ελληνική μουσική
    514 online   ·  210.844 μέλη
    presvis77
    29.09.2010, 11:43

    Τυχαία βλέποντας την αναφορά σου στο Καραβάν Σαράι,θυμήθηκα ένα ιστορικό γεγονός κρεπάλης...Απο το 1999 έως και το 2005 εργαζόμουν στο Μπίτ Παζάρ [στο πλεον τότε,κορυφαιο μαγαζί]..Συνήθιζα που λες πάντα μα σχεδόν πάντα να ανεφοδιάζω καύσιμα στο Καραβαν Σαραι[πρωην βενζιναδικο]...Αφου είχε περάσει ο καιρός και μετατράπηκε σε χώρο σταθμευσης,κάποιο βράδυ με τα μάτια πράσινα απο τις παρενέργειες ουσιών και χωρίς να καταλάβω ότι ήδη έχει αλλάξει το σχέδιο,προσπαθούσα να βγάλω άκρη, σε βαθμό μαλώματος να φανταστείς με τον τότε παρκαδόρο γιατί δεν μου έβαζε βενζίνη και ενώ προσπαθούσε να μου εξηγήσει εγώ άλλο τόσο φούντωνα....Αποτέλεσμα:όταν έγινε η αλλαγή σε parking δεν είχανε βγάλει τις αντλίες βενζίνης απο τον χώρο και γω αφού τις έβλεπα θεωρούσα ότι δεν γουστάρει να με βάλει...ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΧΑ.....Τα βρήκαμε πάντως...Παρκαρα το αυτοκίνητο και συνέχισα με την γάμπα την υπόλοιπη night life....{#emotions_dlg.blink}


    reteos
    02.10.2010, 18:38

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 28-09-2010 στις 17:40 έγραψε...

    Mπααα...ποιος την χρειαζεται την καλπικη λιρα? Ας μεινει στο κουτι της μαζι με τις αλλες...Ενα σακκιδιο παιρνουμε και μια χαρα το βρισκω το "ραντεβου στην Κερκυρα"....... εχει και ΛΙΑκαδα, οποτε μενω εδω να λιαζομαι και συνεχιστε μονοι σας παρακατω....{#emotions_dlg.biggrin}



    Τώρα το λές βρε Μαίρη μου . Επρεπε να τό έλεγες πιο νωρίς για να χρησιμοποιούσαμε την κάλπικη λίρα και να λύναμε στο Φόρουμ "το πρόβλημα για δυνατά μυαλά" {#emotions_dlg.biggrin}.


    Lorelei
    02.12.2010, 23:16

    οστά


    Anastasiablumwi
    10.12.2010, 18:15

    τάξη (μιάς και ακολουθεί σαββατοκύριακο για τα παιδιά της κοινότητας μας και για να τα μπερδέψω λίγο!!!


    reteos
    10.12.2010, 18:48

    Εχω την εντύπωση πως θα ξημερώσει με χιόνι .


    Lorelei
    10.12.2010, 18:55

    έχω την εντύπωση ότι έχουμε μπλέξει το παιχνίδι?


    reteos
    10.12.2010, 19:13

    Χαχαχαχα. Συμβαίνει και αυτό . Γράφεις λοιπόν μια πρόταση στην οποία μια λέξη κλειδί να αρχίζει από την τελευταία συλλαβή της τελευταίας λέξεως  της προτάσεως του προηγούμενου . Πχ. έγραψες τάξη ( Η παρένθεση δεν πιάνει) . Οπότε βάζω τη λέξη Ξημέρωμα . Βλέπε προηγούμενα για να το καταλάβεις . Ετσι τουλάχιστον είχε διαμορφωθεί το παιχνίδι τελευταία .


    -----------------
    Γιάννης "ΡΕΤΕΟΣ"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : reteos στις 10-12-2010 19:14 ]


    Anastasiablumwi
    11.12.2010, 11:19

    Η αλήθεια είναι ότι αλλιώς ήταν να συνεχιστεί κι αλλιώς συνεχίζεται αλλά πιστεύω ότι αυτό είναι καλό γιατί το παιχνίδι δέχεται παραλλαγές... Οπότε με όποιον τρόπο και να γράφετε σωστό θα 'ναι!! Μαύρα σύννεφα υπήρχαν στον ουρανό χτες το απόγευμα!


    reteos
    11.12.2010, 12:51

    Φάνηκε πως θα χιονίσει .Γιαυτό τον λόγο Anastasiablumwi, μας χρειάζεται ένα καλό γεύμα . Φυσικά να συνοδεύεται  με κόκκινο κρασί και καψαλιστό ψωμί στο τζάκι .