ελληνική μουσική
    726 online   ·  210.833 μέλη

    Ντρεπομαι αλλα μου αρεσει

    samg
    11.02.2009, 16:07

    Λοιπον τι ειναι αυτο , ποιο τραγουδι, ποιος καλλιτεχνης που ενω δεν εκτιμαμε, σιγοψυθιριζουμε και μας αρεσει;;

    Εγω ομολογω κολλημνος με την Βισση....{#emotions_dlg.blush}


    angel-0f-darkness
    11.02.2009, 18:56

    Δεν ντρεπομαι για καποιο τραγουδιστη-ρια ή τραγουδι που μου αρεσει..

    Αν μου αρεσει απλα το λεω ή το τραγουδαω.. Στην μουσικη δεν υπαρχουν κολληματα.. Δεν ειναι μοδα οπως πολλοι πιστευουν.. Αν σου αρεσει τι να κανουμε? Γουστο σου και καπελο σου!!


    Oraclas
    11.02.2009, 19:49

    Είμαι τρελός Rockάς, πολλά χρόνια τώρα, αλλά δεν ντρέπομαι αν ακούω κάποιο άλλο είδος. Έχει να κάνει με την διάθεση και την παρέα. Σίγουρα κάποιοι που με ξέρουν με κοιτούν με μισό μάτι.. "Δεν το περίμενα από εσένα" και τέτοια.. μου λένε με περιπαιχτικό τρόπο. Αν είναι να δίνεις σημασία στους δήθεν δεν θα είσαι ποτέ ο εαυτός σου. Είσαι ότι ακούς, ότι διαβάζεις, ότι αισθάνεσαι.. πολύπλευρος δηλαδή.


    kwstasagas
    12.02.2009, 21:59

    Λοιπόν .... Δεν μού αρέσει καθόλου ο ΝΙΚΟΣ ΚΟΥΡΚΟΥΛΗΣ, ούτε ως τραγουδιστής, ούτε ως προσωπικότητα. Όμως .... αυτό το "ΤΟΣΑ ΔΕΙΛΙΝΑ" ... τι τραγουδάρα είναι αυτή !!!! Τι φοβερή μελωδία !!!! Αλλά και οι στίχοι, αξιοπρεπέστατοι ......

    Υπάρχουν, σίγουρα, κι άλλες περιπτώσεις, αλλά αυτή τη στιγμή δεν μού έρχονται στο μυαλό ......


    rouli726
    13.02.2009, 08:37

    εχω μεγαλο προβλημα!!!

    ενω σιχαινομαι τη βανδη,τη θεωρω εντελως αταλαντη και αφωνη,δε θα πληρωνα σε καμμια περιπτωση για να την ακουσω,οταν ερωτευομαι λες κ μεταλασσομαι!!!μιλαμε για κολλημα!!!ακουω ολα τα τραγουδια της!!!

    για να φανταστειτε τις τελευταιες μερες εχω κολλησει με το "καθε τρεις και λιγο"!!!!!

    σκεφτομαι να παω σε ψυχιατρο,δεν ειναι μικρο θεμα!!!{#emotions_dlg.helpsmilie}


    spyrus94
    14.02.2009, 20:42
    μα γιατι καποιως να νρεπεται γαι κατι που του αρεσει;; ας μου εξηγησει καποιος διοτι νευριαζω πολυ οταν καποιος μου λεει "τι εναι αυτες οι βλακειες που ακους" και αλλα τετοια. για συγνωμη ρε παιδια αλλα ποιος καθοριζει τι αρεσει και τι δεν αρεσει στον καθενα;;;; ο καθενας κανει αυτο που θεωρει σωστο και για οσους τους νοιαζει τι λενε οι αλλοι εχω να πω οτι κακως σας νοιαζει και πρεπει να ειστε χαρουμενοι και σωστοι με τον εαυτο σας διοτι στην συγκεκριμενη περιπτωση ακουτε κατι διαφορετικο και οχι κατι λαθος!!!!!{#emotions_dlg.yes}
    sophi05
    15.02.2009, 02:23

    Ναι,ειναι αληθεια!!!!!!Ντρεπομαι,αλλα τον τελευταιο καιρο εχω βαλει στον κιν το τραγουδι της Βισση ''Στην πυρρα'' {#emotions_dlg.blink}και εχω βαρεθει να το ακουω και να με ακουνε να το ακουω...Τεσπα!!Θα μου περασει..{#emotions_dlg.oops}


    rouli726
    15.02.2009, 22:54

    Παράθεση:

    Το μέλος spyrus94 στις 14-02-2009 στις 20:42 έγραψε...

    μα γιατι καποιως να νρεπεται γαι κατι που του αρεσει;; ας μου εξηγησει καποιος διοτι νευριαζω πολυ οταν καποιος μου λεει "τι εναι αυτες οι βλακειες που ακους" και αλλα τετοια. για συγνωμη ρε παιδια αλλα ποιος καθοριζει τι αρεσει και τι δεν αρεσει στον καθενα;;;; ο καθενας κανει αυτο που θεωρει σωστο και για οσους τους νοιαζει τι λενε οι αλλοι εχω να πω οτι κακως σας νοιαζει και πρεπει να ειστε χαρουμενοι και σωστοι με τον εαυτο σας διοτι στην συγκεκριμενη περιπτωση ακουτε κατι διαφορετικο και οχι κατι λαθος!!!!!{#emotions_dlg.yes}

    πολυ σωστο αυτο που λες αλλα στο συγκεκριμενο θεμα λεγαμε για κατι που δε μας αρεσει καθολου και το ακουμε υπο συνθηκες,οπως ειπα εγω πχ οτι σιχαινομαι τη βανδη αλλα σε καποια συγκεκριμενη περιπτωση την ακουω.οποτε πες μας κ εσυ κατι που δε σου αρεσει καθολου,που το κατακρινεις,αλλα μπορει για ενα συγκεκριμενο λογο να ακους. {#emotions_dlg.biggrin}


    emmanuella
    16.02.2009, 22:37

    Well Well ...

    Ενώ είμαι γενικά του - σε κάποια τελείως υποκειμενική έννοια - "ποιοτικού" δηλωνω τρελά κολλημένη με τ Σάκη Ρουβά ...

    Επίσης, ως κλασσικότατη 16χρονη που δεν διαφέρω σε τίποτα από τους υπόλοιπους έφηβους ούτε είμαι υπεράνω παθαίνω πάντα τρελό κόλλημα με τα χιτάκια της κάθε εβδομάδας ...

    Τώρα τελευταία τριγυρίζουν στο μυαλό μου στίχοι όπως "Μπορείς απόψε να βγεις μ'όλες τις τσ***** της γης ...." ..... "Σου λέω παραδώσω να γίνω το μωρό σου ..."  .....  "I kissed a girl .... and i liked it ...."

    Και όσοι νομίζουν ότι είναι υπεράνω και πετάνε και φράσεις όπως "ιιιιιιιιιιιιιι .... δεν το περίμενα από εσένα" είναι χειρότεροι από όλους

    {#emotions_dlg.whistling} :Sfyrizo kleftika kai apomakrynomai: {#emotions_dlg.whistling}


    -----------------
    " Ζήσε απλά ! Έτσι ίσως κάποιος άλλος απλά ζήσει ! --> RadioMH _ Πέμπτη 16.00 - 18.00 Συντονιστείτε !!! <--

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : emmanuella στις 16-02-2009 22:39 ]


    spyrus94
    17.02.2009, 18:19

    δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο τραγουδι ή καποιος τραγουδιστης που να ακουω και να ντρεπομαι για αυτο εκτος απο ενα τραγουδι τον paramore "decode" και δεν ειναι οτι ντρεπομαι απλα επειδη οι κολλητοι μου ειναι ολοι ροκαδες μου λενε οτι ακουω φλωριες και απλα δεν το ακουω γιατι δεν εχω ορεξη να μου την λενε!!!


    BornInTheWrongEpoch
    18.02.2009, 00:28

    παιδιά νομίζω ότι σε όλους μας συμβαίνει αυτό πού και πού... είναι αναλόγως με τη διάθεση... κι εγώ μπορεί να ακούσω  Βανδή, Ρουβά -κάποια όμως κομμάτια μόνο-

    το θέμα δεν είναι αν σου κολλάνε 2-3 "άκυρα" τραγουδάκια, το θέμα είναι ποιους καλλιτέχνες ακολουθείς και εκτιμάς το έργο τους... αν δλδ έρθουν για εμφάνιση στην πόλη σου άμα θα πας να τους δεις, άμα θα δώσεις τα χρήματά σου για δίσκο τους... αυτό μετράει και αυτό καθορίζει, νομίζω, την ταυτότητα σου όσον αφορά τις μουσικές σου προτιμήσεις και αισθητική.

     

     


    spyrus94
    18.02.2009, 21:00

    Παράθεση:

    Το μέλος BornInTheWrongEpoch στις 18-02-2009 στις 00:28 έγραψε...

    παιδιά νομίζω ότι σε όλους μας συμβαίνει αυτό πού και πού... είναι αναλόγως με τη διάθεση... κι εγώ μπορεί να ακούσω  Βανδή, Ρουβά -κάποια όμως κομμάτια μόνο-

    το θέμα δεν είναι αν σου κολλάνε 2-3 "άκυρα" τραγουδάκια, το θέμα είναι ποιους καλλιτέχνες ακολουθείς και εκτιμάς το έργο τους... αν δλδ έρθουν για εμφάνιση στην πόλη σου άμα θα πας να τους δεις, άμα θα δώσεις τα χρήματά σου για δίσκο τους... αυτό μετράει και αυτό καθορίζει, νομίζω, την ταυτότητα σου όσον αφορά τις μουσικές σου προτιμήσεις και αισθητική.

     

     



    συμφωνω απολυτως και επισης πρεπει να τονιστει οτι η μουσικη ειναι για ολους αλλα και για τον καθενα ξεχωριστα δηλαδη οτι μπορει να ακους οτι ειναι στην μοδα αλλα η μουσικη που θα ακους περισσοτερο ειναι αυτη που θα εκτιμησεις και αυτη που θα αγαπησεις χωρις κανεις να μπορει να σε ελεγξει!{#emotions_dlg.yes}


    samg
    19.02.2009, 13:07

    Βρε παιδια, πολυ σοβαρα το πηρατε, για χαβαλε ανοιξα το θεματακι.

    Φυσικα ο καθενας ακουει οτι του κανει κλικ χωρις να ντρεπεται, το εννοω περισσοτερο με διαθεση για πειραγμα.!

    Πως λεμε «βλεπω στα κρυφα Μαρια η ασχημη, αλλα μην διαρευσει»!  -δεν βλεπω by the way-

    Ε, ετσι!


    stam82
    19.02.2009, 21:52

    Ε λοιπόν θα το πώ χωρίς καμιά αναστολή. Ακούω Γιάννη Φλωρινιώτη.Πειράζει;

    Ας σοβαρευτούμε λίγο τώρα. Βασικά πιστεύω οτι δεν υπάρχει κανένας λόγος να ντρέπεσαι αν πραγματικά αισθάνεσαι κάτι ωραίο ακούγοντας οποιονδήποτε και οτιδήποτε.Άκου λοιπόν ό,τι αισθάνεσαι και όχι όποιον σε κρίνει γι'αυτο που ακούς.


    kwstasagas
    20.02.2009, 18:01

    ["Πως λεμε «βλεπω στα κρυφα Μαρια η ασχημη, αλλα μην διαρευσει»!"

    Offtopic : Κι εγώ βλέπω κρυφά το "Η στιγμή της αλήθειας" με τη Μανωλίδου {#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.oops}..... Σόρι ... όποιο αρνητικό σχόλιο κι αν μού προσάψετε θα έχετε δίκιο {#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.oops}............. ] ...............................


    Blackpearl
    22.02.2009, 10:53

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 16-02-2009 στις 22:37 έγραψε...

    Well Well ...

    Ενώ είμαι γενικά του - σε κάποια τελείως υποκειμενική έννοια - "ποιοτικού" δηλωνω τρελά κολλημένη με τ Σάκη Ρουβά ...

    Επίσης, ως κλασσικότατη 16χρονη που δεν διαφέρω σε τίποτα από τους υπόλοιπους έφηβους ούτε είμαι υπεράνω παθαίνω πάντα τρελό κόλλημα με τα χιτάκια της κάθε εβδομάδας ...

    Τώρα τελευταία τριγυρίζουν στο μυαλό μου στίχοι όπως "Μπορείς απόψε να βγεις μ'όλες τις τσ***** της γης ...." ..... "Σου λέω παραδώσω να γίνω το μωρό σου ..."  .....  "I kissed a girl .... and i liked it ...."

    Και όσοι νομίζουν ότι είναι υπεράνω και πετάνε και φράσεις όπως "ιιιιιιιιιιιιιι .... δεν το περίμενα από εσένα" είναι χειρότεροι από όλους

    {#emotions_dlg.whistling} :Sfyrizo kleftika kai apomakrynomai: {#emotions_dlg.whistling}


    -----------------
    " Ζήσε απλά ! Έτσι ίσως κάποιος άλλος απλά ζήσει ! --> RadioMH _ Πέμπτη 16.00 - 18.00 Συντονιστείτε !!! <--

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : emmanuella στις 16-02-2009 22:39 


    Έρχομαι να συμφωνήσω μαζί σου και να προσθέσω, ότι ΔΕΝ πρέπει να επηρεαζόμαστε από κριτικές, που δεχόμαστε σχετικά με τα τραγούδια που μας αρέσουν, έστω κι αν αυτά είναι εκτός του στυλ μας.

    και τι έγινε αν καθησα και ακουγα ενα τραγούδι της Avril lavigne που η ίδια δεν μου αρέσει, αλλα το συγκεκριμενο τραγούδι πως να το πω.. είναι ωραίο. Οπως ειπαν και πιο πάνω είναι θέμα συναισθηματικής κατάστασης, επειδή μπορεί να σε εκφραζει ενας στοιχος.

    Πάντως δεν πρέπει να ντρέπεσαι για κατι που σου αρέσει. Πρεπει να ντρεπεσαι όταν σου αρέσει και το κριβεις. 


    alex4you
    26.03.2009, 22:11

    ντρέπομαι που το λέω αλλά ναι βλέπω κι εγώ αυτή την μαλακι*** τη μανωλίδου στο τηλεπαιχνίδι που παρουσιάζει...δεν μ αρέσει αυτή αλλά είμαι τόσο σαδιστής που ευχαριστιέμαι να βλέπω ανθρώπους να εξευτελίζονται -είτε αληθινά είτε όχι-Smile ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΝΩΜΑΛΟΣ{#emotions_dlg.happycrazy}

     


    DENA1111
    27.03.2009, 21:40

    Παράθεση:

    Το μέλος alex4you στις 26-03-2009 στις 22:11 έγραψε...

    ντρέπομαι που το λέω αλλά ναι βλέπω κι εγώ αυτή την μαλακι*** τη μανωλίδου στο τηλεπαιχνίδι που παρουσιάζει...δεν μ αρέσει αυτή αλλά είμαι τόσο σαδιστής που ευχαριστιέμαι να βλέπω ανθρώπους να εξευτελίζονται -είτε αληθινά είτε όχι-Smile ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΝΩΜΑΛΟΣ{#emotions_dlg.happycrazy}

     

     



    Αφου εισαι γεροντολαγνος.. τα εχουμε πει αυτα...{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}


    alex4you
    10.04.2009, 13:21

    ντρέπομαι και για κάτι άλλο πολύ χειρότερο!!!!!!!!!!!!!!

    ότι κάθομαι και ασχολούμαι με κάποια ανούσια σχόλια τύπου dena11111111111{#emotions_dlg.lol}


    bittersweet
    18.04.2009, 17:02

    Παράθεση:

    Το μέλος spyrus94 στις 17-02-2009 στις 18:19 έγραψε...

    δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο τραγουδι ή καποιος τραγουδιστης που να ακουω και να ντρεπομαι για αυτο εκτος απο ενα τραγουδι τον paramore "decode" και δεν ειναι οτι ντρεπομαι απλα επειδη οι κολλητοι μου ειναι ολοι ροκαδες μου λενε οτι ακουω φλωριες και απλα δεν το ακουω γιατι δεν εχω ορεξη να μου την λενε!!!



    Και εγώ μια απ'τα ίδια...

    Μα είναι ωραίο τραγούδι!

    Γούστο μας και καπέλο μας!

    Χα!