ελληνική μουσική
    706 online   ·  210.848 μέλη

    Οι AC/DC στην Ελλάδα: Εντυπώσεις !!

    nikapost
    04.01.2009, 12:04

    Συναυλία που δεν πρέπει να χάσει κανείς.Όσοι δεν είδαν τους GUNS το '92 στην αθηνα στο ΟΑΚΑ ειναι μια ευκαιρία να ζήσουν κάτι ανάλογο ( ίσως και καλύτερο κατά την γνώμη μου) με τους ACDC...

    Oι παλιές καραβάνες θα είμαστε εκεί.

    Χρόνια Πολλά - Καλή Χρονιά με υγεία αγάπη και πολλή μουσική.

    Back in black

     

    {#emotions_dlg.rockon}

     


    dorios
    05.01.2009, 21:05

    Απίθανα θα είναι, για μένα ακόμα περισσότερο. Θα γιορτάζω τα γενέθλια μου εκείνη την μέρα!!!


    kwstasagas
    22.01.2009, 23:49

    Ανακοινώθηκε, λοιπόν, και στο site των AC/DC η συναυλία τους στην Ελλάδα. Έτσι ... είμαστε πλέον βέβαιοι ότι το λάιβ τους θα πραγματοποιηθεί !!! Να, λοιπόν, τι υπάρχει γραμμένο στο site της μπάντας : 


    28 May 2009  Athens  GR  OAKA Stadium 2009-02-03   3rd February @ 10:30AM (LOCAL TIME)


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 22-01-2009 23:50 ]


    rompa
    01.02.2009, 23:56

    AC/DC: Η προπώληση για την μεγαλύτερη rock n' roll συναυλία ξεκινάει την Τρίτη 3 Φεβρουαρίου!

     

    Θα υπάρχει όριο αγοράς εισιτηρίων, έως 6 εισιτήρια ανά άτομο.

    Οι τιμές των εισιτηρίων διαμορφώνονται ως εξής:
    90€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου, στο κάτω διάζωμα
    70€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου στο κάτω διάζωμα.
    60€ καθήμενοι σε αριθμημένες θέσεις στις κερκίδες του σταδίου στο άνω διάζωμα.
    80€ όρθιοι, γενικής εισόδου στην αρένα.

    Σημεία Προπώλησης:
    Ticket House:
    Αθήνα – Πανεπιστημίου 42 (εντός της στοάς) / 210 3608366
    Θεσσαλονίκη - Μητροπόλεως 102 / 2310 264880

    Ωράριο λειτουργίας:
    Δευτέρα - Παρασκευή 10:30-18:00
    Σάββατο: 10:30-16:00

    Ολύμπιον – Πλατεία Αριστοτέλους, Θεσσαλονίκη

    Online Sales: www.ticketpro.gr


    endlesstrip
    02.02.2009, 21:10

    Για πόσο υπολογίζετε ότι θα υπάρχουν εισιτήρια στη Θεσσαλονίκη;


    endlesstrip
    02.02.2009, 23:54

    Επίσης, μήπως ξέρει κανείς τι ώρα θα αρχίσουν να κυκλοφορούν στο Ίντερνετ;


    Blackpearl
    03.02.2009, 07:12

    Κλινω και ερχομαι, ερχομαι , φτανω με το πρωτο το αεροπλανο!!!! τρελαθηκα μολις το ακουσα!! θα είναι τέλια κανείς δεν πρέπει να το χάσει.! {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}


    kwstasagas
    03.02.2009, 12:50

    Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι !!!!Έβγαλα εισιτήρια για τη συναυλία των AC/DC !!! Τα κατάφερα σήμερα το πρωί μετά από περίπου δύο ώρες αναμονή στην ουρά {η οποία έφτανε από το Ticket House μέχρι την Ιπποκράτους {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.ohmy}{#emotions_dlg.ohmy}!!!!]. Κι όμως ... καθόλου δεν με χάλασε η αναμονή!!! Με λίγη χαλαρή κουβεντούλα, χαβαλέ κλπ με τον υπόλοιπο κόσμο που περίμενε στην ουρά η ώρα πέρασε ευχάριστα. Άλλωστε, όπως σωστά είπε ένας μικρούλης που περίμενε κι αυτός στην ουρά "στις 28 Μαϊου θα είμαστε όλοι μια μεγάλη παρέα" ....

    Λοιπόν, καλή μας αντάμωση και καλή μας διασκέδαση στις 28 Μαϊου στο ΟΑΚΑ !!!! LET THERE BE ROCK !!!!!!!!!! {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.clap}  


    MusicMaker83
    03.02.2009, 13:59

    Το πήρα το μαγικό χαρτάκι!!!! Πρώτη φορά κάθησα σε ουρά. Σε οποιαδήποτε άλλη φάση θα την είχα κάνει(ακόμα και αν ήταν υποχρέωση). Τι κάνει κάποιος για τους AC/DC.

     

    χαχαχαχα {#emotions_dlg.rockon}


    v-for-variemai
    03.02.2009, 17:30

    Γαμώτο δεν πήγα ακόμα... Θα βρω τίποτα λέτε? {#emotions_dlg.sad}


    dorios
    04.02.2009, 19:52

    Πήγα σήμερα το μεσημεράκι και πήρα και εγώ το εισιτήριο μου. Δεν είχε ουρα όπως είχε χθες και στην αρχή απογοητεύτηκα γιατι νόμιζα ότι θα είχαν τελειώσει αλλά ευτύχως βρήκα και απ' οσο κατάλαβα υπάρχουν ακόμα εισιτήρια αλλα φαντάζομαι οχι για πολύ.


    -----------------
    I don't need fancy places to spend the time I'm happy just to be here

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dorios στις 04-02-2009 19:54 ]


    spsarras
    09.02.2009, 15:43

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 6 ΜΑΓΙΚΑ ΧΑΡΤΑΚΙΑ...

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...

    ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΗΔΗ ΔΕΙ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΚΑΙ ΔΩ!!!

     

    IM ON A HIGHWAY TO HELL!!!


    Kwstis
    09.02.2009, 20:05

    Διαβάζοντας μερικά από τα σχόλια παραπάνω...διαπίστωσα ότι πολλοί από εσας έχουν την εσφαλμένη εντύπωση ότι οι AC/DC θα γεμίσουν το Ο.Α.Κ.Α

    Οι AC/DC ευτυχώς ή δυστυχώς ,καλώς ή κακώς δεν θα ξεπεράσουν τα 35.000 εισητήρια και για το στάδιο αυτό πιστέψτε με είναι πολύ λιγα. Θυμίζω ότι η ΜADONNA  συγκέντωσε 78.000.

    Οπότε αν θέλετε την γνώμη μου μπορείτε να καθυστερήσετε να αποκτήσετε "το μαγικό χαρτάκι" καθώς πολλές από τις θέσεις ενδέχεται να μείνουν κενές...

    Ίσως αν επισκέπτονταν την χώρα μας πριν από περίπου 15 χρόνια να άξιζαν κάτι καλύτερο...Καταλαβαίνω για ποιο λόγο οι AC DC θα επισκεπτούν την χώρα μας,αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί τόσος ντόρος ; Σήμερα μπορει να ισχυρίζoνται πολλόι fans του συγκροτήματος ότι είναι στα καλύτερα τους...Όμως δεν είναι! και ίσως να προσπαθούν να  ξεγελάσουν τον εαυτό τους που ακούει ακόμα ένα ξεπεσμένο και απόλυτα υποβαθμισμένο συγκρότημα.

    Α.. και κάτι τελευταίο,πιστεύω ότι καλό είναι ,για τα συγκροτήματα που δεν έχουν να προσφέρουν κάτι αντίστοιχο και ανάλογο των προηγούμενων ετών στην μουσική σήμερα, να σταματάνε την πορεία τους όσο είναι καιρός για να τους θυμούνται οι παλιοί και να τους γνωρίζουν οι καινούριοι με αύτη ακριβώς την εντύπωση που αρμόζει σε συγκροτήματα τέτοιας κλάσης.Ένα τέτοιο συγκρότημα ήταν και οι AC/DC , όμως η ακόρεστη φιλοδοξία τους για περισσότερο χρήμα σε συνδυασμό με λιγότερη δημιουργία τους υποβάθμισε και τους έφτασε στο σημείο που βρίσκονται σήμερα συγκροτήματα όπως οι deep purple.

    Ελπίζω μόνο η λίστα ,με αυτά τα "πεθαμένα" συγκροτήματα που στηρίζονται μόνο στο παρελθόν χωρίς να έχουν παρόν, κάποτε να σβήσει. και πραγματικά το εν λόγω συγκρότημα έχει στοιχειωθεί πολύ από το παρελθόν του-πάρα πολύ και ίσως θα πρέπει να επαναπροσδιορίσει τις προτεραιότητες του.Ίσως θα έπρεπε να δώσει το "στέμμα" στους επόμενους...

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kwstis στις 10-02-2009 00:07 ]


    rompa
    10.02.2009, 02:28

    Nαι!!! Τα πήραμε τα εισιτηριάκια !!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.beer}


    kwstasagas
    10.02.2009, 02:46

    "Οι AC/DC ευτυχώς ή δυστυχώς ,καλώς ή κακώς δεν θα ξεπεράσουν τα 35.000 εισητήρια"

    "αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί τόσος ντόρος ;"

    Πάντως εμένα, αγαπητέ μου συνονόματε, το "αν θα κάνουν sold out στο ΟΑΚΑ ή όχι", το "πόσα εισιτήρια θα κόψουν" και το "αν γίνεται γι' αυτούς μικρός ή μεγάλος ντόρος" είναι τα τελευταία που με απασχολούν !!! Θα πάω στη συναυλία τους επειδή αγαπώ ένα σωρό τραγούδια τους, με τα οποία μεγάλωσα και τα οποία ακόμη και σήμερα ακούω με ευχαρίστηση !!! Το αν θα παίξουν σε 80, σε 800 ή σε 80.000 άτομα, ποσώς με ενδιαφέρει !!! Στη συναυλία τους θα πήγαινα ακόμη και αν δεν γινόταν τόσος ντόρος γι' αυτούς, ακόμη κι αν το τελευταίο άλμπουμ τους Black Ice είχε "πατώσει" στις πωλήσεις, ακόμη κι αν δεν γέμιζαν στάδια ...

    ",πιστεύω ότι καλό είναι ,για τα συγκροτήματα που δεν έχουν να προσφέρουν κάτι αντίστοιχο και ανάλογο των προηγούμενων ετών στην μουσική σήμερα, να σταματάνε την πορεία τους όσο είναι καιρός"

    Θα μού επιτρέψεις, συνονόματε, να διαφωνήσω !!! Ακόμη κι αν ένα συγκρότημα ή ένας καλλιτέχνης ουσιαστικά έχει "κλείσει τον κύκλο του", είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να σταματάει να δίνει συναυλίες, στο μέτρο, φυσικά, που έχει ακόμη αντοχές για λάιβ, για περιοδείες κλπ !!! Σκέψου ότι υπάρχουν πολλοί 16χρονοι που το έχουν καημό να τους δουν ζωντανά επί σκηνής, έστω και σε αυτήν την ηλικία [και όχι μόνο αυτούς, αλλά και άλλους από την "παλιά φουρνιά". Έτσι, εγω, π.χ., λέω συνέχεια "Δόξα τω Θεώ" που με αξίωσε και είδα το καλοκαίρι που μάς πέρασε ζωντανά τον μέγιστο ΛΕΟΝΑΝΤ ΚΟΕΝ, έστω και στην ηλικία των 74 ετών !!! ]  .....

    "Σήμερα μπορει να ισχυρίζoνται πολλόι fans του συγκροτήματος ότι είναι στα καλύτερα τους...Όμως δεν είναι!"

    Α, άκουσα λίγο το τελευταίο άλμπουμ τους και διαπίστωσα ότι σε αυτό οι AC/DC δεν κάνουν τίποτε άλλο από αυτό που ξέρουν να κάνουν καλά από τις αρχές των 70ς μέχρι σήμερα : Κοφτό - άμεσο ροκ εν ρολ με "σκληρές" κιθάρες !!! Αυτό ξέρουν να κάνουν καλά και αυτό κάνουν !!! Δεν βρίσκω ούτε το λόγο, αλλά ούτε κι έχω απαίτηση, να μού προσφέρουν κάτι διαφορετικό από αυτό που εδώ και πολλά χρόνια ξέρουν να κάνουν καλά !!! Είναι, π.χ., σαν να έχω απαίτηση από τον μπουζουξή ΒΑΓΓΕΛΗ ΚΟΡΑΚΑΚΗ να βγάλει έναν δίσκο με μουσική electronica [{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}] ........  

     

     

     

     

     


    nowaveband
    10.02.2009, 15:55


    Kwstis
    11.02.2009, 02:39

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 10-02-2009 στις 02:46 έγραψε...

    "Οι AC/DC ευτυχώς ή δυστυχώς ,καλώς ή κακώς δεν θα ξεπεράσουν τα 35.000 εισητήρια"

    "αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί τόσος ντόρος ;"

    Πάντως εμένα, αγαπητέ μου συνονόματε, το "αν θα κάνουν sold out στο ΟΑΚΑ ή όχι", το "πόσα εισιτήρια θα κόψουν" και το "αν γίνεται γι' αυτούς μικρός ή μεγάλος ντόρος" είναι τα τελευταία που με απασχολούν !!! Θα πάω στη συναυλία τους επειδή αγαπώ ένα σωρό τραγούδια τους, με τα οποία μεγάλωσα και τα οποία ακόμη και σήμερα ακούω με ευχαρίστηση !!! Το αν θα παίξουν σε 80, σε 800 ή σε 80.000 άτομα, ποσώς με ενδιαφέρει !!! Στη συναυλία τους θα πήγαινα ακόμη και αν δεν γινόταν τόσος ντόρος γι' αυτούς, ακόμη κι αν το τελευταίο άλμπουμ τους Black Ice είχε "πατώσει" στις πωλήσεις, ακόμη κι αν δεν γέμιζαν στάδια ...

    ",πιστεύω ότι καλό είναι ,για τα συγκροτήματα που δεν έχουν να προσφέρουν κάτι αντίστοιχο και ανάλογο των προηγούμενων ετών στην μουσική σήμερα, να σταματάνε την πορεία τους όσο είναι καιρός"

    Θα μού επιτρέψεις, συνονόματε, να διαφωνήσω !!! Ακόμη κι αν ένα συγκρότημα ή ένας καλλιτέχνης ουσιαστικά έχει "κλείσει τον κύκλο του", είμαι της άποψης ότι δεν πρέπει να σταματάει να δίνει συναυλίες, στο μέτρο, φυσικά, που έχει ακόμη αντοχές για λάιβ, για περιοδείες κλπ !!! Σκέψου ότι υπάρχουν πολλοί 16χρονοι που το έχουν καημό να τους δουν ζωντανά επί σκηνής, έστω και σε αυτήν την ηλικία [και όχι μόνο αυτούς, αλλά και άλλους από την "παλιά φουρνιά". Έτσι, εγω, π.χ., λέω συνέχεια "Δόξα τω Θεώ" που με αξίωσε και είδα το καλοκαίρι που μάς πέρασε ζωντανά τον μέγιστο ΛΕΟΝΑΝΤ ΚΟΕΝ, έστω και στην ηλικία των 74 ετών !!! ]  .....

    "Σήμερα μπορει να ισχυρίζoνται πολλόι fans του συγκροτήματος ότι είναι στα καλύτερα τους...Όμως δεν είναι!"

    Α, άκουσα λίγο το τελευταίο άλμπουμ τους και διαπίστωσα ότι σε αυτό οι AC/DC δεν κάνουν τίποτε άλλο από αυτό που ξέρουν να κάνουν καλά από τις αρχές των 70ς μέχρι σήμερα : Κοφτό - άμεσο ροκ εν ρολ με "σκληρές" κιθάρες !!! Αυτό ξέρουν να κάνουν καλά και αυτό κάνουν !!! Δεν βρίσκω ούτε το λόγο, αλλά ούτε κι έχω απαίτηση, να μού προσφέρουν κάτι διαφορετικό από αυτό που εδώ και πολλά χρόνια ξέρουν να κάνουν καλά !!! Είναι, π.χ., σαν να έχω απαίτηση από τον μπουζουξή ΒΑΓΓΕΛΗ ΚΟΡΑΚΑΚΗ να βγάλει έναν δίσκο με μουσική electronica [{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}] ........

     

     

     



    Επειδή μένω στην άποψη μου ότι στα διάφορα posts δεν είναι ότι το καλύτερο να γίνεται διάλογος μεταξύ δύο αλλά ο καθένας να καταθέτει την άποψη του...

    Θα σου πώ μόνο ότι δεν είσαι τελείως λάθος σ'ότι λες όμως επειδή όλα στην μουσική είναι σχετικά θέλω να αναλογιστείς ,την στιγμή που θα φτάσεις στο στάδιο και θα περιμένεις να εμφανιστεί τον εν λόγω συγκρότημα, τί συναισθήματα θα σου δημιουργηθούν όταν ο κόσμος που θα καταφτάσει δεν θα είναι ο αναμενόμενος...Επειδή όμως δεν θέλω να επιμείνω άλλο σε αριθμούς οι AC/DC δεν είναι όπως πριν 15 χρόνια και ίσως αυτό να το καταλάβεις στις 28/05...Καλή διασκέδαση!

    -Όχι μόνο δεν θα είναι η συναυλία της χρονιάς αλλά ούτε και του μήνα...-

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kwstis στις 11-02-2009 02:41 ]


    RoxyBitch
    26.02.2009, 22:46

    Pira eisitiria gia Ac Dc den tous xanw me tpt!!!!!{#emotions_dlg.happycrazy}


    chaleass
    06.03.2009, 19:28

    ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ AC/DC...ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥΣ Η ΟΧΙ..ΟΣΟ "DOWN" ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΠΑΝΤΑ ΤΑ ΣΟΟΥ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ 2-3 ΩΡΕΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑ...ΟΧΙ ΣΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ΜΠΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΠΑΙΖΟΥΝ 1,5 ΩΡΑ...ΕΓΩ (ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ) ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ "ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ Η ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ" ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ...ΕΓΩ ΞΕΝΥΧΤΗΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΑΙΟΣ...ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΔΩ ΤΗ ΜΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΚΟΣΜΟΣ...

    ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ...

    SORRY ΑΝ ΚΟΥΡΑΣΑ...ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 28 ΜΑΙΟΥ...::D:D:D


    Anthos
    18.03.2009, 07:38

    Θα πάει κανένας από Κύπρο παιδιά?? {#emotions_dlg.rolleyes}