ελληνική μουσική
    470 online   ·  210.845 μέλη

    Κουκουλοφόροι της ΕΛ.ΑΣ. - Ορίστε !

    noizreduction
    05.01.2009, 15:34

    Παντως απαντηση στο ερωτημα μου δεν ελαβα,ετσι;

     

    Φιλε μαθητη απο τη Νικαια, πες μου, βλεπεις εσυ να σπανε τιποτα; Ξερεις εσυ με σιγουρια πως δεν ειναι μυστικοι αστυνομικοι ( ενα μετρο, επαναλαμβανω, που εφαρμοζεται σε ολη την Ευρωπη ) οι οποιοι αναμειγνυονται στο πληθος και προχωρουν σε καταγραφη των ατομων;

     

    Λυπαμαι, αλλα εφοσον αποφευγετε τη σαφη απαντηση "Οχι, δεν βλεπω να τα σπανε. Βλεπω απλως να συζητανε" νομιζω πως το θεμα ειναι κλασσικη προπαγανδα. Το ειπα πολλες φορες!

     

    Εαν εσυ φυγεις απο το σπιτι σου με κουκουλα λογω κρυου κι εγω σε τραβηξω "μυστικα" και μετα το ανεβασω καπου και πω Οριστε οι αναρχικοι, ξερω που μενουν θα ειναι σωστη πληροφορηση;

     

    Τελος, εαν οντως μπορεσαν να τους παρουν βιντεο την ωρα που μιλανε, που χαθηκαν οι ιndymedia δημοσιογραφοι που ειναι παντου και παιρνουν τα παντα με μια καμερα; Γιατι η αποδειξη θα ηταν οταν τα σπαγανε! Αντιθετως, μου πασαρουν ενα βιντεο το οποιο ειναι αναμφιβολης αποδεικτικης αξιας. Και μου κανει εντυπωση γιατι μεσω των indymedia δημοσιογραφων ειδαμε αστυνομικους ΜΑΤ να χτυπανε blog φοιτητων, ειδαμε αστυνομικους ΜΑΤ να σερνουν παιδια στο δρομο για να τους συλλαβουν, ομως......αυτο το βιντεο στεκει εκει απο μονο του, χωρις καμια υπογραφη ή αξια αποδεικτικη για το τι μπορει να δειχνει ακριβως!

     

    ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΑΝ, ΑΛΛΟ ΤΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ!

     

    Αλλα τετοια βλεπετε, τετοια μασατε και τετοια αποδεχεστε...

     

    Ομολογω πως απογοητευτομαι, διοτι περιμενα οι  μαθητες να ειναι πιο επικριτικοι απεναντι σε οποιαδηποτε μορφη ενημερωσης..Ειτε απο τους μεν ( καναλαρχες ), ειτε απο τους δε ( "αντιεξουσιαστες" )


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 05-01-2009 15:36 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 05-01-2009 15:39 ]


    vero
    05.01.2009, 17:22

    τι ειναι αυτα??????

    ελεοοοοοοοοοοος, έχουμε φτάσει στο άλλο άκρο, σορρυ κιολας, είμαστε σοβαροί?

    Στο δεύτερο βίντεο νιώθω ότι δεν γράφει ξεκάθαρα POLICE, μπορεί να κάνω λάθος αλλά το ξαναβλέπω ξανα και ξανά και βλέπω ότι δεν το γράφει ξεκάθαρα αλλα τέλος πάντων, και αυτός που τράβηξε το βίντεο θα μπορούσε να εστιάσει περισσότερα δευτερολεπτα πάνω στον "αστυνομικό" αλλά αμέσως την φεύγει κάτι δεν μου κολλάει εδώ........

    Τελος παντων

    Τον αστυνομικό που πυροβόλησαν δυο φόρες δεν λέμε τίποτα...... τι διαφόρα έχει ο 15χρονος με τον 21χρονο? 5 χρόνια διαφορα.... όριστε σε τι κατάσταση που ζούμε....

    Τελος πάντων για μένα δεν υπάρχει αστυνομιά, αφου κάνενας δεν μπήκε μέσα απο τους κουκουλοφορους. Αυτη δεν ειναι αστυνομία, που ήτανε να τους επιτεθουν με ρόπαλα? αυτη είναι αστυνομία που έχουμε?


    noizreduction
    05.01.2009, 22:22

    Παράθεση:

    Το μέλος NERGAL στις 05-01-2009 στις 17:30 έγραψε...

    βερο βασικα δεν υπαρχει τπτ γιαυτο ο καθε ενας πρεπει να φυλασετε μοναχος του γιατι στην κοινωνια που ζουμε δεν ξερεις ποιον να εμπιστευτεις.



     

    Αυτο ειναι και το πιο σωστο! Κι αυτο λεω τοσο καιρο, ασχετα εαν καποιοι "αντιδρουν εκ συνειδησεως" ( συνηθως διοχετευμενη απο τριτους με ομορφη πλυση εγκεφαλου ).

    Κανεις μα κανεις δε δινει την πραγματικη ειδηση. Δινουν μονο ο,τι τους συμφερει κι οσο τους συμφερει. Γι'αυτο κι εμεις πρεπει να ειμαστε επικριτικοι σε οτιδηποτε λαμβανουμε. Ειτε ειναι απο μεγαλοκαναλαρχες ( του συστηματος ), ειτε απο "ερασιτεχνες" ( του συστηματος επισης, εν αγνοια τους ).


    ins2anity
    06.01.2009, 16:05

    παιδια θελω να ζητησω προκαταρκτικα συγνωμη που δεν εχω διαβασει τιποτα απο ολο το θεμα...αλλα αν γινετε κι εδω η γνωστη σηζητηση οτι υπηρχαν μπατσοι στις διαδηλωσεις που εκαναν ζημιες τοτε θελω να πω την γνωμη μου και να σας πω τι εγινε σε μια πορεια που πηγα να παρακολουθησω....

    ας αρχισουμε με την πορεια...στην πρωτη που εγινε εδω στην πολη μου στο πληθος υπηρχαν λιγοι αστυνομικοι(πολλοι λιγοι σε αριθμο) οι οποιοι στην πρωτη ζημια που εγινε πεταξαν δακρυγονα.......

    αυτη αν και μικρη νομιζω πως κατι λεει

    να σας πω τωρα και τι νομιζω για τους μπατσους μεσα στις πορειες...οι αστυνομια οπως γνωριζεται ηταν το θυμα ολων αυτων των επισοδειων...ομως επρεπε να γνωριζει τι θα γινει σε αυτες τις πορειες και καταλαβαινετε πως αν περιμενε τα καναλια να μαθει τοτε αφηστε καλυτερα...και επειδη δεν μπορουσαν να παρευρεθουν με τις στολες τους επρεπε να γινουν μερος του πληθους...αν το πληθος κραταει λοστους και παλουκια τοτε και οι μπατσοι ετσι πηγαιναν...

    αποψη μου..τεσπα...

    μια ερωτηση μονο...

    ειδαμε χιλιαδες αλητες να κανουν ζημιες και παλι μας πειραζουν οι μπατσοι που απλα ηταν εκει?οπως και με τα περιστατικα των δυο δολοφονιων(η εστω αποπειρας η μια) μονο οτι εχει πολιτικο συμφερον μας ενοχλει...

    πειτε ρε παιδια ολοι οσοι σχολιαζεται τους συγκικριμενους αστυνομους για τους χιλιαδες αλητες και αναφερθειτε και στους μπατσους(αν τους ειδε κανεις να κανουν ζημιες)...αυτη η μερικη τυφλωση που παρουσιαζετε με ανυσηχει...

     

     


    montechristos-ole
    08.01.2009, 12:12

    Φιλε λυπαμαι που δεν εχεις καταλαβει ακομα τι γινεται...Εισαι μικρος-οπως κι εγω,αλλα με την διαφορα οτι εγω δινω μαχη για αυτα που μου ανηκουν και προσπαθω να γινω καλυτερος-και διακρινω στα λεγομενα σου μια περιεργη λογικη βγαλμενη απο αλλες εποχες...Σορρυ κιολας αλλα ψαξε το λιγο το θεμα.Ειναι κριμα να εισαι 17 χρονων και να εχεις τετοιες ιδεες...


    noizreduction
    08.01.2009, 12:46

    Φιλε montechristo δε σημαινει πως επειδη καποιος δεν ακολουθει το δικο σου τροπο σκεψης κι αγωνα, πρεπει να κριματιζεται. Για να κριματιζεις καποιον πρεπει να εχεις κανει την αυτοκριτικη σου και να εχεις καταληξει στο συμπερασμα πως ο αγωνας που κανεις εχει καποιο κερδος ( κοινωνικο παντα ).

     

    Κι ερωτω...Μετα απο τοσες πορειες, τοσους αγωνες, τοσα υβριστικα συνθηματα, τοσο ξυλο....αλλαξατε κατι;

     

    Ηδη τα ιδιωτικα πανεπιστημια αναγνωριστηκαν.

    Ηδη οι τραπεζες χαρηκαν για τα 28δις που πηραν για βοηθεια

    Ηδη η ανεργια αυξηθηκε

    Ηδη οι αλλαγες στην υπολοιπη παιδεια προχωρουν..

     

    Και ρωτω ξανα....Εσεις κανατε ποτε την αυτοκριτικη σας; Γιατι περα απο τις φωνες, τις πορειες και τα συνθηματα, μεινατε κι εσεις στους τυπους. Και οι τυποι δεν ωφελησαν ουτε το ατομο, ουτε και την κοινωνια. Ειναι γραφικες οι πορειες πλεον. Γραφικες και οι μολοτωφ και τα ΜΑΤ ( τα βαζω μαζι εαν προσεξατε, για ευνοητους λογους ). Γραφικοι και οι πολιτικοι μας!

    ...κριμα δεν ειναι να εχουμε μια και μια γραφικη γενια μετα απο τις δικες μας αποτυχιες;