ελληνική μουσική
    777 online   ·  210.833 μέλη
    mikefrag93
    07.10.2008, 23:01

    μηπως ξερεται μαγαζι σε αττικη που να μπορω να βρω τις παρακατω σειρες,η εσταω καποια απο αυτες???

    Sabian: B8, B8Pro, Xs20

    Zildjian: ΖΧΤ, ΖΒΤ και ΖΗΤ

    meinl classics

     


    djmetronomos
    08.10.2008, 10:49

    Δεν θέλω να κάνω διαφήμιση, όμως αν δεν κάνω λάθος, ο Νάκας φέρνει πολλά Sabian. Ακόμα κι αν δεν έχει αυτό που ζητάς, ίσως να έχει κάτι παρεμφερές ή να μπορεί να σου παραγγείλει αυτό που θέλεις. Στη Ναυαρίνου, στο κέντρο, είχα δει μεγάλη ποικιλία σε Sabian, πέρυσι την άνοιξη. Μια καλή ιδέα είναι να κατέβεις (ή ν' ανέβεις!) κέντρο μια μέρα και να πάρεις σβάρνα όλα τα μουσικά μαγαζιά γύρω από και επί της Χαριλάου Τρικούπη. Και αν μπορείς να πάρεις μαζί σου έναν έμπειρο ντραμίστα - τον καθηγητή σου ας πούμε, ή έναν φίλο σου - να σε βοηθήσει να διαλέξεις. Σε όλες τις σειρές, ακόμα και στις πιο φτηνές, θα βρεις κάποια πιατίνια που ξεχωρίζουν. Ψάχνοντας κάποτε για Paiste, ξετρύπωσα ένα εκπληκτικό China 505, που είναι μια οικονομική σειρά. Καλή τύχη!


    antreas_dr
    08.10.2008, 11:16

    Meinl φέρνει ο Τρίμης (Χριλαου τρικούη 1)

    Ζildjian και sabian φέρνει ο Νάκας (στη Ναυαρίνου), μπορείς όμως να βρείς και στο drumstore στα εξάρχεια και στον Διαμαντόπουλο (στη Σόλωνος).


    mikefrag93
    08.10.2008, 19:11

    ευχαριστω γαι τις πληροφοριες...

    εκει στο κεντρο ειναι ο τριμης,νακας,τνο ρε μι...και ποια αλλα???


    djmetronomos
    08.10.2008, 19:53

    Έχεις ανοίξει δύο ταυτόχρονα θέματα για το ίδιο αντικείμενο. Εμένα δεν με ενοχλεί, διότι δεν μου ανήκει το site, αλλά βοήθησέ μας να σε βοηθήσουμε. Ο antreas_dr σου εξηγεί πού να πας. Αν δεν σου αρκεί αυτό, υπάρχει και το γνωμικό "Ρωτώντας πας στο χωριό".  Πιάσε την Χαριλάου Τρικούπη από την αρχή (Πανεπιστημίου), εκεί είναι ο Τρίμης. Μπες μέσα, βρες έναν υπάλληλο και ρώτα τον. Αν δεν έχει αυτό που ζητάς, το πιο πιθανό είναι να σου πουν πού να απευθυνθείς διότι όλα τα μουσικά καταστήματα συνεργάζονται μεταξύ τους. Και σε τελική ανάλυση, υπάρχει και ο Χρυσός Οδηγός. Καλή τύχη...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : djmetronomos στις 08-10-2008 19:56 ]