ελληνική μουσική
    635 online   ·  210.846 μέλη

    5ο Live Μελών & Φίλων MusicHeaven - 26 Απριλίου

    JULIANET
    10.03.2009, 15:43

    Είμαι πολύ χαρούμενη {#emotions_dlg.clap} που θα έχω την ευκαιρία να παρευρίσκομαι σε ένα από τα live του αγαπητού μας ΜΗ, σαν καινούριο μέλος!!! Εύχομαι να γνωρίσω όσο περισσότερα μέλη της παρέας γίνεται και όλοι μαζί να διασκεδάσουμε με την ψυχή μας. {#emotions_dlg.beer}  {#emotions_dlg.walkman}

    Θα είμαι εκεί και ψήνω και την γιαγιά μου {#emotions_dlg.scared}  που τραγουδάει απίστευτα μιας και όριο ηλικίας δεν υπάρχει στην καλή διαχρονική μουσική!!!  {#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    10.03.2009, 22:36

    Julia οκ, φέρε τη γιαγιά, αλλά θα έχει και αρκετό ροκ η βραδιά ε; Να είναι προετοιμασμένη :)

    Λοιπόν οι συμμετοχές είναι πλέον 6. Απ' οτι φαίνεται, το πείραμα (διότι πείραμα είναι μετά από 2 χρόνια απραξίας) πάει καλά και ξανατσουλάει :)


    JULIANET
    11.03.2009, 09:41

    Χα,χα,χα  Γιώργο έχεις δίκιο...καλού κακού θα την προετοιμάσω αν και καμμιά φορά οι γιαγιάδες κρύβουν μέσα τους έναν επαναστάτη. Να φανταστείς τρελλαίνεται με την Βίση και ειδικά το τελευταίο της τραγούδι που έχει μεγάλη δόση από ροκ!!! {#emotions_dlg.rockon}

     Λοιπόν σε όλους τους ΜΗεβενίστες και ΜΗεβενίτσες εύχομαι να καταφέρουν να βρεθούμε από κοντά, να ακούσουμε τις τόσο σπουδαίες ερμηνείες τους και αυτό το live να είναι ένα από τα καλύτερα κι ας άργησε δύο χρόνια...άλλωστε η λαική παροιμία το καλό πράγμα αργεί να γίνει δεν βγήκε τυχαία!!!{#emotions_dlg.yes}


    darbukaboy
    11.03.2009, 12:01

    Μαλλον δεν θα καταφερω να συμμετασχω παικτικα τελικα....θα ειμαι ομως απο κατω και θα χειροκροτω την προσπαθεια ολων!!Αντε να μαζευτουμε να περασουμε καλα....


    Lestat
    11.03.2009, 15:46

    Την καναμε την αιτησουλα μας κι εμεις  ως 3 on the road με τον Παρασκευα και περιμενουμε την επιλογη! Αντε επιτελους να σας γνωρισουμε κι εμεις απο κοντα και να μας ακουσετε!


    johnfrusciante
    12.03.2009, 04:39

    βασικα εγω απλα θελω να πω ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που το σκεφτηκαν αρχικα..το παλεψαν..το καταφεραν κ το συνεχιζουν..δε χρειαζονται ουτε δημοσιογραφοι..ουτε εταιριες ουτε τιποτα..για να περασεις κ απο αυτο το σταδιο σαν καλλιτεχνης..για να ζησουμε το ονειρο μας μεχρι το τελος...να σου δινεται ετσι ευκολα η ευκαιρια να σε ακουσουν μερικοι ανθρωποι ενω φανταζει κατι απλο..στις μερες μας το εχουμε χασει τελειως..μπραβο παιδια..


    jorge
    12.03.2009, 22:32

    3 on the Road  {#emotions_dlg.beer}

     

    ΥΓ. 9 οι συμμετοχές ως τώρα


    vasilis23
    13.03.2009, 11:08

    Πρέπει να δηλώσουμε και ποιά κομμάτια θα πούμε απο τώρα η μόνο σχήμα,μέλη και όργανα?{#emotions_dlg.beer}


    MPara
    13.03.2009, 17:10

    Παράθεση:

    Το μέλος vasilis23 στις 13-03-2009 στις 11:08 έγραψε...

    Πρέπει να δηλώσουμε και ποιά κομμάτια θα πούμε απο τώρα η μόνο σχήμα,μέλη και όργανα?{#emotions_dlg.beer}



    Εγώ πάντως έτσι όπως το θέτεις (σχήμα,μέλη και όργανα) καλύπτομαι πλήρως...

    {#emotions_dlg.tt2}

     

    Ζητώ ταπεινά συγγνώμη για την παρέμβαση.Συνεχίστε...


    jorge
    13.03.2009, 21:45

    Καλό Mpara :)

    Βασίλη ακόμα δεν ξέρουμε πόσα τραγούδια θα παίξει κάθε γκρουπ. Οταν ολοκληρωθουν οι συμμετοχές θα ζητήσουμε και τραγούδια, ώστε να μην παιχθει το ίδιο τραγούδι 2 φορές.


    pastella
    14.03.2009, 00:21

    Όλα βαίνουν καλώς μέχρι στιγμής :)

    Γεμάτα θαχουμε τα χέρια μας μου φαίνεται.


    MOYSIKH
    14.03.2009, 01:37

    ΚΑΙ ΕΓΩ  ΘΑ  ΕΡΘΩ  ΣΤΟ  LIVE

     


    vasilis23
    14.03.2009, 12:03

    Παράθεση:

    Το μέλος MPara στις 13-03-2009 στις 17:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος vasilis23 στις 13-03-2009 στις 11:08 έγραψε...

    Πρέπει να δηλώσουμε και ποιά κομμάτια θα πούμε απο τώρα η μόνο σχήμα,μέλη και όργανα?{#emotions_dlg.beer}



    Εγώ πάντως έτσι όπως το θέτεις (σχήμα,μέλη και όργανα) καλύπτομαι πλήρως...

    {#emotions_dlg.tt2}

     

    Ζητώ ταπεινά συγγνώμη για την παρέμβαση.Συνεχίστε...



     

    Παντως για την ιστορια επειδη σπυ φανηκε αστειο...εννοουσα σχημα(ονομα),μελη(nickname) και οργανα (βυσμα η χωρις βυσμα οπως ζηταει η φορμα...) ;)


    guitarteacher
    17.03.2009, 11:01

    Καλημερίζω όλα τα καλά παιδιά του Forum{#emotions_dlg.thumbup}

    Ε ναι λοιπόν...είναι γεγονός...οι "Εν Καιρώ..." έχουν δηλώσει συμμετοχή στο 5ο Live του MH{#emotions_dlg.smartass}

    Θα είναι μια πραγματικά μεγάλη εμπειρία για εμάς, άν τελικά επιλεγούμε να συμμετάσχουμε ενεργά σαν μπάντα...Πάλι, άν όχι{#emotions_dlg.oops}... σίγουρα θα είμαστε παρόντες στην "κερκίδα"{#emotions_dlg.yes}

    Πάντως, εφόσον επιλεγούμε, θα ερμηνεύσουμε δικά μας τραγούδια...επομένως δεν θα υπάρχει πρόβλημα Διπλοερμηνείας!!!

    Σας χαιρετώ προς το παρόν...

    Τα λέμε στις συζητήσεις,

    Φιλικά,

    Π.Σ.


    bouzos
    19.03.2009, 16:45

    Ante na vlιpoume symmetoxιs re paidiΰ stis 10 tha meinoume ???{#emotions_dlg.rockon}


    jorge
    19.03.2009, 18:12

    Τι 10; Εδώ έχουμε ξεπεράσει τις 15... {#emotions_dlg.rockon}


    uNick
    20.03.2009, 11:17

    Πάλι θα "στριμωχτούμε"στο πρόγραμμα, μου φαίνεται...

    {#emotions_dlg.rockon}


    guitarteacher
    20.03.2009, 12:49

    Καλήμερίζω όλα τα καλά παιδιά του forumSmile

    Τελικά,

    Οι "Εν Καιρώ..." είναι "μέσα" στο Live MH?{#emotions_dlg.rockon}

    Φιλικά,

    Π.Σ.


    vasilis23
    20.03.2009, 13:01

    Παράθεση:

    Το μέλος guitarteacher στις 20-03-2009 στις 12:49 έγραψε...

    Καλήμερίζω όλα τα καλά παιδιά του forumSmile

    Τελικά,

    Οι "Εν Καιρώ..." είναι "μέσα" στο Live MH?{#emotions_dlg.rockon}

    Φιλικά,

    Π.Σ.



     

    22 Μαρτιου θα ξερουμε !


    Alks
    20.03.2009, 13:03

    θα είμασταν πανευτυχείς,εμείς των 700+ χλμ βόρεια, αν το 'Πιθανότατα το Live θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω ραδιοφωνικού σταθμού του ΜΗ μέσω 3G σύνδεσης, ήταν έτσι: το Live θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω ραδιοφωνικού σταθμού του ΜΗ μέσω 3G σύνδεσης...Smile{#emotions_dlg.rolleyes}