ελληνική μουσική
    798 online   ·  210.833 μέλη

    Σάκης Ρουβάς - Τελικά ποιός είναι;

    Bettina
    23.01.2009, 14:33

    {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 23-01-2009 στις 14:19 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 23-01-2009 στις 09:32 έγραψε...

    ΣΙΩΠΗ!!!!!!!!!!!!!!!ΑΝΑΙΔΕΣΤΑΤΟΙ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    {#emotions_dlg.oops}

     

     

     

    Εντάξει αλλά μην κλαις γιατί θα κλάψουμε όλοι μας{#emotions_dlg.happycrazy}




    deathminor88
    23.01.2009, 23:41

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 23-01-2009 στις 13:55 έγραψε..

    1) Ξέρω αρκετά πράγματα για την οικομική κατάσταση των ποδοσφαιστών,από ανθρώπους που είναι μέσα στα πράγματα.Αθλητικούς συντάκτες εκει όπου ργάζομαι και δημοσιογραφώ και εγώ.

    2)Και βέβαια υπάρχουν πολλές άλλες κατηγορίες ανθρώπων,αλλά εσύ αναφέρθηκες πρώτος στην κατηγορία των ποδοσφαιριστών και γω απλά σου απάντησα.

    3)Ανοιξα θέμα για τον Ρουβά γιατί κανένας άλλος καλλιτέχνης δεν βρίσκεται τόσο πολύ στο προσκήνειο και γιατί μια Ελλάδα ολόκληρη,όλα τα ΜΜΕ ασχολούνται με αυτόν ειδικά τον καλλιτέχνη.

    1)Ο Σάκης στη Γιουροβίζιον-Ο Σάκης θα φέρει την πρωτιά!!!και η Βίσση πήγε στη Γιουροβίζιον αλλά ακόμα και μεις που ζούμε στην Κύπρο δεν ασχοληθήκαμε τόσο πολύ με αυτό.

    2)Ο Σάκης μπαμπάς!!!και λοιπόν???τί το ιδιαίτερο σε αυτό!!!

    3)Αναμένουμε έξω από το Μαιευτήριο περιμένοντας την έξοδο του Σάκη και τις πρώτες του δηλώσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(αυτή την φράση την ακούγαμε από όλα τα ΜΜΕ ηλεκτρονικά ή μη)

    4)Ο Σάκης έγραψε τραγούδι για την κόρη του το οποίον θα ακούσουμε την Παρασκευή στο X factor!!!!!!!!!!!!!!!!

    5)Ο Σάκης θα παρουσιάσει το x factor!!!!!!!!!!!!!

    6)Και το κερασάκι στη τούρτα,η διαμάχη του με τον Θεοφάνους.Κριτική επί κριτικής,ποιός??

    Ο Ρουβάς,ένας τραγουδιστής ΘΕΟΣ κατά τον πρώτο του μέντορα Ηλία Ψινάκη!!!

    Μετά από όλα αυτά θέλησα να μάθω ποιος είναι τελικά ο Ρουβάς??Καλλιτέχνης σίγουρα είναι show man σίγουρα είναι,αλλά καλλιτέχνης ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ είναι???

    Αυτά.



    Ποιός σου είπε ότι ασχολείται κανείς εδώ με τον Ρουβά? Επειδή τον βγάζουνε συνέχεια αυτός τι φταίει? Εσείς κάθεστε και βγάζετε αυτόν και όποιους άλλους.. Αντί να κατηγορείς τον Ρουβά να κατηγορήσεις το STAR. Και επειδή δηλώνεις και δημοσιογράφος έχω τα 2 παρακάτω να πω. Εκτός απ το STAR αντε ALTER..ποιός άλλος ασχολείται με αυτόν και με αυτά τα θέματα..? Το βατοπαίδι και τα γκάλοπ τους απασχολούν.

    Και για άλλη μια φορά..ο Ρουβάς σε πειράζει? Ο Ρουσσόπουλος και το παρεάκι τίποτα? γιατί μιλάς και για χρήματα δηλαδή..

    Δημοσιογραφία στην Ελλάδα...άστο καλύτερα..ή βάλε SKAI...

    Όλα είναι τέλεια εδω πέρα, ο Ρουβάς μας πείραξε...


    freakhood
    24.01.2009, 01:22

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 20-01-2009 στις 09:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alexia-vicky στις 19-01-2009 στις 22:03 έγραψε...

    Ο Ρουβάς είναι θεός!!!{#emotions_dlg.clap}

     

     



    Ο Ρουβάς είναι άλλη μια τρανή απόδειξη του ότι δεν υπάρχει θεός.



    Στάνταρ!!!


    Bettina
    24.01.2009, 09:17

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 23-01-2009 στις 23:41 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 23-01-2009 στις 13:55 έγραψε..

    1) Ξέρω αρκετά πράγματα για την οικομική κατάσταση των ποδοσφαιστών,από ανθρώπους που είναι μέσα στα πράγματα.Αθλητικούς συντάκτες εκει όπου ργάζομαι και δημοσιογραφώ και εγώ.

    2)Και βέβαια υπάρχουν πολλές άλλες κατηγορίες ανθρώπων,αλλά εσύ αναφέρθηκες πρώτος στην κατηγορία των ποδοσφαιριστών και γω απλά σου απάντησα.

    3)Ανοιξα θέμα για τον Ρουβά γιατί κανένας άλλος καλλιτέχνης δεν βρίσκεται τόσο πολύ στο προσκήνειο και γιατί μια Ελλάδα ολόκληρη,όλα τα ΜΜΕ ασχολούνται με αυτόν ειδικά τον καλλιτέχνη.

    1)Ο Σάκης στη Γιουροβίζιον-Ο Σάκης θα φέρει την πρωτιά!!!και η Βίσση πήγε στη Γιουροβίζιον αλλά ακόμα και μεις που ζούμε στην Κύπρο δεν ασχοληθήκαμε τόσο πολύ με αυτό.

    2)Ο Σάκης μπαμπάς!!!και λοιπόν???τί το ιδιαίτερο σε αυτό!!!

    3)Αναμένουμε έξω από το Μαιευτήριο περιμένοντας την έξοδο του Σάκη και τις πρώτες του δηλώσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(αυτή την φράση την ακούγαμε από όλα τα ΜΜΕ ηλεκτρονικά ή μη)

    4)Ο Σάκης έγραψε τραγούδι για την κόρη του το οποίον θα ακούσουμε την Παρασκευή στο X factor!!!!!!!!!!!!!!!!

    5)Ο Σάκης θα παρουσιάσει το x factor!!!!!!!!!!!!!

    6)Και το κερασάκι στη τούρτα,η διαμάχη του με τον Θεοφάνους.Κριτική επί κριτικής,ποιός??

    Ο Ρουβάς,ένας τραγουδιστής ΘΕΟΣ κατά τον πρώτο του μέντορα Ηλία Ψινάκη!!!

    Μετά από όλα αυτά θέλησα να μάθω ποιος είναι τελικά ο Ρουβάς??Καλλιτέχνης σίγουρα είναι show man σίγουρα είναι,αλλά καλλιτέχνης ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ είναι???

    Αυτά.



    Ποιός σου είπε ότι ασχολείται κανείς εδώ με τον Ρουβά? Επειδή τον βγάζουνε συνέχεια αυτός τι φταίει? Εσείς κάθεστε και βγάζετε αυτόν και όποιους άλλους.. Αντί να κατηγορείς τον Ρουβά να κατηγορήσεις το STAR. Και επειδή δηλώνεις και δημοσιογράφος έχω τα 2 παρακάτω να πω. Εκτός απ το STAR αντε ALTER..ποιός άλλος ασχολείται με αυτόν και με αυτά τα θέματα..? Το βατοπαίδι και τα γκάλοπ τους απασχολούν.

    Και για άλλη μια φορά..ο Ρουβάς σε πειράζει? Ο Ρουσσόπουλος και το παρεάκι τίποτα? γιατί μιλάς και για χρήματα δηλαδή..

    Δημοσιογραφία στην Ελλάδα...άστο καλύτερα..ή βάλε SKAI...

    Όλα είναι τέλεια εδω πέρα, ο Ρουβάς μας πείραξε...



     

     

     

    Κοίταξε να δεις κάτι.Εγώ την ενότητα αυτή την έκλεισα γιατί από Ρουβά ξεκινήσαμε και στην πολιτική καταλήγουμε.Δεν με ενοχλεί που ήρθαμε σε αντιπαράθεση εμεις οι δυο γιατί όπως έχω ξαναπει μου αρέσει οι νέοι της δικής σου ηλικίας να έχουν άποψη,την οποίαν δεν αμφισβητώ,αντίθετα την σέβομαι,μόνο που δεν έχω τίποτα περισσότερο να πω για το συγκεκριμένο θέμα ούτε στροφή στην πολιτική κατάσταση της Ελλάδος σκοπεύω να αναφερθώ,άλλωστε το ζητούμενο δεν ήταν αυτό,όταν άνοιξα αυτή την ενότητα.Υπάρχουν τόσα άλλα προβλήματα που μας απασχολούν σε Κύπρο και Ελλάδα που θεωρώ άσκοπο να συνεχίσω να ασχολούμαι με τέτοιου είδους θέματα.Απλά ήθελα να κάνω ένα είδος δημοσκόπισης για το φαινόμενο αυτό που τα Ελληνικά κανάλια προέβαλαν με τόση θέρμη!!!!(και δεν είναι μόνο αυτά που ανέφερες,μέχρι και η ΕΤ ασχολήθηκε με αυτό).

    Συζητήσαμε λοιπόν σε μια ευρεία κλίμακα και ταυτόχρονα αναλύσαμε το συγκεκριμένο θέμα σε έκταση,κάθε άλλη αναφορά σε αυτό την θεωρώ άσκοπη και χαμένη.

    Χαίρομαι όμως που όλοι είχαν άποψη την οποίαν και υποστήριξαν.Να είσαι καλά και να περάσεις μια ευχάριστη Κυριακή και συ και όλα τα παιδια που ασχολήθηκαν με το συγκεκριμένο θέμα.


    Bettina
    24.01.2009, 09:25

    Και κάτι τελευταίο στο μέλος deathminor288.

    Δεν κατηγόρησα τον Ρουβά όπως αναφέρεις.ΚΡΙΤΙΚΗ έκανα και αυτή η κριτική νομίζω πως είναι αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε ανθρώπου.


    deathminor88
    24.01.2009, 15:14

    Απλά ήταν άστοχη. Δεν φταίει ο Ρουβάς, αλλά τα ΜΜΕ.


    Hastaroth
    24.01.2009, 16:58

    Δύο λόγια και από μένα καί πλέον ού:

    1.Οπως έλεγε και ο Ασιμος,"φταίμε όλοι,φταίμε όλοι,που'χει ο παπάς περβόλι".Εν άλλοις λόγοις φταίει ΚΑΙ ο Ρουβάς,που ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ του πασσάρει στον κόσμο "φτηνό πράμα" το οποίο ο ίδιος θεωρεί τέχνη,φταίνε ΚΑΙ τά ΜΜΕ εκείνα που ασχολούνται μαζί του καί τον προβάλλουν υπέρ το δέον,φταίει ΚΑΙ ο κόσμος εκείνος που δίνει σ'αυτόν τον άνθρωπο μεγαλύτερη σημασία απ'όσο πρέπει.

    2.Το οτι ο Ρουβάς δούλεψε καί έβγαλε τά λεφτά που έβγαλε,είναι αναμφισβήτητο.Τό θέμα είναι ποιούς δούλεψε.

    ΥΓ.Επειδή το έχω δεί σέ πολλές περιπτώσεις καί "βγάζει μάτι":Η λέξη "βατοπέδιο" προέρχεται από την λέξη "βάτος",δηλαδή θάμνος,καί "πεδίο" δηλαδή πεδιάδα. Καί όπως δέν λέμε "οροπέδι" ή "ναρκοπέδι" αλλά "οροπέδιο" και "ναρκοπέδιο",έτσι δέν πρέπει να λέμε και "βατοπέδι" (καί βεβαίως να μήν το γράφουμε "βατοπαίδι",αφού δέν πρόκειται γιά παιδί που φοράει "βάτες") αλλά "βατοπέδιο"....


    tsibitos
    24.01.2009, 19:32

    offtopic

     

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 24-01-2009 στις 16:58 έγραψε...

     

    ΥΓ.Επειδή το έχω δεί σέ πολλές περιπτώσεις καί "βγάζει μάτι":Η λέξη "βατοπέδιο" προέρχεται από την λέξη "βάτος",δηλαδή θάμνος,καί "πεδίο" δηλαδή πεδιάδα. Καί όπως δέν λέμε "οροπέδι" ή "ναρκοπέδι" αλλά "οροπέδιο" και "ναρκοπέδιο",έτσι δέν πρέπει να λέμε και "βατοπέδι" (καί βεβαίως να μήν το γράφουμε "βατοπαίδι",αφού δέν πρόκειται γιά παιδί που φοράει "βάτες") αλλά "βατοπέδιο"....



     

    Και γω έτσι πιστευα.. αλλά κανέ μια αναζήτηση στο google και θα δεις ότι μάλλον προέρχεται απο τις λέξεις βάτος - παιδι και όχι πεδιο. Πχ δες εδω

     

     


    Hastaroth
    24.01.2009, 20:01

    Καί όμως τό link που παραθέτεις συμφωνεί μέ την δική μου άποψη.Διάβασέ το προσεκτικά καί θά καταλάβης.

    Αλλωστε οι ίδιοι οι μοναχοί του αποκαλούν εαυτούς "Βατοπεδινούς" καί όχι "Βατοπαιδικούς".

    Ας κλείσουμε όμως εδώ το θέμα.


    Bettina
    25.01.2009, 11:05

    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 24-01-2009 στις 15:14 έγραψε...

    Απλά ήταν άστοχη. Δεν φταίει ο Ρουβάς, αλλά τα ΜΜΕ.



     

     

    Δεν διάβασες φαίνεται όλες τις απόψεις ή απαντήσεις μου σε άλλα μέλη,γιατί τότε θα ήξερες ότι ποτέ δεν είπα ότι φταίει ο Ρουβάς,αντίθετα δήλωσα(πάνω από 2 φορές)πως στις εταιρείες ρίχνω όλο το βάρος οι οποίες τροφοδοτούν τα ΜΜΕ.Με τον Ρουβά ενοχλήθηκα γιατί δεν κάναμε τίποτα άλλο(τα ΜΜΕ)από το να ασχολούνται με την ιδιωτική του ζωή.Και κάτι που ίσως δεν γνωρίζεις είναι ότι όταν επρόκειτο να βγουν απο το Μαιευτήριο ο ίδιος ειδοποίησε τα ΜΜΕ και στήθηκαν τόσες ώρες περιμένοντας και αυτό γιατί συνέβει???γιατί απλά ο Ρουβάς πουλάει(καλώς-κακώς)

    Και όπως είπα επαναλαμβάνω πως είμαι εδ'ω για την ανάρτηση οποιουδήποτε άλλου θέματος,αλλά όχι πια γι αυτό.Νομίζω εξαντλήθηκε πια.{#emotions_dlg.oops}


    Bettina
    26.01.2009, 14:00

    Λοιπόν για να σας κάνω γνωστές τις μουσικές μου ΄προτιμήσεις σας δηλώνω επίσημα(!!!!!)πως είμαι fan των

    1)Μπεζαντάκου

    2)Β.Λάμπρου

    Θέλετε τίποτα περισσότερο???{#emotions_dlg.clap}


    kamelia8
    26.01.2009, 19:45

    Καλή ερώτηση...

    Δεν τον έχω αποκρυπτογραφήσει... Νομίζω ότι τον προωθούν πολύ χωρίς να έχει τις αντίστοιχες δυνατότητες.

     


    john1987
    27.01.2009, 00:00

    Ο Ρουβας ειναι ενα πολυ ωραιο παιδι με καλη κινηση,το οποιο τα media κατασκευασαν ως τον απολυτο star.

     

    Παντως παιδια οσοι εχετε δει το x-factor εστω και μιση φορα συνειδητοποιειτε οτι ο πιο προκλητικος/εμετικος ειναι ο Θεοφανους.Δε λεω εχει γραψει συμπαθητικα (και το τονιζω!) τραγουδια,αλλα ρε φιλε δεν εισαι και ο Beethoven!!

     

    Πραγματικα τετοια συμπεριφορα ρε παιδια τι να πω ουτε απο τον μεγαλυτερο συνθετη δεν περιμενα.


    freakhood
    27.01.2009, 04:18

    Τι να πούμε κι εμείς που δεν έχουμε παρακολουθήσει κανένα reality show (μουσικό ή μη)...

    υγ: με εξαίρεση κανένα τέταρτο από το πρώτο big brother. Μαύρα χάλια...


    Bettina
    27.01.2009, 09:03

    Παράθεση:

    Το μέλος john1987 στις 27-01-2009 στις 00:00 έγραψε...

    Ο Ρουβας ειναι ενα πολυ ωραιο παιδι με καλη κινηση,το οποιο τα media κατασκευασαν ως τον απολυτο star.

     

    Παντως παιδια οσοι εχετε δει το x-factor εστω και μιση φορα συνειδητοποιειτε οτι ο πιο προκλητικος/εμετικος ειναι ο Θεοφανους.Δε λεω εχει γραψει συμπαθητικα (και το τονιζω!) τραγουδια,αλλα ρε φιλε δεν εισαι και ο Beethoven!!

     

    Πραγματικα τετοια συμπεριφορα ρε παιδια τι να πω ουτε απο τον μεγαλυτερο συνθετη δεν περιμενα.



     

     

     

    Πετάξου μέχρι την ενότητα...Γιώργος Θεοφάνους και εκει θα διαβάσεις καλύτερα γνώμες και απόψεις για τον εν λόγω συνθέτη.


    Bettina
    27.01.2009, 09:10

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 27-01-2009 στις 04:18 έγραψε...

    Τι να πούμε κι εμείς που δεν έχουμε παρακολουθήσει κανένα reality show (μουσικό ή μη)...

    υγ: με εξαίρεση κανένα τέταρτο από το πρώτο big brother. Μαύρα χάλια...



     

     

    Δεν έχασες και τίποτα,πίστεψέ με!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Bettina
    30.01.2009, 14:26

    Ανεξάρτητα από το αν μας άρεσε ή όχι ο Ρουβάς,ανεξάρτητα αν βλέπαμε ή όχι x factor,ανεξάρτητα ακόμα και από τις συμπεριφορές της κριτικής επιτροπής,αισθάνομαι την ανάγκη απόψε,να στραφώ σε όλα εκείνα τα παιδιά που θα κλείσουν όλα τους τα όνειρα μέσα σε μια χούφτα από ελπίδες, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και ας τραβήξουν αυτόν τον δρόμο που επέλεξαν με πολλή δουλειά ,αγάπη και σύνεση.{#emotions_dlg.walkman}


    YPSILON
    07.02.2009, 02:44

    Hello!Smile

    Η φίλη Bettina βλέπω έτρεξε άμα της εγγραφής της ν'ανοίξει θέμα και να πετάξει μέσα τις μολότοφ της, με τόσο ζήλο που κατάντησε εμμονή, αλλά πολύ σύντομα "ξεφούσκωσε" και θέλησε να το "μαζέψει" με συνοπτικές διαδικασίες.{#emotions_dlg.huh} Δεν πειράζει, ας συνεχίσει την αγιογραφία που ξεκίνησε σε παρακείμενο θέμα ενώ εγώ θα δίνω τις πραγματικές διαστάσεις του θέματος για τους υπόλοιπους που είναι και ψυχραιμότεροι απ'ότι είδα.

    Πιστεύω θα σας ήταν χρήσιμη η μαρτυρία μιας καθαρόαιμης ΡΟΥΒΙΤΣΑΣ προκειμένου να σχηματίσετε σφαιρική άποψη για το καυτό θέμα "Σάκης Ρουβάς - Τελικά ποιός είναι?"... όχι?{#emotions_dlg.whistling}

    Αντίθετα απ'ότι πιστεύουν πολλοί, οι ρουβίτσες δεν είμαστε 15χρονα.  Έχουμε βέβαια και τέτοια αλλά δεν είναι καν η πλειοψηφία.  Εγώ είμαι ήδη 38 και οι πιθανότητες "όταν μεγαλώσω να μου περάσει" είναι ιδιαίτερα ισχνές.  Κάνω παρέα με συνομήλικές μου ρουβίτσες, αλλά και μεγαλύτερες, άνω των 40 και άνω των 50.  Ο Σάκης βλέπετε έχει πολύ διευρυμένο ηλικιακά κοινό.  Θα το διαπιστώσετε με τα μάτια σας αν έρθετε έξω από μια συναυλία και δέιτε τι κόσμος μαζεύεται.  Αν δε, κάνετε και το μεγάλο βήμα και μπείτε και μέσα η άποψη που είχατε μέχρι τώρα για τον Σάκη μπορεί να μεταστραφεί άρδην!  Το έχω δει να συμβαίνει γι'αυτό σας το λέω. {#emotions_dlg.yes}

    Ο Σάκης ζωντανά ακούγεται πολύ καλύτερα απ'ότι στο CD, πράγμα που λίγοι πιστεύουν μέχρι να το ακούσουν με τα αυτιά τους.  Όχι ότι στο CD ακούγεται άσχημα δηλαδή, αλλά στο ζωντανό δεν έχει όμοιό του!  Αυτό που λέει ο ίδιος συχνά, για την ενέργεια που ανταλλάσει με τον κόσμο πάνω στη σκηνή, είναι πέρα για πέρα αληθινό.  Αισθάνομαι ότι θα είχα στερηθεί μιας πολύ σημαντικής εμπειρίας στη ζωή μου αν δεν είχα παρακολουθήσει ποτέ συναυλία του.  Φροντίζω να τις παρακολουθώ ανελιπώς βέβαια, και στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη και στην Κέρκυρα και όπου αλλού μπορέσω.  Και στα μαγαζιά που εμφανίζεται φυσικά.  Πρώτη φορά στη ζωή μου πάτησα το πόδι μου στα μπουζούκια για χάρη του.  Ευτυχώς φέτος τραγουδάει σε άλλο χώρο και όχι σε μπουζουκομάγαζο.

    Πριν τον Σάκη άκουγα για χρόνια αποκλειστικά έντεχνο και τίποτε άλλο.  Ευτυχώς ήρθε η στιγμή που συνειδητοποίησα ότι είχα φορέσει παρωπίδες στον εαυτό μου και ξύπνησα.  Κατάλαβα ότι στο μεταξύ δίπλα μου κυκλοφορούσαν καταπληκτικά τραγούδια που δεν άκουγα ποτέ!  Τώρα που έχω ξεπεράσει το κομπλεξ συνεχίζω βεβαίως ν'ακούω Αλκίνοο, Δεληβοριά, Παπακωνσταντίνου, Κανά, Πρωτοψάλτη, Τσαλιγοπούλου, Λιδάκη, κλπ. αλλά δε ντρέπομαι να πω ότι μ'αρέσει κι ο Σάκης κι η Βανδή κι η Παπαρίζου... (αφού έφαγα για χρόνια την καζούρα από γνωστούς και φίλους εννοείται)

    Ο Σάκης είναι πολύ όμορφος όπως ίσως έχετε ακούσει. {#emotions_dlg.biggrin} Από κοντά είναι ακόμα ομορφότερος!!! (πράγμα που αποδεικνύει πως αντίθετα με τα λεγόμενα μιας φίλης πιο πάνω, τελικά ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ και κάνει θαύματα!)  Δεν είναι όμως αυτό από μόνο του που με κάνει να μην ξεκολλάω τα μάτια μου από πάνω του και με πλημμυρίζει αυτό το αίσθημα ευφορίας άμα τη εμφανίσει του.  Άλλωστε ωραίοι άντρες υπάρχουν αρκετοί.  Αλλά μόνο ΕΝΑΣ Σάκης Ρουβάς!  Είναι αυτό που έλεγε η συγχωρεμένη η μάνα μου (μεγάλη ρουβίτσα και του λόγου της): αυτός ο άνθρωπος εκπέμπει καλωσύνη, χαμογελάει και σου ζεσταίνει την καρδιά, δε σου δείχνει απλώς τα δόντια του.  Αυτό είναι που κάνει τον κόσμο να τον λατρεύει και να τον ανάγει σε μύθο.  Πάνω στη σκηνή μεταμορφώνεται, εκπέμπει σεξ-απίλ, ένταση και προκλητικότητα, εκτός σκηνής όμως γίνεται ένα αθώο παιδί με μάτια που λάμπουν και με μια παροιμιώδη φυσική ευγένεια και συστολή.  Ο Σάκης είναι το τελευταίο άτομο που θα καβαλούσε καλάμι!  Αντιθέτως είναι από τους πιο προσγειωμένους χαρακτήρες που μπορείς να συναντήσεις.  Εξάλλου αυτή τη δουλειά την κάνει από τα 18 του χρόνια με τεράστια επιτυχία, θα περίμενε να περάσουν άλλα 18 για να ψωνιστεί?  Δε γίνονται αυτά τα πράγματα.

    Πάντως όχι, δε νομίζω ότι είχε εργαστεί ποτέ ως μοντέλο όπως θέλει να μας πείσει η φίλτατη Bettina.  Αν μη τι άλλο θα είχαμε πετύχει 1-2 φωτογραφίες του κάποια στιγμή, εδώ έχουμε βρει φωτογραφίες απ'το στρατό και απ'την παιδική κατασκήνωση, και οι επαγγελματικές του φωτογραφίσεις θα μένανε κρυφές? Δεν παίζει.  Ο Σάκης πήγε κατ'ευθείαν απ'το σχολείο και τον αθλητισμό στο τραγούδι, δεν προλάβαινε να κάνει και τίποτ'άλλο.

    Το Σεπτέμβρη του 2007 η συναυλία που έδωσε στο Λυκαβηττό ήταν αφιερωμένη στην εθελοντική αιμοδοσία.  Είχε κάνει και ένα διαφημιστικό σποτ για την αιμοδοσία.  Λίγους μήνες πιο πριν είχε δώσει μια συναυλία στην Πτολεμαϊδα αφιερωμένη στην προστασία του πλανήτη. Επίσης υποστηρίζει τη Greenpeace και την UNESCO.  Aλλά και η συναυλία του '97 στην Πράσινη Γραμμή φιλανθρωπικού περιεχομένου ήτανε, δεν πληρώθηκε.  Μη σου πω και η συμμετοχή του στη Eurovision την πρώτη φορά.  Μια εφημερίδα έγραψε ότι είναι ήρωας που το κάνει αυτό.

    Από κει και πέρα δεν καταλαβαίνω γιατί είναι κακό να πληρώνεται όσα τέλος πάντων νομίζει αυτός που τον πληρώνει.  Εγώ διατίθεμαι να πληρώνω για να τον ακούω και να τον βλέπω. Δεν είναι και δημόσιος υπάλληλος να τα παίρνει απ'το κράτος... Και το X-factor δεν υπήρχε περίπτωση να το δω αν δεν το παρουσίαζε ο Σάκης, όπως και πολύς άλλος κόσμος.  Και στον ΑΝΤ1 το γνωρίζουν κάλλιστα, γι'αυτό έχουν φαγωθεί να τον κλείσουν και για του χρόνου πληρώνοντας όσο-όσο. Την περικοπή του μισθού της Αλιμπέρτη θα την τσοντάρουν στον Σάκη μπας και τον πείσουν. {#emotions_dlg.lol}

     

    ............................συνεχίζεται............................

     

     

     

     


    YPSILON
    07.02.2009, 03:12

    Και μια που μιλάμε για το Xfactor, όλος ο κόσμος δίκιο του έδωσε που αντιμετώπισε τον Θεοφάνους έτσι όπως του χρειαζόταν.  Τόσον καιρό την είχε δει Ναπολέων και περνούσε ότι ήθελε μέσα στο παιχνίδι.  Ακόμα κι αυτοί που στην αρχή συμφωνούσαν μαζί του στο τέλος τον σιχάθηκαν κι αυτόν και την ψωνάρα του!  Δε θα το παίξει και δάσκαλος στο Σάκη, ο άνθρωπος που του 'χε πει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει καριέρα!!! (τέτοια διάνοια και διορατικότητα είχε ο συνθεταράς από τότε).  Δεν έχω ακούσει ούτε έναν άνθρωπο στο περιβάλλον μου ή στο νετ που να μην είπε μπράβο στον Σάκη.

    Και στην τελική εγώ είδα ότι ο Σάκης άρεσε σαν παρουσιαστής.  Πέρα απ'τις αστείες εκπομπές του ΣΤΑΡ (είναι αστείες, κάποια στιγμή πρέπει να το καταλάβετε ορισμένοι που τους κράζετε αλλά κατά τ'άλλα δε λέτε να ξεκολλήσετε από το δελτίο του Σταρ, χιούμορ κάνουν οι άνθρωποι για να βγάλουν το ψωμί τους)  μπήκε πολύ γρήγορα στο κλίμα και ως το τέλος άφησε άριστες εντυπώσεις.  Καλά, εμένα θα μ'άρεσε έτσι κι αλλιώς.

     

    Τώρα όμως έχει πάει αργά και νυστάζω... δε θυμάμαι και τι άλλο του σούρατε για ν'απαντήσω... είπατε ότι είναι γκέι, ότι παίρνει ναρκωτικά, κλπ??? τα κλασσικά τα πολυφορεμένα?

    Τέλος πάντων, κι από Δευτέρα εδώ είμαστε να τα πούμε!

    Cheers!!!


    freakhood
    07.02.2009, 03:36

    Περαστικά.