ελληνική μουσική
    559 online   ·  210.848 μέλη

    Οι AC/DC στην Ελλάδα: Εντυπώσεις !!

    seras
    22.12.2008, 17:54

    Υποδεχόμαστε τους AC/DC στις 28 Μαϊου, στο Ολυμπιακό Στάδιο, της Αθήνας, ακριβώς 7 μήνες μετά την έναρξη της “Black Ice World Tour” που έγινε στις 28 Οκτωβρίου στην αρένα Wachovia στο Wilkes-Barre της Πενσυλβανίας.

    Το ηλεκτρικό κύμα των AC/DC ξεκίνησε!

    Οι AC/DC, γνωστοί παγκοσμίως για τα μοναδικά shows τους και τις sold out εμφανίσεις τους που ξεσηκώνουν μεγάλα στάδια ανά τον κόσμο καταφτάνουν με την Black Ice World Tour! Όπως χαρακτηριστικά έγραψε η Chicago Tribune, το show της Black Ice World Tour είναι μια γιορτή αφιερωμένη σε ό,τι κάνει το Rock ‘N’ Roll μοναδικό! Η εντυπωσιακή παραγωγή που σφραγίζει ένα από τα μοναδικά και πιο απολαυστικά shows στον κόσμο, θα ταξιδέψει αυτούσια μέχρι την Ελλάδα.

    Back In Black, Hell’s Bell, Highway to Hell, For Those About To Rock… μερικά από τα μουσικά αριστουργήματα του σημαντικότερου κιθαριστικού διδύμου, των αδελφών Young, της ιστορίας της ροκ. Χαρακτηριστικά τους η μοναδική τους ενέργεια και η εκκεντρικά rock n roll σκηνική παρουσία τους!

    Τεράστιες καμπάνες, η φουσκωτή Rosie, τα ηχηρά κανόνια και φυσικά …μην ξεχνάμε το trade mark της μπάντας, την κολεγιακή στολή του αεικίνητου Angus Young !!!

    Αυτή τη στιγμή, όλα τα μεγάλα γήπεδα της Ευρώπης είναι ήδη sold out! Τα μόνα εισιτήρια που θα μπορείτε να βρείτε σε όλη την Ευρώπη είναι αυτά του Αθηναϊκού show.

    Η προπώληση ξεκινάει στις 3 Φεβρουαρίου 2009.

    Οι τιμές των εισιτηρίων διαμορφώνονται ως εξής:

    90e καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου, στο κάτω διάζωμα
    70e καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου στο κάτω διάζωμα.
    60e καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου στο άνω διάζωμα.
    80e όρθιοι, γενικής εισόδου στην αρένα.


    Θα υπάρχει όριο αγοράς εισιτηρίων, έως 4 εισιτήρια ανά άτομο.

    Σημεία Προπώλησης: Ticket House: Αθήνα – Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς) / 210 3608366 Θεσσαλονίκη - Μητροπόλεως 102 / 2310 264880 Ωράριο λειτουργίας: Δευτέρα - Παρασκευή 10:30-18:00 Σάββατο: 10:30-16:00

    Online Sales: www.ticketpro.gr

     

    πηγή:rocking.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : seras στις 22-12-2008 17:54 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 29-05-2009 09:52 ]


    kwstasagas
    22.12.2008, 18:56

    {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.clap}


    pastella
    22.12.2008, 19:20

    Το Σάββατο αγόρασα εισητήριο για DM αλλά θα το ανταλλάξω για ACDC. Εννοείται.

    Oi DM θα ξανάρθουν Ελλάδα, οι ACDC..?


    DimAn85
    22.12.2008, 23:20

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

    {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.rockon}


    dres
    23.12.2008, 19:33

    ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ...............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  {#emotions_dlg.rockon} {#emotions_dlg.rockon} {#emotions_dlg.rockon}


    marylin
    23.12.2008, 20:38

    ΝΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ......................!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon} Αλλά κρίμα που δε θα πας, Κύπρο έμαθα ότι θα είσαστε....{#emotions_dlg.rolleyes}


    revelation
    23.12.2008, 23:09

    NAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII..........!!!!!!!!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}

     

    επιτέλους ρεεεεε... 

    (ω ρε φίλε γιατί είμαι σίγουρος ότι θα μπουν τώρα να απαντήσουν κάποια μέλη για να πουν ότι έχουν ξοφλίσει οι AC/DC kai ότι είναι η τελευταία περιοδία και επιτέλους και ότι δεν αξίζει και ότι είναι πολλά τα λεφτα κτλ... αφήστε μας να χαρούμε ρεεεε)


    MagicaDeSpell
    24.12.2008, 13:55

    I 'll be there!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

    {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}

     


    vero
    24.12.2008, 22:03

    ETSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

    NAIAIAIAIAIIAIAIAIAIAIAIAIAIAIAIAIAI!

    ΘΕΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!


    ifi-Korgialas4ever
    25.12.2008, 13:40

    Επιτέλους!!

    Καιρός ήταν....Άντε παιδιά ασ πάμε όλοι μαζί!! Smile


    GL
    25.12.2008, 15:38

    Xρόνια πολλά σε όλους!

    Πειράζει να γίνω λιγάκι άπιστος Θωμάς???

    Επειδή πολλά έχουν δει τα μάτια μας με τις διοργανώτριες εταιρίες τέτοιων συναυλιών, θέλω να πω το εξής...Πολύ καλά κάνουν και διαφημίζουν από τώρα το όλο project, πολύ καλά κάνουν και βγάζουν τις τιμές και τις ανακοινώσεις.....

    Αλλά βρε παιδιά, για κοιτάξτε το επίσημο site των AC/DC....


    Βλέπετε πουθενά Ελλάδα, Αθήνα, Ολυμπιακό Στάδιο??? Ελπίζω οι σκέψεις που κάνω να είναι  εικασίες...και απλά να περιμένουν να βγουν τα εισητήρια στην αγορά ώστε να το ανακοινώσουν...

    Όταν δω λοιπόν επίσημα να ανακοινώνεται από τους ίδιους η ελληνική συναυλία τότε θα πειστώ ότι τα Καγκουρώ θα μας τιμήσουν!!! Και φυσικά θα τους τιμήσω κι εγώ!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    Briton
    26.12.2008, 23:07

    yromj ΤΡΕΞΤΕ!!!


    SouLRocK
    29.12.2008, 15:24

    acdc comic {#emotions_dlg.beer}... αντε τοσα χρονια περιμένουμε... θα τρελαθωωωωωωωωωωωωωωωωω


    ExploitedAnarchy
    30.12.2008, 00:19

    Παράθεση:

    Το μέλος SouLRocK στις 29-12-2008 στις 15:24 έγραψε...

    acdc comic {#emotions_dlg.beer}... αντε τοσα χρονια περιμένουμε... θα τρελαθωωωωωωωωωωωωωωωωω



    kai allo?? eisai pou eisai...xaxaxa,ase giwrgo,otan to ema8a egw,esu koimwsoun sto strato...


    Djpirate
    31.12.2008, 18:47

    Κανείς δεν μπορεί να φανταστεί πόσο περίμενα να ακούσω οτι οι AC/DC θα έρθουν στην Ελλάδα... Όταν το διάβασα στο Internet, δεν μπορούσα να μιλήσω από την έκπληξη μέχρι που είδα την ημερομηνία.... 28 μαίου... Καταμεσής στις πανελλήνιες ςξετάσεις... Δεν μπορώ να πιστέψω την ατυχία μου. Ήταν η πρώτη και τελευταία ευκαιρία μου να τους δω. Εύχομαι σε όσους καταφέρουν να πάνε, να το απολαύσουν όσο δεν πάει άλλο...Καλή τύχη και καλή χρονιά....


    SouLRocK
    31.12.2008, 19:48

    προς Deathnick aka ExploitedAnarchy: αντε ρε που μου μαθες και τους Exploited...!!! ασε που και τους Ac/Dc χάρη σε μένα τους ξέρεις...{#emotions_dlg.yes} (για να μη πω ότι χαρη σε μενα εγινες metal...{#emotions_dlg.tt2}... αλλιως θα ακουγες κανα γαλλικό rap {#emotions_dlg.lol})

    προς GL: ναι όντως στο site τους δεν έχει αναρτηθεί τίποτα ακόμη... (αλλά ελπίζω συντομα θα βρίσκεται και το ΟΑΚΑ... πάντως το rocking.gr το ανακοίνωσε!)

    προς όλους: απανταχού rockers και fans... Παμε OAKA να ξεπεράσουμε τις 65000 της Madonna ετσι για να σκάσει! {#emotions_dlg.happycrazy}


    -----------------
    "Push u cross that line Just stay down this time Hide in yourself, Crawl in yourself, You’ll have your time Waiting for the one, The day that never comes! Love is a 4-letter word, never spoken here Love is a 4-letter word Here in in this prison"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 31-12-2008 19:50 ]


    ExploitedAnarchy
    01.01.2009, 20:20

    PROS SOULROCK xarh ston aderfo sou..pou mou pasare to cd....kai den akouga rap,akouga rock


    SouLRocK
    02.01.2009, 00:26

    Παράθεση:

    Το μέλος Djpirate στις 31-12-2008 στις 18:47 έγραψε...

    Κανείς δεν μπορεί να φανταστεί πόσο περίμενα να ακούσω οτι οι AC/DC θα έρθουν στην Ελλάδα... Όταν το διάβασα στο Internet, δεν μπορούσα να μιλήσω από την έκπληξη μέχρι που είδα την ημερομηνία.... 28 μαίου... Καταμεσής στις πανελλήνιες ςξετάσεις... Δεν μπορώ να πιστέψω την ατυχία μου. Ήταν η πρώτη και τελευταία ευκαιρία μου να τους δω. Εύχομαι σε όσους καταφέρουν να πάνε, να το απολαύσουν όσο δεν πάει άλλο...Καλή τύχη και καλή χρονιά....



    Ελα ρε συ δε πειράζει...FFUCK THE EXAMS!!!!{#emotions_dlg.happycrazy} ...χαχα εγώ αυτό θα έκανα για εκείνη τη μέρα... τόσα χρόνια τους περίμενα και ήρθαν τώρα που είμαι στρατό {#emotions_dlg.mad} ...από τώρα έχει μπει σχέδιο για να πάρω άδεια... (αλλά εγώ είμαι ΤΡΕΛΟΣ μη με ακούς και πολύ! {#emotions_dlg.beer})


    -----------------
    "Push u cross that line Just stay down this time Hide in yourself, Crawl in yourself, You’ll have your time Waiting for the one, The day that never comes! Love is a 4-letter word, never spoken here Love is a 4-letter word Here in in this prison"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SouLRocK στις 02-01-2009 00:27 ]


    ExploitedAnarchy
    02.01.2009, 18:56

    ase re soul...8a er8w na sou kanw malakia na fas fulakh na mhn mporeis na pas... xaxaxaxagmt egw eksetastikh alla mallon 8a paei gia tou xronou....


    mariachi
    03.01.2009, 19:11

    Επιτέλους πραγματικά να τους δούμε από κοντά!!Τρέχουμε για εισιτήριο επειγόντως!!{#emotions_dlg.rockon}