ελληνική μουσική
    559 online   ·  210.848 μέλη

    Β. Παπακωνσταντίνου, Μπουλάς, Ζουγανέλης, Θηβαίος, Καλυβάτσης στην Ακτή

    998
    27.10.2008, 23:41

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 998 στις 10-03-2010 12:34 ]


    mariamar
    10.11.2008, 22:50

    γεια σας παιδια...επειδη θα παω στην ακτη το σαββατο..ξερει κανεις σας τι ωρα τελειωνει το προγραμμα???


    Termite
    11.11.2008, 09:36
    Υπολόγιζε κατα τις 3 με 3.30 το πρωί
    valia1984
    17.11.2008, 21:18

    Από τα καλύτερα φετινά σχήματα κατά την άποψη μου! Έχω πάει ήδη 2 φορές και σκοπεύω να ξαναπάω...Όλοι τους είναι υπέροχοι!  Ο Παπακωνσταντίνου όπως είναι αναμενόμενο καταχειροκροτείται συνεχώς από τον κόσμο....Βέβαια εμένα η αδυναμία μου είναι ο Θηβαίος ο οποίος δίνει ρέστα! Έκπληξη είναι το λαικό πρόγραμμα στο τέλος από όλους...εκεί γίνεται χαμός!! Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους!


    vasilisx
    28.11.2008, 12:42

    η δικια μου γνωμη ειναι...

    καταρχήν δεν μπορει κανεις να συγκρινει την ζηνα και την καθε ζηνα που βγαινει σημερα με τον θρυλο βασιλη παπακωνσταντινου....

    δεν συγκρινονται καποθια πραγματα, πως να το κανουμε...

    επειτα, τα καλυτερα "μουσικα" τραγουδια του βασιλη ειναι συνθεση απο τον ιδιο

    αν βαλεις τα

    χαιρετισματα

    χρονια πολλα

    βικτωρια

    δεν χρειαζεται να πουμε τα υπολειπα 31 που εχει....

     

    απο φωνη.... οποιος ακουει αντικειμενικά ξερει αν ο βασιλης εχει φωνη(αρα) ή οχι...

    και γενικα, ο βασιλης εχει τραγουδησει καβαδια, λοιζο,θεοδωρακη,τριπολιτη,μικρουτσικο,σαββοπουλο,λιβαδιτη,νεγρεμποτη,ασιμο,αλκη αλκαιο, οδυσσεα ιωαννου,λευτερη παπαδοπουλο,μανο ελευθεριου, και τοσους πολλους παλιους και νεοτερους....

    ΑΛΛΟΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΑΝΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΙΘΑΡΑ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΣΕΣ ΝΟΤΕΣ ΕΧΕΙ Η ΜΟΥΣΙΚΗ, ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΤΙΓΟΥΡΓΟΥΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ "ΞΕΞΟΥΔΑΚΙΑ", ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ, ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Τ Ι Π Ο Τ Α για να τους κρινεις.... ενω ο βασιλης και οι ομοιοι του (αλεξιου, νταλαρα κ.α.) φυσικα και αναμενομενο ειναι να γίνει κριτικη επειδη εχουν κανει τεραστια πραγματα και έχουμε την πολυτελεια εμεις να εχουμε απετησει απο αυτους να ειναι παντα ετσι οπως του θελουμε ΕΜΕΙΣ...

    στην τελικη, οποιος δεχεται σοβαρη κριτικη (οχι κριτικη για τα εξογαμα του πασχαλη), σημαινει οτι ειναι συμαντικος αυτός ο ανθρωπος. . .

     

    δεν θα κανεις κριτικη για τον νινο,για τον πετρελη και την καλομοιρα, δεν εχουν κανει τιποτα για να τους κρινεις...

    αυτη ειναι η αποψη μου!!!

    η χειροτερη και η πιο ανωητη κριτικη που εχω ακουσει για τον βασιλη ειναι: γερασε,να σταματησει να τραγουδα....

    το αν γερασε ή όχι το ξερουν ΜΟΝΟ αυτοί που ΞΕΡΟΥΝ να τον ακολουθούν ακομα και ο βασιλης μας απαντα στον καθενα: Σ'ΑΓΑΠΑΩ ΑΚΟΜΑ. . .