ελληνική μουσική
    281 online   ·  210.848 μέλη

    Γιουροβίζιον 2009 Η Κυπριακή συμμετοχή στον ημιτελικό

    gate
    21.02.2009, 01:37

    Ο διαγωνισμός -και μάλιστα αυτός- είναι το λιγότερο.

    Η φωνή της και η παρουσία της και το όποιο ταλέντο της κρίνεται και πρέπει να κρίνεται (για κάθε καλλιτέχνη), ανεξάρτητα από τον διαγωνισμό, αν είμαστε δίκαιοι. Και επειδή είδα κάποια σχόλια που την ακύρωναν τελείως ως τραγουδίστρια, γι' αυτό και έγραψα τα παραπάνω.

    Τώρα όσο για το αν κάποιος, λόγω του άγχους του πρωτοεμφανιζόμενου, είναι ικανός να σύρει επάνω του μια εμφάνιση με τεράστια προβολή, σίγουρα είναι παρακινδυνευμένο, αλλά για να το πω απλά... δεν έγινε και τίποτα κι αν δεν πάει καλά... Στο κάτω κάτω μιλάμε για eurovision. Δεν παέι ως πρωτοεμφανιζόμενη στη Σκάλα του Μιλάνου για να εκπροσωπήσει την Κύπρο...

    Αλλά και πάλι, μην ξεχνάμε ότι σε τέτοιου είδους διαγωνισμούς, που η εικόνα παίζει τον μεγαλύτερο ρόλο, οι όποιες φωνητικές ατέλειες λόγω άγχους δεν αποκλείεται λόγω της φρέσκιας και γλυκιάς εικόνας της να εκμηδενιστούν, με δεδομένο μάλιστα ότι είναι εύκολο να διακρίνει κανείς το "βασικό υλικό" της (που είναι σίγουρα πολύ καλό), πίσω από το τρακ. Αλλά και πάλι, λέω,... αυτός ο διαγωνισμός είναι το λιγότερο. Εγώ τουλάχιστον την έκρινα ως φωνή γενικά και όχι σε σχέση με τον διαγωνισμό.


    sickhorse
    21.02.2009, 10:22

    εμενα δεν μου πολυαρεσει η κυπριακη συμμετοχη στη Eurovision!!!

    πιστευω οτι φετος δεν θα ειναι η eurovision της μπαλαντας!!!!


    methismeno-ksotiko
    21.02.2009, 14:32

    μια χαζομάρα να μην πω τίποτα άλλο

    δεν είναι τραγούδι για γιουροβίζιον αυτό

    και κάτι μου λέει πως πάλι θα αποκλειστούν


    eleana
    21.02.2009, 19:26
    Παράθεση:

    Το μέλος parksons στις 20-02-2009 στις 00:54 έγραψε...

    συγνωμη αλλα το τοπικ εγινε για την βραδια που η ερμηνεια ηταν αυτη :


    Link>

    αμα αυτο δεν ειναι 10000% φαλτσο τοτε τι ειναι??? απο την μεση και μετα που αρχιζουν οι κορονες το κατασφαξε το τραγουδι.. μην λεμε και οτι θελουμε {#emotions_dlg.eek}




    eleana
    21.02.2009, 19:27
    Παράθεση:

    Το μέλος eleana στις 21-02-2009 στις 19:26 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος parksons στις 20-02-2009 στις 00:54 έγραψε...

    συγνωμη αλλα το τοπικ εγινε για την βραδια που η ερμηνεια ηταν αυτη :


    Link>

    αμα αυτο δεν ειναι 10000% φαλτσο τοτε τι ειναι??? απο την μεση και μετα που αρχιζουν οι κορονες το κατασφαξε το τραγουδι.. μην λεμε και οτι θελουμε {#emotions_dlg.eek}






    Bettina
    22.02.2009, 10:12

    Παράθεση:

    Το μέλος methismeno-ksotiko στις 21-02-2009 στις 14:32 έγραψε...

    μια χαζομάρα να μην πω τίποτα άλλο

    δεν είναι τραγούδι για γιουροβίζιον αυτό

    και κάτι μου λέει πως πάλι θα αποκλειστούν



     

    Σαν σύνθεση δεν μπορώ να την χαρακτηρίσω χαζομάρα,αλλά συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι το συγκεκριμένο τραγούδι δεν είναι για Γιουροβίζιον και ειδικά από την συγκεκριμένη κοπέλα,που για πρώτη φορά τραγουδούσε μπροστά στο κοινό και με τρομάζει η στιγμή που θα εμφανιστεί στο κοινό της Γιουροβίζιον.(αν τελικά επιλεγεί για τον τελικό)Φαντάσου πόσο τρακ θα έχει όταν ξέρει πως θα την παρακολουθούν εκατομμύρια άνθρωποι και εκείνη θα πρέπει να εμφανιστεί ανάμεσα σε φωνητικά μεγαθήρια{#emotions_dlg.helpsmilie}


    pastella
    22.02.2009, 12:20

    Παράθεση:

    Το μέλος Bettina στις 10-02-2009 στις 16:11 έγραψε...

    Απευθύνομαι στους συντονιστές αυτού του forum,γιατί έχω μια μεγάλη απορία"Πώς μπήκανε όλες αυτές οι διαφημίσεις κάτω από το πρώτο μου κείμενο??????"

    Παρακαλώ να μου απαντήσετε.


    Οι διαφημίσεις μπαίνουν αυτόματα μετά από το πρώτο ποστ. Ακόμη κι αν έκανε κάποιος άλλος τη δημοσίευση θα υπήρχαν.

     

    Παιδιά λίγο προσοχή με τις παραθέσεις. ΔΕΝ κάνουμε παράθεση στην τελευταία δημοσίευση πριν το δικό μας ποστ. Και προσέχετε να γράφετε ΜΕΤΑ το τελευταίο [ /QUOTE]


    konvoulis
    22.02.2009, 14:33

    Ωραιο τραγουδι της Κυπρου!!!


    Blackpearl
    24.02.2009, 16:11

    Είναι μια παρα πολυ ωραία μπαλάντα. Αλλά όλοι λένε για την φωνή της κοπἔλλας και για τις παραφωνίες που είχε και ότι γενικά <το κατάσφαξε το τραγούδι>. Ας μην ξεχνάμε όμως ότι το κορίτσι είναι μόνο 16 χρονών και μπροστά σε ένα κοινό (ως πρωτοεμφανιζόμενη) τρέμει, ο όποιοσδήποτε όσο καλος και να είναι, θα φοβόταν την πρώτη φορά. Πιστεύω ότι με σκληρή δουλεια θα τα καταφέρει και θα το πει πολύ ωραια, χωρίς να παραφωνήσει και οι κορόνες της θα είναι σωστότατες.( πραγματικά ήταν αδούλευτω το κομματι οταν παρουσιάστικε). 

    Όσο για τον διαγωνισμό, η προσπάθεια μετράει!! Αλλα ποιος είπε πως μια απλή λιτή κοπελλα με μια μπαλάντα τραγούδι δεν μπορεί να προωθηθει, ισα ίσα όσο πιο απλό τοσο το καλύτερο, πιστεύω ότι θα αγγίξει τον κόσμο που θα την κοιταζει. 

    Χαριτομένο τραγουδάκι.