ελληνική μουσική
    790 online   ·  210.849 μέλη

    metal στεκι στη θεσσαλονικη

    TheDarkSideOfTheMoon
    15.02.2009, 20:40

    Για πείτε ρε παιδιά....Πού έχει στη Σαλόνικα κανένα καλό cafe-club που να παίζουν metal??Κάτι διακριτικό αν γίνεται γιατί οι φίλες μου δεν είναι τόσο αυτού του στυλ.....{#emotions_dlg.helpsmilie}


    seras
    16.02.2009, 02:43

    Gia isixo magazaki gia cafe, poly kalo einai to Bolivar pou vriskete stin Navarinou...

    Gia vradi sta Ladadika....harley, dizzy dolls...tha s elega gia 8ball alla mono diakritiko den einai...

    Episis ston Evosmo iparxei ena oraio Rock bar pou legetai peirates..


    TheDarkSideOfTheMoon
    16.02.2009, 17:12

    thanks re!! 8a paw kai 8a sou pw entypwseis!!!Smile


    kwstasagas
    16.02.2009, 17:21

    Ευχαριστώ κι εγώ, seras, για τις πληροφορίες !!!! Θα τις έχω υπόψιν μου όταν επισκεφθώ ξανά τη Σαλονίκη {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}.......

     

    {Πραγματικά .... "πετάω τη σκούφια μου" για μπαράκια που παίζουν χέβι μέταλ των 80ς .... Αν γνωρίζεις κι άλλα τέτοια στη συμπρωτεύουσα ..... ρίχτα !!!!} ..........


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 16-02-2009 17:22 ]


    odis13
    16.02.2009, 23:04

    Aν και τα βασικοτερα τα ειπε ο seras προσθετω μερικα

     

    Στην Ναυαρινου οπως ειπε το bolivar για καφε (και κανα ταβλακι).

    Στα Λαδαδικα υπαρχει το γνωστο Dizzy Dolls, το Harley, το Αδυτο (παιζει απο ροκ μεχρι μεταλ).

    Στην Καλαμαρια υπαρχει το Emerald και το Omerta (στο δευτερο δεν εχω παει ποτε).

    Κοντα στον Λευκο Πυργο (δε θυμαμαι πως λεγετε αυτο το στενο ρε γμτ) ακριβως απεναντι απο τη σταση ειναι στον ιδιο δρομο το Ziggy και το Ark (απο Rock μεχρι μεταλ αυτο).

    Στα Λαδαδικα υπαρχει επισης το 8ball το οποιο ομως ειναι πιο πολυ του στυλ κλαμπ-liveαδικο και σιγουρα οχι το μερος που θες να πας τις φιλες σου αν δεν ειναι του ειδους.

    Επισης στην περιοχη του κεντρου υπαρχει ο Παπαγαλος,liveαδικο οπου αν δε κανω λαθος καποια βραδια εχει μεταλ σχηματα.

     

    Θα σου προτεινα να πατε ενα απογευμα στο bolivar για αρχη.

     


    seras
    17.02.2009, 01:08

    Παράθεση:

    Το μέλος odis13 στις 16-02-2009 στις 23:04 έγραψε...

     

     

    Στα Λαδαδικα υπαρχει το γνωστο Dizzy Dolls, το Harley, το Αδυτο (παιζει απο ροκ μεχρι μεταλ).

     



    To adyto an den kano lathos exei kleisei..den eimai sigouros alla etsi nomizo..Pantos sto bolivar na pate oposdipote ;)


    NikosRoman
    17.02.2009, 09:48

    Παράθεση:

    Το μέλος TheDarkSideOfTheMoon στις 15-02-2009 στις 20:40 έγραψε...

    Για πείτε ρε παιδιά....Πού έχει στη Σαλόνικα κανένα καλό cafe-club που να παίζουν metal??Κάτι διακριτικό αν γίνεται γιατί οι φίλες μου δεν είναι τόσο αυτού του στυλ.....{#emotions_dlg.helpsmilie}



    Μου αρεσεις.Αυτο θα ειναι το νεο στυλ.Διακριτικο μεταλ.Θα το βρω στα αγγλικα και θα το γραψω πισω.{#emotions_dlg.beer}


    odis13
    17.02.2009, 12:20

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 17-02-2009 στις 01:08 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος odis13 στις 16-02-2009 στις 23:04 έγραψε...

     

     

    Στα Λαδαδικα υπαρχει το γνωστο Dizzy Dolls, το Harley, το Αδυτο (παιζει απο ροκ μεχρι μεταλ).

     



    To adyto an den kano lathos exei kleisei..den eimai sigouros alla etsi nomizo..Pantos sto bolivar na pate oposdipote ;)



     

     

    Νομιζω ειχε κλεισει για καποιο καιρο παντως τωρα τα Χριστουγεννα που πηγα ηταν ανοικτο.


    montechristos-ole
    18.02.2009, 10:21

    Παράθεση:

    Το μέλος odis13 στις 16-02-2009 στις 23:04 έγραψε...

    Aν και τα βασικοτερα τα ειπε ο seras προσθετω μερικα

     

    Στην Ναυαρινου οπως ειπε το bolivar για καφε (και κανα ταβλακι).

    Στα Λαδαδικα υπαρχει το γνωστο Dizzy Dolls, το Harley, το Αδυτο (παιζει απο ροκ μεχρι μεταλ).

    Στην Καλαμαρια υπαρχει το Emerald και το Omerta (στο δευτερο δεν εχω παει ποτε).

    Κοντα στον Λευκο Πυργο (δε θυμαμαι πως λεγετε αυτο το στενο ρε γμτ) ακριβως απεναντι απο τη σταση ειναι στον ιδιο δρομο το Ziggy και το Ark (απο Rock μεχρι μεταλ αυτο).

    Στα Λαδαδικα υπαρχει επισης το 8ball το οποιο ομως ειναι πιο πολυ του στυλ κλαμπ-liveαδικο και σιγουρα οχι το μερος που θες να πας τις φιλες σου αν δεν ειναι του ειδους.

    Επισης στην περιοχη του κεντρου υπαρχει ο Παπαγαλος,liveαδικο οπου αν δε κανω λαθος καποια βραδια εχει μεταλ σχηματα.

     

    Θα σου προτεινα να πατε ενα απογευμα στο bolivar για αρχη.

     






    Εγω θα προσθέσω στα παραπανω το "Αργω",για οσους το θυμουνται απο παλια ειναι το γνωστο "cult",στα λαδαδικα και αυτο.Οσο για το Αδυτο δε νομιζω να εχει κλεισει.Το "X" εκλεισε απο οτι ακουσα.Και για επιπλεον πληροφοριες,πολυ καλο ροκ μπαρ ειναι το "Drifter" στην ναυαρινου.Επισης,επειδη ειπες για 80's,το καλυτερο μαγαζι για να ακουσεις τετοια μουσικη ειναι το "dizzy" και το "αργω"...Ελπιζω να βοηθησα...


    seras
    18.02.2009, 13:37

    Nai simfono me ton monte, kai to argo(ex-cult) einai kalo...an kai palia itan kalitero alla tespa..

    To X sta ladadika ekleise.

    Episis kai to Stones einai kalo gia mia grigori mpira..
    -----------------
    Δεν θα περάσει ο Φασισμός!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : seras στις 18-02-2009 13:37 ]