ελληνική μουσική
    659 online   ·  210.830 μέλη

    Συνεργασία Κοργιαλά - Kwan

    marylin
    29.11.2008, 17:42

    Tο massive hit "Tainted Love" των Kwan, ακούγεται δυνατά ... τώρα και στα ελληνικά σε στίχους Βίκυς Γεροθόδωρου! 

    Οι Kwan, το συγκρότημα της φιλανδικής pop-rock μουσικής -που ο κάθε δίσκος τους σημειώνει ρεκόρ πωλήσεων, γίνεται χρυσός και σαρώνει όλα τα βραβεία-, ήρθαν στην Ελλάδα, γνωρίστηκαν με τον Δημήτρη Κοργιαλά, ανακάλυψαν κοινά σημεία στους μουσικούς τους κόσμους και αποφάσισαν να μας χαρίσουν τη συνεργασία της χρονιάς! 


    Η νέα εκδοχή του Tainted Love με τον Δημήτρη Κοργιαλά θα συμπεριληφθεί στο επόμενο άλμπουμ των Kwan!


    drumaddict
    30.11.2008, 00:47

    Γουάου!Σύμπραξη μουσικών γιγάντων!


    rompa
    30.11.2008, 11:36

    Το είχα ακούσει κάπου επιπόλαια ...και νόμιζα ότι ήταν ο Νίκος Μίχας και όχι ο Κοργιαλάς {#emotions_dlg.blush}

    Δεν είναι άσχημο . Ίσως να προτιμούσα να δω μία εκ νέου συνεργασία τους σε ένα νέο-πρωτότυπο τραγούδι γιατί ταιριάζουν σε ύφος


    emmanuella
    30.11.2008, 13:07

    Κοίτα να δεις ... σύμπτωση ...

    Κι εγώ για Μίχα τον πέρασα ...{#emotions_dlg.blink}

    Δεν το έχω ακούσει ολόκληρο ... κι εμενα καααπου το πήρε το αυτί μου ...

    Προσωπικά, δεν ενθουσιαστηκα ... Αφού δεν το χουμε οι Έλληνες ... τι το παλεύουμε ???   {#emotions_dlg.confused1}


    Vanna
    30.11.2008, 18:30

    Αντιμετωπίζω με καχυποψία τέτοιες κινήσεις. Καταστρέφουν τα πρωτότυπα κομμάτια! Τέτοια έλλειψη δημιουργικότητας;


    sitzoune81
    01.12.2008, 01:24

    Ακόμα βγαίνουν lifestyle / harmless attitude μπάντες?!....

    Sunrise Avenue, Reamon, Kwan, κι ο κατάλογος είναι ατελείωτος...

    Ευτυχώς που συνήλθαν (προς το παρόν) οι Coldplay και βγάλαν άλμπουμ της προκοπής...

    Τόση γυαλάδα δεν είναι φυσιολογική, από τις παραγωγές των δίσκων τους ώς και τις φωτογραφίες τους...

    fake music for vanity dreamers and sleepers...


    Eliza21
    02.12.2008, 00:27

    Ελεος τι άλλο θα ακουσουμε πια.........???????{#emotions_dlg.confused1}{#emotions_dlg.confused1}