ελληνική μουσική
    465 online   ·  210.845 μέλη
    Kotsiraki
    19.11.2004, 01:10
    Ποιά η γνώμη σας για την καινούρια ανακάλυψη της Δήμητρας Γαλάνη ;





    Sofia
    19.11.2004, 02:20
    Emena proswpika mou arese arketa! Polu xaraktiristiki fwni kai endiaferousa mousiki. Exei safestata diko tou stul kai bravo tou! Eidiaiteri entupwsi mou ekane h hlikia tou! Akougontas ta tragoudia tou sto radiofwno ton ekana gia polu megalutero, alla telika einai pitririkos! Molis 21 xronwn! Sigoura tha akousoume polla sto mellon!
    Pijte kai mia matia sto site tou : www.zakstefanou.com
    MariannaP
    19.11.2004, 11:13
    Δεν θα πω κάτι για τον Ζακ Στεφάνου, αλλά για τη Δήμητρα Γαλάνη.
    Οταν την γνώρισα από κοντά, αισθάνθηκα ότι είχα να κάνω με μια συγγενή μου ή κάποια που τελοσπαντων γνώριζα απο παλιά. Είναι πολύ καλή γυναίκα, αγαπάει τα παιδιά και τους νέους και το σημαντικότερο απ' όλα τους βοηθάει.
    Είναι μια από τις ξεχωριστές ελληνιδες τραγουδίστριες, αλλά παρ' όλα αυτά προωθεί τους νέους καλλιτέχνες. Είναι ένα παράδειγμα που θα έπρεπε να ακολουθήσει ο κάθε μεγάλος και γνωστός καλλιτέχνης, αλλά δυστυχώς τέτοιοι άνθρωποι σπανίζουν.
    composer
    19.11.2004, 12:12
    Zak Stefanou e??
    Ta prwta deigmata grafis tou mikrou einai endiaferonta kai stin mousiki kai ston stixo......perimenw tin synexeia!!!


    Δείξε μου τον τρόπο
    κι αν θέλει κι άλλο κόπο
    εγώ θα προσπαθώ
    μόνο θέλω ακόμα απ' το δικό σου στόμα
    ν' ακούσω σ' αγαπώ

    XeniaRodo
    19.11.2004, 15:11
    κι εμενα μου εκανε εντύπωση η ηλικία του.
    Eιναι 21 και εχει φωνη 40άρη....

    τι να πω, υπαρχουν και χειρότεροι...
    Kotsiraki
    19.11.2004, 15:50
    Aγόρασα το Cd του πριν μερικές ημέρες, αν και το ήθελα από καιρό, από όταν είχα πρωτακούσει δηλαδή το "Δείξε μου τον τρόπο" το τραγούδι που ίσως τον έκανε ευρύτερα γνωστό...

    Θα συμφωνήσω κι εγώ πως παρά το νεαρό της ηλικίας του, η δουλειά του δείχνει ολοκληρωμένη και τα λόγια των τραγουδιών του είναι πολύ γλυκά και τρυφερά! Και σίγουρα περιμένω την επόμενή του κίνηση!
    piterpiano
    06.02.2005, 04:24
    kalo talento,tou dothike kai h efkeria...
    to kalytero poy exw akousei gia thn fwnh tou einai oti moiazei me efivo stroumfaki(deikse mou ton tropo)!!!!!!!!!
    LINA2012
    30.06.2005, 16:53
    Ο Ζακ είναι καταπληκτικός. Τον άκουσα ζωντανά σε μία από τις συναυλίες που έκανε πέρυσι με τον Γιαννάκη (Κότσιρα) και απέδειξε πως είναι φοβερός καλλιτέχνης!
    DARCKANGEL
    30.06.2005, 17:16
    Ειναι απο τους λιγους καλητεχνες που οταν ακουω τα τραγουδια τους νοιωθω ξανα αισιοδοξη , ερωτευμενη , ζωντανη , με αγκιζει βρε παιδι μου
    falimento
    30.06.2005, 17:47
    Quote:

    Το μέλος MariannaP στις 19-11-2004 στις 11:13 έγραψε:

    Δεν θα πω κάτι για τον Ζακ Στεφάνου, αλλά για τη Δήμητρα Γαλάνη.
    Οταν την γνώρισα από κοντά, αισθάνθηκα ότι είχα να κάνω με μια συγγενή μου ή κάποια που τελοσπαντων γνώριζα απο παλιά. Είναι πολύ καλή γυναίκα, αγαπάει τα παιδιά και τους νέους και το σημαντικότερο απ' όλα τους βοηθάει.




    Αχ Μαριαννάκι, αυτός ο διάλογος μου θύμισε τρομερά τη φοβερή σου στιχομυθία με τον Πασχαλίδη
    abyss
    01.07.2005, 00:13
    Παιδιά ο Ζακ είναι τρομερός...
    Νέο αίμα, νέο βλαστάρι!
    Έχει μια απέραντη ζωντάνια
    και πραγματικά εκπέμπει ενέργεια...
    Σου φτιάχνει τη διάθεση!

    Είναι και πολύ γλυκός, θες να του τσιμπήσεις το μαγουλάκι...!

    όπου να'ναι θα βγάλει και νέο δίσκο...
    tranzistoraki
    02.11.2005, 01:22
    Ο νέος δίσκος του Ζακ Στεφάνου με τίτλο "Ένας όμορφος κόσμος" μόλις κυκλοφόρησε. Καλή ακρόαση. Παραθέτουμε το δελτίο τύπου σε μπλε χρώμα!

    ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

    ΖΑΚ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

    "ΕΝΑΣ ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ"

    Δύο χρόνια μετά από την πρώτη του δισκογραφική δουλειά με τίτλο "Στο διάστημα δραπέτες" ο Ζακ Στεφάνου κυκλοφορεί... ακόμα ελεύθερος. Από την Δευτέρα 31 Οκτωβρίου κυκλοφορεί και το νέο του άλμπουμ με τίτλο "Ένας όμορφος κόσμος" σε στίχους και μουσική του ίδιου.

    Μαζεμένες εμπειρίες από τις ηλιόλουστες παραλίες της Σαχάρας και τα ατέλειωτα πετρελαϊκά θέρετρα του ειρηνικού ωκεανού, συνδυάζονται με τις νηπιακές ανησυχίες ενός έφηβου, που σύντομα κλείνει τα 22. Ο έρωτας, ως κύρια ανησυχία και καταφύγιο, ο πόλεμος και η αστική καθημερινότητα γίνονται αφορμή για 11 νέα τραγούδια.

    Η Δήμητρα Γαλάνη, για μια ακόμη φορά ως παραγωγός του δίσκου, εμπιστεύτηκε την συμπαραγωγή και την ενορχήστρωση στον Χρυσόστομο Μουράτογλου. Ήχος πιο ηλεκτρονικός, ρυθμοί περισσότερο χορευτικοί, μουσική και στίχοι άμεσοι, από την οπτική γωνία του τραγουδοποιού.

    Τίτλοι τραγουδιών:

    1. Εύθραυστο
    2. Φτάσε στον πάτο VIDEO CLIP
    3. Η πόλη των χρωμάτων
    4. Πάντα δικός σου (συμμετέχει η Ανδριάνα Μπάμπαλη)
    5. Να 'σαι ότι θες
    6. Μικρό μου πόνι (Το δελτίο ειδήσεων εκφωνεί η Μαρία Χούκλη)
    7. Να μου φύγεις ξανά
    8. Ένα σαχλό τραγούδι
    9. Η νύχτα μετά
    10. Όμορφος κόσμος
    11. Το σύμπαν του μυαλού σου

    Video Clip: "Φτάσε στον Πάτο"
    Σκηνοθεσία: White Room
    XeniaRodo
    02.11.2005, 15:49
    Δε μ' αρέσει αυτό που διάβασα...

    "Ήχος πιο ηλεκτρονικός, ρυθμοί περισσότερο χορευτικοί,"

    ελπίζω να μην είναι αυτό που φαντάζομαι...

    Για τον Zακ Στεφάνου στην αρχή είχα κακή γνώμη.
    Aργότερα όμως συνειδητοποίησα ότι είναι πραγματικά κάτι το ξεχωριστό και αξίζει προσοχή. Eύχομαι να γίνεται με τον καιρό καλύτερος και να μας δίνει ωραία τραγούδια γιατί νομίζω ότι έχει τα φόντα.

    KAI πάνω απ'όλα να μην τον μεταλλάξουν οι εταιρίες...
    Soulessome
    02.11.2005, 16:27
    Μου αρέσει παρα πολύ η φωνή του!Σε ταξιδευει στο τραγούδι στη μουσική! Ενδιαφέρον ακούγεται ακουγεται το νεο του cd! Θα το ακουσω και θα επανελθω με κριτικές!!!
    vaia
    06.11.2005, 12:51
    Η ταπεινή μου γνώμη είναι πως τον Ζακ Στεφάνου θα τον προτιμούσα ΜΟΝΟ ως συνθέτη-στιχουργό παρά ως ερμηνευτή.Βρίσκω τη χροιά του εξαιρετικά εκνευριστική,παρόλο που είναι χαρακτηριστική...
    ageras
    06.11.2005, 12:53
    Quote:

    Το μέλος vaia στις 06-11-2005 στις 12:51 έγραψε:

    Η ταπεινή μου γνώμη είναι πως τον Ζακ Στεφάνου θα τον προτιμούσα ΜΟΝΟ ως συνθέτη-στιχουργό παρά ως ερμηνευτή.Βρίσκω τη χροιά του εξαιρετικά εκνευριστική,παρόλο που είναι χαρακτηριστική...





    επιτέλους κι ένας άνθρωπος να συμφωνήσω σε κάτι για τον ζακ στεφάνου!!!

    ageras
    06.11.2005, 13:29
    Και να συμπληρώσω οτι πιστεύω οτι ο Ζακ Στεφάνου είναι πιστό αντίγραφο Σαββόπουλου,Δεληβοριά με αποτέλεσμα να μην μπορει να βγάλει προς τα έξω το προσωπικό του ύφος.Αν στο μέλλον καταφέρει να ξεφύγει από αυτόν τον μιμητισμό θα εκτιμηθεί από πιο πολύ κόσμο.
    Να διευκρινίσω οτι δεν προσπαθω να θίξω αυτούς που τον εκτιμούν ως καλλιτέχνη.
    Voltage
    06.11.2005, 19:33
    Ποτέ δεν κατάφερα να συμπαθήσω την ένρινη, προωθούμενη, αυτοπεποιήθηση !
    Kotsiraki
    07.11.2005, 00:55
    To ανεπίσημο φόρουμ του Ζακ Στεφάνου μετρά μόλις λίγους μήνες:

    www.zakstefanou.ws




    georgianoua
    23.05.2006, 21:04
    Ο Ζακ Στεφάνου θα εμφανιστεί στην Κύπρο αυτή την Παρασκευή και Σάββατο

    Μουσική σκηνή Red 26/5/06 (Παρασκευή) +357 22767711
    Μουσική σκηνή ΝΟΤΟΣ ΠΆΦΟΣ 27/5/06 (Σάββατο)