ελληνική μουσική
    810 online   ·  210.833 μέλη

    5ο Live Μελών & Φίλων MusicHeaven - 26 Απριλίου

    ilio
    28.03.2009, 15:06

    {#emotions_dlg.thumbup}τέλεια θα ναι,μακάρι να μπορέσω να ρθω!!!


    kwstasagas
    28.03.2009, 15:21

    Βασίλης Βασιλάτος {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}..... Μωρέ μπράβο ..... {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}..... 


    spiroos
    28.03.2009, 20:16

    H εξαιρετική Μαρία Παπαγεωργίου κάνει την παρθενική της εμφάνιση στο χώρο της ελληνικής δισκογραφίας ερμηνεύοντας το 'Μπλουζ" (ονομα και πράγμα) στο νέο δίσκο της Δανάης Παναγιωτοπούλου, Homo logotypus...

    Tα υπόλοιπα επί της σκηνής...


    guitarteacher
    29.03.2009, 01:06

    Παράθεση:

    Το μέλος kithara-woman στις 28-03-2009 στις 13:48 έγραψε...

    Είδα τη λίστα με τους συμμετέχοντες.Δεν έχω λόγια!Πολύ καλή!

    Θα συμφωνήσω με τον kwstasagas για την Μαρία Παπαγεωργίου,η κοπέλα έχει πολύ ωραία φωνή.

    Το βιντεάκι ήταν τραύμα στα αυτιά!χαχα!Εντάξει,όλοι από κάπου ξεκινάμε,αλλά ο σκοπός είναι να πατάμε και καμία σωστή νότα... {#emotions_dlg.laugh}



    {#emotions_dlg.thumbup}

    Π.Σ.


    guitarteacher
    29.03.2009, 01:14

    Καλημερίζω όλα τα καλά παιδιά του ForumSmile

    Ε ναί λοιπόν...είναι γεγονός!!!Οι "Εν Καιρώ..." θα συμμετάσχουν στο 5ο Live του ΜΗ...και θα έχουν την τιμή να Συμπράξουν μαζί με Εξαίρετους Συντραγουδοποιούς{#emotions_dlg.clap}

    Δεν έχω λόγια...

    CU on Stage{#emotions_dlg.rockon}

    Π.Σ.

     


    jorge
    02.04.2009, 17:21

    Σε λίγες ημέρες θα δοκιμάσουμε και τη σύνδεση 3G μέσα στο μαγαζί, ώστε η συναυλία να καλυφθεί ζωντανά-ραδιοφωνικά! Παρακαλείται ο κ.διευθυντής του ραδιοφωνικού μας σταθμού να μεριμνήσει ώστε 1-2 παραγωγοί να αναλάβουν τη μετάδοση εκείνο το βράδυ :)


    220493
    02.04.2009, 17:32

    Αντε να δούμε ποιος θα είναι !!!!!Κανονικά πρέπει να είναι κάποιος απο επαρχία!!!!


    jorge
    02.04.2009, 19:01

    Αυτοί που θα κάνουν τη μετάδοση θα πρέπει να μένουν Αθήνα, γιατί θα πρέπει να έρθουν και σε κάποιο δοκιμαστικό πριν το Live.


    Deos
    02.04.2009, 20:55

    Ελήφθη κύριε διαχειριστά

     


    Deos
    04.04.2009, 13:38

    Χρειάζεται να φτιάξουμε λίστα συμμετοχών με όσους έρθουν?

    {#emotions_dlg.rolleyes}


    rouli726
    04.04.2009, 15:22

    είναι τώρα 2 μέρες που δε μπορουσα να καταλαβω γιατι το αφεντικό μου έδωσε ξαφνικά άδεια!!!!!

    κύριε γιώργο ακυρώστε το απαντητικό-αρνητικό που είχα στείλει γιατί η ιστορική στιγμή έφτασε!!!

    ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.clap}


    jorge
    04.04.2009, 16:08

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 04-04-2009 στις 13:38 έγραψε...

    Χρειάζεται να φτιάξουμε λίστα συμμετοχών με όσους έρθουν?

    {#emotions_dlg.rolleyes}

    Βέβαια, ξεκίνα την :)


    guitarteacher
    04.04.2009, 16:43

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 04-04-2009 στις 13:38 έγραψε...

    Χρειάζεται να φτιάξουμε λίστα συμμετοχών με όσους έρθουν?

    {#emotions_dlg.rolleyes}



    Τί ακριβώς είναι αυτή η λίστα?Για το κοινό..?ή τους Μουσικούς-Συγκροτήματα..?Με μπερδέψατε{#emotions_dlg.scared}

    Π.Σ.


    jorge
    04.04.2009, 17:02

    Είναι μια συνολική λίστα με μέλη ή μη-μέλη, μουσικοί ή όχι. Την φτιάχνουμε ...παραδοσιακά πριν από Live ή συναντήσεις. Σε παρένθεση βάζουμε και τους φίλους - εκτός MusicHeaven - που θα φέρει ο καθένας.

    Η λίστα μας βοηθάει να ξέρουμε πόσο κόσμο να περιμένουμε, ώστε να ετοιμάσουμε πχ χαρτάκια για τις κληρώσεις κάποιων δώρων ή να προβλέψουμε αν είναι επαρκής ο χώρος για όσους δηλώσουν.

    Την λίστα την ανανεώνουμε οι λεγόμενοι "λίσταρχοι", που στην προκειμένη περίπτωση είναι η Συντονιστική Επιτροπή Λάιβ (Jorge, Spiroos, Aiolos_m) και οι Παρουσιαστές (Deos, Pastella). Όποιος άλλος θέλει να βοηθήσει με την ανανέωση της λίστας κάθε φορά που υπάρχουν νέες συμμετοχές, be our guest.

     

    Ας την ξεκινήσω εγώ:

     

    5o Live MusicHeaven - Κυριακή 26 Απριλίου, 19:00 (αυστηρά)
    ΑΥΛΑΙΑ, Αγ.Όρους 15, Βοτανικός (περισσότερα)

    - Guitarteacher
    - Rouli726
    - Deos
    - Jorge (+8)
    - Spiroos
    - Aiolos_m


    guitarteacher
    04.04.2009, 17:21

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04-04-2009 στις 17:02 έγραψε...

    Είναι μια συνολική λίστα με μέλη ή μη-μέλη, μουσικοί ή όχι. Την φτιάχνουμε ...παραδοσιακά πριν από Live ή συναντήσεις. Σε παρένθεση βάζουμε και τους φίλους - εκτός MusicHeaven - που θα φέρει ο καθένας.

    Η λίστα μας βοηθάει να ξέρουμε πόσο κόσμο να περιμένουμε, ώστε να ετοιμάσουμε πχ χαρτάκια για τις κληρώσεις κάποιων δώρων ή να προβλέψουμε αν είναι επαρκής ο χώρος για όσους δηλώσουν.

    Την λίστα την ανανεώνουμε οι λεγόμενοι "λίσταρχοι", που στην προκειμένη περίπτωση είναι η Συντονιστική Επιτροπή Λάιβ (Jorge, Spiroos, Aiolos_m) και οι Παρουσιαστές (Deos, Pastella). Όποιος άλλος θέλει να βοηθήσει με την ανανέωση της λίστας κάθε φορά που υπάρχουν νέες συμμετοχές, be our guest.

     

    Ας την ξεκινήσω εγώ:

     

    5o Live MusicHeaven - Κυριακή 26 Απριλίου, 19:00 (αυστηρά)
    ΑΥΛΑΙΑ, Αγ.Όρους 15, Βοτανικός (περισσότερα)

    - Guitarteacher
    - Rouli726
    - Deos
    - Jorge (+8)
    - Spiroos
    - Aiolos_m



    jorge νομίζω ότι με κάλυψες{#emotions_dlg.thumbup}

    θα τσεκάρω από την μεριά των "Εν Καιρώ..." τις αναμενόμενες προσελεύσεις φίλων, στο 5o Live ΜΗ, και θα επανέλθω "Δημήτριος"{#emotions_dlg.whistling} ...

    Φιλικά,

    Π.Σ.

     


    pastella
    04.04.2009, 17:52

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04-04-2009 στις 17:02 έγραψε...

    Την λίστα την ανανεώνουμε οι λεγόμενοι "λίσταρχοι", που στην προκειμένη περίπτωση είναι η Συντονιστική Επιτροπή Λάιβ (Jorge, Spiroos, Aiolos_m) και οι Παρουσιαστές (Deos, Pastella).


     

    Κάποιος  ξέχασε να με βάλει... {#emotions_dlg.whistling}

     

    5o Live MusicHeaven - Κυριακή 26 Απριλίου, 19:00 (αυστηρά)
    ΑΥΛΑΙΑ, Αγ.Όρους 15, Βοτανικός (περισσότερα)

    - Guitarteacher
    - Rouli726
    - Deos
    - Jorge (+8)
    - Spiroos
    - Aiolos_m
    - Pastella

     


    jorge
    04.04.2009, 18:34

    Pastella {#emotions_dlg.oops}

     

    Guitarteacher και όλοι: το μαγαζί είναι θαυμάσια και έχει πολύ καλό ήχο. Νομίζω θα είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να έρθουν οι φίλοι σας να σας απολαύσουν. Πείτε το παντού, να το γεμίσουμε! Εξάλλου με τσάμπα είσοδο, φθηνό ποτό, 22 σχήματα, με τόσους guests, με απρόοπτα, με διαγωνισμούς και τα υπόλοιπα που ετοιμάζουμε, νομίζω δε θα βρουν κάπου καλύτερα απόγευμα Κυριακής (εξάλλου το πρωτάθλημα έχει κριθεί από νωρίς χεχε)


    guitarteacher
    04.04.2009, 18:42

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 04-04-2009 στις 18:34 έγραψε...

    Pastella {#emotions_dlg.oops}

     

    Guitarteacher και όλοι: το μαγαζί είναι θαυμάσια και έχει πολύ καλό ήχο. Νομίζω θα είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να έρθουν οι φίλοι σας να σας απολαύσουν. Πείτε το παντού, να το γεμίσουμε! Εξάλλου με τσάμπα είσοδο, φθηνό ποτό, 22 σχήματα, με τόσους guests, με απρόοπτα, με διαγωνισμούς και τα υπόλοιπα που ετοιμάζουμε, νομίζω δε θα βρουν κάπου καλύτερα απόγευμα Κυριακής (εξάλλου το πρωτάθλημα έχει κριθεί από νωρίς χεχε)



    jorge,

    Εννοείτε ό,τι θα το γεμίσουμε..!Άν θέλουν ας πάνε κι αλλού..!αλλά μετά της 3:00πμ{#emotions_dlg.smartass}

    ...πάντως, άν έρθουν οι μισοί απ'αυτούς που περιμένουμε εμείς..."κλείσαμε"{#emotions_dlg.happycrazy}

    ...και η καταγραφή συνεχίζεται...

    Φιλικά,

    Π.Σ.


    rouli726
    05.04.2009, 12:04

    επειδή θα μαι πολύ συγκινημένη ,θα φέρω και τον καλό μου να κρατα τις ισορροπίες,αγαπητέ jorge...so...

    rouli726(+1)..

    see you there guys!!!!!!

    {#emotions_dlg.beer}


    antreas_dr
    05.04.2009, 15:13

    Και εγώ εκεί θα είμαι... και σαν μουσικός και σαν ακροατής...