ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.830 μέλη

    Πείτε έναν καλό λόγο για τον προηγούμενο !!

    ZOI
    19.03.2003, 23:08
    skeftika na xekiniso auto to thema....einai aplo...grafete kati gia ton proigoumeno!!!!kati pou pisteuete gia auton(kalo pls)kai to thema prohoraei...etsi giati oloi xreiazomaste enan kalo logo gia na sinexisoume.....
    GLafki
    19.03.2003, 23:17
    Poly exypno thema Zoh.......
    Loipon...oso se xerw,mporw na pw oti to myalo sou einai polu pio mprosta apo thn hlikeia sou......Pragmatika fenesai polu endiaferon atomo kai se tima to gegonos oti pairneis meros se symadhkes syzhthseis pou ginontai edw mesa,parolo to mikro ths hlikeias sou...shmainei oti eisai diabasmeno atomo kai endiaferesai gia to ti ginetai gyro sou!!Eyge!!!IMporei na gennhthikes thn idia mera me ton EInstein alla isws eisai pio exypnh apo ayton telika!!!!
    gate
    19.03.2003, 23:43
    Η ιδέα σου πραγματικό Ζωίτσα είναι υπέροχη....! και αυτός είναι ένας λόγος που θα κάνω μια μικρή παρέκκλιση από αυτό που ζητάς...Δε θα πως δηλαδή "εναν καλό λόγο" μόνο για τον προηγούμενο....αλλά για "τους προηγούμενους", ώστε να συμπεριλάβω και εσένα....
    Η αλήθεια είναι ότι η Glafki με έχει καλύψει κατά ένα πολύ μεγάλο βαθμό, στα όσα σκέφτομαι για σένα....Αυτό όμως που μπορώ να προσθέσω - τουλάχιστον από όσο μπορώ να διακρίνω μέσα από τις απαντήσεις σου - πέραν από το ότι φαίνεται ότι είσαι πραγματικά πιο ώριμη από την ηλικία σου, είναι ότι μεταδίδεις πολλή αισιοδοξία... και όρεξη για .....ζωή....
    Δίνεις πάντα έναν χαρούμενο τόνο...στις συζητήσεις...
    Νιώθω ότι πρέπει να είσαι πολύ ευχάριστη παρεά σε όσους σε περιτριγυρίζουν...Το έχεις πιάσει το νόημα....

    Όσο για σένα Glafki σε έχω συμπαθήσει από την πρώτη στιγμή, που είδα γραπτό σου λόγο και νομίζω ότι γνωρίζεις το γιατί....Για να μη σε κρατώ όμως σε απορία, θα σου πω εγώ το γιατί:...έτυχε το πρώτο που διάβασα από εσένα να είναι η απάντησή σου
    στο topic "Αμαρτία", όπου είχες γράψει ότι ελευθερία είναι "να ζεις, να αγαπάς και να μαθαίνεις..". Μου θύμισες με τα λόγια σου τον αγαπημένο μου Λεό Μπουσκάλια και υποψιάστηκα λοιπόν ότι ανήκεις και εσύ σε αυτό τον κύκλο των ανθρώπων που αναζητούν κάτι παραπάνω από τα καθημερινά...Που βλέπουν τα πράγματα με έναν άλλο τρόπο, πιο "βαθύ", πιο "διεισδυτικό", πιο "αισιόδοξο" και πιο "ανθρώπινο".... "πιο ελεύθερο..". Από όσο καιρό τυχαίνει να..συναντώ σε αυτό το forum απαντήσεις σου - που πάντα με πολυ ενδιαφέρον διαβάζω - νομίζω πως δεν έχω πέσει καθόλου έξω.

    Αυτό που κυρίως μου αρέσει είναι πως επιλέγεις πάντα να πεις κάτι ουσιώδες...και χρήσιμο..,
    που δημιουργεί σκέψεις και άρα
    που προσφέρει σε όλους μας...


    "Η ζωή χωρίς μουσική θα ήταν ένα σφάλμα..." Νίτσε

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: gate στις 20-03-2003 00:26 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: gate στις 20-03-2003 00:31 ]
    GLafki
    20.03.2003, 01:58
    Quote:

    On 2003-03-19 23:43, gate wrote:
    Η ιδέα σου πραγματικό Ζωίτσα είναι υπέροχη....! και αυτός είναι ένας λόγος που θα κάνω μια μικρή παρέκκλιση από αυτό που ζητάς...Δε θα πως δηλαδή "εναν καλό λόγο" μόνο για τον προηγούμενο....αλλά για "τους προηγούμενους", ώστε να συμπεριλάβω και εσένα....
    Η αλήθεια είναι ότι η Glafki με έχει καλύψει κατά ένα πολύ μεγάλο βαθμό, στα όσα σκέφτομαι για σένα....Αυτό όμως που μπορώ να προσθέσω - τουλάχιστον από όσο μπορώ να διακρίνω μέσα από τις απαντήσεις σου - πέραν από το ότι φαίνεται ότι είσαι πραγματικά πιο ώριμη από την ηλικία σου, είναι ότι μεταδίδεις πολλή αισιοδοξία... και όρεξη για .....ζωή....
    Δίνεις πάντα έναν χαρούμενο τόνο...στις συζητήσεις...
    Νιώθω ότι πρέπει να είσαι πολύ ευχάριστη παρεά σε όσους σε περιτριγυρίζουν...Το έχεις πιάσει το νόημα....

    Όσο για σένα Glafki σε έχω συμπαθήσει από την πρώτη στιγμή, που είδα γραπτό σου λόγο και νομίζω ότι γνωρίζεις το γιατί....Για να μη σε κρατώ όμως σε απορία, θα σου πω εγώ το γιατί:...έτυχε το πρώτο που διάβασα από εσένα να είναι η απάντησή σου
    στο topic "Αμαρτία", όπου είχες γράψει ότι ελευθερία είναι "να ζεις, να αγαπάς και να μαθαίνεις..". Μου θύμισες με τα λόγια σου τον αγαπημένο μου Λεό Μπουσκάλια και υποψιάστηκα λοιπόν ότι ανήκεις και εσύ σε αυτό τον κύκλο των ανθρώπων που αναζητούν κάτι παραπάνω από τα καθημερινά...Που βλέπουν τα πράγματα με έναν άλλο τρόπο, πιο "βαθύ", πιο "διεισδυτικό", πιο "αισιόδοξο" και πιο "ανθρώπινο".... "πιο ελεύθερο..". Από όσο καιρό τυχαίνει να..συναντώ σε αυτό το forum απαντήσεις σου - που πάντα με πολυ ενδιαφέρον διαβάζω - νομίζω πως δεν έχω πέσει καθόλου έξω.

    Αυτό που κυρίως μου αρέσει είναι πως επιλέγεις πάντα να πεις κάτι ουσιώδες...και χρήσιμο..,
    που δημιουργεί σκέψεις και άρα
    που προσφέρει σε όλους μας...


    "Η ζωή χωρίς μουσική θα ήταν ένα σφάλμα..." Νίτσε

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: gate στις 20-03-2003 00:26 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: gate στις 20-03-2003 00:31 ]


    TI na pw..me exeis sklabwsei!!!!
    Alinda
    20.03.2003, 10:50
    Zwh, Gate kai Glafki!!!

    "Ti pio omorfo s' auth th zwh, apo thn lampsh twn dikwn sou matiwn..."

    Eisaste kai oi treis gunaikes me pa8os, energeia kai euais8hsia! Xairomai pou mesw tou musicheaven katafera na sas gnwrisw, giati atoma me tetoies a3ies einai pou gemizoun thn psuxh mou me galhnh!

    Na eisaste panta kala!
    dinaki13b
    20.03.2003, 18:55
    einai poli oraio to thema sou zoi kai thelo poli na apantiso! Mporo na po gia oles sas?
    Mporo na po gia tin Alinda oti htan to proto atomo apo th mera pou mpika sto musicheaven pou prosexa tis apantiseis tis kai ti simpathisa amesos opos kai ti Zoi pou tha simfoniso me ti Glafki einai poli orimi gia tin ilikia tis kai poli aisiodoxi kai glikia kai opos exo grapsei kai se kapoio allo thema kai gia th zoi kai thn alinda panta auta pou katathetoun mou ftiaxnoun to kefi! Kai gia tin Glafki exo na po ta kalytera panta endiaferouses oi apanthseis sou kai fenesai ki esy endiaferon atomo. Telos, gia tin Gate den exo logia na ekfrasto ki auto giati tin paratiro panta na milaei toso omorfa pou den xoraei amfivolia pos ola auta pigazoun apo mia omorfi psixi.
    gate
    20.03.2003, 23:00
    Quote:

    On 2003-03-20 18:55, dinaki13b wrote:
    ".... Telos, gia tin Gate den exo logia na ekfrasto ki auto giati tin paratiro panta na milaei toso omorfa pou den xoraei amfivolia pos ola auta pigazoun apo mia omorfi psixi. ...."



    Σ' ευχαριστώ ...
    στ' αλήθεια πολύ...
    justme
    21.03.2003, 11:26
    mono kala logia pigazoun apo mesa mou afou paratirw oti prin apo mena einai ena omorfo mpouketo apo anthismena triantafilla!panta etsi droseres.
    eftixws pou den eiste mono glastres alla atoma me vathi stoxasmo & entoni proswpikotita.
    sas xarizw oles mia stala nerou na parameinete panta etsi,me freskies idees & euosmes antilipseis.
    gate
    21.03.2003, 14:26
    Quote:

    On 2003-03-21 11:26, justme wrote:
    mono kala logia pigazoun apo mesa mou afou paratirw oti prin apo mena einai ena omorfo mpouketo apo anthismena triantafilla!panta etsi droseres.
    eftixws pou den eiste mono glastres alla atoma me vathi stoxasmo & entoni proswpikotita.
    sas xarizw oles mia stala nerou na parameinete panta etsi,me freskies idees & euosmes antilipseis.



    Ομολογουμένως...πολύ όμορφο και ποιητικό...το σχόλιό σου...
    Νομίζω πως κέρδισες τις εντυπώσεις....
    Overdose
    21.03.2003, 16:31
    Μπορώ να πω ειλικρινά ότι έχω μείνει άναυδος με το περιεχόμενο και το ύφος των μελών του forum.Πιστεύω ότι είσαστε όλλοι χωρίς καμία εξέρεση πραγματικά υπέροχοι άνθρωποι σαν αυτούς που δεν συνηθίζει να βρίσκει κανείς σε forums του Internet.Μέχρι τώρα (και ο καιρός που χρησιμοποιώ το Internet είναι αρκετός) τα μόνα άτομα που συναντούσα ήταν "κολημένα" με την κακή έννοια με τον Υπολογιστή τους σα ννα μην είχαν άλλη δουλειά να κάνουν.Δεν ήταν λίγες οι φορές που έλεγα το (πλέον κοινό) GET A LIFE!Αλλά μέσω όλλων εσάς κατάλαβα ότι ο ρομαντισμός δε νέχει χαθείκαι ότι υπάρχει ελπίδα .Δεν θα σταθώ σε κάποιον προσωπικά -όχι γιατί δεν το αξίζει αλλά επειδή δεν είμαι αρκετό καιρό στη συντροφιά σας έτσι ώστε να σας γνωρίσω καλά- αλλά στο σύνολο της παρέας του MusicHeaven η οποία είναι απλά "Κάτι το διαφορετικό", στο οποίο φαίνομα πολύ "λίγος".
    GLafki
    21.03.2003, 17:01
    Quote:

    On 2003-03-21 11:26, justme wrote:
    mono kala logia pigazoun apo mesa mou afou paratirw oti prin apo mena einai ena omorfo mpouketo apo anthismena triantafilla!panta etsi droseres.
    eftixws pou den eiste mono glastres alla atoma me vathi stoxasmo & entoni proswpikotita.
    sas xarizw oles mia stala nerou na parameinete panta etsi,me freskies idees & euosmes antilipseis.


    Me kanete kai kokkinizw kyrie mou!!!! SOy stelnw ena glyko xamogelo
    mousikofilos
    21.03.2003, 17:34
    .......................................Πιστεύω ότι είσαστε όλλοι χωρίς καμία εξέρεση πραγματικά υπέροχοι άνθρωποι σαν αυτούς που δεν συνηθίζει να βρίσκει κανείς σε forums του Internet.......................................



    ΑΥΤΗ ΗΦΡΑΣΗ ΤΑ ΛΕΙ ΟΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ!

    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ FORUM!

    ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΑΤΟΜΑ,ΕΥΕΣΤΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ!
    priftisnikolaos
    21.03.2003, 20:16
    Ena xamogelo gia ton ka8ena apo esas... !!!

    oso gia esena ZOI pou evales to 8ema, duo...
    eva
    21.03.2003, 21:04
    Είμαι κι εγώ σχετικά νέα στο forum και δε μπορώ να πω ότι σας ξέρω όλους καλά...Όμως το άτομο που τυγχάνει του μεγαλύτερου θαυμασμού από μέρους μου είναι η gate χωρίς να θέλω να μειώσω σε καμία περίπτωση τους υπόλοιπους. Ίσως σ'αυτό να συνέβαλε το γεγονός ότι η παρουσία της στις συζητήσεις είναι πιο έντονη από κάθε άλλου. Αν δεν κάνω λάθος gate είσαι νομικός. Δεν ξέρω αν οι σπουδες σου έχουν να κάνουν με το τι ανίχνευσα μέσα από το γραπτό σου λόγο αλλά χωρίς καμιά υπερβολή νομίζω ότι η εικόνα που μου δημιούργησες είναι ένα πρότοπο που θα ήθελα να πλησιάσω (Ίσως γιατί είσαι ότι ακριβώς δεν είμαι- δεν ξέρω).Όταν εκφράζεις την άποψή σου σε ένα θέμα δείχνεις ότι είσαι ένα συγκροτημένο και ευαισθητοποιημένο άτομο με βαθιά αλλά και πλατιά γνώση και ειλικρινή συναισθήματα. Αλλά το κυριότερο δεν χάνεις ποτέ την ψυχραιμία σου και εξηγείς τη θέση σου σαν να συμφωνείς με την αντίθετη προς τη δική σου γνώμη.
    Ίσως όλο αυτό να μοιάζει σαν ένα κάλπικο, σαχλό εγκώμιο αλλά φταίει το απρόσωπο του υπολογιστή.

    Ιδιαίτερη εντύπωση μου έχει κάνει και η Ζωή που απ'ότι καταλαβαίνω είναι ένα πλάσμα γεμάτο ζωντάνια (μάλλον δεν είναι τυχαίο το όνομα) αλλά και δυναμισμό κι αυτοπεποίθηση έτοιμη να κατακτήσει κάθε στόχο.Απλά έχω να πω ότι θα μ'άραζε πολύ να είμαστε φίλες εάν ήμαστανσυμμαθήτριες π.χ. Μοιάζεις ο τύπος του ανθρώπου που θα κολλούσα με απίστευτη ευκολία.

    Ξαναζητώ χίλια συγνώμη που δεν αναφέρομαι και σε άλλους ξεχωριστά αλλά δε μπόρεσα να σχηματίσω ακόμα γνώμη. Όμως από τις γενικότερες συζητήσεις καταλαβαίνει κανείς με τι ανθρώπους έχει να κάνει σ'αυτό το forum.Όλοι σας εύθυμοι, ζωντανοί, χιουμορίστες και πάνω απ'όλα ενημερωμένοι δημιουργείτε μια πολύ ξεχωριστή ατμόσφαιρα.

    Σημειωτέον ότι είναι το πρώτο forum στο οποίο νιώθω άνετα να λάβω μέρος στις συζητήσεις.

    gate
    21.03.2003, 21:57
    Quote:

    On 2003-03-21 21:04, eva wrote:
    Είμαι κι εγώ σχετικά νέα στο forum και δε μπορώ να πω ότι σας ξέρω όλους καλά...Όμως το άτομο που τυγχάνει του μεγαλύτερου θαυμασμού από μέρους μου είναι η gate χωρίς να θέλω να μειώσω σε καμία περίπτωση τους υπόλοιπους. Ίσως σ'αυτό να συνέβαλε το γεγονός ότι η παρουσία της στις συζητήσεις είναι πιο έντονη από κάθε άλλου. Αν δεν κάνω λάθος gate είσαι νομικός. Δεν ξέρω αν οι σπουδες σου έχουν να κάνουν με το τι ανίχνευσα μέσα από το γραπτό σου λόγο αλλά χωρίς καμιά υπερβολή νομίζω ότι η εικόνα που μου δημιούργησες είναι ένα πρότοπο που θα ήθελα να πλησιάσω (Ίσως γιατί είσαι ότι ακριβώς δεν είμαι- δεν ξέρω).Όταν εκφράζεις την άποψή σου σε ένα θέμα δείχνεις ότι είσαι ένα συγκροτημένο και ευαισθητοποιημένο άτομο με βαθιά αλλά και πλατιά γνώση και ειλικρινή συναισθήματα. Αλλά το κυριότερο δεν χάνεις ποτέ την ψυχραιμία σου και εξηγείς τη θέση σου σαν να συμφωνείς με την αντίθετη προς τη δική σου γνώμη.
    Ίσως όλο αυτό να μοιάζει σαν ένα κάλπικο, σαχλό εγκώμιο αλλά φταίει το απρόσωπο του υπολογιστή......






    Αυτό που σίγουρα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ τα παραπάνω λόγια σου, είναι "...ένα κάλπικο και σαχλό εγκώμιο..."...
    Αυτό που σίγουρα ΕΙΝΑΙ, είναι μια απίστευτα ευχάριστη έκπληξη για μένα...

    Το πιο σπουδαίο απ' όλα και αυτό που με εκπλήσσει είναι ο θησαυρός που απέδειξες ότι είχες κρυμμένο μέσα σου...
    Γιατι ένας άνθρωπος που μπορεί..., που έχει το θάρρος, την επιθυμία και τη διάθεση να αποτυπώσει με τόσο αυθορμητισμό, τόση αγάπη και κυρίως βάζοντας ακόμα και τον ευατό του στην άκρη...., τέτοια ζεστά και ενθαρρυντικά λόγια, τέτοια λόγια προσφοράς...δεν μπορεί παρά να φυλάει μέσα του έναν απέραντο πλούτο...., ώστε να μην του κάνει καθόλου κόπο... να δώσει μέρος από αυτόν και στους γύρω του...

    Αυτή τη στιγμή έχω ανοίξει τα βιβλία μου...και ψάχνω...
    Ψάχνω να βρω αυτό που θέλω να σου πω....για να σε ευχαριστήσω που με έκανες και ένιωσα ότι... μπορώ να έχω λόγο να χαίρομαι πολύ...
    Φοβάμαι ότι, όπου και να ψάξω, ακόμα και σε αυτόν τον αγαπημένο μου Μπουσκάλια, δε θα βρω αποτυπωμένο αυτό που αισθάνομαι....κι ίσως αυτό είναι τελικά το πιο σημαντικό...
    Αυτό που μου πρόσφερες με τα λόγια σου το ένιωσα - έστω και μέσω αυτού του απρόσωπου υπολογιστή - ότι είναι τόσο αυθεντικό και ειλικρινές που μόνο αυθεντικά συναισθήματα θα μπορούσε να μου δημιουργήσει....Επομένως, ένας χιλιοειπωμένος λόγος κάποιου ξένου σίγουρα δε θα μπορούσε να τα εκφράσει

    Αν κάτι κυρίως θα ήθελα να σου μείνει από αυτά που σου λέω είναι...να συνεχίσεις να προσφέρεις αυτόν το θησαυρό σου, σε όλους γύρω σου, να συνεχίσεις να μοιράζεις την ευτυχία, με τον τρόπο που πολύ καλά ξέρεις να κάνεις - όπως το έκανες σε εμένα - γιατί έτσι θα είσαι κι εσύ πάντα ευτυχισμένη...
    "...Η ευτυχία είναι ένα άρωμα. Δεν μπορείς να αλείψεις του άλλους, χωρίς να πάρεις κι εσύ μερικές σταγόνες..."
    ZOI
    21.03.2003, 22:17
    loipon i gate einai nomikos kati pou poli tha thela se liga xronia gia mena!
    i gate einai ena katapliktiko atomo pou latreuei to leo busckaglia!auto leei polla!!!i gate einai anthropos pou euaisthitopoieitai amesos gia to sinanthropo tis.
    i gate pairnei protovoulies k einai dinamiki ginaika
    i gate agapa ti mousiki k opoios agapa ti mousiki einai gia mena kalos anthropos me euaisthisies.
    i gate exei enan tropo ekfrasis pou thaumazo.panta etoimologi kai akrivologos.
    i gate exei humor kai antimetopizei ti zoi me ti satira(auto mou deihnei to topic THE WAR)
    i gate einai i gate kai einai xehoristi prosopikotita ne ta dika tis haraktiristika!
    gi'auto kai mono ti latreuo!!!!!!!!!!!!!!!


    ps.oi euharisties mou gia osou mu eipan kala logia einai mesa apo tin kardia na eiste kala paidia.apla den troo horo gia ta autonoita.alloste mou einai diskolo na sas to ekfraso me logia.euharisto
    gate
    22.03.2003, 00:03
    Quote:

    On 2003-03-21 22:17, ZOI wrote:
    loipon i gate einai nomikos kati pou poli tha thela se liga xronia gia mena!
    i gate einai ena katapliktiko atomo pou latreuei to leo busckaglia!auto leei polla!!!i gate einai anthropos pou euaisthitopoieitai amesos gia to sinanthropo tis.
    i gate pairnei protovoulies k einai dinamiki ginaika
    i gate agapa ti mousiki k opoios agapa ti mousiki einai gia mena kalos anthropos me euaisthisies.
    i gate exei enan tropo ekfrasis pou thaumazo.panta etoimologi kai akrivologos.
    i gate exei humor kai antimetopizei ti zoi me ti satira(auto mou deihnei to topic THE WAR)
    i gate einai i gate kai einai xehoristi prosopikotita ne ta dika tis haraktiristika!
    gi'auto kai mono ti latreuo!!!!!!!!!!!!!!!


    ps.oi euharisties mou gia osou mu eipan kala logia einai mesa apo tin kardia na eiste kala paidia.apla den troo horo gia ta autonoita.alloste mou einai diskolo na sas to ekfraso me logia.euharisto



    Ζωούλα, μικρούλα (μόνο στην ηλικία) και απολύτως απαραίτητη στην παρέα
    πώς να σ' το ανταποδώσω...?
    Ζήτα μου επειγόντως μια χάρη...για να πω κι εγώ ότι κάτι έκανα για σένα....



    Υ.Γ. Σε παρακαλώ....μη γίνεις δικηγόρος..., εκτός και αν είσαι σίγουρη ότι μπορείς να εξασφαλίσεις με κάποιον τρόπο τη...."σωτηρία της ψυχής σου..".
    Αν παρά ταύτα επιθυμείς τα νομικά, τα οποία κατά τ' άλλα (δηλαδή αν εξαιρέσεις τους δικηγόρους) είναι πολύ ενδιφέροντα...και διευρύνουν τον τρόπο που σκέφτεσαι για τον κόσμο...τότε στρέψε το βλέμμα σου προς το δικαστικό κλάδο...
    Και να θυμάσαι: "...αν δεν μπορείς να είσαι ένας τίμιος δικηγόρος, καλύτερα να είσαι τίμιος παρά δικηγόρος..." Καλό δεν είναι...?
    eva
    22.03.2003, 09:38
    Νομίζω πως η Ζωή (όπως τουλάχιστον την έχω καταλάβει) μόνο δικήγόρος θα μπορούσε να γίνει. Και ως δικηγόρος μόνο η καλύτερη θα μπορούσε να είναι. Μπορεί η Gate να σε αποτρέπει Ζωή αλλά έχω αυτήν την αίσθηση ότι δεν ακούς κανένα παρά μονο την καρδιά σου κι αυτή έχει αποφασίσει που θα σε βγάλει. Στην πραγματικότητα Ζωή ίσως και να σε ζηλεύω (με την καλή έννοια) γιατί η νομική είναι ένα επάγκελμα που με ενθουσιάζει και 'μενα αλλά δεν έχω εκείνα τα έμφυτα χαρακτηριστικά που καμιά σχολη δε μπορεί να μου προσφέρει ώστε να μπορέσω να στάθώ σ'αυτό το χώρο. Εάν ακολουθούσες άλλο επάγκελμα μάλλον θα χαράμιζες το δυναμισμό σου (εκτός εάν βρείς κάποιο πιο δυναμικό από αυτό). Άλλωστε η νομική είναι αν μη τι άλλο ο καλύτερος δρόμος προς την πρωθυπουργική καρέκλα που επιδιώκεις!

    Όσο για τα λόγια σου gate.... είσαι σίγουρη πως σε μένα αναφερόσουν? Όχι γιατί σίγουρα στη συμμετοχή μου στις συζητήσεις μάλλον pain on the ass (όπως λένε και οι "φίλοι" μας οι αμερικάνοι) ήμουν παρά ο άγγελος που εσύ περιγρ'αφεις. Όπως και να 'χει όμως σ' ευχαριστώ.
    ZOI
    22.03.2003, 20:51
    kale mi malonete!!!tha kano parekvasi tora alla.....
    outos i allos ego istorikos tha thela na gino.apla os istorikos den eho polles elpides gia thesi ergasias.opote i amesos epomeni epilogi einai i nomiki sholi.den einai oti de mu aresei alla mou fainetai exairetika diskolo na skeftomai tosa pragmata gia na po sto dikastirio!!!anyway den nomizo na gino dikigoros auto katheauto!to lisame k auto to provlima!!!!!!!
    Alinda
    24.03.2003, 15:04
    Sugkinoumai pou diabazw ola auta ta omorfa logia sas... Eiste enas an8okhpos... To ka8e louloudi 3exwristo apo arwma, ais8hsh kai xrwma...