ελληνική μουσική
    573 online   ·  210.848 μέλη

    ερωτική απογοήτευση

    montechristos-ole
    22.01.2009, 15:52

    Ποια ηταν η πιο σπαρακτικη ερωτικη σας απογοητευση?Ποια ηταν τα συναισθηματα σας τοτε και ποια σημερα για εκεινον τον ανθρωπο?


    marakiasteraki
    23.01.2009, 23:03

    Πλέον είναι σαν να μην υπάρχει αυτός ο άνθρωπος....


    v-for-variemai
    03.02.2009, 17:39

    Οι μεγάλοι έρωτες τελειώνουν άδοξα . . . Πάντως ένα ξέρω για ερωτικές απογοητεύσεις, γενικά. Πως είναι απο τις πιο άσχημες χρονικές περιόδους να συνηθίσεις την απουσία του, αλλά απο τις πιο όμορφες περιόδους όταν δεχτείς ήρεμα το γεγονός πως έληξε. Κουράγιο στις πληγωμένες καρδιές . . .


    kwstasagas
    03.02.2009, 19:07

    "είναι απο τις πιο άσχημες χρονικές περιόδους να συνηθίσεις την απουσία του, αλλά απο τις πιο όμορφες περιόδους όταν δεχτείς ήρεμα το γεγονός πως έληξε"

    Μπράβο βρε συμφορουμίτισσα, με δυο κουβέντες τα είπες όλα !!!! {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}


    rivera
    04.02.2009, 10:26

    Τοτε θυμαμαι κατι ψυχοπλακωματα που μας επιαναν και τωρα .... αυτη ειναι μια πατσαβουρα λογω ηλικιας και ....εγω ενας περιζητητος γαμπρος!


    EffieKakaflika
    05.02.2009, 10:24

    Ξεκίνησε με απελπισμένες προσπάθειες να το σώσω, μετά κλάματα στον ύπνο, στον ξύπνιο, μεθυσμένα μηνύματα μες την νύχτα και μετά ήρθε η συνειδητοποίηση. Παράξενη κατάσταση. Ένοιωθα άσχημη, μη επιθυμητή, χαζή κι ότι πιο άσχημο μπορείς να φανταστείς. Μετά από αυτό ήρθε η απόφαση να μην έχω καμία σχέση για να μπορέσω να επουλώσω τις πληγές μου.

    Σιγά σιγά αποσυνδέομαι από την παλιά κατάσταση (καθότι εκ φύσεως survivor) και κρατιέμαι. Δεν ξέρω τι θα γίνει αργότερα.

    Θα δείξει.

    {#emotions_dlg.blush}

    Η ζωή είναι πολύ μικρή για να κολλάμε στα παλιά πάντως...

     


    PARATERISTAS
    05.02.2009, 13:20
    Oτι γοητεύει....απογοητεύει.....Δυστυχως ενα "απο"τα χωρίζει... Αν το δεις δημιουργικα και εμπνευστικα κατι κερδιζεις(σιγουρα παντα κατι κερδιζεις)...αλλιως αστα...σακατιλικι!!!
    montechristos-ole
    05.02.2009, 16:40

    Ο χρονος ειναι ο χειροτερος γιατρος,
    Σε καει,σε σκορπαει και σε παγωνει...


    Spirous
    08.02.2009, 20:35

    Γενικά είναι ένα θέμα που δεν χωράνε απόλυτες απαντήσεις. Λένε πώς όταν προσπαθείς κάτι πάρα πολύ το πετυχαίνεις. Τώρα βέβαια αυτό ισχύει για εμάς. Τι ισχύει όμως όταν παρεμβάλεται και ένα 2ο πρόσωπο στα θέλω μας; Με το ζόρι παντρειά δεν γίνεται. Έτσι κανείς δεν ξέρει τι είναι σωστό και τι λάθος στο θέμα του έρωτα. Πάντως καλό είναι πριν ξεκινήσουμε κάτι να έχουμε κατα νου πώς μια μέρα μπορεί να χάσουμε το ταίρι μας. Αν όμως έχουμε ξεκινήσει μια σχέση με αγάπη και σεβασμό στην ελευθερία του άλλου τότε δεν θα πονέσουμε πολύ σε κάθε έκβαση της σχέσης μας. Ξέρω θέλει πολύ δύναμη για όλα αυτά αλλά κουράγιο.


    -----------------
    Ζεις για ν' αγαπάς.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spirous στις 08-02-2009 20:36 ]


    Xaidi
    04.02.2010, 00:03

    Βασικά για μένα πάντα πιο εντόνη είναι η τελευταία!!! Γιατί όσο προχωράω στη ζωή μου ερωτεύομαι και πιο έντονα. Οπότε απογοητεύομαι και πιο έντονα.

    Τι γίνεται όμως, αν δεν σε έδιωξε ο άλλος αλλά τον έδιωξες εσύ γιατί η ανάγκη σου να μοιραστείς μαζί του όλο και περισσότερα ήταν μεγαλύτερη από τη δική του και πολύ πολύ βασανιστική για σένα? Άσχημα τα πράγματα


    Liza32
    05.02.2010, 02:07

    Όταν έμαθα ποιος ήταν στα αλήθεια, και ποιοι ήταν πίσω απο αυτόν, μια μόνο σκέψη έκανα...Αυτός έχασε, όχι εγω! Δεν θα το έλεγα απογοήτευση...Μάλλον ευχαριστώ το Θεό που μου άνοιξε τα μάτια...Σήμερα θα του έλεγα, αν τον ξανάβλεπα, μια του κλέφτη, δυο του κλέφτη, τρεις και τον τσακώσανε!  Όσο για μένα; Η ζωή συνεχίζεται και είναι πολύ ωραία! Αλλά το μόνο που νιώθω για αυτόν μετά απο τόσα χρόνια είναι αηδία...


    fotis70
    05.02.2010, 10:05

    Γυρνάω αρκετά χρόνια πίσω λοιπόν και θυμάμαι!

    Καμιά περίπτωση δεν είναι ίδια! Όχι μόνο ανάμεσα σε διαφορετικούς ανθρώπους, αλλά και στο ίδιο πρόσωπο! Διαφέρουν τα αίτια, η ένταση της ερωτικής σχέσης, οι καταστάσεις και οι συνθήκες στο στενό και στο ευρύτερο περιβάλλον κ.α.

    Όλα παίζουν τον ρόλο τους. Σε βοηθάνε ή σε πατάνε περισσότερο και σε ρίχνουν πιο κάτω! Άσχημη κατάσταση και επικίνδυνη πολλές φορές όμως το σίγουρο είναι ότι δεν αξίζει την σημασία που δίνουμε σε αυτό το γεγονός και αυτό το καταλαβαίνει κάποιος όταν θα βγεί από αυτό το τέλμα που πιστεύει ότι βρίσκεται! Θα το παρομοίαζα με τον άνθρωπο που δεν ξέρει κολύμπι και παλεύει να κρατηθεί στην επιφάνεια. Τότε ένας καλός φίλος ή αδερφός ή γονιός ή συνάδελφος ή πνευματικός ή ψυχολόγος θα μπορούσε να παίξει τον ρόλο του στηρίγματος που σε σώζει έστω και την τελευταία στιγμή! Μόνος του πολύ δύσκολα ανταπεξέρχεται ο άνθρωπος.

    Το αξιοσημείωτο είναι ότι αν σου ξανατύχει δεν σημαίνει ότι το ξεπερνάς ευκολότερα, απλά το ξέρεις ότι σίγουρα μπορείς να το ξεπεράσεις – πράγμα που δεν το γνωρίζεις την πρώτη φορά και αυτό είναι το πιο επικίνδυνο!
    Κάποιος που βρίσκεται σε αυτήν την κατάσταση θα πρέπει – όσο δύσκολο και αν είναι αυτό – να λαμβάνει υπόψιν του ορισμένα πράγματα!

    Πρώτον: κανένας δεν εγγυάται ότι με τον άνθρωπό που χάσαμε θα είχαμε ένα ρόδινο και ευτυχισμένο μέλλον. Θα μπορούσε να συμβεί οτιδήποτε που να γίνει η ζωή μας κόλαση αργότερα!

    Δεύτερον: εκεί που πιστεύουμε ότι χάσαμε κάτι σημαντικό θα μπορούσαμε να δώσουμε μια ευκαιρία σε κάτι σημαντικότερο παρακάτω που δεν το γνωρίζουμε!

    Τρίτον: το σίγουρο είναι ότι τριγύρω μας υπάρχουν άνθρωποι που μας αγαπάνε αληθινά και υποφέρουν όταν πονάμε και δεν αξίζει για τίποτε στον κόσμο να διαγράφουμε με μια μονοκοντυλιά αυτήν την αγάπη!

    Τέταρτον: τώρα δοκιμάζουμε πόσο δυνατοί είμαστε!

    Και τέλος : ότι δεν μας σκοτώνει μας κάνει πιο δυνατούς!  

    Ανακεφαλαιώνω!  

    Δύσκολη κατάσταση έως αφόρητη θα έλεγα, όμως υπέρ εκτιμημένη για να μας βλάπτει, δεν αξίζει και σίγουρα το καταλαβαίνουμε αυτό αργότερα. Ίσως σε ορισμένες περιπτώσεις να γελάμε κιόλας.

    Και κάτι τελευταίο για τους οικείους! Όταν βλέπετε τον δικό σας άνθρωπο σε αυτήν την κατάσταση σε καμία περίπτωση μην υποτιμάτε την περίπτωσή του όσο γελοία – ορισμένες φορές - κι αν φαντάζει σε εσάς. Τώρα θα δείξετε αν πραγματικά αγαπάτε!