ελληνική μουσική
    847 online   ·  210.833 μέλη

    Οι ACDC ΣΤΗΝ Ελλαδα! Δεν είναι φήμες!

    Kostas_Osbourne
    14.11.2008, 15:07

    δν ξερω αν εχει βγει και η επισημη διαφημιση οπως καποιοι φιλοι μου ειπαν αλλα ειναι σιγουρο πως οι acdc θα ερθουν στην ελλαδα και μαλιστα θα τουσ φερει το MTV!το ξερω απο παιδι μεσα απο το mtv!!!υπομονη η μεγαλη στιγμη ηρθε μαγκες!!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 14-11-2008 16:15 ]


    Corny-Movie-Scene
    14.11.2008, 15:28

    Αν δεν είμαι έξω απο το live (με το κίλτ μου και 10lt μπύρα σε πλαστικό θερμός..) δεν θα χαρώ τζάμπα πάλι... Μου φτάνει αυτό που έπαθα με τους Pantera... 3 εγκεφαλικά μέσα σε 1/2 ώρα και έμεινα με τα εισητίρια (και όχι μόνο) στο χέρι...{#emotions_dlg.crying}

    ΑΜΗΝ! ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ?!?! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.happycrazy}

    (το Ελληνικό κοινό έχει αποκτήσει ιδιότητα συνταξιοδωτικού προγράμματος απο κάποιο αόρατο μουσικό ΙΚΑ..?{#emotions_dlg.whistling})


    Kostas_Osbourne
    14.11.2008, 17:53

    Παράθεση:

    Το μέλος Corny-Movie-Scene στις 14-11-2008 στις 15:28 έγραψε...

    Αν δεν είμαι έξω απο το live (με το κίλτ μου και 10lt μπύρα σε πλαστικό θερμός..) δεν θα χαρώ τζάμπα πάλι... Μου φτάνει αυτό που έπαθα με τους Pantera... 3 εγκεφαλικά μέσα σε 1/2 ώρα και έμεινα με τα εισητίρια (και όχι μόνο) στο χέρι...{#emotions_dlg.crying}

    ΑΜΗΝ! ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ?!?! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.happycrazy}

    (το Ελληνικό κοινό έχει αποκτήσει ιδιότητα συνταξιοδωτικού προγράμματος απο κάποιο αόρατο μουσικό ΙΚΑ..?{#emotions_dlg.whistling})



    dikio exeis...fulage ta rouxa sou gia na xeis ta misa,...alla pistepse me milame gia polluuuuuuuuuu egurh phgh!!na eisai sigouros se liges meres tha ginei epishmo!
    -----------------
    .....living just for dying dying just for you.....!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 14-11-2008 19:39 ]


    ageras
    14.11.2008, 20:58

    Άντε να δούμε..

    Άντε να ακούσουμε και να δουμε rock της προκοπής!!!χε χε


    theo182
    15.11.2008, 17:24

    Παράθεση:

    Το μέλος Kostas_Osbourne στις 14-11-2008 στις 17:53 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Corny-Movie-Scene στις 14-11-2008 στις 15:28 έγραψε...

    Αν δεν είμαι έξω απο το live (με το κίλτ μου και 10lt μπύρα σε πλαστικό θερμός..) δεν θα χαρώ τζάμπα πάλι... Μου φτάνει αυτό που έπαθα με τους Pantera... 3 εγκεφαλικά μέσα σε 1/2 ώρα και έμεινα με τα εισητίρια (και όχι μόνο) στο χέρι...{#emotions_dlg.crying}

    ΑΜΗΝ! ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ?!?! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.happycrazy}

    (το Ελληνικό κοινό έχει αποκτήσει ιδιότητα συνταξιοδωτικού προγράμματος απο κάποιο αόρατο μουσικό ΙΚΑ..?{#emotions_dlg.whistling})



    dikio exeis...fulage ta rouxa sou gia na xeis ta misa,...alla pistepse me milame gia polluuuuuuuuuu egurh phgh!!na eisai sigouros se liges meres tha ginei epishmo!
    -----------------
    .....living just for dying dying just for you.....!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : pastella στις 14-11-2008 19:39 ]



     

    Επειδή από πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ έγκυρες πηγές έχουμε φάει απίστευτες χιλόπιττες στην Ελλάδα δε νομίζω να ισχύει.

    Πολύ έγκυρες μέσα από τον Ολυμπιακό έλεγαν ότι έχει κλείσει ο Figo και μετά ο Zidane και ο Κόκκαλης έχει τυπώσει ήδη φανέλες.....επίσης πηγές μέσα από τη Φιλαδέλφεια έλεγαν ότι ο Παπασταθόπουλος έχει υπογράψει από πέρυσι με τη Milan....κλπ κλπ

    Ασχετα τα παραδείγματα αλλά όταν ακούω "έγκυρες πηγές." εκεί πάει το μυαλό μου....


    Xrononaytis
    15.11.2008, 20:36

    Εστειλα ενα mail στο www.mtv.gr να δουμε , παντως στο tour to παγκοσμιο που εχουν βγαλει ολες οι πολεις ειναι sold out μια δυο εχουν μεινει και θα γινουν και αυτες φανταστειτε τι θα γινει την πρωτη μερα που θα βγουν τα εισητηρια .


    odis13
    16.11.2008, 00:27

    Παιδιά πόσες φορες μας είπαν ότι to mtv, ο τάκης, η τασουλα, το ΙΚΑ θα φέρει τους AC/DC ?

     

    Στη μόνη πραγματικά επίσημη πηγή, δηλαδή το site των acdc έχει ανακοινωθεί το πλήρες πρόγραμμα με τα tour dates, Ελλάδα δεν έχει, τι να κάνουμε!

    Μακάρι να έρθουν, αλλά εγώ προσωπικά δε θα ποντάριζα χρήματα στο ότι θα έρθουν!
    -----------------
    And Leo turned and said: ''Let there be Strat..''.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : odis13 στις 16-11-2008 00:28 ]


    ExploitedAnarchy
    16.11.2008, 03:18

    ...acdc kserw oti ellada to tonizw FHMOLOGITE.....twra an h egkurh phgh kserei tous acdc kai mhlhse mazi tous..den antilegw...alla to mono pou exw einai logia k fhmes.....anakoinwsh den blepw,an k akousa oti 8a tous ferei h 8wdh gt 8elei na paiksei mazi tous sthn skhnh to back in black.....


    Victorat
    16.11.2008, 13:07

    Παράθεση:

    Το μέλος ExploitedAnarchy στις 16-11-2008 στις 03:18 έγραψε...

    ,an k akousa oti 8a tous ferei h 8wdh gt 8elei na paiksei mazi tous sthn skhnh to back in black.....



     

    LOL

    τελος παντον εγω δεν ξερω αν ειναι φημες ή οχι αλλα ευχομαι να ερθουν!

    AC/DC!


    kwstasagas
    16.11.2008, 15:11

     "παντως στο tour to παγκοσμιο που εχουν βγαλει ολες οι πολεις ειναι sold out"

    Όντως, όπως τα λέει ο Χρονοναύτης είναι .... Έριξα μια ματιά στο site τους και ... όλες οι συναυλίες της ευρωπαϊκής τουρνέ τους, που θα λάβει χώρα από Φλεβάρη κι εφεξής, είναι sold out!!!! Απίστευτο !!!!


    kwstasagas
    16.11.2008, 16:09

    Τους AC/DC τούς παρακολούθησα μέχρι το BLOW UP YOUR VIDEO, που βγήκε όταν ήμουν μαθητής Λυκείου !!! Στα δε λυκειακά μου χρόνια είχα σε κασέτες ό,τι είχαν βγάλει και δεν βγάλει μέχρι το "Blow Up You Video" [εκείνη την εποχή εμείς οι μικρούληδες "γράφαμε ο ένας στον άλλον κασέτες", όπως λέει κι ένας στίχος του Δεληβοριά]. Όσο ήμουν μαθητής Λυκείου, έπαιζα αυτές τις κασέτες μετά μανίας και, φυσικά, πολύ - πολύ δυνατά [αναγκάζοντας καμιά φορά τον πατέρα μου να πηγαίνει κρυφά και να κατεβάζει τον γενικό {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}]. Επίσης, κάποια φορά που το ... χαρτζιλίκι ήταν επαρκές, μπόρεσα και "ενέταξα" στη δισκοθήκη μου και 2 βινύλιά τους, το Dirty Deeds Done Dirt Cheap και Let There Be Rock, με μεγάλη μου χαρά φυσικά !!! Όμως, από την 3η Λυκείου και μετά έπαψα να τους παρακολουθώ ....... 

    Να, όμως, που, διαβάζοντας αυτό το τόπικ .... πορώθηκα !!! Μετά από 15 χρόνια "ξέθαψα" από τη δισκοθήκη μου το βινύλιο του [φοβερού] ντεμπούτου τους DIRTY DEEDS DONE DIRT CHEAP και ... το παίζω στο πικάπ μου !!!! Σάς αφιερώνω από εκεί την βρώμικη - παρακμιακή - γεμάτη εντιμότητα και ειλικρίνεια "μπλουζιά" τους με τίτλο "RIDE ON" {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}..... [Bon Scott και τα μυαλά στα κάγκελα .... ] .....

     

       

     


    revelation
    16.11.2008, 20:14

    eeee... to dirty deeds done dirt cheap einai to trito tous album. {#emotions_dlg.oops}


    Kostas_Osbourne
    16.11.2008, 20:28

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 16-11-2008 στις 16:09 έγραψε...

    Τους AC/DC τούς παρακολούθησα μέχρι το BLOW UP YOUR VIDEO, που βγήκε όταν ήμουν μαθητής Λυκείου !!! Στα δε λυκειακά μου χρόνια είχα σε κασέτες ό,τι είχαν βγάλει και δεν βγάλει μέχρι το "Blow Up You Video" [εκείνη την εποχή εμείς οι μικρούληδες "γράφαμε ο ένας στον άλλον κασέτες", όπως λέει κι ένας στίχος του Δεληβοριά]. Όσο ήμουν μαθητής Λυκείου, έπαιζα αυτές τις κασέτες μετά μανίας και, φυσικά, πολύ - πολύ δυνατά [αναγκάζοντας καμιά φορά τον πατέρα μου να πηγαίνει κρυφά και να κατεβάζει τον γενικό {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}]. Επίσης, κάποια φορά που το ... χαρτζιλίκι ήταν επαρκές, μπόρεσα και "ενέταξα" στη δισκοθήκη μου και 2 βινύλιά τους, το Dirty Deeds Done Dirt Cheap και Let There Be Rock, με μεγάλη μου χαρά φυσικά !!! Όμως, από την 3η Λυκείου και μετά έπαψα να τους παρακολουθώ ....... 

    Να, όμως, που, διαβάζοντας αυτό το τόπικ .... πορώθηκα !!! Μετά από 15 χρόνια "ξέθαψα" από τη δισκοθήκη μου το βινύλιο του [φοβερού] ντεμπούτου τους DIRTY DEEDS DONE DIRT CHEAP και ... το παίζω στο πικάπ μου !!!! Σάς αφιερώνω από εκεί την βρώμικη - παρακμιακή - γεμάτη εντιμότητα και ειλικρίνεια "μπλουζιά" τους με τίτλο "RIDE ON" {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}..... [Bon Scott και τα μυαλά στα κάγκελα .... ] .....

     

       

     



    eimai polu perhfanos pou to topic mou se ekane na thimitheis auth thn megalh mpanta..:)


    kwstasagas
    16.11.2008, 20:39

    Ω, ναι, έχεις δίκιο συμφορουμίτη, έκανες πολύ καλά και με διόρθωσες .... Το High Voltage και το T.N.T. προηγήθηκαν του Dirty Deeds ... Επίσης, αν "συνυπολογίσουμε" και το μίνι LP Jailbreak του 1974, τότε το Dirty Deeds ... μπορεί να θεωρηθεί το 4ο άλμπουμ τους [αν κάνω λάθος με ξαναδιορθώνεις ..... ] ..... Βλέπεις, επειδή είχα πολύ καιρό να ασχοληθώ με τους AC/DC δεν θυμόμουν καλά τη χρονολογική σειρά των δίσκων τους {#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.oops}......... Η ουσία είναι, πάντως ότι η περίοδος 1975 - 1978 ήταν για τους AC/DC καταπληκτική [μόνο τις σκωτσέζικες γκάιντες να ακούσει κανείς στο It' A Long Way To The Top If You Wanna Rock 'n' roll ... αρκεί !!!!] ..... Θέλω να πιστεύω ότι και στις πρόσφατες συναυλίες τους τιμούν εκείνη την περίοδό τους, παίζοντας τραγούδια και από αυτούς τους δίσκους ........    


    kwstasagas
    16.11.2008, 20:44

    "eimai polu perhfanos pou to topic mou se ekane na thimitheis auth thn megalh mpanta..:)"

    Άντε, λοιπόν, να έρθουν στη Ελλάδα για συναυλία ... να γίνουμε ΟΟΟΟΟΟΛΟΙ μια παρέα - και οι 50βάλε, και εμείς οι 30συν / 40πλην και εσείς οι 17 - 18ρηδες / 20άρηδες - και ... να ξεδώσουμε και να ξεφαντώσουμε με τα τραγούδια τους !!!!


    revelation
    16.11.2008, 23:06

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 16-11-2008 στις 20:39 έγραψε...

    Ω, ναι, έχεις δίκιο συμφορουμίτη, έκανες πολύ καλά και με διόρθωσες .... Το High Voltage και το T.N.T. προηγήθηκαν του Dirty Deeds ... Επίσης, αν "συνυπολογίσουμε" και το μίνι LP Jailbreak του 1974, τότε το Dirty Deeds ... μπορεί να θεωρηθεί το 4ο άλμπουμ τους [αν κάνω λάθος με ξαναδιορθώνεις ..... ] ..... Βλέπεις, επειδή είχα πολύ καιρό να ασχοληθώ με τους AC/DC δεν θυμόμουν καλά τη χρονολογική σειρά των δίσκων τους {#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.oops}......... Η ουσία είναι, πάντως ότι η περίοδος 1975 - 1978 ήταν για τους AC/DC καταπληκτική [μόνο τις σκωτσέζικες γκάιντες να ακούσει κανείς στο It' A Long Way To The Top If You Wanna Rock 'n' roll ... αρκεί !!!!] ..... Θέλω να πιστεύω ότι και στις πρόσφατες συναυλίες τους τιμούν εκείνη την περίοδό τους, παίζοντας τραγούδια και από αυτούς τους δίσκους ........    



    kala nte... mporo na matho giati kaneis etsi? (an kai nomizo oti to jailbreak bgike to '84 se disko) den to eipa gia na eironeuto.


    revelation
    16.11.2008, 23:08

    sorry lathos. ontos to jailbreak bgike to 74 alla mono se australia.


    YiannisPapanikolaou
    16.11.2008, 23:10

    Αν δεν ήταν sold out το live των AC/DC από τη μέρα που ανακοίνωσαν, τότε ποιανών το live θα ήταν... {#emotions_dlg.rockon}


    kwstasagas
    16.11.2008, 23:15

    "den to eipa gia na eironeuto."

    Ίσα - ίσα, που το ποστ σου δεν το θεώρησα ειρωνικό, όπως, επίσης, και η απάντησή μου προς εσένα δεν ήταν καθόλου ειρωνική !!! Απεναντίας, αν κατάλαβες, εκτίμησα ιδιαιτέρως το γεγονός ότι με διόρθωσες ......

    [αχ, αυτός ο γραπτός λόγος, είναι δύσκολο να αποκρυπτογραφηθεί .... ] .....


    sitzoune81
    17.11.2008, 00:02

    Παράθεση:

    Το μέλος YiannisPapanikolaou στις 16-11-2008 στις 23:10 έγραψε...

    Αν δεν ήταν sold out το live των AC/DC από τη μέρα που ανακοίνωσαν, τότε ποιανών το live θα ήταν... {#emotions_dlg.rockon}



    της Madonna.