ελληνική μουσική
    768 online   ·  210.833 μέλη

    Συνάντηση στο Λονδίνο: 12 Μαρτίου 2005 !!

    lefty23
    26.10.2004, 22:33
    Κατ' αρχας να χαιρετισω ολα τα μελη που βρισκονται μακρια απο την ομορφη Ελλαδιτσα μας... Ξεκινησα αυτο το θεμα με απωτερο σκοπο να γινει καποια στιγμη η πρωτη συναντηση "ξενιτεμενων" μελων του ΜusicHeaven! Προς το παρον ομως καλο θα ηταν να δουμε ποσα μελη βρισκονται στην Αγγλια και σε ποιες πολεις, περιοχες κτλ. Θα ξεκινησω λοιπον απο τον εαυτο μου... Το ονομα μου ειναι Λευτερης και βρισκομαι στο Bath της Αγγλιας για μεταπτυχιακο. Το Bath, για οσους δεν γνωριζουν, βρισκεται διπλα στην πολη του Bristol.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 27-10-2004 01:24 ]


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 07-02-2005 09:13 ]
    HotStationGR
    26.10.2004, 23:11
    Γειά σου Λευτέρη!

    Φαντάζομαι τα παιδιά από Αγγλία, θα δώσουν σύντομα το "παρών" εδώ..!

    Πάντως είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν αρκετοί.. Ειδικά στο bath, βρισκόταν μια παρέα ελλήνων (και ξένων) φοιτητών πριν από 2 χρόνια, που έδινε τόσο χρώμα στις εκπομπές (ζωντανές και μη) του HotStation που μου έχει μείνει αξέχαστη! Είχαν καταφέρει να κάνουν Γάλλους, Ασιάτες, κλπ από την παρέα να γράφουν και να αφιερώνουν Ελληνικά τραγούδια με πολλές χαρακτηριστικές ελληνικές "ατάκες"...

    Αυτοχαρακτηρίζονταν "μπαθιώτες" και σύχναζαν πολύ στην βιβλιοθήκη του πανεπιστημίου, από οπου μας άκουγαν κι όλας. Αγάπες, έρωτες, μίση και πίκρες που ζωντάνεψαν και έσβησαν στο bath, πέρνούσαν μέσα από τα ερτζιανά του διαδικτύου, για έναν ολόκληρο χρόνο! Ωραίες εποχές!


    Καλή συνέχεια στις σπουδές σου!
    και ελπίζω να γίνει η συνάντηση των ξενιτεμένων μελών!


    Μηνάς


    composer
    27.10.2004, 01:21
    HI there ! Geia sou Leyteri kai se ola ta paidia pou vriskontai UK.Eimai o Andreas (composer) gia osous den me xeroun kai eimai 3eths foititis mousikwn spoudwn sto Bangor tis Oualias.

    Poly kali i idea sou na doume posa atoma vriskontai UK etsi wste na kanoume mia synantisi kapia stigmi. I alitheia einai oti paliotera eixa prospathisei na kanw kati paromio alla den eixe poly antapokrisi, omws eimai mesa se oti kai an kanoume kai se opoio meros vrethoume.To mono pou tha ithela na tonisw einai oti ta 2 kala kai synama komvika simeia synantisis einai to Londino kai to Manchester

    Opote....Let us know poia meloi einai UK etsi wste na organwthoume kalytera kai na kanoume kai kati oloi mazi!!

    Μ' αρέσει να μη λέω πολλά..........



    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: composer on 27-10-2004 01:23 ]
    composer
    27.10.2004, 01:26
    PS pros Jorge:

    An boreis metefere (an krineis oti einai kalytero) autin tin sizitisi sto 'synantiseis melwn- synandisi sto Londino'


    Sideline
    27.10.2004, 01:33
    Καλή ιδέα αυτή..εγώ είμαι Manchester
    SteliosG
    27.10.2004, 07:23
    παιδια απο UK καλημερα!!! χαιρομαι παρα πολυ για αυτη την ιδεα!! να το κανετε οπωσδηποτε!!

    εγω δεν ειμαι Αγγλια αυτη τη στιγμη, αλλα γνωρισα το ΜΗ το καιτο που ημουν στο Λονδινο και συγκινιθηκα οταν ειδα αυτο το μηνυμα!! Αξεχαστες στιγμες!!!!!

    Καλα να περνατε παληκαρια και κοπελιες της Αγγλιας!!!
    polydoroslouca
    27.10.2004, 20:23
    Ζω στο Middlesbrough. Βρισκετε κοντα στο New Castle καπου νοτια. Ειμαι απο
    Κυπρο. Θα παρακολουθω τις εξελιξεις.
    DeLaSane
    28.10.2004, 18:20
    geia!

    menw londino, an kanonisete kati, tote mesa!!
    fterotos_ippos
    29.10.2004, 11:47
    Kalimera!
    Ki egw zw stin Agglia paidia, sto Brighton gia ta teleytaia 5 xronia, doulevo sto Londino.
    Alloi stin parea mas apo Agglia?
    iliotropio
    29.10.2004, 21:29

    hello!! ki egw eimai londino.. zw sto Bruce Grove..:)

    8a parakolou8w ki egw tis ekselikseis!!!
    jorge
    30.10.2004, 00:39
    Πολύ καλή η πρωτοβουλία Λευτέρη, καλή επιτυχία στη διοργάνωση της συνάντησης παιδιά!

    Όταν κανονίσετε τη συνάντηση, θα βάλουμε και ανακοίνωση στην πρώτη σελίδα.
    lefty23
    30.10.2004, 14:33
    Ειχα αρκετες μερες να συνδεθω στο site του MH και χαρηκα πολυ οταν ειδα οτι υπαρχει ανταποκριση οσον αφορα την ιδεα μιας συναντησης. Καλο θα ηταν, οπως προανεφερε και ο Composer, η συναντηση να γινει σε καποιο κομβικο σημειο (πχ. Λονδινο). Επισης ενα αλλο σημαντικο θεμα ειναι η ημερομηνια. Εγω απο τις 13/11 μεχρι τις 20/11 περιπου, δεν θα ειμαι διαθεσιμος, ωστοσο, προτεινετε ημερομηνιες και μερος που μπορει ο καθενας και ισως βρουμε την ακρη!
    revekka
    31.10.2004, 00:33
    αρχές Δεκέμβρη ίσως να είμαι κι εγώ Λονδίνο ή κάπου εκεί γύρω, κανονίστε και βλέπουμε
    composer
    01.11.2004, 20:21
    Apo ti vlepw mexri twra to Londino proigeite aisthita tou Manchester !!
    Vasiki omws proypothesi einai opws eipe kai o Leuteris i idaniki imerominia...
    Opote proteinw na ginei mia synantisi ligo prin ta x-mas sto Londino ( meros akrivws kai wra ta vlepoume argotera)

    Pws sas fainete???
    composer
    13.11.2004, 18:53
    Pros olous tous UK katikous tou MH
    Ante xehastikame emeis edw???alloi kanoun stin Athina alloi stin Thessaloniki synantiseis.....kati prepei na kanoume kai emeis syntoma


    Loipon, proteinete imerominies pou boreite gia na vrethoume kai pou proteimate (Londino- Manchester) na ginei i synantisi

    Lets do it mates!!!!
    santourman
    13.11.2004, 21:09
    Εγώ πρώτα ο Θεός θα είμαι 9 και 10 Δεκεμβρίου στο Λονδίνο ... Αν γίνει κάτι κάποια από αυτές τις μέρες, μέσα κι εγώ...
    revekka
    14.11.2004, 00:31
    εγώ τελικά δυστυχώς δεν μπορώ, η αποφοίτησή μου θα είναι τον ιούλιο και όχι τον δεκέμβρη, οπότε τα χριστούγεννα λέω να τα περάσω και μια χρονιά με τουσ δικούς μου για αλλαγή. καλά να περάσετε και να μας πείτε νέα σας
    Sofia
    14.11.2004, 01:35
    eixa meres na mpw kai den pira xampari oti eixate anoijei tetoio thema!! Pws mou jefuge??? Ante kairos na organwnomaste ki emeis edw panw!! Egw eimai Nottingham, opote eite Londino eite Manchester h idia peripou apostasi einai gia emena. Arxes Dekembriou einai kala, arkei na to kanonisoume gia Sabbatokuriako. Ante na ta poume-pioume apo konta!
    lefty23
    14.11.2004, 23:08
    Χαιρομαι που υπαρχει τοση ανταποκριση!!! Απο ο,τι καταλαβαινω, αρχες Δεκεμβριου ειναι μια βολικη περιοδος για ολους, οπως επισης και το Λονδινο προτιμαται απο πολλους. Τι λετε για 11 Δεκ., ημερα Σαββατο;

    PS: Jorge, μου φαινεται ο,τι πρεπει να αρχισεις να ετοιμαζεις χειμωνιατικες μπλουζες Music Heaven!!!!

    PS2: Revekka μην ανησυχεις, οι περισσοτεροι θα ειμαστε και το ερχομενο καλοκαιρι στην Αγγλια, οποτε γιατι να μην κανονισουμε και μια συναντηση για το καλοκαιρι;;;;;
    composer
    15.11.2004, 12:51

    Kalimera
    Egw borw gia tin imerominia pou proteine o Leuteris opote ante na doume kai alles symetoxes me sygatathesi kai oi Londrezoi na proteinoun topothesia(pou na voleuei me to underground )

    Ante na dw kinisi
    Move it move it........