ελληνική μουσική
    800 online   ·  210.850 μέλη

    Ψάχνω το τραγούδι της σειράς Τα παιδιά της Νιόβης...

    giannis_politis
    05.11.2004, 13:18
    Ψάχνω (σε μουσική και στίχο) το τραγούδι που ακούγεται ως σήμα τίτλων στην τηλεοπτική σειρά της ΝΕΤ "Τα παιδιά της Νιόβης" (κάθε Πέμπτη στις 22:00).Η φωνή που ακούγεται μοιάζει να είναι του Π.Γαϊτάνου.Από τους τίτλους της σειράς ξέρω ότι το τραγούδι είναι του Μ.Πλέσσα. Αρχίζει ως εξης: "Αν βουληθώ να σ' αρνηθώ, να σ' απολησμονήσω..." Μήπως μπορει κάποιος να μου πει περισσότερες πληροφορίες;Όπως επίσης από ποια εταιρία και με ποιον τιτλο κυκλοφορεί σε cd (αν κυκλοφορεί);Ευχαριστώ!
    Giorgos
    05.11.2004, 15:57
    Ακριβώς σε αυτό κόλλησα κι εγώ όταν χθες έκανα zapping και με καθήλωσε το τραγούδι που άκουσα στους τίτλους της σειράς της ΝΕΤ. Μόνο μια διόρθωση: η υπέροχη φωνή που ακούγεται είναι του Μανώλη Λιδάκη. Όποιος φίλος ή φίλη ξέρει λεπτομέρειες, ας μας πει
    kifa
    06.11.2004, 15:57
    kalispera...an thelete to exw..

    Einai kipriako kommati kai to exei prwtotragoudisei o mixalis violaris.
    giannis_politis
    08.11.2004, 23:09
    Και βέβαια θα το ήθελα αγαπητέ/ή kifa!(Δεν ξέρω αν είσαι κύριος ή κυρία, το nick σου δεν μ' αφήνει να το καταλάβω, γι' αυτό η διφορούμενη προσφώνηση).Θα ήθελα τα λόγια και την παρτιτούρα, αν τα έχεις, ( θα σου δώσω e- mail μου να τα στείλεις ή πες μου πώς αλλιώς μπορεί να γίνει), όπως επίσης, θα ήθελα αν ξέρεις να μου πεις, πώς θα το αναζητήσω σε δισκοπωλείο για να το βρω ΗχοΓραφημένο! Ευχαριστώ!
    tsico
    18.11.2004, 10:00
    και εγώ το θέλω αυτό το τραγούδι