ελληνική μουσική
    660 online   ·  210.833 μέλη
    seras
    25.09.2008, 15:59

    Ο manager τους δήλωσε πως μετά από κάποια τελευταία shows που θα κάνουν στη χώρα τους, τον ερχόμενο Νοέμβριο, οι Madrugada θα πάψουν να υφίστανται.


    makisdav
    25.09.2008, 17:26

    Εγγυημενο αυτο??Εχουμε καποιο link να δουμε δηλωσεις??


    seras
    25.09.2008, 17:31
    http://www.rocking.gr/article5031.php
    Amalia_little
    25.09.2008, 19:15

    κρίμα αν τελικά ισχύσει κάτι τέτοιο{#emotions_dlg.sad}


    revelation
    25.09.2008, 19:20

    Λογικό είναι. Αφού πέθανε ο Robert Buras. Και που έβγαλαν καινούργιο άλμπουμ εμένα μου φαίνεται αρκετό και ας είμαστε ευχαριστημένοι που έφτασαν μέχρι εκεί γιατί είχαν πει μετά τον θάνατο του ότι θα διαλυθούν. Νομίζω είναι λογικό. Είναι δύσκολο να συνεχίσεις στο συγκρότημα που πέθανε ένα ιδρυτικό μέλος-φίλος σου.


    -----------------
    Η ζωή είναι σαν τη χορδή μίας κιθάρας. Έχεις πολλές νότες να παίξεις αν όμως την ζωρίσεις πάρα πολύ θα σπάσει.

    Δεν υπάρχει σύμπτωση, μόνο η ψευδαίσθηση της συμπτώσεος

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : revelation στις 25-09-2008 19:23 ]


    seras
    25.09.2008, 19:31

    Ίσως να είναι και το πιο σωστό...


    nowaveband
    25.09.2008, 19:55

    Και εγώ έχω ακουστά πως ο κιθαρίστας έγραφε τα τραγούδια τους.....Καλύτερα ένα συγκρότημα πάντως να αποχωρεί σε αξιοπρεπή στιγμή της καριέρας του.Πολύ καλά κάνανε τα αλάνια!{#emotions_dlg.rolleyes}


    emmanuella
    25.09.2008, 23:09

    Οι Madrugada ήταν από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα ...

    Κρίμα πραγματικά ...

    αλλά ... τουλάχιστον αποχωρούν με αξιοπρέπεια !


    rompa
    26.09.2008, 01:00
    Άλλωστε την τελευταία συναυλία τους εδώ στην Ελλάδα τις έδωσαν την άνοιξη που μας πέρασε . Και αν δεν απατώμαι ήταν διήμερη λόγω του μεγάλου ενδιαφέροντος που υπήρξε.
    nucflash
    29.09.2008, 00:07

    δυστυχώς...όπως προαναφέρθηκε μετά τον θάνατο του Buras άρχισε το τέλος τους

     

    κρίμα

     

    (δεν πήγα στη συναυλία που είχαν δώσει..  )

     

     

     

     

     

     

     

     

     


    Darien
    29.09.2008, 03:08

    Aπο καιρό ήταν γνωστό ότι θα διαλυθούν. Γι'αυτό πρόλαβα και τους είδα στη Θεσσαλονίκη :D


    jazzsta
    30.09.2008, 01:17

    xmm....εγώ πρέπει να τους είχα ανακαλύψει πρώτος απο όλους εσάς...!!! Τους είχα δεί live

    στην Ισπανία το 2001 το καλοκαίρι νομίζω... και εκείνο το φθινόπωρο τους ξαναείδα & στην Ελλάδα(δεν ήταν η πρώτη τους εδω βέβαια)...


    stavrula
    30.09.2008, 12:00

    ήτανε και γ*μώ τα γκρουπάκια... τουλάχιστον όπως είπατε και εσείς, σταμάτησαν πριν τους πάρει η κατηφόρα!


    kwstasagas
    30.09.2008, 12:43

    Xμμμ .... εγώ τους είχα δει στο πρώτο τους λάιβ εδώ στην Ελλάδα, στο ΡΟΔΟΝ, το 1999 ή το 2000 πρέπει να ήταν .... Δεν γνώριζα τίποτα για το συγκρότημα και βρέθηκα τυχαία εκεί αλλά .... ΕΠΑΘΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΑΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΕΙΔΑ, και, προπαντός, με αυτόν τον υπέροχο τραγουδιστή τους, τον SIVERT HOYEM !!!! Μάλιστα το πρώτο τους λάιβ εδώ στην Ελλάδα ήταν SOLD OUT [πρόλαβα ένα απ' τα τελευταία εισιτήρια!!!], παρόλο που η μπάντα ήταν μόλις στο ξεκίνημά της [όμως το "Blue, Strange Colour Blue" τους είχε ήδη κάψει πολλές καρδιές{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}.... ] !!!! [πώς τα καταφέρνει αυτή η Ελλαδίτσα, και κάτι πολύ αξιόλογα συγκροτήματα - Madrugada, Tindersticks, Puressence κλπ - που .... γνωρίζουν ελάχιστη αποδοχή στο εξωτερικό τα αναδεικνύει ... είναι απορίας άξιον !!!! Κάτι τέτοια με κάνουν να πιστεύω ότι ΝΑΙ, ΩΣ ΛΑΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΑΙΣΘΗΤΗΡΙΟ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΟΜΟΡΦΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ, άσχετα αν κάποιοι φροντίζουν να μάς "ευνουχίσουν" αυτό το αισθητήριό μας .... τέλος offtopic ...] ..... Τεσπα, τους MADRUGADA τους είδα άλλες δύο φορές λάιβ, τη μία φορά στο ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΤΡΑΣ πριν τον Ίγκι Ποπ και την άλλη φορά στο "Γκαγκάριν" .... Αγαπημένο μου τραγούδι τους το STORIES FROM THE STREETS .....

    Μετά τα παραπάνω ... είμαι πολύ - πολύ στεναχωρημένος, αφενός με το χαμό του κιθαρίστα τους [{#emotions_dlg.sad}{#emotions_dlg.sad}r.i.p. ....], αφετέρου με τη διάλυση της μπάντας. Περιπτώσεις σαν αυτούς ΤΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΣΗΜΕΡΑ .... Όμως .... δεν μού μένει παρά να σεβαστώ την απόφασή τους να διαλυθούν .... Και ... δεν μπορεί, όλο και κάποιο reunion θα κάνουν στο μέλλον ....... Εξάλλου, ας μην αποκλείουμε το ενδεχόμενο να δούμε ενδιαφέροντα πράγματα από την προσωπική πορεία μελών τους [ιδίως του HOYEM] .....  

     

     


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 30-09-2008 12:45 ]


    pamelaroyk
    07.10.2008, 20:03

    κρίμα...δεν τους "ήξερα" παραπάνω απο δυο χρόνια και ούτε τους έχω δει ποτέ live.

    παρ'όλα αυτά θα παραμείνουν ένα από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα :) :)