ελληνική μουσική
    589 online   ·  210.843 μέλη

    Βραδιές MusicHeaven στη Boite (κάθε Κυριακή)

    margo
    25.11.2008, 00:20

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 24-11-2008 στις 16:09 έγραψε...

    Χθες ήταν μία εξαιρετική βραδιά με τους LathosPathos επί σκηνής. Νομίζω ότι όλοι όσοι βρεθήκαμε χθές το βράδυ στη Boite περάσαμε μοναδικά. Ήταν πρώτη φορά που έβλεπα το συγκρότημα από κοντά και ομολογώ ότι είναι όλοι τους πολύ συμπαθείς. Τόσο ο Βασίλης Σαλταγιάννης και η Έφη Καραγιάννη, όσο και οι μουσικοί που τους συνόδευαν. Τους εύχομαι καλή επιτυχία και στην πρώτη τους δισκογραφική προσπάθεια!



     

    Ξέχασες να πεις οτι είχες  έναν από τους τυχερούς λαχνούς που κέρδιζαν από ένα cd... {#emotions_dlg.biggrin}

     

    Η βραδιά ήταν υπέροχη,αυτό το επιβεβαιώνω κι εγώ!

    Ο χώρος που έφτιαξε ο kifa πολύ όμορφος,

    αλλά η λέξη που πραγματικά τον χαρακτηρίζει είναι μια :

    ζεστός!

    Η αίσθηση της παρέας είναι το κυρίαρχο στοιχείο.

    Οι LathosPathos,τι να πω...ένιωσα ότι μόλις χθες τους ανακάλυψα πραγματικά.

    Τους βρήκα πολύ ανανεωμένους ,με αμεσότητα και πραγματικό μουσικό Pathos!

    Τους ευχαριστώ πολύ όπως επίσης και τον Orfeus   !  {#emotions_dlg.beer}

     

    {#emotions_dlg.rockon}

     

     

     


    margo
    25.11.2008, 00:22

    Hastaroth ... ωραία περάσαμε χθες,

    αλλά που είναι οι φωτογραφίες ;;{#emotions_dlg.rolleyes}


    jorge
    25.11.2008, 01:11

    Εντυπωσιάστηκα πολύ από τους Λάθος Πάθος. Έκαναν ένα βήμα μπροστά και νομίζω οτι πλέον έχουν τη δική τους ταυτότητα, που είναι πολύ σημαντικό για ένα γκρουπ που δεν παίζει απλά για να παίζει (θέλω να ελπίζω δηλαδή...)

    Πότε βγαίνει ο δίσκος Βασίλη;


    antreas_dr
    25.11.2008, 14:23

    Έτσι όπως τα λες είναι Jorge!

    Η μπάντα δεν παίζει απλά για να παίζει.

    Παίζουμε γιατί γουστάρουμε την παρέα πρώτα απο όλα..

     


    Emaki
    25.11.2008, 14:32

    Μετά από αρκετό καιρό (επιτέλους!!!!)  παρευρέθηκα και εγώ σε ένα live του ΜΗ και δικών μας παιδιών!

    Θα συμφωνήσω και εγώ με την Margo και τον Jorge. Οι LathosPathos ήταν εξαιρετικοί! Πιο ώριμοι και άκρως ανανεωμένοι!

    Θα ήθελα τέλος να τους ευχαριστήσω {#emotions_dlg.yes}και να τους ευχηθώ από καρδιάς καλή επιτυχία στον δίσκο αλλά και σε κάθε τους άλλη εμφάνιση!!!

     

    {#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------
    Όλες οι μάχες στη ζωή, μας μαθαίνουν κάτι , ακόμη κι εκείνες που χάνουμε...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emaki στις 25-11-2008 14:33 ]


    Hastaroth
    25.11.2008, 15:19

    Επαιξαν μέ πάθος,χωρίς κανένα λάθος,ανανεωμένοι και κεφάτοι.Αν καί έπρεπε να φύγω σχετικά νωρίς (μέ περίμενε και πρωϊνό ξύπνημα γάρ),πέρασα πολύ ωραία και χάρηκα που ξαναείδα τά παιδιά τού γκρούπ,αλλά καί άλλα Musicheavenάκια που είχα να τά δώ καιρό.

    Λόγω τής πρόωρης αναχώρησής μου δέν μπόρεσα νά διαπιστώσω άν ο κύριος συνάδελφος antreas_dr ετήρησε την υπόσχεσή του να παίξη ΚΑΙ τριγωνάκι (shaker πάντως δέν έπαιξε όσο ήμουν παρών).Υποθέτω όμως οτι τού έφυγε το άγχος γιά τό άν χωράνε τά τύμπανα στη σκηνή...

    Ελπίζω νά ξαναδώ σύντομα τους L.P. στην Μπουάτ!

    Καί φυσικά,περιμένω νά κυκλοφορήση σύντομα καί το CD τους.

    ΥΓ.Margo,όντως περάσαμε ωραία,αλλά οι περισσότερες φωτογραφίες δυστυχώς βγήκαν "κουνημένες" καί θολές (κάποιο πρόβλημα είχα στη ρύθμιση τής κάμερας).Εντός τής εβδομάδας πάντως θά ανεβάσω τίς ελάχιστες που πέτυχαν.

     


    Crocodile
    25.11.2008, 15:33

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 25-11-2008 στις 00:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Crocodile στις 24-11-2008 στις 16:09 έγραψε...

    Χθες ήταν μία εξαιρετική βραδιά με τους LathosPathos επί σκηνής. Νομίζω ότι όλοι όσοι βρεθήκαμε χθές το βράδυ στη Boite περάσαμε μοναδικά. Ήταν πρώτη φορά που έβλεπα το συγκρότημα από κοντά και ομολογώ ότι είναι όλοι τους πολύ συμπαθείς. Τόσο ο Βασίλης Σαλταγιάννης και η Έφη Καραγιάννη, όσο και οι μουσικοί που τους συνόδευαν. Τους εύχομαι καλή επιτυχία και στην πρώτη τους δισκογραφική προσπάθεια!



     

    Ξέχασες να πεις οτι είχες  έναν από τους τυχερούς λαχνούς που κέρδιζαν από ένα cd... {#emotions_dlg.biggrin}

    Δεν το είπα επειδή φοβήθηκα μην με ματιάξουν!{#emotions_dlg.biggrin}

    Πρέπει να ήμουν πολύ τυχερός μάλλον αφού κέρδισε ο δικός μου λαχνός μεταξύ αρκετών δεκάδων. Το μαγαζί είχε πολύ κόσμο και συνεπώς οι λαχνοί ήταν πολλοί με αποτέλεσμα οι πιθανότητες να κερδίσει κάποιος να είναι ελάχιστες. Πού να φανταζόμουν ότι θα κέρδιζα εγώ που είχα τον αριθμό 52;

    Πληροφοριακά αναφέρω ότι κέρδισα έναν σύμπακτο δίσκο (CD) του Κώστα Άγα!

     


    margo
    25.11.2008, 16:21

    Φτου!! Εγώ είχα το 60..

    Τώρα που ανακάλυψα οτι είσαι τυχεράκιας,άλλη φορά θα αλλάζω( ..με τρόπο )τους λαχνούς μας{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.biggrin}


    johnp85
    25.11.2008, 16:40

    Sorry Jorge...Νεοεισαχθείς στο MusicHeaven και δεν το κατέχω...

    Και πάλι συγγνώμη!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : johnp85 στις 26-11-2008 14:45 ]


    jorge
    25.11.2008, 20:09

    Γιάννη εδώ κουβεντιάζουμε μόνο για τις βραδιές του MusicHeaven, κάθε Κυριακή.

    Την ανακοίνωση για τη συναυλία, μπορείς να την αναρτήσεις στην κατηγορία Συναυλίες.


    EffieKakaflika
    26.11.2008, 14:00

    Όπως έγραψα και στο τοπικ του Ορφέα:

    "Όλα τέλεια στην Boite την Κυριακή!!

    Ευχαριστούμε πολύ τον Ορφέα -Γιώργο Μπιλικά που μας προσκάλεσε στην υπέροχη βραδυά και όλους όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους!!! Και φυσικά τον Κώστα (kifa) που στάθηκε όλη την νύχτα όρθιος πίσω από την κονσόλα και μας ρύθμιζε με αγάπη τους ήχους... Περάσαμε υπέροχα!!!

    Ελπίζω να περάσατε κι εσείς το ίδιο καλά..."

    {#emotions_dlg.clap}

    Μου απαντήσατε στο "Ελπίζω να περάσατε κι εσείς το ίδιο καλά", απλά δεν το είχα δει.

    Σας ευχαριστώ παιδιά, εκ μέρους των Lathos Pathos, αλλά και για λογαριασμό μου, για τα καλά σας σχόλια και για την καλή σας διάθεση, πάνω από όλα. Για μένα προσωπικά, η καλή διάθεση και η θετική ενέργεια στον χώρο, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Και υπήρχε μπόλικη την Κυριακή...

    Χάρηκα που όταν ήταν να πούμε την "Μονεμβασιά" ήταν εκεί η Μαργαρίτα για να την ευχαριστήσουμε ζωντανα, και όταν ήταν να πούμε το "Παγώνω το χρόνο" μπορούσαμε να κοιτάξουμε την Εμυ και να την ευχαριστήσουμε ζωντανά. Τρομερό αυτό για μένα.

    Ανυπομονώ για τα επόμενα...


    Deos
    26.11.2008, 15:22

    Μερικές φωτο από ένα πανέμορφο live.

    Μπράβο παιδιά.


    Doritaki
    27.11.2008, 14:03

    Ααα πολυ ομορφες οι φωτο Γιαννη!! Ελπιζω μεχρι τη Δευτερα ν ανεβασω κι εγω τις δικες μου..

    Εμακι.. ησουν εκει?? Χαμπαρι δεν πηρα... {#emotions_dlg.blush}.. την αλλη φορα που θα ερθεις πες στον Κωστη να σου δειξει που ειμαι..

    Ηταν μια σουπερ βραδια {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.clap}!!!!!!!


    PHILIPPOSSM
    27.11.2008, 16:23

    Παράθεση:

    Το μέλος Doritaki στις 27-11-2008 στις 14:03 έγραψε...

    {#emotions_dlg.blush}.. την άλλη φορά που θα έρθεις πες στον Κωστή να σου δείξει που είμαι..

     



    αχαχαχαχαχχαχα  Σε βαζει καπου συγκεκριμένα; σαν επιπλο ή σαν κορνιζα στον τοίχο;;;; {#emotions_dlg.scared}


    Emaki
    27.11.2008, 17:38

    Παράθεση:

    Το μέλος Doritaki στις 27-11-2008 στις 14:03 έγραψε...

    Ααα πολυ ομορφες οι φωτο Γιαννη!! Ελπιζω μεχρι τη Δευτερα ν ανεβασω κι εγω τις δικες μου..

    Εμακι.. ησουν εκει?? Χαμπαρι δεν πηρα... {#emotions_dlg.blush}.. την αλλη φορα που θα ερθεις πες στον Κωστη να σου δειξει που ειμαι..

    Ηταν μια σουπερ βραδια {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.clap}!!!!!!!



     

    Δεν πειράζει Doritaki!!!

    Θα επανορθώσουμε και οι δυο την επόμενη φορά!!!

    {#emotions_dlg.beer}


    Doritaki
    28.11.2008, 13:27

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 27-11-2008 στις 16:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Doritaki στις 27-11-2008 στις 14:03 έγραψε...

    {#emotions_dlg.blush}.. την άλλη φορά που θα έρθεις πες στον Κωστή να σου δείξει που είμαι..

     

    αχαχαχαχαχχαχα  Σε βαζει καπου συγκεκριμένα; σαν επιπλο ή σαν κορνιζα στον τοίχο;;;; {#emotions_dlg.scared}

    LOL LOL ναι.. με εχει στο πιο ψηλο σκαμπο και με καμαρωνει!!!! χεχεχεχε 

     


    alena
    01.12.2008, 15:14

    Χθες ήταν πραγματικά όμορφη βραδιά.

    Οι "2" είναι super! Ευχάριστοι, επικοινωνιακοί και πολύ καλές διασκευές. Και κάποια δικά τους κομμάτια που ακούσαμε, επίσης πολύ καλά. Μπράβο παιδιά!

    Σας περιμένουμε ξανά! Σύντομα! Καλή σας συνέχεια..

    Smile


    Deos
    02.12.2008, 11:36

    Ένας Zabetistas

    +

     

    Ένας Ageras

    =

     

    2 ! !

     

    Με τον Ορφέα επί σκηνής

     

    2 ακόμα Βραδυνύ Τύπυ, Ζάχαρη Άχνη και ψερό ψωμί

     

     


    PHILIPPOSSM
    02.12.2008, 13:02

    Ήταν από τις ποιο όμορφες βραδιές στην boite εξαιρετικός ο ageras και ο zabetistas μαζί με τον orfeus και μας έδωσαν μια βραδιά αξέχαστη με  gest τους Βραδυνυ Τυπυ.

    Το soundtack τις ταινίας όλα τα λεφτά.

     


    Doritaki
    03.12.2008, 02:08

    Και μερικες ακομα φωτο

     

     

    Η φοβερη τουρτα-εκπληξη για τα γεννεθλια του Orfeus

     

     

    Και ο κυριος Γιαννης (συνηθως δε βγαζω καλες φωτο αλλα αυτη πιστευω ειναι καλη )