ελληνική μουσική
    470 online   ·  210.848 μέλη

    Χρειάζομαι τις ιδέες σας!

    nariteka1
    17.02.2009, 11:42

    Καλημέρα σε όλους.

    Σε λίγο καιρό παντρέυομαι κ ήρθε η ώρα να βγάλω τα προσκλητήρια!Δυστυχώς ομως δεν μαρέσει τίποτα απο τα κλασσικά και τυπικά κειμενάκια που αναγράφονται στα προσκλητήρια.!θα ήθελα κάτι  κατι χιουμοριστικό..ή κατι ανάλαφρο..¨Εχει κανείς..καποια καλή ιδεούλα????


    NikosRoman
    17.02.2009, 12:08

    Παράθεση:

    Το μέλος nariteka1 στις 17-02-2009 στις 11:42 έγραψε...

    Καλημέρα σε όλους.

    Σε λίγο καιρό παντρέυομαι κ ήρθε η ώρα να βγάλω τα προσκλητήρια!Δυστυχώς ομως δεν μαρέσει τίποτα απο τα κλασσικά και τυπικά κειμενάκια που αναγράφονται στα προσκλητήρια.!θα ήθελα κάτι  κατι χιουμοριστικό..ή κατι ανάλαφρο..¨Εχει κανείς..καποια καλή ιδεούλα????



    Γραψε αυτο.......
    Το προβλημα εμας των γυναικων ειναι οτι ενθουσιαζομαστε με το τιποτα.Απλα μετα το παντρευομαστε.Θα χαρω να ερθετε για να εχει λιγο ενδιαφερον.Πληροφοριες κλπ....
    χαχαχαχα  καλοοοοο εεεεε??????
    (μην μου πεις οτι δεν γελασες?Ελα ρε ηταν εξυπνο!!!)


    nariteka1
    17.02.2009, 12:12

    Καλο ηταν δεν μπορω να πω...

    Γέλασα..

    αλλα καμία σχέση με αυτο που ειχα στο μυαλό μου..!

    χαχαχ!{#emotions_dlg.clap}

    Thanks παντως!


    Moonchild92
    17.02.2009, 13:05

    Κατ' αρχάς να ζήσετε!

    Μπορείς να πάρεις μερικές ιδέες κι από εδώ: http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=14016&forum=11&start=0


    kwstasagas
    17.02.2009, 15:07

    Ω, η ιδέα που θα προτείνω δεν είναι δική μου, αλλά του πολύ - πολύ αγαπητού ΘΑΝΑΣΗ ΓΚΑΪΦΥΛΛΙΑ, που - προς τιμήν μας - τυγχάνει να είναι μέλος και στο ΜΗ [υπό το ψευδώνυμο ROMANTICOFFENDER] ....... {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.rockon}

    Όταν ο κ. Γιαϊφύλλιας επρόκειτο να παντρευτεί, αντί για προσκλητήριο έγραψε ένα τραγούδι, το οποίο - αν δεν απατώμαι - το ονόμασε "Το τραγούδι του γάμου". Το τραγούδι αυτό το έγραψε σε κασέτες και .... τις έστειλε στους προσκεκλημένους αντί για προσκλητήριο γάμου !!!! Πραγματικά, πολύ ωραία ιδέα ....

    Την ιστορία αυτή ο κ. Γαϊφύλλιας μάς τη διηγήθηκε κατά τη διάρκεια κάποιας συναυλίας του στο ΜΥΛΟ της Σαλονίκης, νομίζω το 1992 ή 1993 !!!! Και μετά ... μάς παρουσίασε το εν λόγω τραγούδι, που εστάλη "εν είδει προσκλητηρίου" στους καλεσμένους για το γάμο [το οποίο τραγούδι, απ' ό,τι θυμάμαι, μού είχε αρέσει αρκετά. Έλεγε σε κάποιο στίχο "ο γάμος είναι υπόθεση σοβαρή" ή κάτι τέτοιο] ...... 

     


    tzelaki
    22.02.2009, 08:58

    Εχεις ορεξη να φας κατι γλυκο; Ελα ως το γαμο μου...Εχουμε ωραιοτατα κουφετα!!!!!


    v-for-variemai
    22.02.2009, 14:46

    Γράψε,

    Δεν μου άρεσε τίποτα απο τα κλασσικά και τυπικά κειμενάκια που αναγράφονται στα προσκλητήρια γάμων γι αυτό γράφω αυτό. Σίγουρα είναι μια μέρα που θα την θυμόμαστε για την υπόλοιπη ζωή μας αλλά βοηθήστε σε αυτό, φίλοι μας, και ή στείλτε καμιά πρωτότυπη ιδέα, ή απλά... ελάτε στο γάμο μας.

    Θα περάσετε καλά.

    Yours,

    ... και τέτοια {#emotions_dlg.tt2}


    marakiasteraki
    22.02.2009, 15:09

    Δεν έχω ιδέα, απλά μπήκα να σου ευχηθώ....Καλούς απογόνους!!!!!!