ελληνική μουσική
    625 online   ·  210.846 μέλη

    Πορτραίτα MusicHeaven [Lemon Bar, 7 Φεβρουαρίου]

    Deos
    10.02.2009, 10:17

    Παράθεση:


    Το μέλος alena στις 09-02-2009 στις 09:39 έγραψε...

    Καλά περάσαμε, ακόμη καλύτερη όμως η έκθεση της κας. Ματίνας.

    Πολύ καλή δουλειά! Στο μόνο πίνακα που δε στάθηκα, ήταν σ'αυτόν με τις πολύχρωμες κατσαρίδες!!! Α πα πα πα! Ωραία χρώματα είχαν οι άτιμες, δε λέω, ο Γιάννης μου εξήγησε και την ιστορία του πίνακα, αλλά δεν παύουν να 'ναι κατσαρίδες!


    Οι Κατσαρίδες λοιπόν για την ιστορία, είναι από μια βιτρίνα στη Βενετία και δεν είναι αληθινές, αλλά murano. Είναι δίπλα στον αγαπημένο σου πίνακα με το Ιστιοφόρο για να σε αποσπάει και να μη φοβάσαι :P

    -------------------------------------------

    Ιδού και η από πίσω πλευρά της κολώνας με τις αγαπημένες μου Πεταλούδες. Pastella, να στις κάνω δώρο να ξεπεράσεις τις πεταλουδοφοβίες?


    alena
    10.02.2009, 10:33

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 10-02-2009 στις 10:17 έγραψε...

    Παράθεση:


    Το μέλος alena στις 09-02-2009 στις 09:39 έγραψε...

    Καλά περάσαμε, ακόμη καλύτερη όμως η έκθεση της κας. Ματίνας.

    Πολύ καλή δουλειά! Στο μόνο πίνακα που δε στάθηκα, ήταν σ'αυτόν με τις πολύχρωμες κατσαρίδες!!! Α πα πα πα! Ωραία χρώματα είχαν οι άτιμες, δε λέω, ο Γιάννης μου εξήγησε και την ιστορία του πίνακα, αλλά δεν παύουν να 'ναι κατσαρίδες!


    Οι Κατσαρίδες λοιπόν για την ιστορία, είναι από μια βιτρίνα στη Βενετία και δεν είναι αληθινές, αλλά murano. Είναι δίπλα στον αγαπημένο σου πίνακα με το Ιστιοφόρο για να σε αποσπάει και να μη φοβάσαι :P

    Τί ωραίοοο ιστιοφόρο!!!

    Κατσαρίδες? Πού είναι οι κατσαρίδες? Εγώ δε βλέπω τπτ!!!

     


    kwstasagas
    10.02.2009, 10:59

    Ε, λοιπόν, ο πίνακας με τις κατσαρίδες είναι ο μόνος που δεν πρόσεξα !!! Ευχαριστώ Deos που τον ανέβασες κι έτσι ... υποπίπτει και στη δική μου αντίληψη !!!

    Μια χαρά είναι ο πίνακας !!! Η mama Deos έχει "προικίσει" τις κατσαρίδες [όπως και τις κάμπιες, τα μπαμπούρια και τα λοιπά έντομα - όλα πλασματάκια του Θεού είναι] με πολύ όμορφα και "ζωντανά" χρώματα κι έτσι ... δεν προκαλούν τρόμο  {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}.......


    MagicaDeSpell
    10.02.2009, 11:46

    Υπεροχοι πινακες παντα θαυμαζω οποιον ζωγραφιζει γιατι εγω ειμαι εντελως αχρηστη και δεν μπορω ουτε ισια γραμμη να τραβηξω. Με τις κατσαριδες εχω ενα θεμα αλλα ο πινακας με τις πεταλουδες εκπληκτικος{#emotions_dlg.clap}


    eleni
    10.02.2009, 12:10

    Παράθεση:

    Το μέλος alena στις 10-02-2009 στις 10:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 10-02-2009 στις 10:17 έγραψε...

    Παράθεση:


    Το μέλος alena στις 09-02-2009 στις 09:39 έγραψε...

    Καλά περάσαμε, ακόμη καλύτερη όμως η έκθεση της κας. Ματίνας.

    Πολύ καλή δουλειά! Στο μόνο πίνακα που δε στάθηκα, ήταν σ'αυτόν με τις πολύχρωμες κατσαρίδες!!! Α πα πα πα! Ωραία χρώματα είχαν οι άτιμες, δε λέω, ο Γιάννης μου εξήγησε και την ιστορία του πίνακα, αλλά δεν παύουν να 'ναι κατσαρίδες!


    Οι Κατσαρίδες λοιπόν για την ιστορία, είναι από μια βιτρίνα στη Βενετία και δεν είναι αληθινές, αλλά murano. Είναι δίπλα στον αγαπημένο σου πίνακα με το Ιστιοφόρο για να σε αποσπάει και να μη φοβάσαι :P

    Τί ωραίοοο ιστιοφόρο!!!

    Κατσαρίδες? Πού είναι οι κατσαρίδες? Εγώ δε βλέπω τπτ!!!

     



    Το υπέροχο αυτό ιστιοφόρο στολίζει απο το Σάββατο το σαλόνι μος.  {#emotions_dlg.rolleyes}

    Ευχαριστούμε mamadeos! Smile


    alena
    10.02.2009, 12:28

    Παράθεση:

    Το μέλος eleni στις 10-02-2009 στις 12:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alena στις 10-02-2009 στις 10:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 10-02-2009 στις 10:17 έγραψε...

    Παράθεση:


    Το μέλος alena στις 09-02-2009 στις 09:39 έγραψε...

    Καλά περάσαμε, ακόμη καλύτερη όμως η έκθεση της κας. Ματίνας.

    Πολύ καλή δουλειά! Στο μόνο πίνακα που δε στάθηκα, ήταν σ'αυτόν με τις πολύχρωμες κατσαρίδες!!! Α πα πα πα! Ωραία χρώματα είχαν οι άτιμες, δε λέω, ο Γιάννης μου εξήγησε και την ιστορία του πίνακα, αλλά δεν παύουν να 'ναι κατσαρίδες!


    Οι Κατσαρίδες λοιπόν για την ιστορία, είναι από μια βιτρίνα στη Βενετία και δεν είναι αληθινές, αλλά murano. Είναι δίπλα στον αγαπημένο σου πίνακα με το Ιστιοφόρο για να σε αποσπάει και να μη φοβάσαι :P

    Τί ωραίοοο ιστιοφόρο!!!

    Κατσαρίδες? Πού είναι οι κατσαρίδες? Εγώ δε βλέπω τπτ!!!

    Το υπέροχο αυτό ιστιοφόρο στολίζει απο το Σάββατο το σαλόνι μος.  {#emotions_dlg.rolleyes}

    Ευχαριστούμε mamadeos! Smile

    Γκούχου! Γκούχου!! {#emotions_dlg.mad}

    Υ.Γ. περιμένω και γω το δικό μου Γιάννη...!

     

     

     


    Rouvi
    10.02.2009, 12:39

    Καλά όλα, αλλά ποιός στην Βενετία βρήκε να τραβήξει τέτοια φωτογραφία; Άλλη δουλειά δεν είχε;;

    Innocent

    {#emotions_dlg.whistling}

    Αν και για λίγο, ήταν πολύ όμορφα όλα, τα έργα, ο χώρος για την έκθεση, η μουσική!

    κ. Ματίνα σας αγαπάμε!! για το ξανθό θα το λάβω υπόψη... εχμ..

    Smile

     


    lvicky
    10.02.2009, 13:15

    Παράθεση:

    Το μέλος alena στις 10-02-2009 στις 12:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος eleni στις 10-02-2009 στις 12:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alena στις 10-02-2009 στις 10:33 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 10-02-2009 στις 10:17 έγραψε...

    Παράθεση:


    Το μέλος alena στις 09-02-2009 στις 09:39 έγραψε...

    Καλά περάσαμε, ακόμη καλύτερη όμως η έκθεση της κας. Ματίνας.

    Πολύ καλή δουλειά! Στο μόνο πίνακα που δε στάθηκα, ήταν σ'αυτόν με τις πολύχρωμες κατσαρίδες!!! Α πα πα πα! Ωραία χρώματα είχαν οι άτιμες, δε λέω, ο Γιάννης μου εξήγησε και την ιστορία του πίνακα, αλλά δεν παύουν να 'ναι κατσαρίδες!


    Οι Κατσαρίδες λοιπόν για την ιστορία, είναι από μια βιτρίνα στη Βενετία και δεν είναι αληθινές, αλλά murano. Είναι δίπλα στον αγαπημένο σου πίνακα με το Ιστιοφόρο για να σε αποσπάει και να μη φοβάσαι :P

    Τί ωραίοοο ιστιοφόρο!!!

    Κατσαρίδες? Πού είναι οι κατσαρίδες? Εγώ δε βλέπω τπτ!!!

    Το υπέροχο αυτό ιστιοφόρο στολίζει απο το Σάββατο το σαλόνι μος.  {#emotions_dlg.rolleyes}

    Ευχαριστούμε mamadeos! Smile

    Γκούχου! Γκούχου!! {#emotions_dlg.mad}

    Υ.Γ. περιμένω και γω το δικό μου Γιάννη...!

     

     

     



    esena se blepw na pairneis tis katsarides....istioforo telos!!!! xaxaxaxaxa


    Deos
    10.02.2009, 13:19

    Παράθεση:

    Το μέλος Rouvi στις 10-02-2009 στις 12:39 έγραψε...

    Καλά όλα, αλλά ποιός στην Βενετία βρήκε να τραβήξει τέτοια φωτογραφία; Άλλη δουλειά δεν είχε;;

    Innocent

    {#emotions_dlg.whistling}

    Αν και για λίγο, ήταν πολύ όμορφα όλα, τα έργα, ο χώρος για την έκθεση, η μουσική!

    κ. Ματίνα σας αγαπάμε!! για το ξανθό θα το λάβω υπόψη... εχμ..

    Smile

     



     

    Ω ναι, η κατσαριδοφωτογράφος είναι το Ρούβι :D


    pastella
    10.02.2009, 13:51

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 10-02-2009 στις 10:17 έγραψε...

     

    -------------------------------------------

    Ιδού και η από πίσω πλευρά της κολώνας με τις αγαπημένες μου Πεταλούδες. Pastella, να στις κάνω δώρο να ξεπεράσεις τις πεταλουδοφοβίες?



    {#emotions_dlg.helpsmilie}

    Προτιμώ να έχω ως μνήμη της μαμάς σου εκείνο το εκπληκτικό γλυκό κουταλιού που φάγαμε στο σπίτι σου πριν πολύύύ καιρό.

    Περιμένω να δω κι άλλες φωτογραφίες, έ;;;


    alena
    10.02.2009, 13:59

    Παράθεση:

    Το μέλος lvicky στις 10-02-2009 στις 13:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alena στις 10-02-2009 στις 12:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος eleni στις 10-02-2009 στις 12:10 έγραψε...

    Το υπέροχο αυτό ιστιοφόρο στολίζει απο το Σάββατο το σαλόνι μος.  {#emotions_dlg.rolleyes}

    Ευχαριστούμε mamadeos! Smile

    Γκούχου! Γκούχου!! {#emotions_dlg.mad}

    Υ.Γ. περιμένω και γω το δικό μου Γιάννη...!

    esena se blepw na pairneis tis katsarides....istioforo telos!!!! xaxaxaxaxa

    Θα αστειεύεσαι βέβαια!!  {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}

    Η μόνη περίπτωση να μπουν στο σπίτι μου ΚΑΙ ζωγραφιστά αυτά τα τρισάθλια παράσιτα, είναι εφόσον φύγω εγώ από αυτό!

     

     


    Deos
    10.02.2009, 14:30

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 10-02-2009 στις 13:51 έγραψε...

    Περιμένω να δω κι άλλες φωτογραφίες, έ;;;



    Εντάξει λοιπόν. Έχουμε και λέμε.

    Χρυσές Αγιογραφίες σε καμβά

    Ζωγραφισμένα φινιστρίνια, ιστιοφόρα και βότσαλα.

     

     

    Ο Ροδόλφο Βαλεντίνο με την καλή του.

    ή όπως ειπώθηκε, το μέλος Λώρενς με το μέλος Αραβία.. :P


    eleni
    10.02.2009, 15:36

    Κουμπάρε, πήρες άδεια για να βάλεις το μέλος Αραβία εδώ?????  {#emotions_dlg.huh}

    Θέλουμε να ξαναδούμε και τα υπόλοιπα please........ {#emotions_dlg.yes}

    Υ.Σ. Δηλώνω πως στην επόμενη έκθεση "έργων τέχνης musicHeaven" θέλω να λάβω μέρος και εγώ....ζήλεψα καλέ.......να κρατάω μια ζέρμπερα, να μοιράζω βασιλόπιτα να καταχωρώ αγγελίες......κάτι    {#emotions_dlg.happycrazy}


    Spirtoulis
    10.02.2009, 15:38

    ο Λώρενς και η Αραβία όλα τα λεφτά!!! Wink άντε και στην επόμενη με το καλό!!!


    lvicky
    10.02.2009, 15:43

    Θέλουμε να δούμε το πορτραίτο του Δέοντα με το τσακίρικο (γαλανο) μάτι....!!!! Pleaaaaseeeeeeeeeeee!!!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    Deos
    10.02.2009, 16:18

    Τα Πορτραίτα σασπένς, από αύριο.

    Κάθε μέρα και δύο διαφορετικά.

    Κλείνω με μερικά ακόμα.

    Ένα Κυριακάτικο πρωί, με τάβλι, εφημερίδα κι ελληνικό καφέ.

    Κρητική Λύρα και Λαούτο.

    Το δώρο για το νικητή της βασιλόπιτας, kwstasagas.


    bouzos
    10.02.2009, 18:41

    Ypιroxoi oi pinakes !!! Enas ki ιnas !!!

    Felicitations  madame  Matina {#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    11.02.2009, 00:56

    Και βέβαια να αναφέρουμε πως για 2η φορά σε συνάντηση του MusicHeaven, ήταν μαζί μας ο Βασίλης Καζούλλης {#emotions_dlg.beer}


    Deos
    11.02.2009, 18:31

    Ξεκινάμε λοιπόν την παρουσίαση των πορτραίτων MusicHeaven!

    Σήμερα έχουμε τα δύο πρώτα, από lemonc και GL.

    1. Lemonc: Συντροφιά με την κιθάρα του με φόντο το εσωτερικό από ένα κότερο.

     

    2. GL: O Γλου και τα πλήκτρα του σε όμορφες στιγμές μέσα στο χώρο της μουσικής σκηνής 5/4.

     

     


    kwstasagas
    11.02.2009, 21:58

    Τέλεια τα πορτραίτα : Και πού να δείτε τα επόμενα που έρχονται !!!

    Πρόσεξα, επίσης, το τραπεζάκι με το τάβλι : ΟΛΑ τα αντικείμενα η mama Deos τα έχει ζωγραφίσει καταπληκτικά !!! Προσέξτε με τι φυσικό και ζωντανό τρόπο έχουν αποδοθεί οι λεπτομέρειες : Π.χ. η εφημερίδα πίσω από το ποτήρι με το νερό, το μπεγλέρι, η γλάστρα με τον φύκο .... Το μόνο άσχημο σε αυτόν τον πίνακα είναι ... η ζαριά !!! Μα ... ασσόδυο κυρία Ματίνα ??? {#emotions_dlg.nono}{#emotions_dlg.nono}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}????? Χαθήκανε οι εξάρες ???? {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.rockon}