ελληνική μουσική
    680 online   ·  210.851 μέλη

    Η Ευσταθία σε νέο τραγούδι

    jorge
    25.01.2009, 13:01

    Bluehorizon καλό είναι να δείξεις σεβασμό στο συνομιλητή σου. Δεν σε προσέβαλε, κάτι που εσύ έκανες αρκετές φορές. Επειδή είναι τα πρώτα σου μηνύματα, θέλω να σε παραπέμψω στους όρους λειτουργίας του Forum, μια και ίσως διαφέρουν από αυτούς άλλων sites που έχεις υπάρξει θαμώνας.


    bluehorizon
    25.01.2009, 13:27

    Jorge, δε νομιζω οτι προσεβαλα κανεναν.Και νομιζω οτι τα δημοκρατικα forum εχουν σαν σκοπο την πολυφωνια.Και περα απ'αυτο,αφου θεωρειτε το forum αυτο τοσο ανωτερο απ'ολα τ'αλλα,καλο θα ηταν πριν ανοιξετε ενα thread να το μελετατε λιγο περισσοτερο.  


    marylin
    25.01.2009, 15:01

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 26-12-2008 στις 13:37 έγραψε...

    Δεν ξέρω γιατί αυτή η κοπέλα ψάχνει να ξεχωρίζει με όλους τους λάθος τρόπους που υπάρχουν. Σαν να προσπαθεί και σκάβει μόνη της το μουσικό της λάκο ένα πράγμα... Ενώ έχει μια πολύ ωραία φωνή.



     Έτσι είναι, συμφωνώ...{#emotions_dlg.thumbdown}


    A-Rockaria
    26.01.2009, 13:25

    Μπορεί το τραγούδι να μην αρέσει σε κάποιους που λατρεύουν την "πολιτική ορθότητα" (και απ' ό,τι είδα βάζουν τελείες αντί για γράμματα για να αποφύγουν να γράψουν ολόκληρες κάποιες λέξεις που όλοι μας γνωρίζουμε) αλλά το αν η χρήση ελευθεριάζουσας γλώσσας γίνεται μόνο για εντυπωσιασμό ή όχι δεν μπορεί να το κρίνει ο καθένας αυθαίρετα. Μπορεί να μην είναι του γούστου σας τέτοιου είδους τραγούδια, κανένα πρόβλημα με αυτό. Τα υπόλοιπα απαξιωτικά δεν χρειάζονται νομίζω. Και τα γράφω εγώ αυτά, που η Ευσταθία δε μου λέει τίποτα. Πάντως ένα από τα καλύτερα "υβριστικά" τραγούδια είναι η "Υβρεοπομπή" του Φοίβου Δεληβοριά.


    Hastaroth
    26.01.2009, 16:01

    Επειδή προφανώς στό παραπάνω post αναφέρεσαι σέ μένα,απαντώ οτι αφ'ενός ναί,μπορεί κάποιος να κρίνη άν η χρήση ελευθεριάζουσας γλώσσας γίνεται γιά εντυπωσιασμό ή εσκεμμένα.Οσο γιά τό άν είναι τού γούστου μου "τέτοιου είδους τραγούδια",ωρισμένα -όπως αυτά τού Πανούση που προανέφερα- όντως είναι τού γούστου μου καί ωρισμένα-όπως κάποια καινούργια τού αυτού Πανούση- ΔΕΝ είναι.Εξαρτάται από πολλές παραμέτρους.

    Καί εν πάσει περιπτώσει,αφού υπάρχουν ένα σωρό άλλοι τρόποι να εκφράσουμε κάτι,γιατί πρέπει να επιμένουμε να το λέμε μέ ύβρεις;

    Οσο γιά τόν/την chesire,διαφωνώ μέ την άποψή του/της οτι ένας στίχος "γιά νά'ναι στίχος" (που θά'λεγε και ο Κηλαηδόνης) πρέπει ντέ και καλά να περιέχη υβρεολόγιο και χυδαιότητες,αλλιώς είναι "νερόβραστος"....