ελληνική μουσική
    506 online   ·  210.840 μέλη

    Επηρεάζεται το μικρόφωνο από τις ακτίνες στο αεροδρόμιο;

    zenonas
    01.12.2008, 23:37

    Καλησπέρα σας.

    Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει, για το αν τα μικρόφωνα (πυκνωτικά) επηρεάζονται από τις ακτίνες κατά τον έλεγχο στα αεροδρόμια.

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : zenonas στις 01-12-2008 23:52 ]


    noizreduction
    01.12.2008, 23:48

    Ωραια ερωτηση!

    Εχω κουβαλησει 1 φορα το Beyer Dynamic μεγαλου διαφραγματος προς Κυπρο. Ρωτησα τους ειδικους στα Σπατα και με καθησυχασαν πως οι ακτινες δεν κανουν κακο σε μεταλλικα μερη, ουτε σε επιχρυσες επιφανειας ( οπως ειναι το πλαισιο του διαφραγματος συνηθως ).

     

    Μαλιστα στα Σπατα με εβγαλαν απο τη σειρα και ελεγξαν το σακο μου γιατι νομιζαν πως ηταν οπλο. Αντιθετως στη Λαρνακα περασα παρα πολυ ευκολα {#emotions_dlg.biggrin}


    zenonas
    01.12.2008, 23:52

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 01-12-2008 στις 23:48 έγραψε...

    Ωραια ερωτηση!

    Εχω κουβαλησει 1 φορα το Beyer Dynamic μεγαλου διαφραγματος προς Κυπρο. Ρωτησα τους ειδικους στα Σπατα και με καθησυχασαν πως οι ακτινες δεν κανουν κακο σε μεταλλικα μερη, ουτε σε επιχρυσες επιφανειας ( οπως ειναι το πλαισιο του διαφραγματος συνηθως ).

     

    Μαλιστα στα Σπατα με εβγαλαν απο τη σειρα και ελεγξαν το σακο μου γιατι νομιζαν πως ηταν οπλο. Αντιθετως στη Λαρνακα περασα παρα πολυ ευκολα {#emotions_dlg.biggrin}



     

    Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Με καθησύχασες :ο)

    Να 'σαι καλά!

    Καλό βράδυ και ο Θεός μαζί σου!


    noizreduction
    01.12.2008, 23:54

    Για καλο και κακο παντως, πριν περασεις το σακο σου απο το μηχανημα ρωτα τον υπευθυνο ασφαλειας.Με τις αλλαγες που κανουν συνεχως στα μηχανηματα ασφαλειας, ενας Θεος ξερει τι μπορει να γινει!

     

    Χαιρετισμους στη ζεστη Λευκωσια {#emotions_dlg.biggrin}


    tago
    02.12.2008, 20:57

    Μην ανησυχείς φίλε μου, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα!!!{#emotions_dlg.thumbup}