ελληνική μουσική
    489 online   ·  210.845 μέλη

    Ταμπλατούρες ελληνικών τραουδιών για κιθάρα

    Eruntalon
    25.01.2009, 15:09

    Ψάχνω καιρό ταμπλατούρες για ηλεκτρική κιθάρα για τα εξής κομμάτια:

    1)Η αγάπη μου ένα βπάδυ(electric)-Πέτρος Μπουσουλόπουλος

    2)Τιποτα-Γιάννης Κότσιρας

    3)Νότος-Λαυρέντης Μαχαιρίτσας

    4)Έτσι κι αλλιώς-Γιάννης Κότσιρας

    5)Ο προσκυνητής-Αλκίνοος Ιωαννίδης

    Έψαξα στην κατηγορία "παρτιτούρες" του forum αλλά όσα βρήκα δεν ήταν ταμπλατούρες αλλά συγχορδίες ή νότες..

    Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε τις παρτιτούρες αυτές να τις μετατρέψετε σε ταμπλατούρες αν δεν υπάρχουν link που να με βοηθούν..

    Ευχαριστώ πολύ..

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eruntalon στις 25-01-2009 15:57 ]


    christinapapadopoulou
    29.01.2009, 17:21

    στο KITHARA.VU θα τα βρεις πιστευω.. εγω παλι παιδες εκεινο που ψαχνω ειναι το ριφακι π ακουγεται πισω απτο "τοσα χρονια μια ανασα" του μαχαιριτσα.. και οσο και να προσπαθω μια νοτα μου ξεφευγει.. μηπως μπορει κανεις να βοηθησει??{#emotions_dlg.yawn}{#emotions_dlg.crying}


    Eruntalon
    29.01.2009, 19:49

    Ευχαριστώ πολύ!!! Όσο για το ριφάκι δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω..πριν λίγες μέρες ξεκίνησα...


    panosbousalis
    30.01.2009, 02:06

    Παράθεση:

    Το μέλος christinapapadopoulou στις 29-01-2009 στις 17:21 έγραψε...

    στο KITHARA.VU θα τα βρεις πιστευω.. εγω παλι παιδες εκεινο που ψαχνω ειναι το ριφακι π ακουγεται πισω απτο "τοσα χρονια μια ανασα" του μαχαιριτσα.. και οσο και να προσπαθω μια νοτα μου ξεφευγει.. μηπως μπορει κανεις να βοηθησει??{#emotions_dlg.yawn}{#emotions_dlg.crying}



    Το ψιλοκοίταξα τώρα στο youtube. Νομίζω πως παίζει στο πιάνο (από λα ματζόρε) ντο#  ρε  ντο #  σι   λασιντο#  ρε ντο σι  λα σιντο#  ρε ντο σι λαααα , στην κιθάρα κάνεις αρπισμό ή παίζεις ρυθμικά τις συγχορδίες Α F#m ,D,E, A στο κουπλε. Κατά τα άλλα αυτοσχεδίασε, και βάλε και δικά σου στοιχεία να το κάνεις λιγότερο προβλέψιμο

     


    stead
    21.11.2009, 21:58

    Παράθεση:

    Το μέλος Eruntalon στις 25-01-2009 στις 15:09 έγραψε...

    Ψάχνω καιρό ταμπλατούρες για ηλεκτρική κιθάρα για τα εξής κομμάτια:

    1)Η αγάπη μου ένα βπάδυ(electric)-Πέτρος Μπουσουλόπουλος

    2)Τιποτα-Γιάννης Κότσιρας

    3)Νότος-Λαυρέντης Μαχαιρίτσας

    4)Έτσι κι αλλιώς-Γιάννης Κότσιρας

    5)Ο προσκυνητής-Αλκίνοος Ιωαννίδης

    Έψαξα στην κατηγορία "παρτιτούρες" του forum αλλά όσα βρήκα δεν ήταν ταμπλατούρες αλλά συγχορδίες ή νότες..

    Θα σας ήμουν ευγνώμων αν μπορούσατε τις παρτιτούρες αυτές να τις μετατρέψετε σε ταμπλατούρες αν δεν υπάρχουν link που να με βοηθούν..

    Ευχαριστώ πολύ..

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Eruntalon στις 25-01-2009 15:57 ]