ελληνική μουσική
    731 online   ·  210.832 μέλη

    Βραδιές MusicHeaven στη Boite (κάθε Κυριακή)

    VasilisSaltagiannis
    18.11.2008, 16:20

    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 18-11-2008 στις 15:12 έγραψε...

    Ελπίζω να χορέσουν τα τύμπανα στο stage.....



    Εσύ να κάτσεις ήσυχα! Που θες και τύμπανα για να τα κάνεις όλα progressive skyladiko στην όπως πρόβα...

    {#emotions_dlg.nono}

    Θα παίξεις μόνο shaker!


    marylin
    18.11.2008, 16:50

    {#emotions_dlg.confused1} {#emotions_dlg.rolleyes} {#emotions_dlg.confused1}


    Disasterpiece
    18.11.2008, 18:51

    Αυτη τη Κυριακη ηταν υπεροχα!{#emotions_dlg.happycrazy}


    dessypris
    18.11.2008, 19:07

    Να σαι καλά!


    PHILIPPOSSM
    18.11.2008, 20:41

    Αυτήν την Κυριακή θα το "κάψουμε"

    Οεοεοε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     


    Hastaroth
    19.11.2008, 08:41

    Παράθεση:

    Το μέλος VasilisSaltagiannis στις 18-11-2008 στις 16:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 18-11-2008 στις 15:12 έγραψε...

    Ελπίζω να χορέσουν τα τύμπανα στο stage.....



    Εσύ να κάτσεις ήσυχα! Που θες και τύμπανα για να τα κάνεις όλα progressive skyladiko στην όπως πρόβα...

    {#emotions_dlg.nono}

    Θα παίξεις μόνο shaker!



    Δηλαδή θά φτιάχνη τούς φραπέδες;{#emotions_dlg.happycrazy}

     

     


    antreas_dr
    19.11.2008, 13:37

    Παράθεση:

    Το μέλος VasilisSaltagiannis στις 18-11-2008 στις 16:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος antreas_dr στις 18-11-2008 στις 15:12 έγραψε...

    Ελπίζω να χορέσουν τα τύμπανα στο stage.....



    Εσύ να κάτσεις ήσυχα! Που θες και τύμπανα για να τα κάνεις όλα progressive skyladiko στην όπως πρόβα...

    {#emotions_dlg.nono}

    Θα παίξεις μόνο shaker!



     

    Δεν έχω πρόβλημα αγαπητέ Salta...!!!  ... Αμα πληρώνεις πάιζω και τριγωνάκι....

    *χ/ moooo....


    jorge
    19.11.2008, 13:40

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 18-11-2008 στις 18:51 έγραψε...

    Αυτη τη Κυριακη ηταν υπεροχα!{#emotions_dlg.happycrazy}



     

    Ήταν όντως μια ωραία βραδιά αυτή της Κυριακής. Είχε πολύ κόσμο και για μένα 2 εκπλήξεις.

    Πρώτη αυτή του Δημήτρη Παπαγεωργίου, που βρέθηκε στο μαγαζί και με την προτροπή του Orfeus τραγούδησε το "Μου 'Παν Τα Πουλιά", το τραγούδι που αγαπήθηκε περισσότερο απ' οποιοδήποτε άλλο στον 1ο Διαγωνισμό Τραγουδιού του MusicHeaven.

    Η 2η έκπληξη ήταν ο Panos68, που ήρθε από τη Γερμανία. Έπαιξε πιάνο και τραγούδησε. Μου άρεσε πολύ το πως γέμιζε τα τραγούδια και με τι άνεση επικοινωνούσε με τους υπόλοιπους μουσικούς που συνόδευε (Orfeus και Δημήτρη).

    Ωραίο και το σχήμα του Δεσσύπρη, αν και τους περίμενα καλύτερους και πιο δεμένους. Θα ήθελα σε κάποια τραγούδια να παίζουν όλοι μαζί, να έχουν καλύτερη ενορχήστρωση και τα φωνητικά να είναι μελετημένα (πχ στου Κότσιρα ο τόνος ήταν στο Θεό και περιμέναμε πότε θα τελειώσει).

     


    Kinezes_trexoun_gimnes
    19.11.2008, 17:04

    τραπέζια είχε? γιατι εμείς δεν ήρθαμε γιατί δεν είχαμε κλείσει τραπέζι!


    jorge
    19.11.2008, 18:55

    Όχι, ήταν όλα κλεισμένα.


    dessypris
    19.11.2008, 19:51

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 19-11-2008 στις 13:40 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 18-11-2008 στις 18:51 έγραψε...

    Αυτη τη Κυριακη ηταν υπεροχα!{#emotions_dlg.happycrazy}



     

    ...Ήταν όντως μια ωραία βραδιά αυτή της Κυριακής...

     

    Ωραίο και το σχήμα του Δεσσύπρη, αν και τους περίμενα καλύτερους και πιο δεμένους. Θα ήθελα σε κάποια τραγούδια να παίζουν όλοι μαζί, να έχουν καλύτερη ενορχήστρωση και τα φωνητικά να είναι μελετημένα (πχ στου Κότσιρα ο τόνος ήταν στο Θεό και περιμέναμε πότε θα τελειώσει).

     



    Η κριτική πάντα σε κάνει καλύτερο και ειδικά όταν προέρχεται απ το στόμα ειδήμονα.

    Θα το προσπαθήσουμε.

    Να σταθώ μόνο στο ότι θα "παίζαμε όλοι μαζί", αν κατορθώναμε και ν ακούμε όλοι μαζί...Βλέπεις, ο ήχος (αυτός που ακούγεται προς το κοινό, αλλά και αυτός που φτάνει σωστά επάνω στο σανίδι, παίζει κυρίαρχο ρόλο). Και εδώ είχαμε δυστυχώς πρόβλημα, που μάλλον έτυχε σε μας, μιας και δεν άκουσα άλλον να διαμαρτύρεται.

    Πάντως χαίρομαι που το Music Heaven είναι Χορηγός στον συγκεκριμένο χώρο και στον συγκεκριμένο επιχειρηματία.

    Φιλικά, (όπως πάντα),

    Γρηγόρης Δεσύπρης


    kwstasagas
    19.11.2008, 20:15

    "Η κριτική πάντα σε κάνει καλύτερο και ειδικά όταν προέρχεται απ το στόμα ειδήμονα"

    Μπράβο, Γρηγόρη που είσαι ανοιχτός σε κριτική, έτσι πρέπει να είναι όσοι ασχολούνται με την τέχνη .... Εγώ, πάντως, όποτε πηγαίνω σε συναυλία [είτε σε μικρό, είτε σε μεγάλο χώρο], προσπαθώ όσο μπορώ να απολαύσω αυτό που μού προσφέρεται !!! Έτσι, αν αυτό που θα δω και θα ακούσω μού έχει αφήσει μέσα μου πολύ όμορφα πράγματα "στο σύνολό του" και στην "εν γένει υπόστασή του", από κει και πέρα .... το αν θα έχουν ακουσθούν και μερικά φάλτσα ή π.χ. μερικές αστοχίες στα ακόρντα .... ελάχιστα με ενδιαφέρει !!! Προς τεκμηρίωση της απόψεώς μου, επιτρέψατέ μου να αναφερθώ στην προχθεσινή συναυλία των Κυρμιζή / Γρηγοριάδου : Αυτό που εισέπραξα "εν συνόλω" ήταν μια εξαίσια / χαριτωμένη κοπέλα με γλυκύτατη φωνή και σκηνική παρουσία "χάρμα οφθαλμών", η οποία πλαισιωνόταν από δύο μουσικούς "υψηλού επιπέδου" !!! Αν προχθές την ώρα της συναυλίας, αντί να απολαμβάνω το "ταξίδι", π.χ. μετρούσα πόσες φορές "στονάρισε" η Κατερινούλα ή π.χ. έψαχνα κάποιο "άστοχο ακόρντο" της ακουστικής κιθάρας του Γρηγοριάδη .... τότε θα έχανα αυτήν την υπέροχη βραδυά που μάς προσέφεραν ....  


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 19-11-2008 20:17 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 19-11-2008 20:19 ]


    dessypris
    19.11.2008, 20:19

    Μου αρέσουν οι άνθρωποι με ουσία -όπως εσύ- που πιάνουν την...ουσία!{#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    20.11.2008, 00:13

    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 19-11-2008 στις 19:51 έγραψε...

    Η κριτική πάντα σε κάνει καλύτερο και ειδικά όταν προέρχεται απ το στόμα ειδήμονα.

    No way τέτοιοι χαρακτηρισμοί, γιατί κάποιοι με ξέρουν και θα με αρχίσουν στο δούλεμα. Εγώ ένας απλός web developer είμαι, που έχει κάποιες απαιτήσεις από τ' αυτιά του. Ούτε ειδήμων είμαι, ούτε καν ονειρεύομαι να γίνω :)

    Κώστα, κι εγώ όπου πηγαίνω προσπαθώ να απολαύσω αυτό που μου προσφέρεται και δεν καιροφυλακτώ να γραπώσω το παραμικρό λάθος για να κάνω κριτική. Εξάλλου, 3-4 ώρες τη βδομάδα έχουμε ελεύθερες να βγούμε να πιούμε μια μπύρα να χαλαρώσουμε... Αν κι αυτές τις περνάμε στην τσίτα, καήκαμε :)


    kithara-woman
    20.11.2008, 01:03

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 19-11-2008 στις 20:15 έγραψε...

    "Η κριτική πάντα σε κάνει καλύτερο και ειδικά όταν προέρχεται απ το στόμα ειδήμονα"

    Μπράβο, Γρηγόρη που είσαι ανοιχτός σε κριτική, έτσι πρέπει να είναι όσοι ασχολούνται με την τέχνη .... Εγώ, πάντως, όποτε πηγαίνω σε συναυλία [είτε σε μικρό, είτε σε μεγάλο χώρο], προσπαθώ όσο μπορώ να απολαύσω αυτό που μού προσφέρεται !!! Έτσι, αν αυτό που θα δω και θα ακούσω μού έχει αφήσει μέσα μου πολύ όμορφα πράγματα "στο σύνολό του" και στην "εν γένει υπόστασή του", από κει και πέρα .... το αν θα έχουν ακουσθούν και μερικά φάλτσα ή π.χ. μερικές αστοχίες στα ακόρντα .... ελάχιστα με ενδιαφέρει !!! Προς τεκμηρίωση της απόψεώς μου, επιτρέψατέ μου να αναφερθώ στην προχθεσινή συναυλία των Κυρμιζή / Γρηγοριάδου : Αυτό που εισέπραξα "εν συνόλω" ήταν μια εξαίσια / χαριτωμένη κοπέλα με γλυκύτατη φωνή και σκηνική παρουσία "χάρμα οφθαλμών", η οποία πλαισιωνόταν από δύο μουσικούς "υψηλού επιπέδου" !!! Αν προχθές την ώρα της συναυλίας, αντί να απολαμβάνω το "ταξίδι", π.χ. μετρούσα πόσες φορές "στονάρισε" η Κατερινούλα ή π.χ. έψαχνα κάποιο "άστοχο ακόρντο" της ακουστικής κιθάρας του Γρηγοριάδη .... τότε θα έχανα αυτήν την υπέροχη βραδυά που μάς προσέφεραν ....


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 19-11-2008 20:17 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 19-11-2008 20:19 ]



     

    Θα συμφωνήσω,επειδή ήμουνα και στο live της Κυριακής και στο  live της Κυρμιζή την περασμένη εβδομάδα.Σε μια εμφάνιση κάποιου υπάρχει και ο παράγοντας "άγχος",ο παράγοντας "χώρος",παίζουν ρόλο η ακουστική του χώρου,το πόσα άτομα είναι,δεν ακούγεται το ίδιο με πέντε άτομα και με πενήντα.Αλλά πάντα η live εμφάνιση μπορεί να έχει και λαθάκια,αν όμως υπάρχει κατάθεση ψυχής και φωνής,αυτά τα λαθάκια είναι ασήμαντα.

    Την Κυριακή ήταν πολύ όμορφα!!!!’ψογο πρόγραμμα.Όπως και την πρώτη Κυριακή που πήγα φυσικά,κάθε φορά η Κυριακή είναι άψογη μέρα!!

    Σημείωση προς Kifa:Κιφάκο,την 2η κιθάρα κάποιες φορές την χάνω ηχητικά.

    {#emotions_dlg.clap} {#emotions_dlg.beer}


    kifa
    20.11.2008, 03:37

    αλλάξαμε ηχολήπτη και τα πράγματα πανε προς το καλύτερο. Σήμερα έιχαμε τον Γιώργο Σταυρακάκη πχ με μπαντα φουλ που σημαίνει κρουστα, κοντραμπάσο , κιθαρα κλασσική , κιθάρα ακουστική , ακκορντεόν και φωνητικά βέβαια και ο ήχος που φτιάξαμε και για το παταρι αλλά και για το έξω ήταν εκπληκτικός ... Πιστευω σε καλύτερες μέρες :)

    αλόχααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

    {#emotions_dlg.clap}


    faltsoo
    20.11.2008, 11:38

    {#emotions_dlg.laugh}

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 20-11-2008 στις 00:13 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dessypris στις 19-11-2008 στις 19:51 έγραψε...

    Η κριτική πάντα σε κάνει καλύτερο και ειδικά όταν προέρχεται απ το στόμα ειδήμονα.

    No way τέτοιοι χαρακτηρισμοί, γιατί κάποιοι με ξέρουν και θα με αρχίσουν στο δούλεμα. Εγώ ένας απλός web developer είμαι,

     

    Να η αυλαία που ανοίγει γνώριμος πανικός

    κουρδίστηκαν τα όργανα αχνίζει το φως

    και ο φόβος του πάλκου ίσκιος πέφτει βαρύς σκοτεινός

    Βλέφαρα σηκώθηκαν ο κριτής σοβαρός

    οι παγίδες στήθηκαν,  μας ζαλίζει ο καπνός

    και ο τρόμος του πάλκου ίσκιος πέφτει βαρύς σκοτεινός

    Πυροβολείστε τους δεν αξίζουνεδεν έχουν τίποτα να μας δείξουνε

    τ’ ακούνε αυτά πριν ακόμα αρχίσουνε

    δε τους πηγαίνουν και θα τα φτύσουνε

    θα χωρίσουνε......

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : faltsoo στις 20-11-2008 11:44 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 20-11-2008 12:47 ]


    panos68
    22.11.2008, 22:39

    Λοιποοοον. να πω και εγω το σχολιο μου για την περασμενη κυριακη, μια και ειμουνα παρων  

    Πρωτα από ολα ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Orfeus που με κοιμησε με ταισε με "οδηγησε" και με καλεσε στη Boite, μου εκανε την τιμή να παιξω μαζι του και να παρουσιάσω και μερικά κομμάτια μου.

    Επισης ενα ευχαριστω στην alena στον kifa καθως και στο Γρηγορη (που τον αποκάλεσα Δημήτρη δις - το δις εξαμαρτανειν λενε... - ), στον Δημητρη Παπαγεωργιου (τον οποιον επισης αποκάλεσα Δημήτρη αλλα εδώ κόλαγε :) ) και στον Jorge για μερικους απο τους παραπάνω λόγους.

    Επισης θελω να ευχαριστησω την εταιρια μου, τον μανατζερ μου, το παραγωγο ... ωχ!! ... sorry λαθος φιλμ... ξεχαστε το

    Πανεμορφη βραδια, εγώ την καταβρήκα και ακουγωντας τον Ofreus, τους Γρηγόρη, Κωνσταντίνο και Περικλη, και συνοδευοντας τον Orfeus και το Δημητρη, και ουρλιάζοντας τα σωψυχα μου μόνος μου.... Ελπίζω να μην "τραυματισα" κανένα. :) 

    Πανεμορφος χώρος που σίγουρα εχει μελλον. Μπράβο παιδιά. Εγω θα ξανάρθω και δη... την κυριακή ... αλλα μη με περιμένετε (γιατι μπορει να αργήσω κανα δυο τρεις μήνες )


    -----------------
    www.myspace.com/panoskolias/

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : panos68 στις 22-11-2008 22:41 ]


    alena
    23.11.2008, 12:54

    Παράθεση:

     Εγω θα ξανάρθω και δη... την κυριακή ... αλλα μη με περιμένετε (γιατι μπορει να αργήσω κανα δυο τρεις μήνες )


    Εμείς θα σε περιμένουμε, anyway!! Wink

    πολλά πολλά φιλιά!


    Crocodile
    24.11.2008, 16:09

    Χθες ήταν μία εξαιρετική βραδιά με τους LathosPathos επί σκηνής. Νομίζω ότι όλοι όσοι βρεθήκαμε χθές το βράδυ στη Boite περάσαμε μοναδικά. Ήταν πρώτη φορά που έβλεπα το συγκρότημα από κοντά και ομολογώ ότι είναι όλοι τους πολύ συμπαθείς. Τόσο ο Βασίλης Σαλταγιάννης και η Έφη Καραγιάννη, όσο και οι μουσικοί που τους συνόδευαν. Τους εύχομαι καλή επιτυχία και στην πρώτη τους δισκογραφική προσπάθεια!