χαιρόμουν ειλικρινά εκείνες τις ώρες!

    Η μοναδική μου ένσταση έγκειται στην ώρα αποχώρησης των περισσοτέρων μελών... 01:45 βρε παιδιά?...

    Τέλοσπάντων, να δώσω κι από δώ τα θερμά μου χαιρετίσματα (κι ένα υποσχετικό "εις το επανιδείν") στα άτομα που κατάφερα να γνωρίσω και να πούμε "δυο" κουβέντες.

    -Πτέραρχε!!! (τα σέβη μου once again...with feeling!)
    -KIT_KAT (αφού έμαθα ποιό είναι το nickname σου όταν πέρασε κάμποση ώρα συζητήσεων... πάλι καλά! Το φύλαγες για το τέλος, ε?! χεχε, η ευχάριστη έκπληξη!)
    -jorge (η άνεση και η φιλικότητά σου είναι παροιμιώδη! Ωραίος!!!)
    -manblaz (φιλε, ΔΕΝ ήταν ρακί αυτό που πίναμε... 5 συνεχόμενα ποτηράκια "άσπρου πάτου" και να μη με πειράξουν???... αδύνατον! Χαίρε!)
    -Aiolos_m (περίμενα περισσότερο σαματά με τα θρυλικά "γκάμπ!!!" των πάτων των ποτηριών επάνω στο τραπέζι, σε πάω!!!)
    -mellia (αν και συστηθήκαμε στο τέλος, άξιζε!!! ΠΡΕΠΕΙ να ερθεις σε μια συνάντηση του ΒΚ, είμαι σίγουρος ότι θα σου "πηγαίνει". Φιλιά!)
    -Deos (ήλθον, είδον και απήλθον! Τυπάς σωστός!!! Γειά σου Γιάνναρε!)

    Αφήνω επίτηδες εκτός ορισμένα άτομα (ξέρουν αυτοι τί και πώς!). Για μία ακόμη φορά δεν κατάφερα να συστηθώ με όλους ('νταξ', πως κάνεις έτσι? ανοίγει η Μπουάτ σε λίγο, εκεί να δεις!)

    Θεωρήστε από τώρα ότι είμαι εντός λίστας για την επόμενη (επίσημη) συνάντηση του ΝΚ. Αυτό τα λέει όλα...

    Υ.Γ. Αααα, περιμένω φώτος, έτσι?!...


    gialina_giannina
    21.10.2008, 00:31

    Καλησπέρα κι από μένα.

    Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη που δεν ειδοποίησα ότι δε θα έρθω αλλά προέκυψε κάτι προσωπικό σχεδόν τελευταία στιγμή.

    Στεναχωρήθηκα που δεν τα κατάφερα να έρθω.Ελπίζω την επόμενη φορά να μην κάτσει πάλι καμιά αναποδιά.

    Τουλάχιστον από αυτά που διαβάζω,αν εξαιρέσουμε το θέμα της εξυπηρέτησης,ήσασταν μια όμορφη παρεά και περάσατε καλά.

    Εύχομαι στην επόμενη συνάντηση να πάνε όλα καλά και να μπορέσουμε να τα πούμε από κοντά! Smile


    music-fan
    21.10.2008, 02:10

    Παράθεση:

    Το μέλος kithara-woman στις 20-10-2008 στις 20:34 έγραψε...

    Αν θέλετε βοηθό μαγείρισσας,εδώ είμαι!!

    Η Μαιρούλα θα φτιάχνει φαγητά κι εγώ μεζεδάκια!!

    Αυτή θα ήταν καλή ιδέα για καλοκαιρινή συνάντηση,σε κάποιο σπίτι,να έχει αυλή(αν και δύσκολο στην Αθήνα) και να φέρουμε όλοι από κάτι,και όσοι δεν μαγειρεύουν,να φέρουν ποτά και cd για να ακούμε. {#emotions_dlg.beer}



    με αυλη θες αυγουλα ε?θα δουμε θα δουμε...το καλοκαιρακι!


    sitzoune81
    21.10.2008, 20:29

    Τί θα γίνει μ' εκείνες τις φώτο επιτέλους?...{#emotions_dlg.rolleyes}

    "Φωτογράφεεεεεεε, βγάλε μια φωτογραφίααααα,
    βγάλε τον κύριο μαζί με την κυρίαααααα, να τελειώωωωνουμε μ' αυτή την ιστορίααααα,
    αυτή την ώωωωρα που τον αγκαλιάζειιιιιιι, αυτή την ώρα που στα μάτια τον κοιτάζειιιιιιι,
    φωτογράφεεεε όλη την τέχνη σου να βάλειιιιιις, την προδοσία τηηηης έγχρωμη να την βγάλειιιιιις...."

    {#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.laugh}{#emotions_dlg.biggrin}


    Crocodile
    21.10.2008, 21:04

    Ήταν καταπληκτική η βραδιά, παρά τα ευτράπελα που συνέβησαν. Πέρασα καλά και αυτό οφείλεται, εκτός των άλλων, και στο γεγονός ότι στο τραπέζι που καθόμουν ήμουν περιστοιχισμένος από ιδιαίτερα ωραίες υπάρξεις...{#emotions_dlg.rolleyes}

    Όταν βέβαια έπρεπε να πληρώσουμε στο τέλος το ποσοστό μας αισθάνθηκα κάπως αμήχανα καθώς το ποσό ήταν μεγαλύτερο από αυτό που είχε προβλεφθεί αρχικά. Κανονικά θα έπρεπε στο τέλος να τους πληρώσουμε λογαριασμό για φαγητό 20 άτομων και να φύγουμε λέγοντας ότι ευχαριστούμε το μαγαζί για την εξαιρετική προσφορά των επιπλέον μερίδων με τις οποίες θα έτρωγαν άλλα 15 άτομα!!!{#emotions_dlg.biggrin}


    Eliza21
    21.10.2008, 21:58

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 21-10-2008 στις 20:29 έγραψε...

    Τί θα γίνει μ' εκείνες τις φώτο επιτέλους?...{#emotions_dlg.rolleyes}

    "Φωτογράφεεεεεεε, βγάλε μια φωτογραφίααααα,
    βγάλε τον κύριο μαζί με την κυρίαααααα, να τελειώωωωνουμε μ' αυτή την ιστορίααααα,
    αυτή την ώωωωρα που τον αγκαλιάζειιιιιιι, αυτή την ώρα που στα μάτια τον κοιτάζειιιιιιι,
    φωτογράφεεεε όλη την τέχνη σου να βάλειιιιιις, την προδοσία τηηηης έγχρωμη να την βγάλειιιιιις...."

    {#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.laugh}{#emotions_dlg.biggrin}



     

     

    Εσυ που ήσανε καλε παιδι και δε γνωριστηκαμε? Να υποθεσω οτι ανηκεις στο ΒΚ????


    sitzoune81
    22.10.2008, 15:52

    Παράθεση:

    Το μέλος Eliza21 στις 21-10-2008 στις 21:58 έγραψε...

    Εσυ που ήσανε καλε παιδι και δε γνωριστηκαμε? Να υποθεσω οτι ανηκεις στο ΒΚ????


    Ήμανε στα σκαλιά και σ' αγνάντευα.... {#emotions_dlg.biggrin} {#emotions_dlg.tt2}

    Ε ναι λοιπόν... ανήκω στο ΒΚ!


    darbukaboy
    26.10.2008, 18:18

    Θα ηθελα να προσθεσω κι εγω την αποψη μου επι του θεματος μονο και μονο επειδη εχω φαει νυχτες και νυχτες εκει μεσα,εχω καταναλωσει τα απιστευτα κιλα κρασιου και ρακομελου και εχω κανει (αναλογικα παντα με τα ατομα) απο τους μεγαλυτερους λογαριασμους που εχουν καταγραφει σ'αυτο το μαγαζι-εχω φτασει στο σημειο ακομα και να παιξω εκει.Λοιπον η αληθεια ειναι (αυτο επιβεβαιωνεται καθε φορα που πηγαινω στο μαγαζι για να περασω καλα) οτι η τακτικη του μαγαζιου ειναι πρωτον να γεμιζει ασφυκτικα το τραπεζι-ακομα δεν εχω καταλαβει το γιατι.Ενα αλλο πολυ ασχημο ειναι οτι το μαγαζι ειναι ακριβο.Τριτον εχει τη λογικη να ''γδυνει'' τον πελατη οταν βλεπει οτι αυτος κανει μεγαλη καταναλωση(την εχω πατησει ασχημα ετσι).Γι'αυτο λοιπον θελει πολλη προσοχη και να κανονιζει καποιος εξ'αρχης (απο τη στιγμη δηλαδη που καθεστε στο τραπεζι) με τι ρυθμο θα ερχονται τα εδεσματα για να αποφευγεται αυτη η ''κινηση''.Με λιγα λογια η λογικη του μαγαζιου ειναι πολυ επιχειρηματικη,απολυτη και τυπικη.

    Επειδη ομως δεν ειναι ολα μαυρα και αναποδα,στον αντιποδα βαζω την πολυ ποιοτικη μουσικη και τον ομορφο χωρο του μαγαζιου ο οποιος θυμιζει πολυ την παλια μορφη των ταβερνων-με μια δοση βεβαια νεωτερισμου.

    Ωστοσο επειδη η συζητηση κατεληξε στα προβληματα που προεκυψαν,αυτη η ομορφη εικονα του εσωτερικου διακοσμου ερχεται σε πληρη αντιθεση με την τακτικη και τη νοοτροπια του μαγαζιου...κριμα...


    -----------------
    αν θες να μαθεις που θα πας και να σωθεις γυρευεις παιδι να γινεις ματια μου στο μυθο να πιστευεις

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : darbukaboy στις 26-10-2008 18:20 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : darbukaboy στις 26-10-2008 18:23 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : darbukaboy στις 26-10-2008 18:24 ]