ελληνική μουσική
    826 online   ·  210.851 μέλη

    Τσακνής, Καζούλλης, Κίτρινα Ποδήλατα στον Σταυρό του Νότου

    gate
    16.10.2008, 14:47

    Τι: Διονύσης Τσακνής, Βασίλης Καζούλλης, Κίτρινα Ποδήλατα, Αποστόλης Ψυχράμης
    Έναρξη: Παρασκευή, 17 Οκτωβρίου και κάθε Παρασκευή & Σάββατο
    Είσοδος: 15€ με ποτό.
    Σταυρός του Νότου: 210-9226975, Φραντζή και Θαρύπου, Νέος Κόσμος.

    Διονύσης Τσακνής, Βασίλης Καζούλλης, Κίτρινα Ποδήλατα, Αποστόλης Ψυχράμης: Μια συνεργασία τριών μουσικών γενεών η οποία μάλλον θα... συζητηθεί πολύ θα λάβει χώρα στο Σταυρό του Νότου!

    Τα τραγούδια του Διονύση Τσακνή (Γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον, Ρωγμές, Κάτι γίνεται εδώ κλπ) αλλά και το καινούριο προσωπικό του άλμπουμ με τραγούδια του Σταμάτη Κραουνάκη, Λαυρέντη Μαχαιρίτσα, Φίλιππου Πλιάτσικα και Γιάννη Σπάθα, θα συναντηθούν με τις μαγικές μελωδίες που μας χαρίζει εδώ και χρόνια ο Βασίλης Καζούλλης (Φανή, Αεροπλάνα, Αν ήσουν άγγελος, Κάτι να γυαλίζει κλπ) καθώς και με ένα νέο δίσκο γεμάτο νέες μελωδίες που τον περιμένουμε καιρό. Στην όμορφη αυτή παρέα θα συμμετέχει και το πολύ αγαπημένο νεανικό συγκρότημα, τα Κίτρινα Ποδήλατα. Τραγούδια όπως «Ταξιδεύω το εγώ μου, να σε δω να γελάς, Μη μ’ αγγίζεις» και η πολύ γνωστή διασκευή «Ήλιε μου» θα δώσουν έναν διαφορετικό τόνο στην μεγάλη αυτή μουσική συνάντηση.

    Στο πρόγραμμα θα ακούσουμε, εκτός από τις μεγάλες επιτυχίες όλων αυτών των χρόνων, και ξένα τραγούδια που θα ήθελαν να ακούσουν οι ίδιοι τα οποία αποτέλεσαν γι’ αυτούς πηγή έμπνευσης και δημιουργίας νέων ακουσμάτων.
    Στην εκρηκτική αυτή παρέα συνοδοιπόρος θα είναι και ο Αποστόλης Ψυχράμης, μια φρέσκια φωνή που σε κάθε εμφάνιση αφήνει το στίγμα της για την διαφορετικότητα και ποιότητά της.

    Πηγή: http://new.e-go.gr/exodos/article.asp?catid=7266&subid=2&pubid=1402445

     





    επισυναπτόμενα: Tsaknis, Kazoulis, Podhlata.jpg 
    marylin
    16.10.2008, 15:29

    ΩΡΑΙΟ ΣΧΗΜΑ!!!!!! {#emotions_dlg.clap} Και η φωτογραφία πανέμορφη, με το καλό! {#emotions_dlg.clap}


    kithara-woman
    17.10.2008, 12:04

    Πιστεύω την επόμενη εβδομάδα θα είμαι εκεί,εκτός απροόπτου!!Τέτοιες συνεργασίες αξίζουν!!Τους έχω ξαναδεί μαζί επι σκηνής,με διαφορετικούς συνδυασμούς.(Τσακνής-Μαχαιρίτσας-Κίτρινα ποδήλατα και Καζούλης-Ζιώγαλας-Μαχαιρίτσας-Κίτρινα ποδήλατα).

    ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΕΛΕΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    gate
    17.10.2008, 13:11

    Να έχετε υπόψη σας ότι το σχήμα θα παίζει στον Σταυρό από σήμερα (17.10) και για 4 εβδομάδες (κατά πάσα πιθανότητα), τα Παρασκευοσάββατα και μετά φεύγει για Θεσσαλονίκη (Μύλο). Όποιοι θέλουν να δουν τα παιδιά λοιπόν να βιαστούν.

    Αν έχετε επίσης όρεξη μπορούμε να κανονίσουμε και από εδώ ένα τραπέζάκι να πάμε παρεούλα. Ας πούμε για την επόμενη εβδομάδα, που ξέρω ακόμα πως έχει θέσεις, Σάββατο 25 Οκτωβρίου. Πρέπει αυτήν την εβδομάδα κι όλας να δηλώσουμε όνομα, αν θέλουμε τραπέζι, οπότε, ...όσοι πιστοι... γράψτε στο τόπικ:

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?mop=modload&name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=16759&forum=22

    τη συμμετοχή σας και ΠΟΣΑ ΑΤΟΜΑ θα είστε.


    -----------------
    "Επειδή οι άνθρωποι, ως επί το πλείστον, είναι φιλόδοξοι, αναγκαστικά τους αρέσει να κακολογούν τον πλησίον τους": Αριστοτέλης

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 17-10-2008 13:26 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 17-10-2008 13:29 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 17-10-2008 13:36 ]


    Orfeus
    17.10.2008, 19:03

    - Orfeus (Πρώτο τραπέζι πίστα)


    alena
    17.10.2008, 19:26

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 17-10-2008 στις 19:03 έγραψε...

    - Orfeus (Πρώτο τραπέζι πίστα)



    Υπάρχει σχετικό topic για συμμετοχές στην παρέα! Αλλά δικαιολογείσαι, μιας και δεν είσαι συντονιστής...!{#emotions_dlg.tt2}


    998
    19.10.2008, 19:06

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 998 στις 10-03-2010 12:39 ]