ελληνική μουσική
    607 online   ·  210.828 μέλη

    Παράλογη Ελληνική νοοτροπία.....

    noizreduction
    22.12.2008, 19:45

    Νομιζω πως απαντηση εδωσε ο ιδιος ο Αρχιεπισκοπος Ιερωνυμος.

     


    ins2anity
    23.12.2008, 11:17

    ξεριες τι μου κανει εντυπωση; οτι αυτα που μου δειχνεις ειναι ηχογραφησεις...εγω αυτα αγορι μου τα εχω δει δυστυχως στην τηλεοραση αλλα ειμαι εκ φυσεως λιγο δυσπιστος. αλλα και ετσι να ειναι δεν σου ειχα στειλει αν θυμασαι οτι εισαι λαθος στο οτι οι παπαδες @@@@ αλλα στο οτι κανουν την  πραξη στον χωρο της εκκλησιας...πρωτα απ'ολα δεν ξερουμε αν οντως γινετε κατι τετοιο. δευτερον ξερουμε σιγουρα οτι αν γινετε δεν γινετε στον ιερο χωρο (για καποιους) της εκκλησιας.τριτο και τελευταιο... πως μπορουμε να ξερουμε οτι αυτοι που μπαινουν στις εκκλησιες ειναι βαθυα θρησκευομενοι ανθρωποι; οποιος θελει μπορει να μπει σε αυτον τον χωρο και μετα να τον μολυνει με τις πραξεις του... αλλα και να γινετε κατι τετοιο δεν ειναι η ιδιοτητα του που πρεπει να μας απασχολει γτ οπως σ ειπα και παραπανω οποιος θελει μπορει να μπει στον χωρο αυτο αλλα η πραξη του... ξεκωληστε το κεφαλι σας που θελει να κατηγορει ολα τα ξενα προς εσας( π.χ. θρησκειες για τους η αλλοθρησκους και δειτε την ουσια του θεματος.

     

    υ.γ. μια ερωτηση εχω φιλε μου...

    επειδη κατι διαβασα σε ενα ποστ σου κ μου ''χτυπησε καπως'' ποσο χρονων εισαι?


    -----------------
    μα καπως αδοξα τελειωνει και το ξερω το καλοκαιρι που'ρχεται ξανα μεσ'την ψυχη μου ξερω! δεν θα το φερει παλι πισω η κραυγη μου κι αν το χειμωνα εσυνηθησα...ξανα θα υποφερω

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ins2anity στις 23-12-2008 11:22 ]


    JohnieAnto
    23.12.2008, 12:18

    Παράθεση:

    Το μέλος ins2anity στις 23-12-2008 στις 11:17 έγραψε...

    ξεριες τι μου κανει εντυπωση; οτι αυτα που μου δειχνεις ειναι ηχογραφησεις...εγω αυτα αγορι μου τα εχω δει δυστυχως στην τηλεοραση αλλα ειμαι εκ φυσεως λιγο δυσπιστος. αλλα και ετσι να ειναι δεν σου ειχα στειλει αν θυμασαι οτι εισαι λαθος στο οτι οι παπαδες @@@@ αλλα στο οτι κανουν την  πραξη στον χωρο της εκκλησιας...πρωτα απ'ολα δεν ξερουμε αν οντως γινετε κατι τετοιο. δευτερον ξερουμε σιγουρα οτι αν γινετε δεν γινετε στον ιερο χωρο (για καποιους) της εκκλησιας.τριτο και τελευταιο... πως μπορουμε να ξερουμε οτι αυτοι που μπαινουν στις εκκλησιες ειναι βαθυα θρησκευομενοι ανθρωποι; οποιος θελει μπορει να μπει σε αυτον τον χωρο και μετα να τον μολυνει με τις πραξεις του... αλλα και να γινετε κατι τετοιο δεν ειναι η ιδιοτητα του που πρεπει να μας απασχολει γτ οπως σ ειπα και παραπανω οποιος θελει μπορει να μπει στον χωρο αυτο αλλα η πραξη του... ξεκωληστε το κεφαλι σας που θελει να κατηγορει ολα τα ξενα προς εσας( π.χ. θρησκειες για τους η αλλοθρησκους και δειτε την ουσια του θεματος.

     

    υ.γ. μια ερωτηση εχω φιλε μου...

    επειδη κατι διαβασα σε ενα ποστ σου κ μου ''χτυπησε καπως'' ποσο χρονων εισαι?


    -----------------
    μα καπως αδοξα τελειωνει και το ξερω το καλοκαιρι που'ρχεται ξανα μεσ'την ψυχη μου ξερω! δεν θα το φερει παλι πισω η κραυγη μου κι αν το χειμωνα εσυνηθησα...ξανα θα υποφερω

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ins2anity στις 23-12-2008 11:22 ]



    απ'οτι μπορώ να συμπαιράνω βασικά διαβάζοντας όλα όσα έχουν γραφτεί και βεβαίως τις δικές σου απαντήσεις ins2anity, θα πώ οτι σε γενικές γραμμές συμφωνούμε στα περισσότερα, απλά επειδή επικοινωνούμε μόνο μέσα απο εδώ και οχι άμεσα έχει ώς αποτέλεσμα να έχουμε πάρει την τρίχα και να την έχουμε κάνει τριχιά που λέει και ο λαός μας !!!!!! {#emotions_dlg.biggrin}

    εχουμε μεγάλη διαφορά ηλικίας απ'οτι βλέπω είσαι 17 εγώ είμαι 31 ! ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ


    noizreduction
    23.12.2008, 12:38

    Με μεγαλη λυπη τελικα διαπιστωνω πως οι 30αρηδες ( και σε αλλο παραλληλο θεμα με αυτο ) εχουν μεγαλο χασμα γενεων με τους 20αρηδες. Κι ακομα απορουμε γιατι οι νεοι αισθανονται απογοητευμενοι απο την ποιοτητα της κοινωνιας που ζουμε!

     

    Σημειο των καιρων ή μια παρακμη που δημιουργηθηκε απο τη γενια του Πολυτεχνειου και μετακυληθηκε στην επομενη γενια; Ελπιζω η νεοτερη απο εμας γενια να δειξει ξανα το δρομο...


    JohnieAnto
    23.12.2008, 12:41

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 23-12-2008 στις 12:38 έγραψε...

    Με μεγαλη λυπη τελικα διαπιστωνω πως οι 30αρηδες ( και σε αλλο παραλληλο θεμα με αυτο ) εχουν μεγαλο χασμα γενεων με τους 20αρηδες. Κι ακομα απορουμε γιατι οι νεοι αισθανονται απογοητευμενοι απο την ποιοτητα της κοινωνιας που ζουμε!

     

    Σημειο των καιρων ή μια παρακμη που δημιουργηθηκε απο τη γενια του Πολυτεχνειου και μετακυληθηκε στην επομενη γενια; Ελπιζω η νεοτερη απο εμας γενια να δειξει ξανα το δρομο...



    ωραία διαπίστωση έκανες


    noizreduction
    23.12.2008, 12:46

    Ελπιζω να μην ηταν ειρωνια αυτο, διοτι κι εγω ανηκω στη γενια των 30αρηδων, αν και 25αρης και διαπιστωνω αυτη τη διαφορα αποψεων που δειχνει πως μια τρομερη μαχη ερχεται!


    JohnieAnto
    23.12.2008, 12:47

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 23-12-2008 στις 12:46 έγραψε...

    Ελπιζω να μην ηταν ειρωνια αυτο, διοτι κι εγω ανηκω στη γενια των 30αρηδων, αν και 25αρης και διαπιστωνω αυτη τη διαφορα αποψεων που δειχνει πως μια τρομερη μαχη ερχεται!



    οχι δεν ήταν ειρωνία! την αλήθεια είπες... ειδικά στο συγκεκριμένο σημείο !


    ins2anity
    26.12.2008, 01:16

    αν το ψαξεις λιγο τα ιδια πραγματα λεμε...απλα εχω μερικες διαφωνιες... π.χ. δεν μου αρεσει να σχολιαζω κατι στο οποιο εγω δεν ειμαι ενταξει...και πανω απ'ολα δεν μου αρεσει η ισοπεδωση και η προσβολη αυτων που πιστευουν οι αλλοι... αυτα τα  λιγα μας κανουν να εχουμε αυτη την αντιπαραθεση

     

    την ηλικια απλα την ρωτησα για να ξερω με ποιους μιλαω(δεν διαβασα τπτ παραξενο){#emotions_dlg.thumbup}


    ins2anity
    28.12.2008, 23:27

    {#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.oops}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ins2anity στις 29-12-2008 10:33 ]


    noizreduction
    28.12.2008, 23:37

    βασικα αυτο το ειχα πει εγω ( δεν ειμαι 30αρης, αλλα ανηκω στη γενια των 30αρηδων )..Απλως μεσα στην παραθεση παρανοηθηκε!