ελληνική μουσική
    613 online   ·  210.851 μέλη

    Σαντουροβιόλι express & Marta Sebestyen

    jorge
    11.11.2008, 21:48

    Δευτέρα, 15 Δεκεμβρίου 2008

    22.30

    Οι «Σαντουροβιόλι express» υποδέχονται στην «Αυλαία» την Marta Sebestyen.

    Η «φωνή της Ουγγαρίας», Marta Sebestyen συναντά τους «Σαντουροβιόλι express» στη σκηνή της «Αυλαίας» σε ένα αντάμωμα από ρυθμούς και μελωδίες των Μαγυάρων, της Τρανσυλβανίας, των Βαλκανίων, αλλά και της Πόλης, της Σμύρνης.

    Marta Sebestyen: τραγούδι, φλογέρα

    Κυριάκος Γκουβέντας: βιολί

    Στέλλα Βαλάση: σαντούρι

    Εύη Κανέλλου: κρουστά

    Πένυ Παπακωνσταντίνου: πολίτικο λαούτο, τραγούδι

    Μαρία Πλουμή: λαούτο

    Φιλική συμμετοχή στα πνευστά ο Χάρης Λαμπράκης

    ΑΥΛΑΙΑ

    Αγ.Όρους 15 (και Κωνσταντινουπόλεως 115) , Βοτανικός

    τηλ 210.3474074

    www.avlea.gr

     

     



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-11-2008 21:48 ]


    επισυναπτόμενα: afissa.jpg 
    darbukaboy
    12.11.2008, 21:24

    Επιτελους αυτο που πρωτοακουγα πριν λιγο καιρο απο την Πενουλα(--penypap--)επιτελους εγινε πραγματικοτητα!Πραγματικα παιδια συγχαρητηρια και καλη αρχη!Ελπιζω σε ενα απο τα επομενα Live σας να μπορεσω να ερθω...


    penypap
    14.11.2008, 11:36

    Γεια σου Σταθούκο...!!άντε ν'ανταμώσουμε γρήγορα τότε!!! δες μήπως μπορέσεις να είσαι και εκείνη την ημέρα...ευελπιστούμε όλοι σε μια πολύ ωραία βραδιά!!!


    darbukaboy
    14.11.2008, 12:38

    Aν οχι εκεινη την ημερα σιγουρα σε καποιο επομενο live....τωρα που δημιουργηθηκε το σχημα θα το ακολουθω οπου μπορω...


    beatlus
    14.11.2008, 15:39

    Παράθεση:

    Το μέλος penypap στις 14-11-2008 στις 11:36 έγραψε...

    Γεια σου Σταθούκο...!!άντε ν'ανταμώσουμε γρήγορα τότε!!! δες μήπως μπορέσεις να είσαι και εκείνη την ημέρα...ευελπιστούμε όλοι σε μια πολύ ωραία βραδιά!!!



    Στο χέρι σας είναι! Smile Εκείνο το βράδυ θα ανταμώσουμε πολλοί φίλοι. Είναι σίγουρο πως κάτι πολύ όμορφο θα προκύψει Smile Κι εσείς από σκηνής, πρώτα από όλα, να το χαρείτε!


    darbukaboy
    14.11.2008, 17:54

    Φιλε Σωτηρη ειμαι 360 χιλιομετρα μακρια και δεν ειναι ευκολο.Σιγουρα ομως σε καποιο αλλο live θα ειμαι καπου εκει μεσα στο κοινο και θα χειροκροτω με ευχαριστηση....


    KwnstantiaDouka
    14.11.2008, 23:36

    Σαντουροβιόλι express, μικρασία express, Βαλκάνια express, ήπειρος express...όπως και να το πει κανείς...σίγουρα θα είναι ένα πανέμορφο ταξίδι...Καλή αντάμωση λοιπόν εκεί!!

    Αν η Μάρτα δεν πει τραγούδι από ήπειρο και Θράκη...δεν σας ξαναμιλάω{#emotions_dlg.biggrin}.  Στάθη κανόνισε να έρθεις...!!!


    darbukaboy
    15.11.2008, 00:17

    Kατι μου θυμιζει το παρεακι που εγραψε σ'αυτο το topic...κατι απο ara dinkjian στο ΠΟΛΙΣ μου θυμιζει....αντε να ξανανταμωσουμε συντομα.....


    gate
    15.11.2008, 13:13

    Καλή επιτυχία στο υπέροχο "σαντουροβιόλι εξπρες" (εξαιρετικό όνομα) όχι μόνο γι' αυτήν την παράσταση αλλά και σε κάθε άλλη τους εμφάνιση από εδώ κι εμπρός! Με καλούς συνεργάτες, πολύ μεράκι και καθόλου εγωισμούς όλα γίνονται και τα εύχομαι σε όλα τα παιδιά από καρδιάς!

    Αν μου επιτρέψει το μικρό μου αγγελάκι Innocentστην κοιλίτσα μου, θα κοιτάξω να είμαι κι εγώ κοντά σας!


    despinakontogianni
    21.11.2008, 00:19

    Καλή επιτυχία! Θέλω πάρα πολύ να πάω! Ιδιαίτερα τη Μαρία (λαούτο) την κατασυμπαθώ. {#emotions_dlg.biggrin} Τα καλύτερα!


    despinakontogianni
    21.11.2008, 00:21

    Παράθεση:

    Το μέλος gate στις 15-11-2008 στις 13:13 έγραψε...

    Αν μου επιτρέψει το μικρό μου αγγελάκι Innocentστην κοιλίτσα μου, θα κοιτάξω να είμαι κι εγώ κοντά σας!



    Όπου μεθερμηνευόμενον εστί...Συγχαρητήρια!!


    darbukaboy
    21.11.2008, 21:37

    Tα καλυτερα ερχονται τις Τριτες του Φεβρουαριου με εκλεκτες συνεργασιες....


    VasilisSaltagiannis
    03.12.2008, 14:22

    Παράθεση:

    Το μέλος beatlus στις 14-11-2008 στις 15:39 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος penypap στις 14-11-2008 στις 11:36 έγραψε...

    Γεια σου Σταθούκο...!!άντε ν'ανταμώσουμε γρήγορα τότε!!! δες μήπως μπορέσεις να είσαι και εκείνη την ημέρα...ευελπιστούμε όλοι σε μια πολύ ωραία βραδιά!!!



    Στο χέρι σας είναι! Smile Εκείνο το βράδυ θα ανταμώσουμε πολλοί φίλοι. Είναι σίγουρο πως κάτι πολύ όμορφο θα προκύψει Smile Κι εσείς από σκηνής, πρώτα από όλα, να το χαρείτε!



    Εχω να δηλώσω ότι είναι κάτι που πρέπει να παραστεί και ακούσει κανείς...

    {#emotions_dlg.beer}