ελληνική μουσική
415 online   ·  202.986 μέλη

Πείτε έναν καλό λόγο για τον προηγούμενο !!

claire
Περαστική Νότα
Chat
24.03.2003, 17:57
ax vre alinda.esi hsoun h proth epafi mou me to forum apo tote pou egina melos.vriskeis katapliktikes dieuthinseis pou rixnoumai poli gelio,ta anekdota sou einai apla fovera.ti allo na po?me exei entypvsiasei to humor sou kai malista o tropos pou to metadideis.opos episis me exei entiposiasei h stoxastikh diathesi ths gate,h aisiodoxia ths zoi,kai bebaia h eugenia twn antrwn melwn autou tou site.oloi exoume kati diaforetiko pou sinthetei auto to yperoxo mosaiko apo charaktires se ola ta themata tou forum.mia euxi gia olous:na ste panta kala!!!!
Alinda
Συγχορδία Μινόρε
Chat
25.03.2003, 10:02
Claire, pragmatika sugkinh8hka gia allh mia fora!!!

...
ZOI
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
27.03.2003, 14:47
loipon i alinda exei tin ekpliktiki ikanotita na vriskei tis pio perirges k diaskedastikes diaeythinseis k na mas tis proteinei!!!kala vre alindaki pou ta vriskeis ola auta???????
claire
Περαστική Νότα
Chat
27.03.2003, 15:02
h zoi einai ena atomo me poly thetikh energeia kai gemato aisiodoksia.alithia den stenoxoriesai pote vre zoi?elpizo pws oxi ki an nai euxomai na eisai panta xaroumenh kai aisiodoksi opos eisai
ZOI
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
27.03.2003, 18:54
an stenohoriemai ee??mou tin kanoun sihna tin erotisi...
pragmatika einai liges oi fores pou stenohoriemai giati eho kapoies arhes.
epireastika ipervolika apo ta vivlia tou latreutou leo busckaglia kai ta exo kanei euagelio mou.eilikrina den ofelei na stenohoriemai gia tpt!akoma eho para poli katanoisi gia tous allous.vazo emena sti thesi tous kai panta vrisko logo gia oti kanoun.auta me voithoun poli.den einai diskola apla apaitoun ligo romantismo kai nomizo oti ton eho(mehri aidias?).epeita otan stenohoriemai spania den to deihno pote.mporei na einai k kako gia mena poios xerei....pantos mehri stigmis voithaei poli!!!auta k claire mu filiaaaaaaaaa
jorge
Musantiquus , Administrator
Chat
31.03.2003, 15:51
Μακάρι να είχα λόγια να εκράσω την χαρά που νιώθω βλέποντας να σχηματίζεται μια ζεστή και αγνή παρέα μέσα από το MusicHeaven. Είμαι και εγώ συγκινημένος γιατί δίνετε ζωή σε ένα site, το οποίο έχει γίνει πια δικό σας!

Χαίρομαι που βλέπω άτομα με κοινά ενδιαφέροντα και ανησυχίες να προβληματίζονται και να συνεργάζονται, βοηθώντας όλους μας - και τους εαυτούς τους - να γίνουμε καλύτεροι άνθρωποι. Σε έναν κόσμο γεμάτο συμφέροντα και αλληλοσπαραγμούς, ας δοκιμάσουμε να δημιουργήσουμε έναν χώρο, που να μοιάζει με τον κόσμο που θα θέλαμε να βλέπουμε γύρω μας.

ZOI
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
25.04.2003, 19:46
jorge euharisto pou eheis dimiourgisei auto to horo.ton hreiazotan i elliniki mousiki nomizo.kai emeis fisika.k auto fainetai giati kathe mera pou perna ependioume perissotero hrono edo.
galliard
Περαστική Νότα
Chat
26.04.2003, 14:20
ta atoma pou asxolountai me ti mousiki i genikotera me tis texnes einai atoma ksexorista kata ti gnomi mou.kriboun idiaiteres euaisthisies kai exoun apopseis pou diulizontai toso apo ti logiki,oso ki apo to sinaisthima...kai to apostagma autis tis diergasias den mporei para na einai ksexoristo kai omorfo...afta isxioun gia olous osous exo diabasei tis apopseis tous sto forum....sigxaritiria se olous."...panta anoixta,panta ksagripna ta matia tis psixis mou..."afto thelo na po se olous sas.
ZOI
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
15.05.2003, 22:07
να τονισω οτι εδω μεσα εχουμε ατομα με πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ταλεντο!!!!μην τολμησει κανεις να το αφησει ανεκμεταλλευτο.πραγματικα μερικοι εδω μεσα κανουν εντυπωσιακη δουλεια.....keep walking:)
composer
Σολίστ
Chat
15.05.2003, 23:42
Na mai kai egw!!!
Apo poion na xekinisw kai pion na teliwsw!Exw polla kala logia na pw gia tous perissoterous apo esas!Fovamai oti tha sas adikisw kai den to thelw!

Euxomai o Theos na sa exei gerous kai dynatous kai ta oneira sas na ginoun pragmatikotita!

Sas euxaristw poly gia tin eukairia pou mou dinete na gnorisw toso ma toso endiaferonta atoma kai kala paidia alla to pio simantiko gia emena einai oti vrika anthropous pou agapane auto pou agapw kai egw....tin mousiki

Kai ena megalo BRAVO ston Jorge gia to mousiko paradeiso pou dimiourgise!
Na sai kala re file!I symetoxi mou kai i voitheia mou an xreiastei einai dedomeni!

Polla filia se olous sas!

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: composer στις 16-05-2003 02:10 ]
SiaMichalopoulou
Περαστική Νότα
Chat
16.05.2003, 11:33
Paidia sas milaw eilikrina an kai den polugrafw sto forum, auto to thema mou travikse paaaara polu tin prosoxi.Diavazontas tous proigoumenous agxwthika kai aisthanthika perierga, giati enw bgainei ena polu zesto kai zwntano sunaisthima se simeio pou les "pw pw tetoia agapi den tin antexw" ola ta paidia pou exoun grapsei edw ta EXOUN PEI O L A ! ! ! !
(kai skeftomai aman egw ti tha pw twra???)

o kathenas me ton tropo tou,me to proswpiko tou stil, bgazontas tin diki tou alitheia kai omorfia grafontas liges skepseis se ena munimataki etsi apla!!!!
se mageuei kai theleis na diavaseis ki allo, kai to to epomeno....
kai ekei pou trelenesai einai oti telika ola ta minimata kataligoun sto poso agapi-ektimisi-sevasmo-... niwthei o enas gia ton allon. Pragma spanio gia atoma ta opoia einai agnwsta metaksu tous, kai to mono koino pou exoun einai i mousiki, kai meso aftou exoun anaptiksei toso gerous desmous gematous me tooooosa sunaisthimata pou an theleis na ta ekfraseis me logia einai para polu duskolo(opws egw kali wra!!!!) den ksereis apo pou na arxiseis pws na sunexiseis kai pou na teleiwseis.

Euxomai na mporoume PANTOTE oloi mas na niwthoume etsi opws twra kai to vasikotero na mporoume na to ekfrazoume kai na to moirazomaste me anthrwpous pou mas gemizoun mas tonwnoun pou mas katalavainoun.

Kai oso gia ton proigoumeno
composer otan ertheis Athina an den sunantithoume tha sou faw ta aftia.......tha sou deiksw pws ponaei i agapi matia mou!!!!!!! xaxaxaxaa!!!!!!!!

composer eisai ASTERI!
christiano
Περαστική Νότα
Chat
16.05.2003, 14:13
Εγω επειδη δεν ειμαι και τοσο καλος στα λογια,,θα πω μονο οτι χερομαι που ανακαληψα αυτο το site ,και το οποιο περιλαμβανει ξεχωριστους ανθρωπους
που γενηθηκαν στην καρδια της θυελλας,οπως ολους εσας!!! Να ειστε ολοι καλα!!!

Αν η καρδια μπορουσε να σκεφτει θα ειχε σταματησει.........
eri
Περαστική Νότα
Chat
16.05.2003, 14:53
Λοιπον......εδω ειμαι και εγω. Για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω και πολλα πραγματα να πω. Ειναι πολυ ωραιο να ξερεις οτι υπαρχουν τοσοι ανθρωποι με τον ιδιο σεβασμο για τι μουσική. Αν δεν ηταν αυτη η σελιδα η ζωη μου θα ηταν χειροτερη απο οτι ηταν. Ευτιχως ομως ολα αλλα3αν. Η μουσική ειναι αυτη που κανει ολα τα θαυματα αν το θελησει κανεις.

Παρεπιπτοντος για να μην υπαρχουν οι οποιεσδηποτε παρε3ηγησεις και επειδή ειμαι πολυ ευθής χαρακτηρας..θελω να τονισω σε καποιους..καποιες οτι ο COMPOSER ειναι αποκλειστικα δικος μου και αυτο θελω να το τονισω για να μην παιρνουν ελπιδεσ καποιες ετσι στα ξαφνικα.

Αντρεα μου εισαι η μονη μου σκεψη...να το ξερεις..οπως το ξερω και εγω!
priftisnikolaos
Συγχορδία Μινόρε
Chat
16.05.2003, 18:44
Geia sou re eri,...an kai den gnwrizomaste se paw me ta xilia mono kai mono gia to parapanw post sou...

...ta sxolia einai peritta

keep walking on the wild side
ZOI
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
16.05.2003, 21:54
νικο καλα ξερεις ποση εκτιμηση σου εχω,αλλα εσυ μου εμαθες εκτος των αλλων(ισως μου υπενθυμισες)οτι η αγαπη ειναι ενα ταξιδι απο πλήγη σε πληγη.......εχεις γουστο λοιπον....και ο composer μου επαθε τη loreena mckennit.ευχαριστω και τους δυο σας
Witchking
Συγχορδία Μινόρε
Chat
02.06.2003, 01:55
Pistevw oti an 8ymwsei h Zoi ...... to kalytero pou exeis na kaneis einai na foreseis ena tigani sto kefali gia na glitwseis to vazo pou katey8hnetai me megalh taxythta sto kefali sou. Kata t'alla, einai ena kortitsaki eksupno kai xaritwmeno!!!

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από:: Witchking στις 02-06-2003 01:55 ]
baxar
Περαστική Νότα
Chat
02.06.2003, 10:05
Σας φαντάζομαι όλους μαζί, μέσα στο κατακαλόκαιρο, σε κάποιο ελληνικό νησάκι, να τρώτε καρπουζάκι και να μιλάτε ώρες ατέλειωτες για τον παράδεισό σας (και δικός μας είναι, απλά οι προλαλήσαντες έχετε ένα μερίδιο παραπάνω στο χώρο, πώς να το κάνουμε) !!! Πώς σας φαίνεται η ιδέα;;;Και αν ερχόσασταν και μέχρι τη Σαμοθράκη που είναι πιο κοντά σε' μένα και προσφέρεται για κάθε είδους αναζήτηση...θα πετούσα απ' τη χαρά μου!!! ΜΟΥΣΙΚΗ (ΟΙ)... ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ
ZOI
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
02.06.2003, 12:00
witchking(το πετυχα,το πετυχα!!!!) καιρο ειχαμε να σε δουμε.μας ελειψες.δε θυμωνω ευκολα btw.

ps.που ειναι η γλαυκη βρε παιδια?ας ειναι καλα.
ZOI
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
10.06.2003, 21:34
να πω μονο οτι η νεκταρια καταφερνει παντα να με πειθει για ο,τι λεει.ειναι λοιπον καλη στη δουλεια της.ακομα ο λογος της ειναι τοσο δομημενος που δεν μπορω παρα να εντυπωσιαζομαι και μαλιστα ετσι φανερωνει και μια σωστα δομημενη ψυχη,με διεξοδικη και μεθοδικη σκεψη.
εκτος του οτι τη βρισκω αξιαγαπητη
gate
MusicHeaven Guru
Chat
11.06.2003, 01:25
Quote:

10-06-2003 στις 21:34, ZOI wrote:
να πω μονο οτι η νεκταρια καταφερνει παντα να με πειθει για ο,τι λεει.ειναι λοιπον καλη στη δουλεια της.ακομα ο λογος της ειναι τοσο δομημενος που δεν μπορω παρα να εντυπωσιαζομαι και μαλιστα ετσι φανερωνει και μια σωστα δομημενη ψυχη,με διεξοδικη και μεθοδικη σκεψη.
εκτος του οτι τη βρισκω αξιαγαπητη

Ζωή μου σε ευχαριστώ πραγματικά πολύ για τα λόγια σου. Αν και έχω αναφέρει αρκετές φορές πόσο πολύ θαυμάζω το γεγονός ότι διαθέτεις σκέψη και λόγο ώριμο αλλά και δροσερό, που σου κάνει πάντα ευχαρίστηση να τον διαβάζεις, σίγουρα δε θα χάσω αυτήν την ευκαιρία που μου έδωσες με τα παραπάνω λόγια σου, να το επαναλαβω...
Δεν το κάνω για ανταπόδοση, να είσαι βέβαιη. Την κρίση σου για μένα την θεωρώ προσφορά και την εκτιμώ.
Είμαι σίγουρη πως στη ζωή σου θα κάνεις πολλά σημαντικά ... γιατί έχεις υλικό πλούσιο..Κι αυτό συγκεκριμένα είναι: ο δροσερός σου λόγος, η ωριμότητα και η πρωτοτυπία της σκέψης σου, οι γνώσεις σου και κυρίως η επιθυμία σου για μάθηση, ο αυθορμητισμός σου, η κοινωνικότητά σου και η τόλμη σου.
Επίσης, θα σου πρότεινα...κάποιο ποίημά σου να το δημοσιεύσεις και στο χώρο μας...Ειμαι σίγουρη ότι θα κάνει αίσθηση...