ελληνική μουσική
    885 online   ·  210.833 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη

    jorge
    14.11.2004, 16:11
    Μόλις μου ήρθε live αναφορά από την ταβέρνα που είναι οι φίλοι μας!

    Καταρχήν...

    ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΡΕΥΜΑ!
    Έπεσε γερή βροχή και προκάλεσε blackout !

    Όμως ...

    Εκτός από τα 10 άτομα του MusicHeaven είναι μαζί και η χορωδία που αναφέρει πιο πάνω ο Gia, οι οποίοι τραγουδάνε εν μέσω βροχής και ελαφρού σκοταδιού.


    vouliakis
    14.11.2004, 16:38
    Ωραία!!!
    Καλή διασκέδαση. Κρίμα που δεν είμαστε εκεί...

    Kotsiraki
    14.11.2004, 23:56
    Eντυπώσεις από τη συνάντηση;;;

    Άντε καλέ πείτε μας!!!
    rapsodos
    15.11.2004, 08:20
    Λοιπόν. Τα της συναντήσεως απο αυτόπτη μάρτυρα.
    Νομίζω οτι έχω πάει σε όλες τις συναντήσεις του Musicheaven, όλες τις επίσημες τουλάχιστον. Πλέον μπορώ να πω οτι πήγα στην πιο πετυχημένη. Απο ποιας άποψης? Απο πλευράς διασκέδασης ή καλύτερα ψυχαγωγίας. Απο πλευρά καταστάσεων και συγκυριών.
    Οφειλω να ομολογήσω οτι δεν περίμενα να έρθουν στη συναντηση πάνω απο 3-4 άτομα. Γιατί? Μα ... για τον κατακλυσμό που έκανε. Δεν ξέρω γενικά παιδιά αλλά στην περιοχή της Ανω Πόλης έριξε ΤΗΝ βροχή. Το νερό κυριολεκτικά ήταν μέχρι το γόνατο. Χείμαρρος. Εγω η Πέννυ και η Vick ήμασταν απο τους τυχερούς διοτι φτάσαμε λίγο νωρίτερα και προλάβαμε την πλυμμύρα. Οι υπόλοιποι όμως.....
    Jorge, πρέπει να αλλάξει ο αλγόριθμος των χρυσων νοτων. Πρεπει πλεον να υπολογίζεται και ο βαθμός δυσκολίας προσέλευσης σε συναντήσεις. Εχθές όλοι όσοι ήρθαν χρειάζονται τουλάχιστον 100 χρυσές νότες πριμ. Ειδικά ο gazza21. Γρηγόρη άξιος, και ως οδηγός και ως άνθρωπος. Αναφέρομαι ειδικά στο gazza21 διοτι ήρθε απο τη Λάρισα μόνο για τη συνάντηση, έφαγε όλοι τη βροχή και μετά επιστροφή πάλι πίσω, ευτυχώς στα στεγνά.
    Λοιπόν, η συνάντηση ήταν υπέροχη παρόλες της δυσκολίες. Καταρχην δεν ειχαμε ρευμα για καμια ωρα αλλα καθόλου δε μας ενόχλησε αυτό. Ειχαμε για αρχή το κρασάκι και τα μεζεδάκια μας ,για μουσική της κιθάρες μας και ένα περίσσιο κέφι που επηρέασε τελικώς όλο το μαγαζί. Βοήθησε πολύ και η χορωδία του gia οι οποίοι έκαναν και την αρχή. Πολύ καλοί Γιάννη. Να ενημερώνετε για τις εμφανίσεις σας.
    Το ρεύμα ήρθε αργότερα αλλα το κεφι συνεχίστηκε. Τα τραγούδια εναλλάσσονταν απο τα 2 τραπέζια και όλο το μαγαζί τα τραγουδούσε. Τραγούδησαν όλοι και όταν λέω όλοι…. ίσως και ο μάγειρας.
    Επιτέλους γνωριστήκαμε και στη Θεσσαλονίκη. Κάθε φορά 3-4 άτομα ήμασταν. Αργήσαμε αλλα τα καταφέραμε. Μπραβο ρε παιδια. Χρονια ειχα να περάσω τοσο καλά.
    Θα αναφερθώ ξανά για τη συνάντηση αλλα προς το παρόν πρέπει να κλείσω για να πάω στη δουλειά.
    Ένα θα σας πω παντως….. ακόμα τα καλύτερα δεν ήρθαν.

    jorge
    15.11.2004, 09:16
    Ή Ρ Ω Ε Σ !!!
    falimento
    15.11.2004, 10:36
    Μπράβο ρε παιδιά ξέρετε να διασκεδάζετε ανεξαρτήτων συνθηκών!

    Μακάρι να μπορούσα να παρεβρεθώ κι εγώ αλλά τρέχαμε μια νύφη την Κυριακή με τις ομπρέλες στην εκκλησία όπου επικρατούσε το σκότος λόγω βλάβης του τοπικού υποσταθμού..

    Και πάλι χαίρομαι που μαζευτήκατε και το γλεντήσατε ακόμα και με αυτές τις καιρικές αντιξοότητες. (Ίσως καμιά φορά είναι και καλύτερα έτσι...)

    Haroulinda
    15.11.2004, 11:52
    Αχ ζήλεψα τώρα... Μπράβο σας!


    pastella
    15.11.2004, 12:39


    ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΑΝ ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΤΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ ΜΗ???

    ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑ....
    ΕΙΜΑΙ Η ΑΤΥΧΗ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΑ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΗΓΗ ΑΛΛΑ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΗΠΙΑ....

    ΚΡΙΜΑ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΟΝΙΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΑΣΩ!
    rapsodos
    15.11.2004, 13:11
    Μην ανησυχείς christine , όπως είπα και πριν .... τα καλύτερα ακόμα δεν ήρθαν. Κατι υπάρχει στα σχέδια . Θα το μάθετε σύντομα.
    Orfeus
    15.11.2004, 19:25
    Quote:

    Το μέλος orpheus στις 15-11-2004 στις 08:20 έγραψε:

    Λοιπόν. Τα της συναντήσεως απο αυτόπτη μάρτυρα.
    Νομίζω οτι έχω πάει σε όλες τις συναντήσεις του Musicheaven, όλες τις επίσημες τουλάχιστον. Πλέον μπορώ να πω οτι πήγα στην πιο πετυχημένη.






    Δεν σε πιστεύω!!!

    Quote:

    Το μέλος orpheus στις 15-11-2004 στις 08:20 έγραψε:

    Ένα θα σας πω παντως….. ακόμα τα καλύτερα δεν ήρθαν.






    Εδώ.... σε πιστεύω!!!


    rapsodos
    16.11.2004, 08:38
    Γιώργο , μερικές φορές κάποια πράγματα είναι πολύ δύσκολο να τα αποτυπώσεις με λέξεις. Σιγουρα τετοιες συναντήσεις ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία. Εαν το θέλεις έτσι , δεν ήταν η πιο πετυχημένη συνάντηση. Ήταν όμως η συνάντηση που παντα ηθελα να παω, με την ατμοσφαιρα που παντα ηθελα να ζησω. Δεν ηταν μονο τα παιδια , ολα τα παιδια που γνωρισα σε αυτο το site ανηκουν στην ιδια συχνοτητα και εχουν την ίδια αξία. Οποιος και να ηταν εκει εκεινη την μερα , το ιδιο καλα θα περνουσε.
    Ευχομαι μονο να το ζησεις για να το καταλαβεις. Οτι και να πω περισσοτερο ...
    Orfeus
    16.11.2004, 11:24
    Πήρες το σοβαρό σου τώρα...

    Αστειευόμουνα φυσικά... Μακάρι να μπορούσα να έρθω κι' εγώ!!

    Είσαι έτοιμος για το live μας;

    Καλημέρα....

    (Αυτά τα ποτήρια έχουν μέσα...καφέ!!)
    rapsodos
    16.11.2004, 15:28
    Μπορούσες ..........................

    Ποιο live? Παίζουμε πουθενά?

    Μήπως εδώ? live
    katerina
    17.11.2004, 21:01
    Quote:

    Το μέλος orpheus στις 16-11-2004 στις 08:38 έγραψε:

    Γιώργο , μερικές φορές κάποια πράγματα είναι πολύ δύσκολο να τα αποτυπώσεις με λέξεις. Σιγουρα τετοιες συναντήσεις ανήκουν σε αυτήν την κατηγορία. Εαν το θέλεις έτσι , δεν ήταν η πιο πετυχημένη συνάντηση. Ήταν όμως η συνάντηση που παντα ηθελα να παω, με την ατμοσφαιρα που παντα ηθελα να ζησω.Ευχομαι μονο να το ζησεις για να το καταλαβεις. Οτι και να πω περισσοτερο ...






    Εεεε μην το αλλάζεις τώρα... Το πρώτο το αυθόρμητο μετράει!!!
    KIT_KAT
    18.11.2004, 15:25
    Όπως τα είπαν τα παιδιά. Τι να λέμε τώρα... παρόλα τα 2 εκατοστά νερού στο παπούτσι και τα 50 στο μπατζάκι Όσο περνούν οι μέρες πάντως, σταματώ να φταρνίζομαι κάθε 3 λεπτά. (Γιώργο, μας ρίχνεις. Εμείς περάσαμε απο μεγαλύτερα ποτάμια! Νομίζω δηλαδή... για πες μας Γρηγόρη)

    ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΕΡΑ, το πλέον κατάλληλο μέρος, ώρα, μέρα, για να γίνουμε όσο λούτσα γίνεται και να περάσουμε υπέροχα. Με άλλους βγήκαμε γείτονες, με άλλους συμφοιτητές και με τους υπόλοιπους... απλά "συνταξιδιώτες" που λέει και το αφεντικό (Jorge ο Orpheus σε λέει αφεντικό! )