ελληνική μουσική
    790 online   ·  210.833 μέλη

    Ελεονώρα Ζουγανέλη

    Termite
    24.02.2009, 14:10

    Παράθεση:

    Το μέλος samg στις 24-02-2009 στις 13:59 έγραψε...

    Τα παντα ειναι οσο φτηνα οσο φτηνος ειναι ο χρηστης τους!

     

    Επαυξάνω!


    freakhood
    25.02.2009, 02:01

    Άρα σύμφωνα με την λογική του samg όλοι εμείς που γράφουμε στο musicheaven που είναι τόσο φτηνό όπως και το facebook, είμαστε φτηνιάρηδες. Δεκτόν, κατά μια έννοια.


    marylin
    25.02.2009, 04:40

    Καλή μου φαίνεται... {#emotions_dlg.yes}

    Δε μπορώ να έχω άποψη γιατί δεν άκουσα πολλά τραγούδια...{#emotions_dlg.rolleyes}


    Termite
    25.02.2009, 10:23

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 25-02-2009 στις 02:01 έγραψε...

    Άρα σύμφωνα με την λογική του samg όλοι εμείς που γράφουμε στο musicheaven που είναι τόσο φτηνό όπως και το facebook, είμαστε φτηνιάρηδες. Δεκτόν, κατά μια έννοια.

     

    Μάλλον δεν κατάλαβες καλά...

    "Όσο φτηνός είναι ο χρήστης τους..." σημαίνει οτι ο καθένας εδω μέσα δίνει με αυτά που γράφει ανάλογη αξία στο θέμα. Αν λοιπόν παρατούσες τα κακεντρεχή και άσχετα με το θέμα σχόλια, το συγκεκριμένο θα είχε να δώσει κάτι αξιόλογο στους αναγνώστες.

    Και επειδή είμαστε ήδη εκτός θέματος, ας το σταματήσουμε εδώ...


    samg
    25.02.2009, 13:13

    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 25-02-2009 στις 10:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 25-02-2009 στις 02:01 έγραψε...

    Άρα σύμφωνα με την λογική του samg όλοι εμείς που γράφουμε στο musicheaven που είναι τόσο φτηνό όπως και το facebook, είμαστε φτηνιάρηδες. Δεκτόν, κατά μια έννοια.

     

    Μάλλον δεν κατάλαβες καλά...

    "Όσο φτηνός είναι ο χρήστης τους..." σημαίνει οτι ο καθένας εδω μέσα δίνει με αυτά που γράφει ανάλογη αξία στο θέμα. Αν λοιπόν παρατούσες τα κακεντρεχή και άσχετα με το θέμα σχόλια, το συγκεκριμένο θα είχε να δώσει κάτι αξιόλογο στους αναγνώστες.

    Και επειδή είμαστε ήδη εκτός θέματος, ας το σταματήσουμε εδώ...



    Aκριβως!

    Το facebook δεν ειναι φτηνο, αν δεν το χρησιμοποιεις για να βρεις γκομενα η αν δεν δημοσιοποιεις ολη σου την ζωη, το musicheaven ομοιως δεν ειναι φτηνι εκτος και αν κανεις εξαντλειται κανεις στο να μιλαει για τον Κιαμο το Βερτη και τους αλλους δισυλλαβους ή εαν διαφωνει με τηλε-παραθυρικη λογικη για παραδειγμα.

    Απλα ενα site κοινωνικης δικτυωσης ειναι και τα 2.

    Το συγκεκριμενο ειναι κατα κυριο λογο μουσικο βεβαια.

    Αυτο που ειπα ειναι οτι ενα "μεσο" χαρακτηριζεται απο την χρηση του και οχι την υπαρξη του.


    -----------------
    Δεν κάνεις καριέρα ανεβαίνοντας τα σκαλοπάτια μιας ακάθαρτης σκάλας. Πρέπει να βρεθείς σ’ένα πολυτελέστατο ασανσέρ με κατάλληλους ανθρώπους.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : samg στις 25-02-2009 13:15 ]


    rompa
    07.04.2009, 21:25

     

    Δυο μαζί και στο ΑΝΤΙΟ .......


    freakhood
    08.04.2009, 04:14

    Αν αυτό είναι αριστούργημα...λέω από αύριο να αρχίσω να κυκλοφορώ με κελεμπία.

    Αυτή είναι η σημερινή κατάντια. Να θεωρούνται σπουδαίοι οι ανύπαρκτοι.

    Να τους χαιρόμαστε.

    Ας δεν ήταν ο μπαμπάκας της και θα σας έλεγα που θα ήταν τώρα.

    Αλλά έτσι είναι το καθεστώς στο Ελλάντα.

    υγ: όσο σκέφτομαι πως την έχω γνωρίσει κιόλας...με πιάνει σύγκριο...


    KIT_KAT
    08.04.2009, 06:59

    Αμάν μωρέ Freakhood, OK το καταλάβαμε, δεν συμπαθείς τη Ζουγανέλη, δε συμπαθείς το μισό καλλιτεχνικό κόσμο, θέλεις να φύγεις από το "Ελλάντα", αλλά γιατί θεωρείς την άποψή σου τόσο βαρύνουσας σημασίας ώστε να την επαναλαμβάνεις 2-3 φορές σε κάθε τόπικ;


    Termite
    08.04.2009, 10:34

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 08-04-2009 στις 04:14 έγραψε...

    Αν αυτό είναι αριστούργημα...λέω από αύριο να αρχίσω να κυκλοφορώ με κελεμπία.

    Αυτή είναι η σημερινή κατάντια. Να θεωρούνται σπουδαίοι οι ανύπαρκτοι.

    Να τους χαιρόμαστε.

    Ας δεν ήταν ο μπαμπάκας της και θα σας έλεγα που θα ήταν τώρα.

    Αλλά έτσι είναι το καθεστώς στο Ελλάντα.

    υγ: όσο σκέφτομαι πως την έχω γνωρίσει κιόλας...με πιάνει σύγκριο...

    Ok, λοιπόν το καταλάβαμε...

    Έχεις ξεφύγει...


    samg
    08.04.2009, 14:54

     

    φιλτατε freakhood εγραψες:

    υγ: όσο σκέφτομαι πως την έχω γνωρίσει κιόλας...με πιάνει σύγκριο...

    Και επειδη το εχεις αναφερει ξανα, θα ηθελα να ρωτησω.... τι εννοεις?


    freakhood
    10.04.2009, 05:35

    Έχει σημασία το πως την έχω γνωρίσει? Ας κοιτάξουμε την ουσία.


    Termite
    10.04.2009, 09:05

    Ε βέβαια...όταν μας στριμώχνουν και φοβόμαστε μην εκτεθούμε με αυτό που θα αναγκαστούμε να απαντήσουμε..."έχει σημασία;"


    samg
    10.04.2009, 12:48

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 10-04-2009 στις 05:35 έγραψε...

    Έχει σημασία το πως την έχω γνωρίσει? Ας κοιτάξουμε την ουσία.



    Δεν με ενδιαφερουν οι συνθηκες κατω απο τις οποιες γνωριστηκατε, αλλα τι ειναι αυτο που σε εκανε να σχηματισεις αρνητικη αποψη, γιατι απο την στιγμη που εχεις γνωμη, και δικαιουσαι να εχεις αφου γνωριζεστε κιολας, και αφου το βασικο σου επιχειρημα ειναι αυτο θα ηθελα να το αναλυσεις κοσμια και να καταλαβω τι εννοεις.

    Την αποψη σου θα στρηριξεις σε τελικη αναλυση.

    Περα απο αυτο οκ, ουτε εγω την θεωρω την καλλιτεχναρα του αιωνα αλλα δεν την θεωρω ανυπαρκτη, ειδικα μπροστα σε τοτσους υπαρκτους-ανυπαρκτους που βασιλευουν.

    Και εν τελει καλα κανει και εκμεταλευεται - αν το κανει - το επωνυμο του πατερα της..

    Σαμπως εγω τι θα εκανα, θα ελεγα ευχαριστω δεν θα παρω;


    freakhood
    13.04.2009, 01:35

    Κακώς ανέφερα πως την έχω γνωρίσει διότι βλέπω πως η κουβέντα θα πάει αλλού.

    Ας ξαναγυρίσουμε στην ουσία.

    Γράφεις:

    Και εν τελει καλα κανει και εκμεταλευεται - αν το κανει - το επωνυμο του πατερα της..

    Σαμπως εγω τι θα εκανα, θα ελεγα ευχαριστω δεν θα παρω;

    E, λοιπόν υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που όχι μόνο δεν εκμεταλεύονται το επώνυμο του μπαμπά τους, αλλά ούτε και τις όποιες γνωριμίες του μπαμπά εκμεταλεύονται. Μάλλον πρέπει να θεωρούνται ηλίθιοι αυτοί (βάλε και μένα μέσα).

    Αλλά ξέχασα πως ζω στο Ελλάντα....


    Aiolos_m
    13.04.2009, 11:31

    Αυτή η εκτέλεση μάς λέει τίποτα;


    kwstasagas
    13.04.2009, 13:03

    Όπως λέμε κι εμείς οι ποδοσφαιρόφιλοι .... "Δώστε πίστωση χρόνου στους νέους παίκτες". Ας περιμένουμε λίγο΄, λοιπόν, για να δούμε τις επιλογές της, την πορεία και την καλλιτεχνική της δραστηριότητα μερικά χρονάκια ακόμη. Η Ελεωνόρα Ζουγανέλη είναι ακόμη στο ξεκίνημά της. Πάντως, το σουξέ της "ΕΛΑ" το βρίσκω αδύναμο σαν τραγούδι, τόσο από μουσικής, όσο και από στιχουργικής πλευράς [έχω γράψει περισσότερα σε άλλο τόπικ για το εν λόγω άσμα]. Παρόλα αυτά, όμως, όταν πριν λίγες βδομάδες βρέθηκα κάποιο βραδάκι στο "πατάρι" του μπαρ "Δον Κιχώτης" στην Καστέλλα, το τραγούδι αυτό το εισέπραξαν με ευχαρίστηση τα αυτάκια μου !!! Σε αυτό συνέβαλε, βέβαια, και η "περιρρέουσα ατμόσφαιρα", καθόσον ο "Δον Κιχώτης" βρίσκεται σε σημείο απ' όπου βλέπεις όλο τον Σαρωνικό, έχει διακόσμηση με ξύλο που παραπέμπει στα παλιά κλπ κλπ. Με δυο λέξεις .... ακόμη κι όταν ένα τραγούδι δεν μάς αρέσει καθόλου, πάντα υπάρχουν οι πιθανότητες κάποια στιγμή να το ακούσουμε με κάποια, έστω ελάχιστη, ευχαρίστηση .....    


    samg
    13.04.2009, 13:51

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 13-04-2009 στις 01:35 έγραψε...

    Και εν τελει καλα κανει και εκμεταλευεται - αν το κανει - το επωνυμο του πατερα της..

    Σαμπως εγω τι θα εκανα, θα ελεγα ευχαριστω δεν θα παρω;

    E, λοιπόν υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που όχι μόνο δεν εκμεταλεύονται το επώνυμο του μπαμπά τους, αλλά ούτε και τις όποιες γνωριμίες του μπαμπά εκμεταλεύονται. Μάλλον πρέπει να θεωρούνται ηλίθιοι αυτοί (βάλε και μένα μέσα).

    Αλλά ξέχασα πως ζω στο Ελλάντα....



     

    Οπως εχεις πει πολλακις, η showbiz ειναι γκετο και κλικα κλπ.

    Οταν καποιος εχει την τυχη η την ατυχια να γεννηθει με προσβαση σε αυτη, ειτε χρησιμοποιησει το επωνυμο του ειτε οχι, μπορει να ενταχθει γιατι γνωριμιες εχει ετσι και αλλιως ως εκ των συνθηκων. Περα απο αυτο, οπως θα προτεινεις για μια δουλεια ενα φιλο σου π.χ. στην εταιρεια που δουλευεις η οπως θα προσλαβεις εναν φιλο σου στην επιχειριση σου, με την προυποθεση να τον εμπιστευεσαι και να μην σε εκθεσει καπως ετσι λειτουργει και η διαδικασια στην οποια αναφερομαστε.

    Ο πατερας την ισως οντως να την εβαλε στον χαρτη.

    Καλα εκανε, παιδι του ειναι και δεν υπαρχουν και πολλοι τροποι να ανελιχθει.

    Δεν εκανε ουτε κατι παρανομο ουτε κατι ανηθικο.

    Η ιδια δεν διασυρει το ονομα του πατερα της, και εν τελει το κοινο στο οποιο αοευθυνεται ειτε θα την καταξιωσει.. "φαινομενο Φωτεινη Δαρρα" ειτε θα την καταναλωσει "φαινομενο Γιαννης Χριστοδουλοπουλος" ειτε θα αφησει να πεσει χωρις να κανει γκελ..."φαινομενο Ζακ Στεφανου" η και θα μεινει στασιμη "φαινομενο Χρηστος Χατζηνασιος "

     

    Ειδωμεν!

     


    manblaz
    13.04.2009, 19:30

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 13-04-2009 στις 11:31 έγραψε...

    Αυτή η εκτέλεση μάς λέει τίποτα;



     

    Το αγαπημενο μου τραγουδι σε μια πραγματικα πολυ καλη ερμηνεια!!!!!!!!


    rotse
    15.04.2009, 15:10

    akousa thn zouganelh sto youtube me ton maxairitsa einai fonara


    Amalia_little
    27.04.2009, 00:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 13-04-2009 στις 11:31 έγραψε...

    Αυτή η εκτέλεση μάς λέει τίποτα;