ελληνική μουσική
    636 online   ·  210.826 μέλη
    roulitaki
    14.01.2009, 19:49

    Oτι γράφετε παρακάτω ειναι από το πρωην μελος roubas!

    Εγω του δίνω βημα επειδη ειμαι φιλη του!

     

     

    Eίμαι ο Γιώργος Ρούγκας (σαν πρώην μέλος του musicheaven ,roubas) και θα σας κουράσω για τελευταία φόρα μόνο και μόνο για να πω ότι ο τρόπος που έγινε συζήτηση για το πρόσωπό μου στο συγκεκριμένο post ήταν απαράδεκτος και επειδή το μυαλό ΟΛΩΝ ΣΑΣ (εκτός του φίλου Tago) το πρώτο συμπέρασμα που έβγαλε ήταν η «ρεμούλα» εκ μέρους μου στο να μην εμφανιστώ (στην BOITE την Κυριακή 4 Ιανουαρίου)γι’ αυτό κι εγώ δεν έχω να εξηγήσω τίποτα τώρα πια απ’ ότι πραγματικά συνέβη μιας και δεν είναι για συζήτηση «καφενείου» αλλά κάτι σοβαρό...

     

    Εκεί που θέλω πραγματικά να σταθώ είναι ότι από τις πρώτες κιόλας μέρες που ξεκίνησε αυτή η συζήτηση με τα «σενάρια» της απουσίας μου δεν είχα δικαίωμα να κάνω σύνδεση στο site επειδή ο κύριος διαχειριστής με είχε κάνει ban επειδή έχω λέει διπλό λογαριασμό…

    Απ’ όταν γράφτηκα στο site είχα ξεκινήσει και προέτρεπα πολλούς γνωστούς και φίλους να το επισκέπτονται και αν θέλουν να γίνονται και μέλη.Μπορώ να αναφέρω κάποια από αυτά pkamno, swkraths, funroubaaaaaa, zeta21, vicky82, Memi, oneiroati, alekaaydikou, fefi, skyllas , ANIMA,gianniw2810 και άλλοι.Η αλήθεια είναι ότι με πολλούς από αυτούς μπαίναμε και από το ίδιο PC και αν λέω ψέματα τους καλώ να το πουν και οι ίδιοι.

    Ο λόγος ,λοιπόν ,για τον οποίο διαγράφηκα είναι ότι έκανα σύνδεση από το ίδιο PC με τη Vicky82(η οποία επίσης έχει διαγραφεί).

    1ον)Έχω μπει και από το pc του swkrath ,γιατί είναι ακόμα μέλος?

    2ον)Έχω μπει και από το pc του ΑΝΙΜΑ ,γιατί είναι ακόμα μέλος?

    3ον) Έχω μπει και από το pc του pkamno, γιατί είναι ακόμα μέλος?

    4ον)Έχω μπει και από το pc του KAKOFONIKS ,γιατί είναι ακόμα μέλος?

    5ον)Έχω μπεί και από το pc της ΑΔΕΛΦΗΣ μου Memi ,γιατί είναι ακόμα μέλος?

    Ή ΜΗΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ 2 PC ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΔΕΣΗ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ???

    (αν κάποιο από τα μέλη θέλει να με διαψεύσει ας το κάνει..)

    Φτάσαμε και στο ψητό…

    Η Βίκη(vicky82) μπήκε από pc το οποίο βρίσκετε στην περιοχή Παντοκράτορας Πρεβέζης ,Αγίου Γεωργίου 27(1χιλιόμετρο από Πρέβεζα) από ένα μπαράκι που έχει ΕΝΑΝ υπολογιστή από τον οποίο μπαίνω συνέχεια και εγώ γιατί συχνάζω εκεί και μπορώ να δώσω ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ (ΙΔΙΟΚΤΉΤΕΣ) και να αποδείξω ότι από το συγκεκριμένο PC μπήκαμε και οι δύο.Η Βίκη άνοιξε τη σελίδα του Musicheaven την ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ η οποία είχε μείνει στο δικό μου λογαριασμό και κατευθείαν ΑΠΟΣΥΝΔΕΘΗΚΕ

    (όποιος έχει στοιχείο ότι λέω ψέματα ας μιλήσει).

    Η Βίκη μπήκε ξανά στο site την ΤΡΙΤΗ 6 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΒΡΑΔΑΚΙ και ρώτησε να μάθει τι έγινε με τη πάρτη μου ,στο post για τις Κυριακές στη BOITE?Ο JORGE νόμιζε ότι ήμουν εγώ και την ειρωνεύτηκε ότι αυτή έπρεπε να ήξερε καλύτερα από τον καθένα που ήμουν..

     

    Η φορά που προσπάθησα να συνδεθώ μετά από αρκετό καιρό ήταν τη ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΧΑΡΑΜΑΤΑ και ήμουν πλέον εκτός site και εγώ και η Βίκη ενώ διάβαζα όλα αυτά που γράφονταν για πρώτη φορά χωρίς να μπορώ να απαντήσω!

     

    ΚΥΡΙΕ JORGE AN ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΕΓΩ(roubas) ΚΑΙ Η ΒΙΚΗ(vicky82) ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΣ ΣΥΓΝΩΜΗ??

    (of the record, μη αγχώνεσαι για την εικόνα σου)

     

    Tην Τρίτη πια 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ παίρνω e-mail ότι έχω νέο σχόλιο στη musicpage μου ,την οποία και κέρδισα όντας 3ος νικητής του διαγωνισμού και τη δικαιούμουν δωρεάν μέχρι 1χρόνο ο οποίος θα κλείνονταν τον Απρίλιο κάπου!

    Στέλνω λοιπόν μήνυμα στο «διαχειριστή» μας στο FACEBOOK να μου επιτρέψει τουλάχιστον τη διαχείρηση της σελίδας μου να απαντάω στα παιδιά που γράφουν και ιδού η στιχομυθία:

     

    [αφαιρέθηκε από jorge]

     

    Αυτό προφανώς που γράφω

    “Κοιτα μη με αναγκαζεις να προβω σε αλλες κινησεις που δεν θα σου κανουν καλο πιστεψε με!”

    … φυσικά αφορά την παρούσα ανακοίνωση (την οποία δεν είχα αποφασίσει αλλά μετά από όλα αυτά γράφω)και όχι απειλή για τη ζωή του «διαχειριστή» μας μιας και όσοι με ξέρουν ,ξέρουν τα σωματικά μου προσόντα…

     

    ΑΥΤΑ!!Ελπίζω να βγήκαν στον αέρα και να μην «λογοκριθούν».

    Δεν πρόκειται να ξαναμιλήσω σε φόρουμ του συγκεκριμένου site αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα το δυσφημίσω κιόλας μιας και γνώρισα ανθρώπους που εκτίμησα και θαύμασα...

    Χάρηκα πολύ…(ξέρουν αυτοί στους οποίους αναφέρομαι)!!!!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 14-01-2009 20:06 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 14-01-2009 21:43 ]


    jorge
    14.01.2009, 20:12

    Ρούγκα,

    1. Καταρχήν αν ξαναβγάλεις δημόσια, προσωπική-ιδιωτική μας συνομιλία, τα μηνύματα και οι λογαριασμοί από τους οποίους το κάνεις, θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Η συνομιλία σβήστηκε από το παραπάνω μήνυμα, ενώ αν το επιχειρήσεις να την ξαναβγάλεις, θα γίνει ban και ο λογαριασμός της "φίλης" σου.

    2. Οταν κάποιος γίνεται ban,  έχει δικαίωμα να εξηγήσει τι έχει συμβεί μέσω της φόρμας επικοινωνίας, ώστε να εξετασθεί το γεγονός και να επανέλθει. Εσύ γιατί δεν το έκανες;


    johnfrusciante
    14.01.2009, 22:15

    ρε παιδες..εξηγηστε λιγο πιο καλα τι εγινε γιατι προσωπικα δε καταλαβα μια..

    ειναι κακο καποιος να εχει 2 λογαριασμους?γιατι?το απαγορευει η θρησκεια του σαιτ?

    ειναι κακο που μπαινει απο οποιο υπολογιστη ο καθε ενας γουσταρει?

    παντως jorge καλο ειναι να πεις κ συ την αποψη σου να ξερουμε..γιατι πολλες διαγραφες ακουω..


    jorge
    14.01.2009, 22:49

    Όροι χρήσης (τους οποίους έχουμε αποδεχθεί και σεβόμαστε όσοι εγγραφήκαμε και βρισκόμαστε εδω μέσα)


    johnfrusciante
    14.01.2009, 23:28

    yeap οντως αναφερει οτι ενα μελος δεν μπορει να εχει 2 προφιλ..αλλα αυτο που δε καταλαβα ειναι πως μπορεις να το διαπιστωσεις αυτο...{#emotions_dlg.confused1}


    rWmS
    15.01.2009, 00:14

    Αν δεν κανω λαθος συγκρινεις τα IP addresses των PC.


    jorge
    15.01.2009, 01:01

    Εν έτει 2009 υπάρχουν ευτυχώς περισσότεροι τρόποι, πέρα από την IP...


    kwstasagas
    15.01.2009, 02:35

    Εγώ, πάντως, δεν γνωρίζω τους λόγους διαγραφής του Rougas από το φόρουμ και γι' αυτό δεν θα πάρω θέση. Όμως, θα τού ευχηθώ με κάθε ειλικρίνεια "καλή συνέχεια" και "καλή δύναμη" στην περαιτέρω μουσική του σταδιοδρομία. Γενικά, εμένα, προσωπικά, μού αρέσει να βλέπω παιδιά από την επαρχία να γράφουν δικά τους τραγούδια και να προσπαθούν να τα διαδώσουν λίγο παραπέρα από τη μικρή τους πόλη ......    


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 15-01-2009 02:37 ]


    Orfeus
    15.01.2009, 03:26

    Παράθεση:

    Το μέλος roulitaki στις 14-01-2009 στις 19:49 έγραψε...

    Oτι γράφετε παρακάτω ειναι από το πρωην μελος roubas!

    Εγω του δίνω βημα επειδη ειμαι φιλη του!

    Eίμαι ο Γιώργος Ρούγκας (σαν πρώην μέλος του musicheaven ,roubas) και θα σας κουράσω για τελευταία φόρα μόνο και μόνο για να πω ότι ο τρόπος που έγινε συζήτηση για το πρόσωπό μου στο συγκεκριμένο post ήταν απαράδεκτος και επειδή το μυαλό ΟΛΩΝ ΣΑΣ (εκτός του φίλου Tago) το πρώτο συμπέρασμα που έβγαλε ήταν η «ρεμούλα» εκ μέρους μου στο να μην εμφανιστώ (στην BOITE την Κυριακή 4 Ιανουαρίου) γι’ αυτό κι εγώ δεν έχω να εξηγήσω τίποτα τώρα πια απ’ ότι πραγματικά συνέβη μιας και δεν είναι για συζήτηση «καφενείου» αλλά κάτι σοβαρό...

     

    Διαχωρίζοντας τη διαγραφή από το live, ρωτάω αυτό που με αφορά: Αυτό το "κάτι σοβαρό" σου επέτρεψε να ειδοποιήσεις τον πιανίστα ότι δεν θα γίνει το live (και άρα δεν ήρθε ούτε εκείνος), αλλά σε εμπόδισε να ειδοποιήσεις τον Kifa ή εμένα;

    Τελικά, όλοι ήξεραν ότι δεν θα έρθεις να παίξεις γιατί σου συμβαίνει "κάτι σοβαρό" εκτός από εμάς. Το να λες  "δεν έχω να εξηγήσω τίποτα τώρα πια" είναι τουλάχιστον ανευθυνότητα.

    Και γιατί παρακαλώ "κρέμασες" ένα ολόκληρο μαγαζί; Γιατί; Την απάντηση δεν τη θέλω. Την απαιτώ!

     


    rWmS
    15.01.2009, 07:45

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 15-01-2009 στις 01:01 έγραψε...

    Εν έτει 2009 υπάρχουν ευτυχώς περισσότεροι τρόποι, πέρα από την IP...



    Με cookies ?

    Εχω ακουσει για αναγνωριση μεσω HD και CPU serial

    ή μεσω της MAC address....


    tago
    15.01.2009, 13:32

    Πράγματι είναι άλλο θέμα η διαγραφή και άλλο η απάντηση που τουλάχιστον εγώ περίμενα σε σχέση με το γεγονός της μη εμφανίσεως του Ruba στο προγραμματισμένο και δημοσιευμένο στο φόρουμ, live. Ξέρεις πόσο σε εκτιμώ και πόσο πιστεύω στο ταλέντο σου, όμως σε αυτό το κομμάτι, η αλήθεια είναι πως δε μας κάλυψες φίλε Γιώργο. Στο θέμα της διαγραφής νομίζω πως πρέπει να επικρατήσει σύνεση και ψυχραιμία και από τις δύο πλευρές, ή δυνατόν να δοθούν ένθεν και ένθεν εξηγήσεις και να μη φτάσουν τα πράγματα στα άκρα!


    PHILIPPOSSM
    15.01.2009, 13:36

    Ερωτήσεις περί αναγνώρισης 2 λογαριασμών και γενικότερης λειτουργίας του site από τον διαχειριστή είναι off topic. Μπορείτε να διαβάσετε προσεκτικότερα τις συχνές ερωτήσεις. ΕΔΩ


    KAKOFONIKS
    17.01.2009, 18:44

    Πω είναι πολύ δύσκολη η θέση μου γιατί μετά απο ποοοοοοοοολύ καιρό μπαίνω στην διαδικασία να στείλω post, αλλά είναι για φίλο τον οποίο μάλιστα εγώ προέτρεψα να μπει στο site.΄Οσον αφορά την διαγραφή του ώς μέλος, ένταξει απο ότι καταλαβαίνω μια παρεξήγηση είναι δεν θα σταθώ καν σε αυτό.

    Τώρα το θέμα όμως με την εμφάνιση -λυπάμαι που το λέω γιατί ο Γιώργος δεν είναι απλά φίλος είναι
    ΑΔΕΡΦΟΣ με όλη την σημασία της λέξεως- έχει άδικο και είμαι σίγουρος ότι έχει μετανιώσει που έγινε όλο αυτό το θέμα όχι επειδή δεν εμφανίστηκε αλλά επειδή δεν ειδοποίησε.

    Συμφωνώ απόλυτα με τον Δημήτρη (taqo), αμφότεροι έχουμε επισημάνει στο Γιώργο το λάθος του σίγουρα δεν αλλάζει κάτι αλλά ας μην τον πυροβολούμε όλοι μαζί και είμαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα βρεθούν και με τον Orfeus αλλά και με τον επίσης πολύ καλό μου φίλο Kifa και θα τα βρούνε.Προσέξτε το επισημαίνω εννοείται ότι έχει άδικο ο Γιώργος στο ότι δεν ειδοποίησε, μην υπάρξει missunderstood.

    Αυτά, με αγάπη ο Kακόφωνος Gαλάτης Sας.


    kwstasagas
    17.01.2009, 23:31

    "έγινε όλο αυτό το θέμα όχι επειδή δεν εμφανίστηκε αλλά επειδή δεν ειδοποίησε."

    Κοίταξε, ΟΛΟΙ μας κάποιες φορές θα κάνουμε λάθη. Το ζήτημα, όμως, είναι από αυτά να διδασκόμαστε και, κυρίως, να μην τα επαναλαμβάνουμε. Πιστεύω ότι ο Γιώργος κατάλαβε ότι δεν είναι σωστό να στεναχωρείς και να εκθέτεις ανθρώπους που, με όλη την καλή τους διάθεση, σού δίνουν "βήμα" για να προβάλεις και να διαδώσεις τα τραγούδια σου ....

    Τα παραπάνω τα γράφω όχι για να το παίξω "δάσκαλος", αλλά επειδή, όπως έχω ξαναγράψει, συγκινούμαι όταν βλέπω προσπάθειες παιδιών από την επαρχία να "ταξιδέψουν" τα τραγούδια τους, αλλά και να "ταξιδέψουν" και οι ίδιοι με όχημα τα τραγούδια τους, έξω από τα στενά πλαίσια της μικρής τους πόλης ....  

     

     


    tago
    22.01.2009, 10:17

    {#emotions_dlg.nono}Roulitaki και Roubas νομίζω πως το παρατραβήξατε. Ο διάλογος αυτός δεν έπρεπε να βγει στον «αέρα». Δεν έχει να προσφέρει απολύτως τίποτα στη κουβέντα άλλα και στη προσπάθεια των φίλων σου για επικράτηση ψυχραιμίας και λογικής. Λυπάμαι ειλικρινά. Γιώργο κάποια στιγμή σήκωσε το τηλέφωνό σου. {#emotions_dlg.nono}


    beatlus
    22.01.2009, 10:19

    "1. Καταρχήν αν ξαναβγάλεις δημόσια, προσωπική-ιδιωτική μας συνομιλία, τα μηνύματα και οι λογαριασμοί από τους οποίους το κάνεις, θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση."

    Νομίζω πως ο jorge ήταν σαφής...