ελληνική μουσική
    609 online   ·  210.830 μέλη

    Βραδιές MusicHeaven στη Boite (κάθε Κυριακή)

    jorge
    02.11.2008, 19:16

    Κάθε Κυριακή, με αρχή την αποψινή, μέλη του MusicHeaven μαζεύονται στη μουσική σκηνή Boite (Θεοδάμαντος 29, Ζωγράφου) για ποτάκι, κουβεντούλα και βέβαια live από εμάς για εμάς.

    Σήμερα στη σκηνή ο Orfeus, η μπάντα ΔΕΝ και οτι άλλο προκύψει Smile

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 15-11-2008 17:41 ]


    kifa
    03.11.2008, 08:51

    Ευχαριστώ όλους σας ...

    Αν αρχίσω να λέω νικ θα γίνω κουραστικός ... Χτες Ομως ηταν η βραδιά που σε κάνει να βλέπεις ποσο κοντα σου ειναι καποιοι άνθρωποι .. καποιοι φίλοι που συμμετέχουν στο "όνειρο" ... και αυτό το "όνειρο" έγινε πραγματικότητα επειδη το θέλαμε....

    Καλό χειμώνα λοιπόν ... με πολυ πολυ χαμογελο και μουσική στις βραδιές μας ... στις Βραδιές του Μουσικού μας Παραδεισου ...

    {#emotions_dlg.clap}


    dessypris
    03.11.2008, 09:48

    Κι εγώ εκεί...





    επισυναπτόμενα: DessBoite.jpg 
    marylin
    03.11.2008, 10:07

    Ήταν πολύ ωραία! Ο χώρος ζεστός και φιλόξενος, όλοι άψογοι στη σκηνή, σύντομα θα έρθουμε ξανά! {#emotions_dlg.thumbup} {#emotions_dlg.walkman} {#emotions_dlg.thumbup}


    JULIANET
    03.11.2008, 10:22

    Καλημέρα σε όλους και καλό μήνα...ένα μήνα που ξεκίνησε μοναδικά το Σάββατο το βράδυ για όλους εμάς που παρευρεθήκαμε στην έναρξη της Boite του Kifa.

    Κώστα σε ευχαριστούμε πολύ για τον όμορφο χώρο που δημιούργησες για όλους εμάς που αγαπάμε την καλή ποιοτική μουσική και για την πολύ φιλόξενη συμπεριφορά σου σε όλους που βρέθηκαν είτε τους γνώριζες είτε όχι.

    Εμείς γνωριστήκαμε το Σάββατο και πραγματικά όλη η παρέα αισθανθήκαμε σαν να μας ήξερες χρόνια. Συνέχισε με πίστη και τον ίδιο ζήλο γιατί αυτό που κάνεις και είναι πολύ σπάνιο για τα σημερινά δεδομένα. Ακόμα ευχαριστώ την παρέα του ΜΗ που είμασταν στο ίδιο τραπέζι...είστε όλοι ξεχωριστοί παιδιά!!! Καλές συναντήσεις στο στέκι μας!!!


    Orfeus
    03.11.2008, 16:05

    Ήταν όμορφη η "πρώτη" μας.

    Ευχαριστώ τους ΔΕΝ, αλλά και τους Pavel, Dessypris, Mprizas & Agoulina για τη συμμετοχή.

    Ευχαριστώ επίσης όλα τα μέλη του ΜH που ήταν εκεί και ιδιαιτέρως τον Jorge για τα δώρα που προσέφερε.

    Να ανακοινώσω ακόμα από εδώ, ότι στις 30/11 κλείσαμε με τους "2" που δεν είναι άλλοι από τους πολύ γνωστούς σας Ageras & Zabetistas και να θυμίσω ότι την ερχόμενη Κυριακή 9/11 έχουμε βραδιά μπαλάντας με τους: Astron, Deos, Termite, Vasilis 23, Pramateftis και έπεται ....συνέχεια.

    Πυκνώστε!!
    -----------------

    Let's do some living...after we die!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 04-11-2008 10:20 ]


    kithara-woman
    03.11.2008, 16:28

    Εκεί θα είμαστε και την άλλη Κυριακή,Orfeus!!{#emotions_dlg.clap}

    Eχθές ήταν τέλεια!!!!{#emotions_dlg.beer}


    Termite
    03.11.2008, 17:46
    Με τη σειρά μου να πώ ενα ευχαριστώ στον Κώστα και τον Γιώργο που μας φιλοξένησαν. Ηταν μεγάλη η χαρά μου να συμμετέχω σε ένα musicheaven night και ακόμη μεγαλύτερη οταν είδα το PC3x να περιμένει στη σκηνή! Ο noiz με καταλαβαίνει! Η ευχάριστη έκπληξη ήταν η agoulina που ακούγοντας την σήμερα (απο ένα ηχογραφημένο απόσπασμα) έχω να της δώσω πολλά συγχαρητήρια καθώς συνειδητοποιώ οτι έχει φωνάρα. Μακάρι να μπορέσουμε να συνεργαστούμε κάποια στιγμή. Για τον Θοδωρή και τον Γρηγόρη ήταν για εμάς τιμή να μοιραστούμε την σκηνή μαζί τους. Τέλος η ευχάριστη έκπληξη που ακούει στο όνομα mprizas δεσμέυεται να επανεμφανιστεί δριμύτερος με περισσότερο προγραμμα!
    PHILIPPOSSM
    03.11.2008, 19:12

    Ολα ήταν άψογα χθες το βράδυ....όπως πάντα στις συναντήσεις του ΜΗ.

    Να δώσω και εγώ με την σειρά μου τα συγχαρητήρια μου στον kifa και τους συνεργάτες του για τον ωραίο χώρο που έφτιαξαν και στον orfeus για την πολύ όμορφη βράδια που μας χάρισε παρέα με τα τραγούδια του και την ξεχωριστή φωνή του.

    Ενα μεγάλο μπράβο στους DEN για την μουσική τους και τα τραγούδια που ακούσαμε και στην Agoulina γιατί η κοπέλα με εξέπληξε με την φωνή της. Μακάρι να την ξαν'ακούσουμε.

    Last but not Least   Θοδωρής Παυλάκος... όλοι τον έχετε ακούσει (η τρίχα κάγκελο) τα λόγια είναι περιττά για τον Pavel.

    Δυστυχώς δεν ημουν εκει για να ακούσω τον mpriza και τον dessypris.


    music-fan
    03.11.2008, 22:08

    επιτελους η μπουατ ανοιξε,το περιμεναμε ολοι μας με τοση αγωνια.τωρα ενα μαγαζι μας ταξιδευει με ομορφη μουσικη.περασα πολυ ομορφα το σαββατο καθως επισης και εχθες.ολοι οι κοποι που εκαναν τα παιδια ανταμειβονται.ειναι ενας υπεροχος χωρος για τους λατρεις της καλης μουσικης!καλο χειμωνα παιδια θα τα πουμε στο ''μπουατακι μας'' που θα μας ταξιδευει με τις νοτες του!φιλια


    ageras
    04.11.2008, 10:37

     

    Να ευχηθώ κι εγώ με την σειρά μου στον Κώστα(αν και του τα'πα από το τηλέφωνο) να σκίσει η μπουάτ και να κάνει όμορφα πράματα!!

    Εμείς θα τα πούμε και από κόντα στις 30/11

     

     

     

     

     


    -----------------

    www.myspace.com/ageras29

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 04-11-2008 11:26 ]


    antreas_dr
    04.11.2008, 11:18

    Στισ 23 Νοεμβρίου θα τα πούμε σίγουρα... Στις 30 Νοεμβρίου (ανήμερα της Γιορτής μου...) αν τελειώσω νωρίς κάποια άλλη υποχρ΄ψεωση που έχω θα έρθω να δω τα αδέλφια μου.

     

    Εννοείτε πως ο Βασίλης Σαλταγιάννης και οι Lathos Pathos είναι καλεσμένοι του Orfeus....Μην ξεχνιόμαστε....

     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antreas_dr στις 04-11-2008 14:02 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antreas_dr στις 04-11-2008 14:02 ]


    alena
    04.11.2008, 12:20

    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 04-11-2008 στις 10:37 έγραψε...

     Εμείς θα τα πούμε και από κόντα στις 30/11

    {#emotions_dlg.thumbup}  Αναμφίβολα θα 'ναι μια από τις ωραιότερες μουσικές βραδιές !{#emotions_dlg.thumbup}

     


    ageras
    04.11.2008, 12:33

    Το ευχόμαστε!!!

    {#emotions_dlg.rockon}


    Doritaki
    04.11.2008, 16:01

    Προσοχη!!! Καποια απο τις κοπελιες που καθοταν κοντα στον ενα καναπε, ξεχασε την Κυριακη στην Boite ενα μακρυμανικο ροζ μπλουζακι. Το εχω φυλαξει. Ας επικοινωνησει μαζι μου.... μετα την παροδο 6 μηνων και εφ οσον δεν εχει ζητηθει, θα θεωρηθει λαφυρο το μαγαζιου και θα το βγαλουμε σε πλειστηριασμο...χεχεχεχχεχε 

     


    agoulina
    04.11.2008, 16:23

    σας ευχαριστω όλους για τα καλα σας λόγια ... {#emotions_dlg.blush}

     

    τιμή μου να τραγουδώ στο boitaki μας, τιμή να με ακουν τόσο άξιοι άνθρωποι..

    με τη σειρα μου να πω οτι δεν απολαυσα οσο ήθελα τους den τους εκλεψα βεβαια και γω λίγο χρονο...  αλλα γενικά κ'αλλο απο όλους... (λαρύγγια όχι μα..κιες)

    ΘΟΔΩΡΗΣ ΠΑΥΛΑΚΟΣ απαιχτος!

    όλοι απίστευτοι... απλά

    καλή αρχή μας .. και kifa καλές βραδιές ... το αξίζεις..

    φιλακια και στο doritaki μου!!


    -----------------
    ΤΡΑΓΟΥΔΩ "ΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΜΑΡΙΩΣ" ΣΟΥΡΗ 64, ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΠΛΑΤΕΙΑ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΤΗΛ. ΡΕΖΕΡΒΕ 210 4944576 LIVE ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΝΤΕΧΝΟ - ΛΑΙΚΟ - ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ & ΣΑΒΒΑΤΟ (22:30 - 03:00) & ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (14:00 - 18:30)  ________

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 04-11-2008 16:28 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : agoulina στις 04-11-2008 19:11 ]


    dessypris
    04.11.2008, 19:46

    Η φωτό, δια χειρός DEOS.

    Το τραγούδι δια της ολιγόλεπτης συμμετοχής μου με τους ΔΕΝ ! (Η καθαρεύουσα δια πλάκα, φυσικά).

    (Στη μέση ο Termite)





    επισυναπτόμενα: MHBoite2.jpg 
    jorge
    04.11.2008, 20:41

    Πολυ ωραία φωτογραφία. Είναι νομίζω και ...συλλεκτική, μια και είναι η πρώτη που δημοσιεύεται από την Boite :)


    kithara-woman
    04.11.2008, 21:11

    Με μια μικρή επεξεργασία,λόγω χαμηλού φωτισμού,2-3 φωτογραφίες κι από μένα.Οι υπόλοιπες δεν είναι τόσο καθαρές...

     

     

     





    επισυναπτόμενα: D 8.JPG 
    kithara-woman
    04.11.2008, 21:12

    Αλλη μια από την Κυριακή.





    επισυναπτόμενα: D13.JPG