ελληνική μουσική
    808 online   ·  210.833 μέλη

    Νέος ύμνος από τους Sex Pistols

    seras
    23.10.2008, 13:21

    Οι αστέρες της πανκ μουσικής Στιβ Τζόουνς και Πολ Κουκ αποκάλυψαν πως βρίσκονται στη διαδικασία παραγωγής του νέου ύμνου της Τσέλσι.

    Τα 2/4 των Sex Pistοls δηλώνουν οπαδοί του λονδρέζικου συλλόγου και φιλοδοξούν πως ο ύμνος που θα κυκλοφορήσουν να μην έχει καμία σχέση με αντίστοιχα ποδοσφαιρικά τραγούδια αποφεύγοντας τα χαρακτηριστικά κλισέ.

    "Θέλουμε να κάνουμε κάτι που να μην μοιάζει με άλλα ποδοσφαιρικά κομμάτια. Η μουσική και το ποδόσφαιρο όταν συνδυάζονται δεν βγάζουν κάτι πρωτότυπο και αυτό θέλουμε να αποφύγουμε" τόνισε ο "θρυλικός κιθαρίστας, Στιβ Τζόουνς.

    πηγή:sport24.gr


    seras
    23.10.2008, 13:25

    Η δική μου άποψη είναι πως για άλλη μια φορά κοιτάνε τα χρήματα...δεν νομίζω πως θα το κάνουν "τσαμπα"....θα μπορούσαν να επιλεξουν να κάνουν τον ύμνο απο μια ομάδα της αγγλίας κατώτερης κατηγορίας....επέλεξαν όμως μια ομάδα ιδιαίτερα πλούσια..ίσως απο τις πλουσιότερες αυτή την στιγμή...πάλι καλά δεν επέλεξαν της Manchester City..


    nowaveband
    23.10.2008, 13:38

    Γιατί οι προδότες δεν θέλουν να γράψουν για την Aston villa?Πέσαν ακόμα πιό πολύ στην αντίληψη μου.....{#emotions_dlg.thumbdown}


    Corny-Movie-Scene
    23.10.2008, 15:15

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 23-10-2008 στις 13:38 έγραψε...

    Γιατί οι προδότες δεν θέλουν να γράψουν για την Aston villa?Πέσαν ακόμα πιό πολύ στην αντίληψη μου.....{#emotions_dlg.thumbdown}



    * Πέσαν πιο πολύ στην εκτίμηση σου ίσως?{#emotions_dlg.smartass} {#emotions_dlg.whistling}Wink{#emotions_dlg.beer}

    Σταθ-ερή αξία η Villa... Αν και προτιμούσα M.City.. Oasis Fan λέμε...{#emotions_dlg.clap}


    angel-0f-darkness
    23.10.2008, 22:06

    poso pio eborikoi pia? eleoC!


    Darien
    24.10.2008, 17:23

    Καλά αυτοί είναι πιο πεθαμένοι και από τον Σιντ, από χρόνια..τι να λέμε τώρα..


    nowaveband
    24.10.2008, 20:43

    μακάρι να γράφαν τραγούδι για την st pauli......αλλά τι περιμένεις από αλήτες αρπάχτρες?{#emotions_dlg.biggrin}


    sitzoune81
    24.10.2008, 21:59

    Τί να σας πω....

    Κάθεστε κι ασχολείστε με μια μπάντα που ανέκαθεν κοιτούσε την "κονόμα", και γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο τους πάω! Μαγκιά τους που 'χουν τα @@ και το λένε!

    Κατα την συνέντευξη τύπου στην επανένωση της μπάντας πρόσφατα, ο John Lydon το είπε ξεκάθαρα: "Εμπρός για την περιοδεία Filthy Lucre (Ανέντιμο Κέρδος), Είμαι περήφανος για την κληρονομιά των Pistols και γύρισα πίσω για να την τσεπώσω!"

    Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σας... Αφού το λένε ξεκάθαρα οι άνθρωποι.


    -----------------
    I'm gonna make the Block Rockin' Beat sound Harder, Better, Faster, Stronger....and this will be the Firestarter, as seen on your Favorite Worst Nightmare

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 24-10-2008 22:00 ]


    nowaveband
    24.10.2008, 22:26

    μα ποιός είπε πως τους χαρακτηρίσαμε πουλημένους για αυτό?Γράφουν για την chelsea ύμνο!!!!!!Αυτός είναι ο λόγος!!!Χάθηκαν τόσες άλλες ομάδες?{#emotions_dlg.tt2}


    montechristos-ole
    28.10.2008, 11:32

    Οτι και να λεμε οι sex pistols ειναι ενα απο τα πιο θρυλικα γκρουπ ολων των εποχων...Σαφως αυτη τους η επιλογη βασιζεται στα φραγκα αλλα μαγκια τους.Ποσοι απο μας ,αν ειχαν τετοια προταση, θα την ειχαν αρνηθει????