ελληνική μουσική
    381 online   ·  210.816 μέλη

    Γιάννης Κότσιρας - Νέος Δίσκος - Και πάλι παιδί

    nowaveband
    05.10.2008, 06:10

    Παράθεση:

    Το μέλος manifesto στις 04-10-2008 στις 09:03 έγραψε...

    Επειδή συνολικά το φόρουμ έχει ένα ψηλό επίπεδο συνομιλητών θα προτιμούσα οι εμπαθείς να μην χαλάνε την ατμόσφαιρα. Εν πάση περιπτώση καλό θα ήτανε να μην συγκρίνουμε τα αυγά με τα Πασχάλια και να αναφέρουμε Ζήνα, Χατζηγιάννη κτλ με μόνο σκοπό να γίνουμε απλά επιθετικοί. Ας αναρτήσετε τα σχόλιά σας όσοι πραγματικά έχουν ακούσει αυτό τον δίσκο. Το να ειρωνεύεσαι κάτι που δεν έχεις ακούσει όπως ο ΚΙΤ_ΚΑΤ ή απλώς να πετάς κακίες όπως ο spyrossss είναι απλώς ανώριμο και ανούσιο.

    @nowaband Από όσο γνωρίζω ο Κότσιρας έχει συνεργαστεί με τρεις από τους καλύτερους Έλληνες ηλεκτρικούς κιθαρίστες. Τον Αντώνη Μιτζέλο, τον Γιάννη Κωνσταντινίδη(που είναι και ο συνθέτης του τελευταίου CD) και τον Βασίλη Πιερακέα. Τους γνωρίζω από την δουλειά καθότι μουσικός κι εγώ και έχω δηλώσει θαυμαστής τους.



     

     

    Μάλλων ο Μιτζέλος είναι.Ευχαριστώ για την πληροφορία!Smile


    manifesto
    06.10.2008, 07:26

    @nowaveband

    Αν αναφέρεσαι στον Αντώνη Μιτζέλο είναι από τους σημαντικότερους κιθαρίστες της σύγχρονης Ελληνικής μουσικής. Έχει παίξει με πάρα πολλούς Ελλήνες και ξένους και έχει διακριθεί και σε διεθνές επίπεδο. Επίσης έχει γράψει και πάρα πολύ σπουδαία τραγούδια. Γιά όποια πληροφορία θέλεις ρώτα με. Τον παρακολουθώ χρόνια και είμαι μεγάλος θαυμαστής του.


    Addicted-To-Music
    12.01.2009, 21:54

    Αγόρασα τον δίσκο από τις πρώτες ημέρες της κυκλοφορίας του.. Ομολογώ ότι τον άκουγα κάθε μέρα, όλη μέρα, για τουλάχιστον ένα μήνα! {#emotions_dlg.clap} Εντάξει, μπορεί να υπερβάλλω και λιγάκι... Λοιπόν ας σοβαρευτούμε. Ο Γιάννης είναι ο αγαπημένος μου, από τους πιο αξιόλογους έλληνες καλλιτέχνες των τελευταίων χρόνων. Η τελευταία του δουλειά έχει ΦΟΒΕΡΟ ήχο και ορισμένα από τα κομμάτια έχουν εξαιρετικά καλή ενορχήστρωση. Μπράβο στους συντελεστές. Μπορεί να μην είναι ο καλύτερός του δίσκος, αλλά παρ'όλα αυτα δεν παύει να είναι προσεγμένος, με όμορφα ακούσματα και μελωδίες που κάποιος άνετα μπορεί να "κολλήσει" και να τις σιγοτραγουδά όλη μέρα.. Και πάλι.. Μπράβο!! {#emotions_dlg.yes}


    emmanuella
    13.01.2009, 00:22

    Απομονή πλατινένιου και χρυσού δίσκου στον Γιάννη Κότσιρα

    Την Παρασκευή 16 Ιανουαρίου στις 19:00 ο Γιάννης Κότσιρας θα τραγουδήσει στο Public, στο Σύνταγμα, παλιές και νέες επιτυχίες του. Εκεί θα παραλάβει το χρυσό δίσκο για το album "Και Πάλι Παιδί" και τον πλατινένιο δίσκο για το album "Ταξίδια Φιλιά".

     


    ins2anity
    13.01.2009, 02:00

    πρωτα απ'ολα να πω οτι ο γιαννης ειναι αγαπημενος καλιτεχνης και παρα πολυ σημαντικος στην ελληνικη μουσικη σκηνη..ομως...

    τελευταια μου φενεται πως εχει αρχισει να ''χαλαει''...αν καταλαβαινεται τι θελω να πω... δεν το εχω το τελευταιο cd του και να πω την αληθεια .....φοβαμαι να το παρω μηπως ειναι απογοητευση οπως ηταν το προηγουμενο (για μενα)...τι να πω .. μακαρι να επεστρεψε στο τραγουδι με το οποιο τον αγαπησαμε και αλλα και  ερωτευτηκαμε.....αντε να δουμε...


    mitskinis
    17.01.2009, 20:53

    Είναι ένας από τους αγαπημένους μου τραγουδιστές, και πιστεύω πως αυτός ο δίσκος είναι όχι μόνο ο κορυφαίος πρπσωπικός του δίσκος , αλλά και ο κορυφαίος της χρονιάς. Από αυτόν τον δίσκο με άρεσαν πολύ το "Και πάλι παιδί", "Κάνε το χειμώνα καλοκαίρι" και το "Γύρω από την αγάπη" που είναι κομματάρες.Μπράβο στον Γιάννη Κότσιρα ποτ έβγαλε έναν τόσο ωραίο δίσκο.


    GIANNHSKOLLIAKOS
    27.01.2009, 02:59

    Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΔΙΣΚΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑΝΝΗ ΚΟΤΣΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!!!!! ΜΙΑ ΞΕΠΕΤΑ! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ! ΟΙ ΣΤΙΧΟΙ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ ΜΩΡΑΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΣΙΟΙ! ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ? ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕΙ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΣΠΟΥΔΑΙΩΝ ΠΟΙΗΤΩΝ/ΣΤΙΧΟΥΡΓΩΝ  ΑΡΗ ΔΑΒΑΡΑΚΗ ΚΑΙ ΙΣΑΑΚ ΣΟΥΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ, ΦΤΑΝΕΙ Η ΒΛΑΚΕΙΑ! ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΔΙΣΚΟΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ''ΑΘΩΟΣ ΕΝΟΧΟΣ'' ΤΟ ''ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ Η ΖΩΗ ΜΑΣ'' ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ''ΞΥΛΙΝΟ ΑΛΟΓΑΚΙ'' ΜΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΤΑΘΜΟ ΣΤΟ ΡΕΠΕΡΤΟΡΙΟ ΤΟΥ ΟΠΩΣ Η''ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ'', ''ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ'', Ο ''ΑΠΛΟΣ'', Ο ''ΨΙΘΥΡΟΣ ΣΤΗ ΜΟΝΑΞΙΑ'' ΚΤΛ.   ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΩΡΙΜΑΣΕΙ ΠΑΛΙ Ο ΚΟΤΣΙΡΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΑ ΔΙΣΚΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ ΤΟΥ ΔΙΣΚΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΟΥ ΗΛΙΚΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ! ΒΑΡΕΘΗΚΑΜΕ! ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΦΑΝ ΤΟΥ! Α,ΜΕ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΙ ΘΥΜΗΘΗΚΑ? ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΑΠΑΙΣΙΟ ΔΙΣΚΟ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗ ΖΙΩΓΑ ΣΤΙΧΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΟ ΜΙΤΖΕΛΟ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ''ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ'' ΜΕ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ''ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΚΛΑΙΜΕ'', ''ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ'' ΚΑΙ ΑΛΛΑ......ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ! ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΔΙΣΚΟ ΓΕΛΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ! ΓΙΑΝΝΗ ΚΟΤΣΙΡΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟΥ ΑΡΗ ΔΑΒΑΡΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΟΝΑΔΙΚΟΥ ΙΣΑΑΚ ΣΟΥΣΗ!!!