ελληνική μουσική
    837 online   ·  210.849 μέλη

    To MusicHeaven στον Κυβερνοχώρο και η διαφήμιση του

    PHILIPPOSSM
    10.10.2008, 15:12

    Με αφορμή ένα post στο e-περιοδικό και την αναδημοσίευση του κειμένου σε "άλλο" blog θα ήθελα να μάθω αν γίνετε την "θέση" του musicheaven για το αν μπορώ να "διαφημίζω" τρόπων τινά το site στο Διαδίκτυο¨.

    Δηλαδή μπορω να χρησιμοποιώ  π.χ το logo του musicheaven σε αλλα forums; ή παλαιότερα άρθρα του περιοδικού ή συνεντεύξεις;

    Προς θεου μην παρεξηγηθεί η ερώτηση μου πρόκειται για προσωπική απορία και δεν εχει να κάνει σε τίποτα με το συγκεκριμένο post.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-10-2008 17:57 ]


    tsibitos
    10.10.2008, 15:26

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 10-10-2008 στις 15:12 έγραψε...

    Δηλαδή μπορω να χρησιμοποιώ  π.χ το logo του musicheaven σε αλλα forums;

     



     

    Οσον αφορά το Logo εδώ είναι τόπικ που θα σε ενδιαφέρει..

     


    -----------------
    Κορνάρω και δεν βγαίνεις να σε δω....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 10-10-2008 16:12 ]


    PHILIPPOSSM
    10.10.2008, 15:57

    Κωστή δεν θελω να βρω link's προς το ΜΗ από αλλα site αλλα το εαν μου επιτρέπει προσωπικά το ΜΗ να χρησημοποιω το logo του και τα περιεχομενα του σε αλλα site's.


    pastella
    10.10.2008, 16:07

    Μετακινήθηκε το θέμα στην κατηγορία των ερωτήσεων. Δες εδώ σχετικά Φίλιππε


    PHILIPPOSSM
    10.10.2008, 16:20

    Στέλλα μου ευχαριστώ αλλά δεν είναι απάντηση στην απορία μου!!!!!

    Μπορώ να χρησιμοποιώ παλαιότερα άρθρα του περιοδικού ή συνεντεύξεις; σε άλλα forums;

    (Αν υποθέσουμε οτι εχω την άδεια αυτού που το δημοσίευσε)


    pastella
    10.10.2008, 16:31

    Α, δεν είδα το δεύτερο σκέλος της ερώτησης, έμεινα στα logos για αυτό σου έβαλα το λινκ.


    jorge
    10.10.2008, 18:00

    Αν σκοπός είναι όντως η "διαφήμιση" του MusicHeaven, θα πρότεινα την παράθεση ενός αποσπάσματος και link προς το αυθεντικό άρθρο.


    gate
    10.10.2008, 18:21

    Γενικά, οποιαδήποτε αναφορά σε άθρο που έχει δημοσιευθεί στο ΜΗ ή παράθεση αποσπάσματος, σε άλλο σάιτ, πρέπει να φέρει το όνομα του συγγραφέα (κι όταν λέμε όνομα εννοούμε ασφαλώς το nickname του αλλά και το πραγματικό του όνομα, εφόσον το έχει δημοσιοποιήσει στο προφίλ του) και τον χώρο που πρωτοδημοσιεύθηκε (εν προκειμένω στο ΜΗ). Αν είναι να μεταφέρει κάποιος ΟΛΟΚΛΗΡΟ το άρθρο πρέπει να πάρει πρώτ' απ' όλα άδεια από τον ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ του και, αν το εγκρίνει εκείνος, να αναφέρει οπωσδήποτε και πάλι το όνομά του αλλά και να παραθέσει το σχετικό link προς το ΜΗ, όπου πρωτοδημοσιεύεται το κείμενο.


    PHILIPPOSSM
    11.10.2008, 13:55

    Ευχαριστώ με καλύψατε πλήρως......