ελληνική μουσική
    763 online   ·  210.850 μέλη

    Ερώτηση για το msn messenger

    sarridis
    30.01.2009, 22:27

    Yparxei tropos sto msn messenger......otan kapoios loggarei k epile3ei tin epologh (emfanhsh ektos sindeshs) na doume an einai ontos online....enw exei tin epilogh ektos sindeshs .....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vouliakis στις 31-01-2009 01:09 ]


    montechristos-ole
    31.01.2009, 13:45

    Εχω αναρωτηθει κι εγω πολλες φορες για αυτο...Νομιζω πως οχι.Δεν ειναι σε θεση κανεις απο τις επαφες να δει αν οντως εισαι εκτος συνδεσης και οχι απλα εχεις αυτη την εμφανιση...Νομιζω...


    tsibitos
    31.01.2009, 15:15

    ένα μικρό tip που δεν ξέρω αν όντως ισχύει είναι να στέιλεις ένα άμεσο μύνημα στην επαφή που έχεις υποψίες ότι είναι online αλλά δεν φαίνεται. Εάν είναι οντως online το μυνημα θα πάει κανονικά αλλιώς μετά απο 2 - 3 δευτερολεπτα θα στο "κοκκινήσει" και θα σου γράψει : "Δεν ήταν δυνατη η παράδοση που μηνύματος" (ή κάτι τέτοιο.)

     

    Νόμιζω πως πιάνει (δεν το έχω διάβασει πουθενά αλλού, από προσωπική πείρα μιλάω!)


    alkyoni
    31.01.2009, 17:41

    Υπαρχει σχετικο θεματακι με το msn κι εδω:
    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=11848&forum=11


    Σχετικα με το ερωτημα σου sarridis, νομιζω μονο αν στειλεις μηνυματακι και σου απαντησει ενω φαινεται ως offline,  θα το καταλαβεις.

    Αυτο που αναφερει ο tsibitos παραπανω:
    "Εάν είναι οντως online το μυνημα θα πάει κανονικά αλλιώς μετά απο 2 - 3 δευτερολεπτα θα στο "κοκκινήσει" και θα σου γράψει : "Δεν ήταν δυνατη η παράδοση που μηνύματος" (ή κάτι τέτοιο.)"
    , συμβαινει οταν ο αλλος σε εχει μπλοκαρει/αποκλεισει προσωρινα ή οχι.
    Γιατι και offline να ειναι ο αλλος, οταν θα γινει online, θα τα παρει να μηνυματακια που του εστειλες.
    Ενω οταν σε εχει μπλοκαρει, δεν μπορεις ουτε να στειλεις, αλλα ουτε και να δει τι εστειλες την ωρα που εισαι μπλοκαρισμενος. ....(Κι αυτα απο προσωπικη πειραWink)
    Καλη  συνεχεια σε ολους!{#emotions_dlg.beer}


    tsibitos
    31.01.2009, 20:40

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 31-01-2009 στις 17:41 έγραψε...


    Αυτο που αναφερει ο tsibitos παραπανω:
    "Εάν είναι οντως online το μυνημα θα πάει κανονικά αλλιώς μετά απο 2 - 3 δευτερολεπτα θα στο "κοκκινήσει" και θα σου γράψει : "Δεν ήταν δυνατη η παράδοση που μηνύματος" (ή κάτι τέτοιο.)"
    , συμβαινει οταν ο αλλος σε εχει μπλοκαρει/αποκλεισει προσωρινα ή οχι.
    Γιατι και offline να ειναι ο αλλος, οταν θα γινει online, θα τα παρει να μηνυματακια που του εστειλες.
    Ενω οταν σε εχει μπλοκαρει, δεν μπορεις ουτε να στειλεις, αλλα ουτε και να δει τι εστειλες την ωρα που εισαι μπλοκαρισμενος. ....(Κι αυτα απο προσωπικη πειραWink)
    Καλη  συνεχεια σε ολους!{#emotions_dlg.beer}



     

    Ο φίλος παραπάνω δεν είπε να σε έχει μπλοκάρει αλλά να έχει βάλει offline. Τις περισσοτερες φορές τα μηνύματα εκτός σύνδεσεις δεν λειτουργούν (τουλαχιστον σε μένα) και επιστρέφονται. όποτε επιμένω στο παραπάνω κολπο.


    alkyoni
    31.01.2009, 23:37

    Αγαπητε tsibite,
    στον φιλο που ρωτησε για το offline, απαντησα στην 1η μου παραγραφο:

    Παράθεση:
    Σχετικα με το ερωτημα σου sarridis, νομιζω μονο αν στειλεις μηνυματακι και σου απαντησει ενω φαινεται ως offline,  θα το καταλαβεις.

    Η 2η παραγραφος μου που εχεις στην παραθεση σου, αφορα αυτο που ανεφερες εσυ, κι απλα εγραψα τι γνωριζω πανω σ' αυτο , ετσι για να βοηθησω στην κατανοηση της λειτουργιας που ανεφερες.
    Το κολπο που λες, δεν ειναι κολπο που το κανει ο χρηστης, ειναι λειτουργια του msn απο μονο του.
    Οταν εισαι αποκλεισμενος, σου βγαζει αυτο το μηνυματακι με τα κοκκινα γραμματα που αναφερεις. Αν ο αλλος ειναι offline, ή δειχνει οτι ειναι offline,  παλι μπορει να λαβει τα μηνυματακια σου. Αυτο εννοουσα.Wink
    Φιλικα παντα! Smile


    tsibitos
    01.02.2009, 04:05

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 31-01-2009 στις 23:37 έγραψε...

    Αγαπητε tsibite,
    στον φιλο που ρωτησε για το offline, απαντησα στην 1η μου παραγραφο:

    Παράθεση:
    Σχετικα με το ερωτημα σου sarridis, νομιζω μονο αν στειλεις μηνυματακι και σου απαντησει ενω φαινεται ως offline,  θα το καταλαβεις.

    Η 2η παραγραφος μου που εχεις στην παραθεση σου, αφορα αυτο που ανεφερες εσυ, κι απλα εγραψα τι γνωριζω πανω σ' αυτο , ετσι για να βοηθησω στην κατανοηση της λειτουργιας που ανεφερες.
    Το κολπο που λες, δεν ειναι κολπο που το κανει ο χρηστης, ειναι λειτουργια του msn απο μονο του.
    Οταν εισαι αποκλεισμενος, σου βγαζει αυτο το μηνυματακι με τα κοκκινα γραμματα που αναφερεις. Αν ο αλλος ειναι offline, ή δειχνει οτι ειναι offline,  παλι μπορει να λαβει τα μηνυματακια σου. Αυτο εννοουσα.Wink
    Φιλικα παντα! Smile



     

    Αλκυόνη μου κατάλαβα τι εννοούσες και επαναλαμβάνω. Τα μυνήματα εκτός συνδεσης (δηλαδή όταν ο άλλος είναι πραγματικά offline) συνήθως ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝΕ και επιστρέφονται. ενώ όταν είναι "ψεύτικα" offline δεν επιστρέφοντε ποτέ. Αυτό τουλάχιστον συμβαίνει σε μένα. Και από άτομα που ξέρω 100% ότι δε με έχουν μπλοκαρισμένο.


    dafnitreli
    01.02.2009, 10:03

    οχι ρε παιδια.....οταν στελνεις ενα μηνυμα σε καποιον ενω εινα εκτος συνδεσης το βλεπει οταν μπει ή το βλεπει εαν ειναι μεσα εκεινη την ωρα.....τα μηνυματα επιστρεφονται μονο αν εκεινη τη στιγμη βγηκε απο το μσν το ατομο στο οποιο μιλουσατε ή σας εκανε μπλοκ :) αυτα......οσο για την αρχικη ερωτηση δεν νομιζω να μπορεις να δεις, γιατι ακομη και αν ανοιξεις το προφιλ του αλλου ατομου (και ειναι στο μσν αλλα εκτος συνδεσης) παλι εκτος συνδεσης στον εμφανιζει....και στο κατω κατω γιατι να μπορουμε να δουμε ρε παιδια αν καποιος ειναι μεσα αλλα δεν φαινεται; για να μην φαινεται καποιον λογο θα χει.....αφηστε τον ανθρωπο.....


    Bgre
    02.02.2009, 12:55

    @ για το windows live messnger 8.

    -σε περιπτωση που ο άλλος έχει κατασταση appear offline , ανοιγεις το παραθυρο συνομιλίας
    στις επιλογες επανω , οι επιλογες: αποστολη αρχειου , εναρξη βιντεο κλησης , εναρξη κλησης είναι επιλέξημες
    -αντίθετα , σε περιπτωση offline οι συγκεκριμενες επιλογες είναι μη επιλεξημες
    -ομοιως με την offline και το block

    @ για το windows live messenger 9.

    μιας και οι κατασκευαστες πληροφορηθηκαν για τα συγκεκριμενα bug , τα διόρθωσαν!!!
    κριμα ε?????

    αν βρεθει κανενα αλλο bug , θα σας ειδοποιησωInnocent


    marakiasteraki
    06.02.2009, 17:52

    Τι σημαίνει bug????


    konvoulis
    22.02.2009, 19:48

    Ουτε εγω ξερω marakiasteraki!!!


    emmanuella
    07.08.2009, 12:07

    Pf...

    Ξέρει κανείς γιατί μόλις πάω να συνδεθώ στο msn μου βγάζει "Your contact list is not available right now, please try again later"...

    Αλλά ούτε και αργότερα με βάζει.. 2 μέρες προσπαθώ τώρα..

    {#emotions_dlg.helpsmilie}