ελληνική μουσική
    762 online   ·  210.833 μέλη

    Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε στο radio musicheaven.

    loukas76gr
    25.05.2013, 19:02

    Με Win7 + Google Chrome, αντιμετωπίζω τα ίδια προβλήματα με τη Μαίρυ, από σήμερα το πρωί.

    Τα προβλήματα εμφανίζονται, όταν οι σελίδες είναι ανοιχτές από τη διεύθυνση του ραδιοφώνου (radio.musicheaven.gr) και όχι από την σελίδα του ΜΗ (www.musicheaven.gr).

    Επίσης κάποια γραφικά δεν εμφανίζονται, όταν παράλληλα παίζει ο player του ΜΗ, π.χ. οι γκρίζες μπάρες στα ονόματα στα νήματα των θεμάτων.

    Το θετικό στην ιστορία είναι ότι εμφανίζεται και παίζει γρήγορα ο player του ΜΗ (χωρίς αναβοσβησίματα), μόλις πατηθεί από το 'on air' και ότι το chat room είναι πιο σταθερό (δεν κολλάει όταν γράφω κάποιο μήνυμα στο main chat).

    Οι εικόνες με τα προβλήματα που αναφέρονται και από τη Μαίρυ κι από μένα:














    επισυναπτόμενα: radio2.jpg radio4.jpg radio1.jpg radio3.jpg 
    alkyoni
    25.05.2013, 23:04

    (πφφφφ....γραφω τοση ωρα και πατησα κατι κατα λαθος και χαθηκε το μηνυμα μου....!!!!! γκρρ...!!!) 

    Μου παρουσιασε λοιπον,  παρομοιο προβλημα κι εμενα για λιγο το μεσημερι, αλλα κρατησε λιγα λεπτακια και δε το εδωσα σημασια.

    Λιγο νωριτερα που δοκιμασα να ακουσω απο το "ON AIR" της αρχικης σελιδας, ενω μου ανοιγει αμεσως ο player και ακουω μια χαρα, δειχνει την ανανεωση της σελιδας στο κυκλακι της καρτελας και δεν σταθεροποιειται (ακομη και τωρα που γραφω δεν εχει σταθεροποιηθει...)

    Δεν εμφανιζει τις εικονες απο τις δημοσιευσεις στην αρχικη και τα εικονιδια με τα ακουστικα στους ακροατες στην λιστα μελων.

    Στην ραδιοσελιδα, δεν εμφανιζονται οι εικονες οσων ειναι στο chat και των παραγωγων παρακατω και υπαρχει ασπρο φοντο στο κεντρο οπου εμφανιζεται μονο η φωτο του παραγωγου.

    Αυτο μου το εμφανησε σημερα, και υποθετω οτι μπορει να ειναι σχετικο  με την εκδοση του chrome , που εκανε μονο του ενημερωση,   μιας και σημερα μου δειχνει την 27.0.1453.94 m   και χθες ειχα την 26.0. ....κλπ (δεν θυμαμαι ακριβως νουμερο,  την προηγουμενη τελος παντων.)  Ειμαι με windows xp.

    Εικονες με το προβλημα κι απο μενα.








    επισυναπτόμενα: radioselida_1 (xp-chrome).jpg arxikh me player (xp-chrome).jpg 
    ixthis
    26.05.2013, 13:33
    το firefox 21 ακούγεται καμπάνα απ τα win 7
    alkyoni
    29.06.2013, 04:10

    Ο Κουκουβαγγος παρουσιασε προβλημα απο το βραδυ της Παρασκευης (πιθανοτατα να πεταξε....προς διακοπες{#emotions_dlg.tt2}), οποτε ωσπου να επανεμφανιστει,  οποιοι παραγωγοι εχουν χρονο και διαθεση μπορουν  "να τον καλυψουν". {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Καλο ξημερωμα.....και καλημερες!{#emotions_dlg.sleep1}


    jorge
    29.06.2013, 12:04
    Ο Βαγγος θα ειναι down μεχρι Τρίτη μεσημέρι, δυστυχώς... Επομενως οποιος ειναι διαθεσιμος ας κανει προγραμμα, ακομα και ολο το βραδυ.
    sillia
    29.06.2013, 12:09

    {#emotions_dlg.walkman}


    alkyoni
    30.06.2013, 19:44

    Στα ξαφνικα γυρω στις 18.30,  σταματησε να εμφανιζεται  απο την  μπαρα του ραδιοφωνου  ο παραγωγος  που επαιζε, καθως και απο την ραδιοσελιδα.

    Επισης και οι ακροατες (με τα ακουστικα{#emotions_dlg.walkman}) απο την λιστα μελων της αρχικης σελιδας.

    Στον σερβερ δειχνει κανονικα τον παραγωγο οτι εκπεμπει,  και ακουγεται μια χαρα και απο τον player της σελιδας ("on air") και μεσω του  winamp.

    Για καποιο λογο δηλ. "δεν βλεπει" η σελιδα μας,  ποιος παραγωγος εκπεμπει, και ποιοι ακροατες-μελη ακουνε.

    {#emotions_dlg.helpsmilie}{#emotions_dlg.wacko}


    jorge
    30.06.2013, 22:55
    Το κοιταζουμε παιδια, υπαρχει τεχνικο προβλημα.
    Agia
    30.06.2013, 22:59

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 30.06.2013, 22:55 έγραψε...

    Το κοιταζουμε παιδια, υπαρχει τεχνικο προβλημα.

    Κανε δουλεια σου Jorge....και μεις τα λεμε στο τσατ!!!{#emotions_dlg.lol}

    Μην ανησυχεις!!!!


    alkyoni
    30.06.2013, 23:34

    Ευχαριστουμε jorge!!!{#emotions_dlg.beer}  {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.clap}


    geogara
    30.06.2013, 23:48
    rspect!!!!Ευχαριστούμε και τους δυο σας για την υπεροχη δουλεια(Γιωργο και Αλκυονη)
    PAPAZOGLOUFAN
    01.07.2013, 00:30
    αφησα κι ενα post it!εγω εχω καποιο προβλημα που δεν μπορω να ακουσω τον σταθμο;
    PetrosTser
    02.07.2013, 20:58
    Κουκουβάγγο welcome back!
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    02.07.2013, 22:35

    Καλησπέρα.Τώρα που αναβαθμίστηκα από τεχνικής άποψης, μήπως πρέπει να αναβαθμιστεί τεχνικά και ο Κουκουβάγγος; {#emotions_dlg.confused1} Αγαπητέ Γιώργο, να στείλω ένα ΠΜ με το τι θέλει να πει η ποιήτρια; Με εκτίμηση, Ε.Σ.


    jorge
    02.07.2013, 22:47
    Καλύτερα εδώ Ευαγγελία, μήπως έχουν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα.
    EVAGGELIASAKELLARIOU
    03.07.2013, 01:45

    Καλημέρα, Γιώργο. Είναι το δεύτερο καλοκαίρι που παρακολουθώ το πρόγραμμα του ραδιοφώνου του ΜΗ. Πέρυσι γύρω στο δεκαπενταύγουστο είχε παρουσιαστεί ανάλογο πρόβλημα με το Κουκουβάγγο. Ας σημειωθεί ότι δεν έχω τις απαραίτητες τεχνικές γνώσεις ή γνώσεις πληροφορικής και για το λόγο αυτό χρησιμοποιώ τη λέξη: "ανάλογο". Αναρωτιέμαι ως άσχετη που είμαι με την τεχνογνωσία, μήπως είναι θέμα κεντρικού server, ο οποίος χρειάζεται αναβάθμιση. Με το φόβο του θεού ή του γιαραμπή, έχω την απορία αυτή. Ευχαριστώ. Ε.Σ.


    loukas76gr
    04.07.2013, 00:42

    Το πρόβλημα στο μήνυμα #567 εξακολουθεί να υπάρχει. Jorge ελπίζω να είσαι ενήμερος.


    jorge
    04.07.2013, 01:29

    Λουκ, είναι πρόβλημα του Chrome, λογικά θα λυθεί στο επόμενο update. Πολλά sites και χρήστες έχουν το ίδιο πρόβλημα (εδώ η σχετική αναφορά)

    [ τροποποιήθηκε από τον/την jorge, 04-07-2013 01:29 ]


    alkyoni
    06.07.2013, 01:36

    Ο Κουκουβαγγος παρουσιασε προβλημα απο το βραδυ της Παρασκευης .

    Oποτε ωσπου να επανεμφανιστει,  οποιοι παραγωγοι εχουν χρονο και διαθεση μπορουν  "να τον καλυψουν". {#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Καλο ξημερωμα.....και καλημερες!{#emotions_dlg.sleep1}




    antwnispatra
    07.07.2013, 13:32

    Με επανεκκίνηση του  σέρβερ το πρόβλημα λύνεται.Του έκανα πριν λίγο.

    Όποιος παραγωγός βλέπει πως υπάρχει πρόβλημα και το ράδιο δεν παίζει,καλό είναι να κάνει μια απλή επανεκκίνηση.