ελληνική μουσική
    618 online   ·  210.833 μέλη

    Καρτέλες στο forum της αρχικής σελίδας

    jorge
    27.09.2008, 11:20

    Τις είδατε φαντάζομαι ε; Μιλάω για τα οριζόντια κουμπάκια-καρτέλες, που εμφανίζονται κάτω από τον τίτλο κάθε κατηγορίας και που όταν τα πατάμε φορτώνουν τα πιο πρόσφατα απαντημένα topics της υποκατηγορίας...

    Για την κεντρική σελίδα μιλάω πάντα.

    Αυτό που θα ήθελα είναι να επισημάνετε οποιαδήποτε προβλήματα βλέπετε. Επειδή αυτή η τεχνολογία έχει ακόμα ...παραξενιές, είναι πιθανό να παίζει καλά στον έναν browser και όχι στον άλλον. Το έχω δοκιμάσει σε Firefox 3 & Internet Explorer 7.0 και φαίνεται εντάξει. Φαίνεται μόνο να υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα στον Internet Explorer, καθώς οι καρτέλες μερικές φορές "θυμούνται" τα περιεχόμενα και ενώ έχει μόλις απαντηθεί ένα topic δείχνουν την προ-5λεπτου κατάσταση...

    Αν κάποιος έχει Firefox 2.0 ή Internet Explorer 6.0, ας κάνει μια δοκιμούλα...


    xristos_rock
    27.09.2008, 12:31

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-09-2008 στις 11:20 έγραψε...

     

    Αν κάποιος έχει Firefox 2.0 ή Internet Explorer 6.0, ας κάνει μια δοκιμούλα...



     

    Όλα καλά εδώ πάντως!


    emmanuella
    27.09.2008, 14:53

    Με Firefox 2.0 είναι όλα εντάξει ...  {#emotions_dlg.thumbup}

    Με Internet Explorer 6.0 όταν πατάω την καρτελίτσα ... γράφει " loading " ... εε ... και περιμένω ... περιμένω ... περιμένω ...   {#emotions_dlg.yawn}

     ... Αλλά τίποτα ... μένει στο " loading {#emotions_dlg.wacko}


    marylin
    27.09.2008, 15:04

    Όλα καλά!!!!!! {#emotions_dlg.thumbup}


    CROSS
    27.09.2008, 16:48

    Τις είδαμε τις καρτέλες και μας άρεσαν πολύ.Δουλέυουν και στα 2 browser κανονικά(σ'εμένα τουλάχιστον){#emotions_dlg.thumbup}.


    -----------------
    http://encoremusiceducation.blogspot.com/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : CROSS στις 27-09-2008 16:48 ]


    Crocodile
    27.09.2008, 17:01

    Από τότε που μπήκαν οι καρτέλες, όταν ανοίγω για πρώτη φορά την κεντρική σελίδα είναι όλα μια χαρά. Όταν όμως κάνω "ανανέωση" της σελίδας, μου δείχνει πλέον τους περισσότερους τίτλους των θεμάτων με ερωτηματικά στη θέση των γραμμάτων.


    mellia
    27.09.2008, 17:13

    Πολύ καλό jorge αυτό με τις καρτέλες!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    27.09.2008, 17:58

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 27-09-2008 στις 17:01 έγραψε...

    Από τότε που μπήκαν οι καρτέλες, όταν ανοίγω για πρώτη φορά την κεντρική σελίδα είναι όλα μια χαρά. Όταν όμως κάνω "ανανέωση" της σελίδας, μου δείχνει πλέον τους περισσότερους τίτλους των θεμάτων με ερωτηματικά στη θέση των γραμμάτων.

    Ποιόν browser χρησιμοποιείς Crocodile;


    train
    28.09.2008, 00:57

    πολύ ωραία ιδέα οι καρτέλες!


    john1989
    28.09.2008, 13:32

    και με τον google chrome λειτουργει κανονικα!!!!!

    Παντως εμενα δεν μ'αρεσε η καινουργια εμφανιση του forum καθως δεν το βρισκω και τοσο βολικο!!!!!

    Δεν πειραζει ομως θα το συνηθισουμε  και αυτο!!!!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    28.09.2008, 13:59

    Γιάννη τι ακριβώς δε σε βολεύει; Με ενδιαφέρει η άποψή σου.

    ΥΓ. Σας ευχαριστω για τις δοκιμές :)


    john1989
    28.09.2008, 17:32

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 28-09-2008 στις 13:59 έγραψε...

    Γιάννη τι ακριβώς δε σε βολεύει; Με ενδιαφέρει η άποψή σου.

     

     

     

    jorge στην παλια εμφανιση του forum οταν εμπαινες μεσα στο forum εβλεπες ολες τις κατηγοριες και γρηγορα μπορουσες να δεις τι σε ενδιαφερει και τι οχι,"με μια ματια"!!!!!

    Τωρα ειναι πιο δομημενη η εμφανιση του μεν,αλλα για να δεις ολες τις κατηγοριες και τα θεματα τους,θελει πιο πολυ χρονο!!!!

    Βασικα με ειχε βολεψει πολυ η προηγουμενη εμφανιση του forum,oποτε αυτη μου φαινεται περιεργη!!!

     


    Victorat
    28.09.2008, 18:55

    Ολα καλα και με Google Chrome και με Firfox... 

    Kαι ειναι πολι Γ@Μ@7@


    rWmS
    28.09.2008, 22:10

    Λειτουργουν και με Opera Browser

    by the way πολυ ωραια ιδεα

    Συμαζευουν την αρχικη σελιδα


    -----------------
    Μας σιχαθήκαν οι θεοί, και μας δέσαν την ψυχή με τα χέρια, τώρα φοβούνται οι θνητοί, που δεν θα γίνουν αστέρια.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rWmS στις 28-09-2008 22:12 ]


    jorge
    28.09.2008, 23:03

    Να 'στε καλά ρε παιδιά, ευχαριστώ για τις δοκιμές :)


    incomplete_angel
    28.09.2008, 23:51

    Περιττό να σου πω ότι με Safari δουλεύει άψογα!


    alkyoni
    28.09.2008, 23:57

    Πολυ καλη ιδεα και λειτουργικη αυτη με τις καρτελες!!!{#emotions_dlg.thumbup} Κι εγω με το νεο firefox μια χαρα!!!

    Μιας και τελειωσαν οι δοκιμες και ολα πηγαν καλα...μπορω να κανω και μια προταση?
    Στο τμημα της "Μουσικης" ή στο "περι musicheaven" αν ειναι ευκολο, μπορει να μπει και μια καρτελα περι "Radio MusicHeaven"  ή  "Το δικο μας Ραδιοφωνο".{#emotions_dlg.walkman}
    Ευχαριστω πολυ...καλη συνεχεια!!!{#emotions_dlg.beer}


    Crocodile
    29.09.2008, 17:35

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-09-2008 στις 17:58 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 27-09-2008 στις 17:01 έγραψε...

    Από τότε που μπήκαν οι καρτέλες, όταν ανοίγω για πρώτη φορά την κεντρική σελίδα είναι όλα μια χαρά. Όταν όμως κάνω "ανανέωση" της σελίδας, μου δείχνει πλέον τους περισσότερους τίτλους των θεμάτων με ερωτηματικά στη θέση των γραμμάτων.

    Ποιόν browser χρησιμοποιείς Crocodile;



    Χρησιμοποιώ τον Microsoft Internet Explorer και εξακολουθεί να μου παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα από την ημέρα που μπήκαν οι καρτέλες. Η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής δεν δοκίμασα κάποιον άλλο browser.


    -----------------
    "...Όχι παιδιά στις ψόφιες/ όχι και στους κρυόκωλους/ όχι παιδιά στις ψόφιες/ όχι στους σοβαρούς..."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Crocodile στις 29-09-2008 19:20 ]


    kamelia8
    29.09.2008, 19:00

    Παράθεση:

    Το μέλος john1989 στις 28-09-2008 στις 17:32 έγραψε...

    στην παλια εμφανιση του forum οταν εμπαινες μεσα στο forum εβλεπες ολες τις κατηγοριες και γρηγορα μπορουσες να δεις τι σε ενδιαφερει και τι οχι,"με μια ματια"!!!!!

    Τωρα ειναι πιο δομημενη η εμφανιση του μεν,αλλα για να δεις ολες τις κατηγοριες και τα θεματα τους,θελει πιο πολυ χρονο!!!!

    Βασικα με ειχε βολεψει πολυ η προηγουμενη εμφανιση του forum,oποτε αυτη μου φαινεται περιεργη!!!


     

    Αυτό θα έλεγα κι εγώ, συμφωνώ με τον john1989.

    Πάντως με Mozilla 3.0.3 ανοίγει μια χαρά!


    Crocodile
    30.09.2008, 16:43

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 27-09-2008 στις 17:01 έγραψε...

    Από τότε που μπήκαν οι καρτέλες, όταν ανοίγω για πρώτη φορά την κεντρική σελίδα είναι όλα μια χαρά. Όταν όμως κάνω "ανανέωση" της σελίδας, μου δείχνει πλέον τους περισσότερους τίτλους των θεμάτων με ερωτηματικά στη θέση των γραμμάτων.



    Δεν έχει κανείς άλλος από εδώ μέσα παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο; Μόνο σ' εμένα συμβαίνει;{#emotions_dlg.confused1}


    -----------------
    "...Όχι παιδιά στις ψόφιες/ όχι και στους κρυόκωλους/ όχι παιδιά στις ψόφιες/ όχι στους σοβαρούς..."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Crocodile στις 30-09-2008 16:43 ]