ελληνική μουσική
    726 online   ·  210.830 μέλη

    Μαθηματα Μπάσσου...

    Victorat
    09.02.2009, 21:55

    Εδω και περιπου 1 χρονο παιζω μπασσου μονος μου με Bass Lessons απο διαφορους γνωστους μπασσιστες βιβλια "εξασκησης" και ουσιαστικα ειμαι αυτοδιδακτος.

    Συνεχιζω εδω και 5-6 χρονια μαθηματα πιανου (και τωρα καποια Blues-Jazz κομματια που σινδιαζονται και με το μπασσο) και ετσι ξερω θεωρια αρκετα καλα (και ενοειτε καλο ρυθμο μετρο κτ.λ.)

    Eτσι μεσα σε αυτο το σχετικα μικρο χρονικο διαστημα ειμαι αρκετα ευχαριστημενος και πιστευω οτι προχοραω καλα (για το μπασσο μιλαμε παντα...{#emotions_dlg.rolleyes})

    Αυτο που τελικα ηθελα να ρωτησω ({#emotions_dlg.biggrin}) ειναι αν πιστευεται οτι μπορω να συνεχισω ετσι και θα μπορεσω να ανεβω επιπεδα, ή χρειαζεται να παρακολουθησω μαθηματα.

    Thanks for your time!

    Give me your lights!

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Victorat στις 09-02-2009 21:56 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Victorat στις 09-02-2009 21:58 ]


    pluton
    09.02.2009, 23:53

    Προσωπική μου άποψη είναι ότι καλό θα ήταν να παρακολουθήσεις κάποια μαθήματα. Οι γνώσεις που έχεις σίγουρα θα σε βοηθήσουν. Απλά ο δάσκαλος θα σου δείξει πως να παίζεις πιο σωστά, κάποιες ασκήσεις για τα δάκτυλα, καθώς και τη σωστή στάση(και τον τρόπο) για διάφορες τεχνικές(slap, flammenco, tapping, k.a)


    Victorat
    10.02.2009, 19:18

    Eyxaristw file.

    Prospathw na paizw oses perissoteres texnikes mporw monos mou (slap, tap, falmmengo-roll k.a.) den paizw mono fingerstyle kai fysika den aggizw tin pena{#emotions_dlg.biggrin}

    Boithiste kai opoios allos mporei

    (sorry gia ta greeklish alla ta epaikse to pc mou kai den mpainoun ta ellinika)