ελληνική μουσική
    843 online   ·  210.833 μέλη
    Hastaroth
    10.12.2008, 20:17

    Δέν διαφωνώ καθόλου αγαπητό μου μηρμύγκι Smile

    Ομως ο σοφός Σόλων είπε το εξής σοφό:"μηδένα πρό τού τέλους μακάριζε".

    Είμαι τώρα 53 χρονών (στά 54 δηλαδή σ'ένα μήνα).Οταν θα είμαι 83,εσείς,η γενιά σας,θά είστε 40ρηδες καί άρα "στά πράγματα".Θά είμαι λοιπόν ευτυχής νά δώ να έχουν αλλάξει πολλές καταστάσεις πρός το καλύτερο,όπως μάς υπόσχεστε ("άμες δέ γ'εσόμεθα πολλώ κάρρονες",που λέγαν και οι αρχαίοι Σπαρτιάτες).

    Πρός τό παρόν όμως,βλέπω ούκ ολίγους από τους μελλοντικούς 40ρηδες (νύν 18ρηδες και 20ρηδες) νά χαίρωνται που καίγονται μαγαζιά και σπίτια αθώων μεροκαματιάρηδων από κάποιους εξ αυτών στό όνομα τής "επανάστασης γιά ένα καλύτερο μέλλον".Καί αυτό μέ βάζει σέ σκέψεις...


    EleniZeppelin
    10.12.2008, 21:18

    Δεν έχω καταλάβει γιατί το γενικεύεις. 1) Οποιοσδήποτε Έλληνας πολίτης- γιατί και οι αστυνομικοί που τους λέτε όλοι την ώρα γουρούνια ενώ το μόνο που κάνουν είναι να εκτελούν εντολές πολίτες είναι-έχει το δικαίωμα να αμυνθεί όταν απειλείται η ζωή του, -και μην πεις ότι ο Αλέξης δεν μπορεί να απειλήσει, 15 χρονών είμαι και γω και είμαι 1 80!- 2) Νομίζω ότι μιλάς φανατισμένα, σαν να ακούω τον Ριζοσπάστη ένα πράμα. Πέρα από τα μεμονομένα αυτά περιστατικά -γιατί εάν δεν ήταν, κάθε μέρα θα γινόταν της ***- έχεις αναλογιστεί ποτέ πόσους ειδικούς φρουρους έχουν σκοτώσει οι 'προοδευτικοί' που κατά τα άλλα ονειρεύονται δικαιοσύνη και ισότητα και σκωτώνουν με μοναδικό κριτήριο το επάγγελμα? Και το θάβουν αυτό τα κανάλια... 3) Τι θα πει δεν ξέρουν που πυροβολούν?Είναι σα να μου λες ότι οι επαγγελματίες ποδοσφαιριστές δεν γίνεται να στείλουν την μπάλα στο δοκάρι? 4) Μιλάμε για μία τραγωδία -πραγματική τραγωδία- ένα παιδί πέθανε τζάμπα... ούτε καν από κάποιον μανακιό, από ένα ατύχημα... Δεν μπορώ να το καταλάβω... Νομίζετε ότι ήθελε να το σκοτώσει το παιδί?Ότι ο αστυνομικός ήταν ένα αδίστακτο κτήνος?Και αυτός οικογένεια είχε -3 παιδια- Το λάθος του είναι ότι έβγαλε όπλο -και θα το πληρώσει ακριβά υπάρχει και δικαιοσύνη... Διότι εδώ δεν είναι Αμερική, βρίζεις αστυνομικό, σε πλακώνει ο αστυνομικός στο ξύλο εδώ κάνει ο καθένας την παρανομία του και η αστυνομία χάσκει. Τους αναρχικούς και όλους αυτούς που έκαψαν Αθήνα Θεσσαλονίκη να δούμε ποιος θα τους τιμωρήσει - θα πληρώσουμε και άλλους φόρους ΄ενώ αυτοί θα παίζουν με τον καινούριο Η/Υ! ΚΑΙ ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟσ΅ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΠΑΕΙ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ ΑΙΣΘΗΜΑ. απλά μην μου λέτε όλα αυτά για μπάτσους γούρουνια δολοφόνοι, γιατί αυτά γινόταν πριν μερικές δεκαετίες. η ατιμωρισία είναι το πρόβλημα, όχι οι αστυνομικοί που επαναλαμβάνω απλώς εκτελούν οδηγίες.


    Disasterpiece
    10.12.2008, 21:33

    Η επιστολή που μοίρασαν οι φίλοι του Αλέξη χθες στην κηδεία.

     

    "ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ!
    ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΑΣ
    Δεν είμαστε τρομοκράτες, “κουκουλοφόροι”, “γνωστοί-άγνωστοι”
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ!
    Αυτοί, οι γνωστοί-άγνωστοι….
    Κάνουμε όνειρα -μη σκοτώνετε τα όνειρά μας!
    Έχουμε ορμή - μη σταματάτε την ορμή μας.

    ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ!
    Κάποτε ήσασταν νέοι κι εσείς.

    Τώρα κυνηγάτε το χρήμα, νοιάζεστε μόνο
    για τη “βιτρίνα”, παχύνατε, καραφλιάσατε,
    ΞΕΧΑΣΑΤΕ!
    Περιμέναμε να μας υποστηρίξετε,
    Περιμέναμε να ενδιαφερθείτε,
    να μας κάνετε μια φορά κι εσείς περήφανους.

    ΜΑΤΑΙΑ!
    Ζείτε ψεύτικες ζωές, έχετε σκύψει το κεφάλι,
    έχετε κατεβάσει τα παντελόνια και περιμένετε
    τη μέρα που θα πεθάνετε.

    Δε φαντάζεστε, δεν ερωτεύεστε
    δεν δημιουργείτε!
    Μόνο πουλάτε κι αγοράζετε.

    ΥΛΗ ΠΑΝΤΟΥ
    ΑΓΑΠΗ ΠΟΥΘΕΝΑ – ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥΘΕΝΑ
    Που είναι οι γονείς; Που είναι οι καλλιτέχνες;
    Γιατί δε βγαίνουν έξω να μας προστατέψουν;
    ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ!
    ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΑΣ

    ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

    Υ.Γ.: Μη μας ρίχνετε άλλα δακρυγόνα
    EΜΕΙΣ κλαίμε κι από μόνοι μας."


    EleniZeppelin
    10.12.2008, 22:05

    Είσαστε η μία ισχνή μειοψηφία αυτό είστε. Ο Ελληνικός λαός κάθε 4 χρόνια ψηφίζει. Δεν μπορείς να κατανοήσεις ότι δεν γίνεται το 95% να έχει άδικο και εσείς να έχετε δίκιο? Θες αγάπη?Δώσε αγάπη. Αλλά το να φθονείτε τις περιουσίες που με κόπο φτιάχτηκαν, από ανθρώπους που είχαν τα κότσια να αγωνιστούν και να μην τα παρατήσουν και  ρίξουν την ευθύνη γενικά στην κοινωνία, και να τις καταστρέφετε επειδή έκαναν αυτά που εσείς δεν μπορέσατε, δεν είναι αγάπη. Πάψτε να απαιτείτε και να κλαίγεστε. Διαμαρτύρομαι για αγάπη επομἐνως μου αυτό μου δίνει το δικαίωμα να καταστρέφω. Όσο αυτά που είπες για την ύλη... Ο άνθρωπος διεκδικούσε, διεκδικεί και πάντα θα διεκδικεί υλικά αγαθά. Και όσο αυξάνεται η τεχνολογία, τόσο θα αυξάνονται και οι ανάγκες μας και οι απαιτήσεις μας. Μήπως πρέπει να κατηγορήσουμε την τεχνολογία γι αυτό? Η τεχνολογία δεν είναι ούτε καλή ούτε κακή -ο τρόπος που την χειριζόμαστε το καθορίζει. Τέλος το ότι αγωνίζονται οι άνθρωποι για υλικά αγαθά, σημαίνει ότι δεν αγαπάνε? Εννοώ οι γονείς μας για μας δουλεύουν, για να έχουμε τα χριστουγεννιάτικα μας δώρα. Όσους γι αυτους που έχουν αποβλακωθεί, άστους... αυτοί χάνουν. είναι επιλογή τους και κανείς δεν μπορεί να τους στερήσει το δικαίωμα να χάνουν το νοήμα της ζωής. αν εσύ εξακολουθείς ότι αυτοί που πετροβολούσαν, έκαιγαν και έκλεβαν έκαναν μία υπέρτατη χάρη στην ανθρωπότητα... (μπορώ να μαντέψω τι θα ακολουθήσει θεέ) {#emotions_dlg.crying}


    EleniZeppelin
    10.12.2008, 22:10

    ξέχασα... νομίζω ότι αυτά που για τους μεγάλους, αν και λίγο απόλυτα,  είναι σωστά... αλλά δεν χρειάζετε να σπάτε για να εκφράζετε -για όσους απ αυτούς που έκαιγαν προβληματἰστηκαν και λιγάκι για τις πράξεις του- απλά με αηδιάζει ο τρόπος


    vero
    10.12.2008, 22:12

    Πρεπει να πάρουν εντολή απο ανώτερο??????????

    Ελεος! Δηλαδη γιατι είμαι και λογικό άτομο εαν συνέβαινε ότιδήποτε άλλο δηλαδη κανενας κλέφτης που κρατούσε όπλο και τον κυνηγουσανε και να συνεβαινε κάτι και θέλει να πυροβόλήσει πρεπει να παρει πρωτα τον ασυρματο να ρωτήσει τον ανωτερο να του πει μπορω να πυροβολήσω? Ελεος! Αστυνομικοι ειναι!!!!!!!!! Και η δουλεια τους είναι να κρατανε όπλο και να το χρησιμοποιουν όπου νομίζουν ότι κατι σοβαρό συμβαίνει! Ελεος! Αμα ήτανε να παίρνουνε άδεια απο τον ανώτερο καλύτερα να μην κρατούσανε όπλο!
     


    Disasterpiece
    10.12.2008, 22:23

    Συγνωμη κιολας αλλα μονο εμενα μου κανει εντυπωση που η "elenizeppelin"(χαχα καλο καμουφλαρισμα),γραφτηκε μολις ΣΗΜΕΡΑ,απαντα αμεσως και παντα υπερ των δολοφονων μπατσων?


    Termite
    10.12.2008, 22:48

    όχι μόνο εσένα...;)


    theo182
    10.12.2008, 23:16

    Πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω,,,,,τι να τους πρωτοαπαντήσεις ,,,τι να πρωτομαζέψεις...

    Από μαθητούδια που βρίζουν "γαμωανάρχια που τα σπάτε όλα..." και ΔΕΝ έχουν ΙΔΕΑ τι είναι η αναρχία και τι πρεσβεύει...μήπως ο μπαμπάς είναι αστυνομικός???Δεν ειρωνεύομαι απλά σκέψου πρώτα να ήταν ο Αλέξης αδερφός σου...

    ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΚΛΠ ΚΛΠ...

    Ποιος είπε κάτι τέτοιο???

    Και όσο για εσένα Εleni αν σε λένε έτσι δολοφόνος είναι μόνο και μόνο που σηκώθηκε και έφυγε///και όχι μόνο αυτός,θα δικαστεί και ο άλλος γιατί είναι και αυτός δολοφόνος που παράτησαν το παιδάκι και σηκώθηκαν και έφυγαν,...

    Αλλά ξέρω...δε τον είδανε...

    Ντροπή σε ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.Ντροπή στη δημοκρατία μας(αλήθεια πρέπει να είναι η πιο γα@##$%$%^&*νη λέξη στην ελληνική γλώσσα.)

    Hastaroth δε ξέρω αν πάει πιο κάτω πραγματικά...πόσο άλλο υπάρχει????????????

    "Κάθε πέτρα και ένα ονειρό μου στις φάτσες σας,γκρίζος λεκές στη λαμπερή σας εικόνα..."


    theo182
    11.12.2008, 00:16

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 10-12-2008 στις 23:31 έγραψε...

    Εσύ πιστεύεις πως έχεις ιδέα τι είναι αναρχία;



    Ναι αμέ.Οι αναρχικοί είναι π#$%^%νας γιοι...δε το ήξερες?Έτσι έγραφε το χαρτάκι της Χρυσής Αυγής σήμερα το πρωί.

    Α επίσης έγραφε ότι η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες και όχι στους άπλυτους και τους μετανάστες.

    Καλά είναι τόσο μπούφοι που ούτε μεταξύ τους δε μπορούν να τα βρούνε.Ενώ τα φασιστοκάναλα έλεγαν και ξαναέλεγαν ότι 5.000 πολίτες αγανακτσμένοι έδιωξαν τους 200 ταραξίες μπας και το πιστέψει κανείς, αυτοί οι μπούφοι γέμισαν το κέντρο της Πάτρας σήμερα με φυλλάδια....

    Αλλά τι σημασία έχουν αυτα???

    Ένα παιδί είναι νεκρό.


    ins2anity
    11.12.2008, 00:18

     

    πρωτα απο ολα εχω μια διαφωνια με τον φιλο disasterpiece. αναφερετε σε δολοφονους μπατσους... ηταν πολλοι? ενας ηταν. αυτοι που ειναι χιλιαδες ειναι οι αναρχικοι και καταστρεφουν τις περιουσιες των αθωων. και καλο θα ηταν να καταλαβει πως ο μπατσος θα ΔΙΚΑΣΤΕΙ. δευτερον...

    Παράθεση:

    Το μέλος theo182 στις 10-12-2008 στις 23:16 έγραψε...

    Πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω,,,,,τι να τους πρωτοαπαντήσεις ,,,τι να πρωτομαζέψεις...

    Από μαθητούδια που βρίζουν "γαμωανάρχια που τα σπάτε όλα..." και ΔΕΝ έχουν ΙΔΕΑ τι είναι η αναρχία και τι πρεσβεύει...μήπως ο μπαμπάς είναι αστυνομικός???Δεν ειρωνεύομαι απλά σκέψου πρώτα να ήταν ο Αλέξης αδερφός σου...

    ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΚΛΠ ΚΛΠ...

    Ποιος είπε κάτι τέτοιο???

    Και όσο για εσένα Εleni αν σε λένε έτσι δολοφόνος είναι μόνο και μόνο που σηκώθηκε και έφυγε///και όχι μόνο αυτός,θα δικαστεί και ο άλλος γιατί είναι και αυτός δολοφόνος που παράτησαν το παιδάκι και σηκώθηκαν και έφυγαν,...

    Αλλά ξέρω...δε τον είδανε...

    Ντροπή σε ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.Ντροπή στη δημοκρατία μας(αλήθεια πρέπει να είναι η πιο γα@##$%$%^&*νη λέξη στην ελληνική γλώσσα.)

    Hastaroth δε ξέρω αν πάει πιο κάτω πραγματικά...πόσο άλλο υπάρχει????????????

    "Κάθε πέτρα και ένα ονειρό μου στις φάτσες σας,γκρίζος λεκές στη λαμπερή σας εικόνα..."



    λοιπον δεν ξερεις απο που να αρχισεις να απαντας αλλα στα δικα μου ερωτηματα δεν απαντησες ουτε κατα διανοια...κοιταξε φιλε μου να δεις. και εγω γαμωαναρχια θρασυδειλα και μπ@@@ρδ@ θα τα αποκαλω γιατι ετσι μου δειχνουν οτι ειναι... αναρχια αν δεν με απατουν οι γνωσεις μου ειναι μια ιδεολογια στην οποια δεν υποτασεσαι σε νομους... θελεις να ζεις ελευθερα(ισως κανω λαθος...) αλλα αν ειναι ετσι εσεις οι αναρχικοι μονο την ιερη αυτη λεξη ''δημοκρατια'' δεν πρεπει να πιανετε στο στομα σας. δημοκρατια εκτος απο ελευθερια και δικαιωματα σου επιβαλει να ζεις υπο καποιους νομους ωστε ολοι οι πολιτες να εχουν τις ιδιες ελευθεριες. αν εσυ δεν εισαι δημοκρατης(ειτε το λες αναρχικος ειτε φασιστας ειτε κουμουνιστης ) τοτε μην τα βαζεις με την δημοκρατια κ μην την βριζεις.γαι πες μας δηλαδη εσυ που ξερεις καλυτερα τι ειναι η αναρχια? και αν απο τον ορισμο της βγαινει το συμπερασμα οτι η καταστροφη της ιδιοτικης περιουσιας και της δημοσιας ειναι αποδεκτη.... οσο για τους μπατσους αφου ξερετε οτι δεν ειναι ολοι δολοφονοι γιατι οπου βλεπουν ομαδες αστυνομων τρεχουν να τους τραυματισουν? εχουν λογους ε?πρεπει να εισαι γιος μπατσου για να δεις ποιος εχει δικαιο και ποιος δολοφονει τα ιδεωδη της δημοκρατιας....αυτοι που δεν τον ειδανε οπως λες κι εσυ θα ΔΙΚΑΣΤΟΥΝΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΑΜΩΑΝΑΡΧΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΚΑΣΤΟΥΝΕ. οι αναρχικοι καταστρεφουν τις ζωες απο χιλιαδες κοσμο και εσυ το μονο που σχολιαζεις ειναι ο θανατος ενος 15χρονου! ειναι απολυτα τραγικο το γεγονος αλλα οσο βλαμμενος οσο ηλιθιος οσο ψυχοπαθης και οσο εστω θωλομενος ειναι καποιος δεν σηκωνει υπηρεσιακο οπλο να χτυπησει εν ψυχρο εναν μαθητη γιατι γνωριζει και τις συνεπειες...θα κρατησω το ντροπη σε ολους μασ που λες και θα διαγραψω το υπολοιπο γιατι εγω κι εσυ κανουμε το πολιτευμα στο οποιο ζουμε και εμεις το διαμορφωνουμε...δεν ειναι γαμημενη λεξη αν αυτο ηθελες να πεις εμεις εχουμε γαμημενα μυαλα και δεν ξεχωριζουμε το δικαιο και το αδικο...γιατι το δικαιο το λεει ο νομος... το αδικο το επιβαλουμε με την βια... και οταν βγαινεις στους δρομους και κατηγορεις καποιον για εγκληματα που σε λιγο εσυ διαπρατεις τοτε εισαι εξ ορισμου μ@@@ς. σε παρακαλω αν θες απαντα μου στις προηγουμενες αναρτησεις μου.... συγνωμη για τις εκφρασεις αλλα ετσι τα νοιωθω....ελπιζω να συνεχιστει μια φιλικη συζητηση....

     

     

    ααα

    και disasterpiece  το προσεξα κι εγω αλλα εφοσον αυτα που λεει με αντιπροσωπευουν γτ να ασχοληθω? το θεμα μας ειναι γιατι μιλαει η τι λεει?

    Υ.Γ. ο πατερας μου συγκικριμενα αν θες να ξερεις εχει ενα καταστημα που ενα ιδιο εκαψαν αυτοι που υπερασπιζεσαι...ευτυχως δηλ δεν ηταν στον χωρο της συμπλοκης γιατι το μελλον της οικογενειας μου θα το κατεστρεφαν οπως κατεστρεψαν του συναδελφου μας...
    -----------------
    etsi tha paei i zwi mou xameni nostalgontas ta oneira pou den ezisa,agapimena prwsopa pou den filisa, ......etsi tha paei i zwi mou xameni kinigwntas ton erwta pou den dextika, keina ta bimata pou den akolouthisa............

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ins2anity στις 11-12-2008 00:21 ]


    venceremos
    11.12.2008, 00:18

    Ρε τι ντετεκτιβς ειστε εσεις ?!:]

    Γατοι ειστε!!!

    Θα βαλω 2 διευθυνσεις μονο, καυτερες ομως και οι δυο.

    http://www.tvxs.gr/v1374

    Εδω μην παραλειψετε να διαβασετε και το κειμενακι που συνοδευει το βιντεακι, οπου το ατομο που αναφερει οτι φορτωνουν οπλο σε εναν απ τους συλληφθεντες και κυκλοφορουν επιδεικτικα με αυτο αναμεσα στον κοσμο για να σκορπισουν εντυπωσεις. Και το ατομο που γραφει το κειμενακι τονιζει οτι δεν παιρνει κανενος τη μερια, ετσι? Εγω δεν ειμαι τοσο αμεροληπτη, δεν εχω ομως καμια προθεση να πω ψεματα, και πιστεψτε με δεν οπλοφορουσε κανενας αναμεσα μας, προς θεου, παιδια ημασταν, ελεος..!Ετσι φορτωνουν κατηγοριες και γιατι αραγε μετα μας τρεμει ο κοσμος?

    Το αλλο θεματακι :)

    Φωτια και λαυρα!

    http://www.tvxs.gr/v1407

    Απολύθηκε ο φωτογράφος της καλύτερης εικόνας των ημερών

    !!!

     


    venceremos
    11.12.2008, 00:23

    Κι αλλη μια..! Δεν αντεξα στον πειρασμο..!

    http://patras.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=2953

    Το versus ειναι ενας αυτοδιαχειριζομενος χωρος οπου παιδια μελη της αντιεξουσιαστικης κινησης μαζευονται και συζητανε.

    Ειχα καιρο να δω σβαστικα

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : venceremos στις 11-12-2008 00:24 ]


    theo182
    11.12.2008, 01:09

     

    Vencerεmos από Πάτρα είσαι?

     


    venceremos
    11.12.2008, 01:27

    Οχι απο το Βορρα ειμαι, εδω σπουδαζω :)

     


    venceremos
    11.12.2008, 01:50

    εδω=Πατρα...

    Ναι ετσι οπως το γραψα σιγουρα δεν το πιασες...


    Termite
    11.12.2008, 09:44

    Harmonizer αν δεν το έχεις ήδη καταλάβει, το ειρωνικό σου υφάκι δεν ταιριάζει εδώ...


    fotis70
    11.12.2008, 11:49

    Εμένα ξέρετε τι μου κάνει εντύπωση; Πόσα παιδιά και γενικά κόσμος χάνονται στην άσφαλτο από κόντρες και ασυνειδήτους οδηγούς. Πουθενά δεν είδα εκδηλώσεις οργής και αντίδρασης του κόσμου γιατί δεν υπάρχει πολιτική σκοπιμότητα.

    Πόσα παιδιά χάνονται από ναρκωτικά. Κάτι χλιαρές και ανάλατες εκδηλώσεις και άντε καμιά ψιλοενημέρωση στα σχολεία! Καμιά πολιτική σκοπιμότητα

    Πόσα παιδιά χάνονται κατά καιρούς από την βία στα γήπεδα (βλέπε Φιλόπουλος) καμιά οργισμένη αντίδραση της κοινωνίας κατά του χουλιγκανισμού. Μόνο λόγια και ευχολόγια! Καμιά πολιτική σκοπιμότητα.

    Τα παιδιά τελειώνουν το λύκειο και δεν ξέρουν παραπάνω από πεντακόσιες λέξεις ούτε να γράφουν ούτε την ιστορία τους ούτε γενικές γνώσεις και δεν βλέπω καμιά οργισμένη αντίδραση από πουθενά. ( τα τελευταία είναι από προσωπική πείρα τριών χρόνων στην δευτεροβάθμια εκπαίδευση)  το ζητούμενο όμως είναι το χαμηλό επίπεδο εκπαίδευσης γιατί μας εξυπηρετεί!

    Αυτά φυσικά δεν σημαίνουν ότι η περίπτωση του Αλέξη ήταν ασήμαντη αλλά μου κάνει εντύπωση η αντίδραση του κόσμου μόνο σε αυτό!

    Πολλοί από αυτούς που φωνάζανε το γνωστό σύνθημα σε κάποια άλλη στιγμή φωνάζανε πού είναι η αστυνομία!


    venceremos
    11.12.2008, 11:54

    Ναι και δεν τα παω κι ασχημα

    Καμια αλλη απορια..?

    Μηπως θες και τα στοιχεια μου..?

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : venceremos στις 11-12-2008 12:03 ]


    Disasterpiece
    11.12.2008, 13:32