ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη

    Πείτε έναν καλό λόγο για τον προηγούμενο !!

    MariannaP
    30.03.2005, 17:56
    Γουστάάάάάάάρωωωωωωωωω
    Είσαι και ο πρώτος! Θα σε κάνω τερματοφύλακα εσένα, να μην τρέχεις και κουράζεσαι!!!
    Πάντως δεν λες και ψέματα!!!
    Πως τα καταφερες μέσα σε μια μέρα να με πεις Σαπφώ Νοταρά, Γεωργία Βασιλειάδου και Τραχανά;;; Μόνο εσύ μπορείς Γιωργάρα!!!
    Πάντως το ψυχούλα το πέτυχες, χωρίς να το ξέρεις είναι το παρατσούκλι μου...
    Οταν πήγαινα σχολή και έφτιαχνα κάτι στο 3d Studio Max και το έβλεπα να κουνιέται έλεγα "Ψυχούλα μου"
    Ετσι μου βγήκε τ' όνομα, χε χε
    manblaz
    30.03.2005, 18:33
    Σωστη παρατηρηση Μαριαννα μου ....
    Ο γιωργος ειναι οτι πρεπει για τερματοφυλακας , θα κλεινει ολο το τερμα με το γυμνασμενο και τεραστιο κορμι του. Ασε που ειναι και αιλουρος ....
    revekka
    31.03.2005, 12:28
    ο manblaz έχει το εξής πλεονέκτημα: κυκλοφορεί με μηχανή, άρα βρίσκει χώρο στάθμευσης, άρα...είναι συνεπής στα ραντεβού του
    falimento
    31.03.2005, 13:07
    Quote:

    Το μέλος revekka στις 31-03-2005 στις 12:28 έγραψε:

    ο manblaz έχει το εξής πλεονέκτημα: κυκλοφορεί με μηχανή, άρα βρίσκει χώρο στάθμευσης, άρα είναι συνεπής στα ραντεβού ...του






    Kαι ο πιανίστας το ίδιο!

    kifa
    31.03.2005, 13:14
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 31-03-2005 στις 13:07 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος revekka στις 31-03-2005 στις 12:28 έγραψε:
    [i]
    ο manblaz έχει το εξής πλεονέκτημα: κυκλοφορεί με μηχανή, άρα βρίσκει χώρο στάθμευσης, άρα είναι συνεπής στα ραντεβού ...του






    Kαι ο πιανίστας το ίδιο!


    [/I]



    ναι .ναι....!!!
    KIT_KAT
    31.03.2005, 13:38
    Επς!!! Αυτά δεν είναι καλός λόγος....
    Giorgos
    31.03.2005, 15:47
    Α να χαθείτε, παλιοχαρακτήρες... 2-3 ("Ποοόσες;!;!") φορές έχω αργήσει και το κάνατε θέμα...Αλλά σας ξέρω και τους 2 σας πόσο κακοπροαίρετοι είστε
    GL
    31.03.2005, 16:07
    Quote:

    Το μέλος manblaz στις 30-03-2005 στις 18:33 έγραψε:

    Σωστη παρατηρηση Μαριαννα μου ....
    Ο γιωργος ειναι οτι πρεπει για τερματοφυλακας , θα κλεινει ολο το τερμα με το γυμνασμενο και τεραστιο κορμι του. Ασε που ειναι και αιλουρος ....




    Μανωλακι φιλε μου δεν φταιει μονο "το τεραστιο και γυμνασμενο μου
    αιλουροειδες κορμι" οπως λες που κλεινει το τερμα, επισης πεταω στους επιθετικους μερικες μαντιναδες και τους αποσυντονιζω απο τον στοχο τους.....
    χιχιχιχι...
    falimento
    31.03.2005, 16:20
    Quote:

    Το μέλος Giorgos στις 31-03-2005 στις 15:47 έγραψε:

    Α να χαθείτε, παλιοχαρακτήρες... 2-3 ("Ποοόσες;!;!") φορές έχω αργήσει και το κάνατε θέμα...Αλλά σας ξέρω και τους 2 σας πόσο κακοπροαίρετοι είστε





    Είμαστε 2, είμαστε 3 είμαστε 1013! Τόσες φόρες μας έχεις στήσει!

    Όμως είμαι περήφανος για τον εαυτό μου! Μια φορά κατάφερα να σε ...στήσω και εγώ!!



    KIT_KAT
    31.03.2005, 16:27
    Εμένα με έχετε στήσει και οι δυο σας μαζί! Τι λέτε τώρα!!

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: KIT_KAT on 31-03-2005 16:57 ]
    falimento
    31.03.2005, 17:11
    Smart Hmm 2
    KIT_KAT
    31.03.2005, 17:14
    Χμ, καλύτερα να κοτσάρεις φατσάκια, παρά να μιλάς.... έχεις δίκιο.
    MariannaP
    31.03.2005, 17:22
    Βρε 'σεις, ακόμη κι εδώ βρε τσακώνεστε;;;
    Ειρήνη υμίν...

    Τουλάχιστον, μην πυροβολείτε τον πιανίστα!!!
    revekka
    01.04.2005, 13:08
    Τελικά άνοιξα πληγές με τη συνέπεια…

    Η aggelina πάντως είναι πολυ καλό παιδί, ειρηνόφιλη πάνω απ’όλα και εναντίων των όπλων
    Booster
    02.04.2005, 04:17
    Είμαι μόνο 3 μέρες στη συντροφιά σας και ήδη αρχίζω να αισθάνομαι οικεία. Δε γνωρίζω καλά κανέναν σχεδόν αλλά διαβάζοντας τα posts στο forum δε μπορώ να μην ξεχωρίσω άτομα με εξαιρετικές ευαισθησίες και ταλέντο στην πένα (μάλλον στο πληκτρολόγιο). Ειδικά έχω εντυπωσιαστεί από τη gate με τα τόσο ενδιαφέροντα θέματα που ξεκινάει.

    Σήμερα οι περισσότεροι, βιώνουμε μία αίσθηση απώλειας επειδή παρατηρούμε ότι οι σχέσεις μας σε όλες τις μορφές δεν παρέχουν πλέον την ζεστασιά της αγάπης που φανταζόμαστε ότι έπρεπε να παρέχουν. Ό νους από μόνος του είναι ένα παγωμένο μέρος ύπαρξης και όμως από τη ψυχρότητα της καθαρής διάνοιας προσπαθούμε να εξηγήσουμε γιατί σήμερα είναι τόσο δύσκολο να διατηρήσουμε τις υπάρχουσες σχέσεις μας, να δημιουργήσουμε σχέσεις που πιστεύουμε ότι θα ήσαν καλές για μας, ή γιατί βρισκόμαστε συνεχώς με ανθρώπους ή καταστάσεις με τους οποίους δεν έχουμε τίποτα κοινό.

    Ε αυτό το forum ίσως να είναι ένας τόπος που μπορεί να μειώσει λίγο τέτοια συναισθήματα...
    gate
    02.04.2005, 22:31
    Booster καλωσήρθες στην παρέα μας

    Να είσαι βέβαιος ότι η διαίσθησή σου, όταν έγραφες το: "Ε αυτό το forum ίσως να είναι ένας τόπος που μπορεί να μειώσει λίγο τέτοια συναισθήματα.." δε θα σε διαψεύσει...

    Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια για 'μένα
    thanasis1987
    02.04.2005, 22:48
    "Ε αυτό το forum ίσως να είναι ένας τόπος που μπορεί να μειώσει λίγο τέτοια συναισθήματα.." Booster ετσι ακριβως ειναι απλα μη διαβασεις το ''Αποχωρηση απο την ομαδα αναπτυξης''ολο το υπολοιπο site ειναι εκπληκτικο το προαναφερθεν θεμα μαλλον θα το μεταφερουμε στη musiccolasi!!!!(χωρις παρεξηγηση ετσι ειναι πλακα οπως ολες οι αλλες οποτε ανοιξτε τα καλοριφερ)

    Τωρα οσον αφορα τη γκεητ (gate) [ή αλλιως γάτε] ειναι εκπληκτικη μοναδικη και θεσπεσια η ολη παρουσια της οχι μονο εξωτερικως αλλα γενικοτερα σαν ατομο(ποσο μαλλον η φωνη της) σε ωθει να τη θαυμασεις
    Αυτα τα ολιγα για την αγαπητη σε ολυς μας γάτε/γκεητ/gate!!!

    Booster
    03.04.2005, 18:45
    Καλοί μου φίλοι

    Νέο μέλος είμαι κι εγώ στη συντροφιά σας και όμως για πάρα πολλά παιδιά έχω μόνο καλά λόγια να πω. Σε σύγκριση με τα όσα γίνονται σήμερα στο internet εδώ είναι όαση. Και μόνο γι αυτό αξίζετε συγχαρητήρια γιατί κάτι αποδεικνύετε έτσι. Κάτι πολύ ανθρώπινο και ζεστό τουλάχιστον.

    Αισθάνομαι ότι στη βάση όσων "επιθετικών" λόγων γράφονται τελευταία από δύο τόσο άξια άτομα δεν βρίσκεται ο θυμός, αλλά το παράπονο και η αίσθηση του αδικημένου, που εύκολα, ευκολότατα κινεί βουνά και καμιά φορά επηρεάζει τη κρίση μας.

    Το αν φύγει ο Αντρέας ή όχι δεν έχει τη μεγαλύτερη σημασία τελικά. Τον θέλουμε όλοι στη συντροφιά μας για να προσφέρει όσα προσφέρει και να βάζει το λιθαράκι του με τόσο ταλέντο. Αλλά κάνουμε και χωρίς αυτόν. Εδώ από χωρισμούς με πολύ πόνο που όλοι περάσαμε κάποτε, τελικά συνήλθαμε με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Το σημαντικό είναι το συναίσθημα που βγάζει μια παρεξήγηση για όσους την παρακολουθούν που όπως όλα τα συναισθήματα ξεπερνιούνται αλλά δε ξεχνιούνται.

    Έχοντας τα διπλάσια σχεδόν χρόνια και από τους δύο φίλους και με άπειρες ασκήσεις ψυχραιμίας στη πολυτάραχη ζωή μου έχω μόνο ΄λίγα πράγματα να πω και στους δύο. Τα πιο όμορφα συναισθήματα μου τα έχει δώσει η αποδοχή, η συγγνώμη και η πραγματική συγχώρεση στη ζωή μου και όταν τη δίνω και όταν την παίρνω. Έχει ένα μεγαλείο και μια δύναμη πώς να το κάνουμε; Σκεφθείτε πόσο συχνά σβήνουμε 100 καλά που βρίσκουμε σε έναν άνθρωπο για ένα κακό που διαπιστώνουμε και δεν του δίνουμε δεύτερη ευκαιρία. Πότε ήτανε σωστή η κρίση μας; Στα 100 καλά ή στο ένα κακό;

    "Οταν επιθυμείς την ειρήνη, μή χτυπάς το τύμπανο ούτε για εορτή" έγραφε το 1901 ο Πολύβιος Δημητρακόπουλος στη Σιδηρά Διαθήκη. Μια παράκληση μόνο. Αν δεν γίνεται να πλησιάσετε πάλι ο ένας τον άλλον γιατί απαιτεί δύναμη και ωριμότητα που ακόμα δεν μπορείτε να βρείτε, τουλάχιστον μην το συνεχίζετε άλλο. Αρκετά μας πικράνατε.

    Με τα καλύτερα συναισθήματα και εκτίμηση και για τους δύο

    Πέτρος Βαρότσης
    Σύμβουλος Επιχειρήσεων
    (ερασιτέχνης κιθαρίστας και αιωνίως ερωτευμένος με τη μουσική)

    MichPah
    04.04.2005, 00:27
    Εγώ θα πω έναν καλό λόγο για όλους τους προηγούμενους δηλ για όλο το site

    Ψάχνω να βρω μα δεν μπορώ
    τον τρόπο που αγαπώ σε,
    όταν μου λείπεις χάνομαι
    και κλαίω*.... όντε θωρώ σε.....!


    (* αναφέρομαι στο θέμα της αποχώρησης. Όχι τόσο στην αποχώρηση όσο στα παρατράγουδά της)





    manblaz
    05.04.2005, 23:58
    γεια σου ρε μιχαλιο με τις μαντιναδες σου....

    παντα βρισκεις την καταλληλη μαντιναδα για την καθε στιγμη...